Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa drewnianego szkieletu


Maco

Recommended Posts

. Istota sprawy tkwi w tym by tak dobrać ocieplenie żeby tzw. "Punt rosy" znalazł się poza konstrukcją ściany. Żadnej konstrukcji nie wyrządzi większej szkody wilgoć z zewnątrz. Największe szkody powoduje wilgoć (kondensat pary wodnej) z wewnątrz, która nie może wydostać się na zewnątrz.

Problem EIFS całkowice nie dotyczy kodensacji pary wodnej !!!! Problem ten dotyczy nieszczelności w powierzchni tynku - głównie na styku tynku ze stolarką okienną, drzwiową i innymi elementami przechodzącymi przez powierzchnię tynku, np. rur do mocowania anten czy też kranów.

 

Warto chociażby poczytać -

- http://www.szkielet.pl/problemy.php?show=19_eifs

- http://www.szkielet.pl/problemy.php?show=29-30_eifs

choć można na temat EIFS znaleźć w Necie dużo więcej informacji. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jestem w kłopocie - poszukuję pilnie informacji o aktualnych cenach robocizny z zakresu stolarsko/ciesielskiego. Chodzi o koszt obróbki drewna na taras (suszenie, "struganie", malowanie impregnatami) oraz montaż tarasu i balustrad - u mnie dodatkowo dochodzi nietypowy kształt - ten taras to właściwie kładka czyli most.

Poszukuję jakiś przyblizonych wartości - mam wycenę która wydaje mi się mocno zawyżona. :(

 

A w tym wątku króluje przecie drewno .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. ... Problem ten dotyczy nieszczelności w powierzchni tynku - głównie na styku tynku ze stolarką okienną, drzwiową i innymi elementami przechodzącymi przez powierzchnię tynku, np. rur do mocowania anten czy też kranów...

 

Szanowny Panie Wojtku radzę uważniej śledzić wypowiedzi. Piszemy o wentylacji ściany a Pan tu pisze o jakiś pierdołach. A w normalnym budownictwie w ścianie dwuwarstwowej to niby jak się uszczelnia okna, drzwi, krany? Robi Pan z igły widły a nie potrafi Pan merytorycznie odnieść się do moich wypowiedzi. Czyżby brak wiedzy? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że jestem już wiekowym człowiekiem nie pamiętam fizyki ze szkoły.

Mam pytanie teoretyczne.

Czy jeśli mamy dwa domy jeden mały np 100 m2 drugi duży np 250 m2 zbudowane identycznie.

To :

Czy nieogrzewając je temperatura końcowa w obu będzie taka sama? czy w większym będzie niższa?

Czy ten wiekszy dom szybciej się wychłodzi niż mały dom?

pozdrwiam

tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że jestem już wiekowym człowiekiem nie pamiętam fizyki ze szkoły.

Mam pytanie teoretyczne.

Czy jeśli mamy dwa domy jeden mały np 100 m2 drugi duży np 250 m2 zbudowane identycznie.

To :

Czy nieogrzewając je temperatura końcowa w obu będzie taka sama? czy w większym będzie niższa?

Czy ten wiekszy dom szybciej się wychłodzi niż mały dom?

pozdrwiam

tomek

 

Odpowiem Ci troche dowcipnie :wink: Jeżeli nie bedziesz ogrzewał obydwu to bedziesz mial 2 psiarnie z tym ze jedną większą a drugą mniejszą. :lol: :lol: :lol:

A poważnie, temperatura wewnatrzdomu będzie dążyła do zrównania się z tą na zewnątrz w obydwu domach, i zakładając żedomy mają taką samą bryłę (zbliżoną do szescianu) i parametry przenikalnosci przedród (okna pomijam choc w domu wiekszym bedzie ich pewno wiecej i bedzie on pod tym wzgledem mniej "energooszczędny) to temperatura koncowa będzie taka sama. Dodajmy ze domy te są usytuowane na tej samej dzialce. To jest tak jak z temperaturą na podwórku niewazna jest wielkość.

Cały problem pjawia sie wtedy kiedy ten kawalek dzialki zamykamy w dom i utzrymujemy okreslona temperature wtedy wielkosc ma zasadnicze znaczenie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok

Wiadomo dom duży wolniej się nagrzeje ale który dom nieogrzewany osiągnie szybciej temperaturę końcową czyli po prostu który dom szybciej się wychłodzi, mały czy duży?

 

Duży :wink:

 

Yyyy?

A mnie się widzi, że mały szybciej się wychłodzi. Wychładzanie zachodzi przez dyfuzję temperatur, zatem zależy to od ilości nośnika temperatury, jak szybko średnia temperatura na zewnątrz i wewnątrz się zrówna. Tak samo, jak duży dom dłużej trzeba ogrzewać z tą samą mocą, tak samo dłużej się będzie wychładzał.

 

Tak samo jak liczy się żeberka w kaloryferach.

 

Sie mie tak widzi, ale może się mydlę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się widzi, że mały szybciej się wychłodzi. Wychładzanie zachodzi przez dyfuzję temperatur, zatem zależy to od ilości nośnika temperatury, jak szybko średnia temperatura na zewnątrz i wewnątrz się zrówna. Tak samo, jak duży dom dłużej trzeba ogrzewać z tą samą mocą, tak samo dłużej się będzie wychładzał.

