Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa drewnianego szkieletu


Maco

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich.

Z tej strony szkieletorka z Zachodniopomorskiego.

Moj domek podobnie jak wasz wyrosl tuz przed zima. Ma juz czapeczke (dach), kurteczke (ocieplenie zew) i nawet gogle (okna). Jednak z cisnieniem krwi kiepsko i marznie bidulek a w nim wszyscy ciezko budujacy wykonawcy. Jako ogrzewanie zaplanowalismy pompe ciepla. Kominek ma pelnic funkcje dekoracyjno-klimatyczna :). Niestety - aby uruchomic pompe musimy miec prad. Proad mial byc w sierpniu , potem do konca wrzesnia. W pazdzierniku rozpoczeli klasc kable i w listopadzie stanely skrzynki. Prad w skrzynkach max do 15 grudnia . Dzis uslyszalam "kochana!!! jak przed swietami sie wyrobimy to cud bedzie". I co tu robic ??? Czy taki kanadyjczyk moze sobie tak stac nie ogrzewany przez zime ???. Doradzcie prosze czy mam podjac jakies kroki "emergency" typu "koza", "grzejniki olejowe" itp. Czy nie ma sie czym martwic? (oczywiscie o wykonawcow i tak musze ale chodzi o konstrukcje budynku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam dokładnie zrobione tak jak Ty, będę dodatkowo dawał na krokwie poziomo listwy, między nie 5 cm wełny i na to dopiero folia i boazeria, na jętki też dam dodatkowo 10 cm taniej wełny.

zobacz tutaj:

http://www.isover.pl/pdf/04_Izolacja_Dachu_Skosnego.pdf

Widze i podziwiam :wink:

Szlag mnie trafia bo mam kominek...ale z plaszczem wodnym i nikt nie potrafi mi powiedziec czy jesli odpale go nic sie w nim nie popsuje.......jesli pogrzeje nim "na sucho" bez plaszcza wodnego......a w domu mam juz zime..... :lol:

Cholender i nie wiem co czynic ........

Bardzo obszernie doradzil mi na forum szkieletorow pn Wojtek Nitka. Poczytaj, bo uwazam ze warto.

 

No to ja ci doradzę. Jak chcesz miec ten kominek dłużej to go nie odpalaj. Jak kupiłem dom był w nim kominek z płaszczem Makrotermu. Po dwumiesięcznym paleniu zostało z niego sitko (podejrzewam ze poprzednik tez palił choc sie zarzekał, ze nie). Kominek poszedł na złom bo naprawa w Makrotermie wynosiła 60 % kosztów nowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taki kanadyjczyk moze sobie tak stac nie ogrzewany przez zime ???. Doradzcie prosze czy mam podjac jakies kroki "emergency" typu "koza", "grzejniki olejowe" itp. Czy nie ma sie czym martwic? (oczywiscie o wykonawcow i tak musze ale chodzi o konstrukcje budynku)

 

A jaka masz/cie temperature wewnatrz? Ujemna?

Moim zdaniem, powinnas tam miec temp. dodatnia, idealnie - ok. 7 stopni, o ile dom jest szczelnie zamkiety, wiec koza bylaby na miejscu.

 

U mnie, dopoki nie wlozyli welny wewnatrz, to byloby trudne, na szczescie aura nie jest najgorsza, a i koza jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to kogoś zainteresuje...

Ostatnio miałem okazję poznać kogoś, kto stawia domy szkieletowe, w którym na podstawie 3 lat osiągnięto koszty ogrzewania na poziomie 250,00 zł rocznie (140 m2).

W zasadzie każdy projekt można w tej technologii osiągnąć...

Ciekawa technologia, produkcja cyfrowa...

 

Na pierwszy rzut oka wydaje się to dość abstrakcyjne, ale nie jest...

Nie wiem czy te domy nadal powstają, bo z tego co wiem, firma wcale nie zabiega o reklamę...

Nie muszą...ciężko się dobić na ciekawy termin...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to kogoś zainteresuje...

Ostatnio miałem okazję poznać kogoś, kto stawia domy szkieletowe, w którym na podstawie 3 lat osiągnięto koszty ogrzewania na poziomie 250,00 zł rocznie (140 m2).

W zasadzie każdy projekt można w tej technologii osiągnąć...

Ciekawa technologia, produkcja cyfrowa...

 

Na pierwszy rzut oka wydaje się to dość abstrakcyjne, ale nie jest...

Nie wiem czy te domy nadal powstają, bo z tego co wiem, firma wcale nie zabiega o reklamę...

Nie muszą...ciężko się dobić na ciekawy termin...

