Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa drewnianego szkieletu


Maco

Recommended Posts

W szkielecie, wewnątrz ściany, rzeczywiście będę mieć wełnę. Ale z zewnątrz styropian.

 

W takiej ścianie ocieplenie jest niemalże w całej grubości ściany, więc z punktu widzenia mostków cieplnych najlepiej jest umieścić okna w środku ściany. Chyba, że wypadnie tam akurat warstwa drewna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam serdecznie - początkujaca na forum;)

 

Jesteśmy z mężem na etapie planowania/rozpoczęcia budowy i zastanawiamy sie na technologią szkieletową .

Mam pytanie kilka pytan , wiec jesli jest taka możliwość to bardzo , bardzo proszę o udzielenie odpowiedzi :

1. czy ktoś korzystał z usług firmy STOLLUX lub mogłby mi polecic godna zaufania firmę z małopolski

2. czy ogrzewanie CO jest OK w takiej technologi ,

3.na co szczególnie zwrócic uwage w ofercie firmy

 

z góry dziękuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof dziękuje za odpowiedź ,

Mam trochę obawy przed budową domu szkieletowego , czy aby firma którą wybiorę była naprawdę rzetelna w wykonaniu...

przymierzamy się do korzystania z usług STOLLUX'A , czy to dobry wybór ???? wstępnie zaoferowali ceną 135 tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sirgalier

Było kilka projektów branych pod uwagę firma z którą przeprowadziliśmy wstępną rozmowę zaproponowała w stanie surowym zamkniętym bez fundamentów min: projekt L - 15 - 133 tyś , L30 - 147 tyś i L60 -147tyś

Dom szkieletowy miałby być na zewnętrznych ścianach wykończony drzewem . I teraz zastanawiamy się czy nie wybrać jednak oferty innej firmy która za dom z bala gr.16cm , pow.użytkowej 90 mm w stanie surowym zamkniętym z wiatą garażową z umieszczeniem w projekcie częściowego podpiwniczenia proponuje kwotę 135 tyś .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak, zdecydowałeś się na nich? Też ich rozważałem (bo z tamtąd pochodzę), ale ostatecznie decyduję się na inną firmę.

 

Trochę późno odpisuję.. ale koniec końców nie zdecydowaliśmy się na nich.. co więcej muszę przyznać że zdradziłem szkieleta dla tradycyjnego murowanego domu.. jakoś tak wyszło po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw... pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Wielce Szanowni, chciałbym w tym roku zacząć i skończyć, do technologii jestem przekonany. Dom ma być parterowy z nieużytkowym poddaszem, o powierzchni 195m2 z garażem na dwa auta i delikatną piwnicą (bardziej przyziemiem, bo od tamtej strony działka opada). Jestem na etapie papierologii - dzisiaj spotykam się z architektem, który twierdzi, że za 4 tygodnie da mi gotową adaptację projektu, z którym pobiegnę po pozwolenie na budowę.

 

Sen z powiek spędza mi kilka kwestii:

 

1. czy budować od podstaw "na placu" - w sensie dobrać ekipę, zwieźć materiał i stawiać słup po słupie, czy lepiej dać projekt jakiejś fabryce (np. tym od domu w 100 dni) i polecić wykonanie prefabrykatów, a potem jedynie ścianki poustawiać?

 

2. jak ocieplić dom? Napaliłem się na taką technologię, gdzie pod płytę GK znajduje się folia aluminiowa (dwie warstwy folii przedzielone celulozą ułożoną w plastry miodu) - ta folia miałaby spełnić rolę paroizolacji i dodatkowej izolacji cieplnej, dalej słupy o przekroju 5x150, między nie wełna 150, na to OSB, na to wiatroizolacji, na wierzch styropian, na styropian elewacja z kamienia tudzież płytki klinkierowej. Co o tym myślicie? Czy ktoś ma doświadczenia z tą folią alu?

 

3. Zamierzam zastosować ogrzewanie nadmuchowe - też ciekawią mnie przemyślenia użytkowników?

 

4. Wentylację zamierzam zastosować mechaniczną z odzyskiem ciepła.

 

Będę wdzięczny za Wasze rady i sugestie.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się w kwestii pytania 1. oraz 4.

 

1. Podobno budowa Domu w fabryce jest lepsza dla ścian. Wszystko powstaje w warunkach kontrolowanych i warunki pogodowe nie mają wpływu na to co masz potem w środku ścian. Inna sprawa to znalezienie firmy która robi Twój projekt w tej technologii. Wydaje mi się, że większość firm posiadających warunki do takiego przygotowania domu specjalizuje się w wybranych przez siebie projektach - ale mogę się mylić.