 

Niby tak, ale z kolei duży dom ma większą powierzchnie utraty ciepła (więcej ścian) :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się widzi, że mały szybciej się wychłodzi. Wychładzanie zachodzi przez dyfuzję temperatur, zatem zależy to od ilości nośnika temperatury, jak szybko średnia temperatura na zewnątrz i wewnątrz się zrówna. Tak samo, jak duży dom dłużej trzeba ogrzewać z tą samą mocą, tak samo dłużej się będzie wychładzał.

 

Niby tak, ale z kolei duży dom ma większą powierzchnie utraty ciepła (więcej ścian) :-)

 

Własnie :wink:

O tym wspomialem powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie izolacji paroszczelnych ściany zewnetrznej. Czy bezwzględnie kleić (konkretnie czym) łączenia arkuszy paroizolacji, czy wystarczy pozostawienie kilkunasto-kilkudziesięcio cm zakładów?

 

Ja kleiłem taśmą klejącą - szarą zwykłą pakową. Bez certyfikatu paroszczelności. ;-) Folię miałem z certyfikatem, ale to dlatego, że taka była tańsza... I robiłem zakłady, bo się je robi - zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Kiedyś już ktoś o to pytał, ale nie pojawiła się żadna odpowiedź. To było jednak dawno temu i być może od tego czasu na forum pojawił się ktoś, kto może się wypowiedzieć.

 

Mianowicie, czy ktoś miał jakieś kontakty (i w związku z tym ma jakąś opinię) o firmie LABO BPM z Bielska Białej? Robią wiązary dachowe i domy szkieletowe. Zaproponowali mi dość atrakcyjną cenę (przynajmniej w porównaniu z innymi firmami), ale czy ktoś miał coś z nimi do czynienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Obserwuję ten wątek już od dłuższego czasu. I mogę stwierdzić jedno - jest tu kicha i to z powodu kłótni pomiędzy Panem Wojciechem Nitka, a Panem Andrzejem Wilhelmi jest on po prostu do d......... Czytają go ludzi zainteresowni budowa domu w konkretnej technologii, a wasza kłótni ich zupełnie od tego odstrasza. Spieracie się kto jest lepszy i kto ma wiekszą wiedzę, wytykając jej brak drugiemu.

 

Panowie dogadajcie się jakoś i nie zabijajcie Grupy Szkieletu Drewnianego.

 

Proponuję wypić brudzia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dogadajcie się jakoś i nie zabijajcie Grupy Szkieletu Drewnianego.

To chyba nie tak. To nie kłótnia czy udawadnianie sobie większej wiedzy. Przynajmniej tak jest z mojej strony. Nie mam zamiaru nikomu odbierać wiedzy. Każdy ma swoją, w swoim zakresie. Nie można jednak wprowadzać Forumowiczów w błąd, gdyż to oni oczekują wiarygodnych informacji, tymbardziej od tych, którzy uzyskali tytuł Doradcy czy Eksperta.

 

Zagadnienie EIFS to wielki problem domów szkieletowych docieplanych od zewnątrz warstwą styropianu a nie jakieś pierdoły. Temat ten jednak nalezy zrozumieć i umieć ostrzegać przyszłych inwestorów przez złymi rozwiązaniami w tym zakresie.

 

Panie Andrzeju, dla dobra Grupy Szkieletu Drewnianego - wyciągam rękę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Cz. Ściana jak dach - prawda. Zamknięcie pary wodnej to szambo- prawda.

Wszyscy , którzy zamierzają zamknąć konstrukcję drewnianą i gąbczastą izolację w postaci wełny itp. wynalazków bez możliwosci intensywnego wietrzenia budują inkubatory dla rozwoju grzybów i pleśni. Wiatroizolacja z wysoce paroprzepuszczalnej foli korzystna, ale niekonieczna - mniejsze zuzycie energii, Siding prawidłowo położony nie wymaga szczeliny wentylacyjnej. wszystkie inne szczelne pokrycia elewacjne tak.

To jest recepta dla tych , którzy nie chcą zrozumieć, ale muszą wiedzieć.

Dla tych , którzy chcą zrozumieć polecam wyszukiwarke google- hasło np. fizyka budowli , ocieplanie murów pruskich itp.

 

Ps. Dodam, że gdyby nie słaba wytrzymałość mechaniczna foli wiatroizolacyjnej-PAROPRZEPUSZCZALNEJ oraz jej estetyka, budowę konstrukcji można by zakonczyć właśnie na pokryciu folią.

 

Pozdrawiam SZAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie byłem przeciwnikiem Pana Wojciecha Nitki a wręcz przeciwnie (wystarczy dokładnie prześledzić ten wątek). Wymiana poglądów, do której obaj mamy niezbywalne prawo powinna skłaniać do myślenia budujących szkielety. W brew pozorom jest to technologia, w której bardzo łatwo popełnić błąd. Moje wypowiedzi zawsze mają na celu przestrzec przed ewentualnymi błędami. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak sobie mysle, czy podobne watpliwosci dotyczace budowy sciany nie mozna rozwiazac przez odwolanie sie do doswiadczen budowlanych wlascicieli domow drewnianych od powiedzmy 10 lat?

Czy wystapily u nich problemy z woda pod tynkiem i styropianem, czy tez nie i jaka maja budowe sciany zewnwtrznej?

 

Pare osob po prostu nie wnikajac w jakiekolwiek spory mogloby przedstawic swoje obserwacje. Sa tutaj przeciez wlascicele domow drewnianych, choc czy z takim stazem?

 

Ale to tylko moje spostrzezenie, propozycja

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...