 

there you are :o :lol: . Gdzie to sie Hubercik podziewasz??? Nawet bylem ostatnio w Radoniach na kawce :wink: . A co do kosztów grzania kanadyjczyka to jest to osiągalne jak najbardziej potwierdzam na własnym przykładzie nie tylko prądem, ale np polecanymi przez Ciebie obladrami ogrzewałem domek przez wrzesień i październik za jedyne 90zł bo spaliłem tylko 1 m3. Dzieki jeszcze raz za namir :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano miałem pauzę :-)

 

Tylko to są koszty CAŁO ROCZNE (na ogrzewanie) a nie tylko za jakiś miesiąc..

Za prąd oczywiście a nie za obladry :wink:

 

Kurde to już na prawdę mało może maja solary i 2 PC?? Tak czy inaczej mnie wychodzi za prąd średnio na msc ok 360zł na wszystko tez nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senser, chętnie dowiedziałabym się czegoś więcej....

 

Jakie ogrzewanie stosujecie/będziecie stosować?

 

Nasz domek mały 85m pow użytkowej (z poddaszem). Kominek na pewno, bo lubimy, ale co poza tym?

Gazu nie mamy.

Pewnie każdy ten temat przerabiał - podpowiedzcie coś.

Mam miejsce na kotłownię, ale nie bardzo jestem do niej przekonana.

Ważne są też koszty "początkowe" - tak to nazwę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ są to domy pasywne, to nie przewiduje się żadnego ogrzewania :-) (źródłem jest ciepło bytowe).

Ewentualnie punktowe elektryczne.

 

Niebawem (wakacje 2009) powstanie osiedle takich domów w Józefosławiu, mało że pasywne to jeszcze (prawdopodobnie) z autonomią wodno-ściekową.

Nowatorskie pozyskiwanie energii słonecznej (tańsze i bardziej skuteczne rozwiązanie niż solary, bo z całej powierzchni dachu...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ są to domy pasywne, to nie przewiduje się żadnego ogrzewania :-) (źródłem jest ciepło bytowe).

Ewentualnie punktowe elektryczne.

 

Niebawem (wakacje 2009) powstanie osiedle takich domów w Józefosławiu, mało że pasywne to jeszcze (prawdopodobnie) z autonomią wodno-ściekową.

Nowatorskie pozyskiwanie energii słonecznej (tańsze i bardziej skuteczne rozwiązanie niż solary, bo z całej powierzchni dachu...)

 

a może jakiś link do tej firmy please :wink: . Hubert czyżbyś sie przekonał do baraczków :o ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chałupę mam jaką mam...już od 4 lat...więc nie zmienię jej jak koszuli :-)

A na linki ciutek za wcześnie....jak ktoś będzie zainteresowany tematem, to postaram się coś wydębić...

 

Ponieważ usłyszałem taką informację, a wiem że są tu zboczeńcy od drewniaków, więc postanowiłem o tym tu stuknąć :-)

 

Najciekawsze, że tych domów nie będzie do sprzedania łącznie więcej niż 20 szt. (każdy ma mieć 240 m2, z możliwością podziału na 3 niezależne mieszkania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chałupę mam jaką mam...już od 4 lat...więc nie zmienię jej jak koszuli :-)

A na linki ciutek za wcześnie....jak ktoś będzie zainteresowany tematem, to postaram się coś wydębić...

 

Ponieważ usłyszałem taką informację, a wiem że są tu zboczeńcy od drewniaków, więc postanowiłem o tym tu stuknąć :-)

 

Najciekawsze, że tych domów nie będzie do sprzedania łącznie więcej niż 20 szt. (każdy ma mieć 240 m2, z możliwością podziału na 3 niezależne mieszkania)

 

O to jakieś naprawde nowatorckie te domy oferta marketingowo moze sie sprzedac wiele mieszkan łatwiej sie zrzucic i łatwiej kupić. A zaraz cie kopne w tyłek :evil: jak to zboczęnców :o , ja mieszkam w kanadyjczyku nie dobijaj mnie :-? . A poza tym widze ze net masz w domu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neta na Musułach po Orange-u mam już prawie od roku...

To, że się ostatnio tu nie pokazywałem to dlatego, że nie miałem specjalnie czasu..

Ale badziewiasto to u mnie chula...ale lepszy fryc niż nic..

Czekam na neo...zresztą od 3 lat tak sobie czekam :-)

 

"Zboczeńcy" to był żart oczywiście :-)

 

Hubert u ciebie trzeba sprawdzić blueconecta ja mam chodzi zajebiscie szybko wypierdoliłem to orange bo drogo i do dupy , u Sylvi testowaliśmy ale ma jakiś ekranowany dom i kiepskawo dzialalo ale zasieg oficjalnie HSxPA masz na 100% http://www.era.pl/pl/indywidualni/uslugi-porady/mapa_zasiegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...