 

4. moich 2 znajomych posiada wentylację mechaniczną z systemem odzyskiwania, w tym jeden z nich ma oprócz tego tradycyjną. Obaj skarzą się, że ona zawsze szumi i wcale nie jest tak efektywna jak by się wydawało. Kolega posiadający dwie w rezultacie mechaniczną wyłączył. Oba systemy też były z wyższej półki, bo to ludzie którzy nie oszczędzali na budowie domu. Za ich namową ja mam grawitacyjną i się nie zamienię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fabryka wrzasnęła 2 kPLN/m2 bez piwnicy i w ich standardzie (okna dwuszybowe i ściana o współczynniku 0,2). Kusi mnie budowa od podstaw, bo wówczas wszystko dzieje się "pod moim" okiem, ale..... Orientujecie się jak teraz jest z kosztem budowy? Te 2 tysiące to drogo, czy bardzo drogo jest...?;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielce Szanowni, chciałbym w tym roku zacząć i skończyć, do technologii jestem przekonany. Dom ma być parterowy z nieużytkowym poddaszem, o powierzchni 195m2 z garażem na dwa auta i delikatną piwnicą (bardziej przyziemiem, bo od tamtej strony działka opada). Jestem na etapie papierologii - dzisiaj spotykam się z architektem, który twierdzi, że za 4 tygodnie da mi gotową adaptację projektu, z którym pobiegnę po pozwolenie na budowę.

 

Sen z powiek spędza mi kilka kwestii:

 

1. czy budować od podstaw "na placu" - w sensie dobrać ekipę, zwieźć materiał i stawiać słup po słupie, czy lepiej dać projekt jakiejś fabryce (np. tym od domu w 100 dni) i polecić wykonanie prefabrykatów, a potem jedynie ścianki poustawiać?

 

2. jak ocieplić dom? Napaliłem się na taką technologię, gdzie pod płytę GK znajduje się folia aluminiowa (dwie warstwy folii przedzielone celulozą ułożoną w plastry miodu) - ta folia miałaby spełnić rolę paroizolacji i dodatkowej izolacji cieplnej, dalej słupy o przekroju 5x150, między nie wełna 150, na to OSB, na to wiatroizolacji, na wierzch styropian, na styropian elewacja z kamienia tudzież płytki klinkierowej. Co o tym myślicie? Czy ktoś ma doświadczenia z tą folią alu?

 

3. Zamierzam zastosować ogrzewanie nadmuchowe - też ciekawią mnie przemyślenia użytkowników?

 

4. Wentylację zamierzam zastosować mechaniczną z odzyskiem ciepła.

 

Będę wdzięczny za Wasze rady i sugestie.

 

Pozdrawiam!

 

Witam,ja mam ogrzewanie nadmuchowe i jestem zadowolony, oparte jest na pompie ciepła , czyli mam ogrzewanie, klimę i wentylację w jednym, a co do rekuperacji to bym z niej nierezygnował

Edytowane przez 1igor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jaki sposób masz nadmuch oparty na pompie ciepła...?

 

I czemu uważasz, że rekuperacja nie ma sensu? Przyznam, że ja to widzę tak - skoro dom będzie jak termos, to muszę zastosować wentylację mechaniczną - a skoro już będzie mechaniczna, to rekuperator nie powinien mnie zrujnować, nieprawdaż...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się przywitam...

Też buduję dom drewniany. Trochę może pod prąd bo w technologii ciut "pionierskiej" albo po prostu mało jeszcze u nas spotykanej. Zaczynamy budowę z pełnych - litych elementów z drewna klejonego (ścianym, stropy) - czyli dom HBE według niemieckiej technologii zaszczepionej na naszym rynku przez KONSBUD. Tyle... Na razie etap papierowy - zapraszam do dziennika budowy.

http://forum.muratordom.pl/blog.php?79046

Wszelkie uwagi krytyczne lub ciekawskie pytania - mile widziane

Serdeczności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jaki sposób masz nadmuch oparty na pompie ciepła...?

 

I czemu uważasz, że rekuperacja nie ma sensu? Przyznam, że ja to widzę tak - skoro dom będzie jak termos, to muszę zastosować wentylację mechaniczną - a skoro już będzie mechaniczna, to rekuperator nie powinien mnie zrujnować, nieprawdaż...?

 

Jest to urządzenie kanałowe, czyli klimatyzacja z funkcją pompy ciepła, zapewnia wentylację, klime no i ogrzewanie, wygodne i niedrogie rozwiązanie, koszty .. troche większe niż gaz ale ogólnie do przyjęcia, ja dużo palę w kominku więc koszty mam małe

Jeżeli chodzi o rekuperację to przecież napisałem żebyś z niego NIErezygnował, wentylację zapewnia ogrzewanie nadmuchowe, ale żeby do układu nie wprowadzać minusowej temperatury w zimie to właśnie warto zastosować rekuperator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pompę mitsubishi heavy industries 11,2 kW, model FDC100VN + FDUM100V, cała instalacja ogrzewania z klimą i wentylacja kosztowała mnie 29tys, dom 136m2, średnio ocieplony. Myślę że pompa trochę przewymiarowana ale jest OK

Więcej o tej pompie możesz przeczytać na stronie http://www.karbon.com.pl - ta firma mi wykonywała instalację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...