Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa drewnianego szkieletu


Maco

Recommended Posts

Jak dla mnie mała bezwładność cieplna jest zaletą, a nie wadą.

Rozpiętość stropów jest taka sama, jak w wypadku zwykłego stropu teriva. A jak sie zastosuje wiązary to będzie większa.

 

Witam, mała bezwładność jest wadą i to sporą .....

.... co oznacza, że dana przegroda charakteryzuje się nadążaniem zmian temperatury powierzchni za otoczeniem ....

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam, mała bezwładność jest wadą i to sporą .....

.... co oznacza, że dana przegroda charakteryzuje się nadążaniem zmian temperatury powierzchni za otoczeniem ....

 

pozdrawiam.

 

Dla jednych niewatpliwie bedzie to wada dla innych zaleta.

To ze nie trzeba czekac jak sie nagrzeja mury tylko powietrze w domu.

No niestety szybko bedzie sie wyziębiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to śmieszna ocena... na dodatek malo wiarygodna. Po stronie zalet sa arguemnty a po stronie wad 0kontrargumenty, czy tez riposty..

nie ma ograniczenia rozpiętości stropów. Jest tak samo ograniczenie dla stropu klasycznego zbrojonego co dla drewnianego tzw dźwigarowego. Przy rozpiętości belek ponad 10 metrow i tu i tu wymagana jest specjalistyczna technologia ( strop gestożebrowany - dzwigary klejone). Problemy konstrukcyjne porównywalne.

Kwestia braku czy tez malej bezwladnosci domu jest po stronie wad i zalet( patrzac obiektywnie). Zaden dom drewnianynie ma takiej bezwladnosci cieplnej jak dom murowany...wiec o czym tu rozmawiać i dywagować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to śmieszna ocena... na dodatek malo wiarygodna. Po stronie zalet sa arguemnty a po stronie wad 0kontrargumenty, czy tez riposty..

nie ma ograniczenia rozpiętości stropów. Jest tak samo ograniczenie dla stropu klasycznego zbrojonego co dla drewnianego tzw dźwigarowego. Przy rozpiętości belek ponad 10 metrow i tu i tu wymagana jest specjalistyczna technologia ( strop gestożebrowany - dzwigary klejone). Problemy konstrukcyjne porównywalne.

Kwestia braku czy tez malej bezwladnosci domu jest po stronie wad i zalet( patrzac obiektywnie). Zaden dom drewnianynie ma takiej bezwladnosci cieplnej jak dom murowany...wiec o czym tu rozmawiać i dywagować.

 

To fakt co do bezwladności nie ma dyskusji a z opinia Twoją zdecydowanie sie zgadzam.

A co do tego która technologia lepsiejsza. kazda sroczka swoj ogonek chwali.

 

Czy Pan Wojciech udziela sie jeszcze na forum??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem... jakos mnie to nie interesuje:):) mam swoje doswiadczenia w tej materii. jakies 15 lat temu zrobilem strop kratowy o rozpietosci w osiach podpór 12 metrow z drewna..a konkretnie z desek calowych. przykryta jest nim hala o wymiarach w srodku 32 m x 12 m. ka nachylenia dachu 25% . Stoi nadal. Tyle w temacie ograniczeń..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawno temu siedziałem w temacie gipsu, jak sie jeszcze nikomu nie snilo o gipsach szpachlowych , gładziach gipsowych i takich cudach. Robilismy pustaki gipsowe i z nich domy mieszkalne. kazdy uwazal ze sie nie da...ze to sie rozpłynie. Ja od 25 lat nieszkam w domu z gipsu, w domu piętrowym . i sie nie rozplynal. A czolowe autorytety z ITB twierdzimy sie se tego nie da zrobic:) dlatego zrobiliśmy. Stoi w Warszawie, na placu Inwalidow 4 pietrowy dom z pustakow gipsowych typu K.

tyle w temacie nieomylnych autorytetów:) trzeba próbować.. w budownictwie nie ma aksjomatow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczytalem sie o szkieletach i tak naprawde interesuje mnie jak wychodzi cenowo w zestawieniu z murowanym.

czy naprawde technologia tańsza?

czy porównywalna.

czy budując murowańca technika gospodarcza cena bedzie porównywalna??

czy szkielet postawie metoda gospodarcza?? czy lepeij zdecydować sie prefabrykat.

Ciekaw jestem zdania osób które juz to przerobiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszku,

 

Ja a propos wiązarów. Sprawdzałam parę ofert i wszędzie robią wiązary z belek 45mm. Gdzie można poczytać jakie najcieńsze dechy nadają się na wiązary?

Napisałeś o deskach calówkach i że stoi. To dlaczego nikt tak nie robi? Przecież to połowa materiału by poszła?

Masz jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawno temu siedziałem w temacie gipsu, jak sie jeszcze nikomu nie snilo o gipsach szpachlowych , gładziach gipsowych i takich cudach. Robilismy pustaki gipsowe i z nich domy mieszkalne. kazdy uwazal ze sie nie da...ze to sie rozpłynie. Ja od 25 lat nieszkam w domu z gipsu, w domu piętrowym . i sie nie rozplynal. A czolowe autorytety z ITB twierdzimy sie se tego nie da zrobic:) dlatego zrobiliśmy. Stoi w Warszawie, na placu Inwalidow 4 pietrowy dom z pustakow gipsowych typu K.

tyle w temacie nieomylnych autorytetów:) trzeba próbować.. w budownictwie nie ma aksjomatow

 

Święte słowa..

sky is the limit albo sky is not a limit ;)

dlatego zdecydowałem sie tutaj poszperać bo na innych forach tylko sie przekrzykują jaka to technologia lepsza.. a w sumie żadnych konkretów z tych wypowiedzi wynikało że każda jest do d..y..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczytalem sie o szkieletach i tak naprawde interesuje mnie jak wychodzi cenowo w zestawieniu z murowanym.

czy naprawde technologia tańsza?

czy porównywalna.

czy budując murowańca technika gospodarcza cena bedzie porównywalna??

czy szkielet postawie metoda gospodarcza?? czy lepeij zdecydować sie prefabrykat.

Ciekaw jestem zdania osób które juz to przerobiły.

 

Mnie wychodzi, że dobrze zbudowany dom szkieletowy będzie tańszy o 10-15% od dobrze zbudowanego domu murowanego. Przy czym trzeba zaznaczyć, że ciężko o dobrych murarzy i dobre firmy od szkieletów.

 

Metoda gospodarcza a firma - przede wszystkim zastanów się, czy zależy Ci tylko na pieniądzach czy też na jakości i swiętym spokoju.

Samemu zrobic można wszytsko, a szczególnie kanadyjczyka. Tylko trzeba baaaaaardzo dużo wiedzieć i mieć duzo czasu. Jak sie pracuje na spłate kredytu to lepiej zbudować szybko i bez probelmów w trakcie budowy. Pewnie, że budując z firmą nigdy się nie ma gwarancji, że tak będzie. Ale zawsze mozna porozmawiać z klientami tej firmy, pooglądać domy i zminimalizować ryzyko.

Prefabrykaty są zwykle droższe. maja też jedna wadę, której klienci nie doceniają: w momencie składania zlecenia trzeba mięc całkowicie umeblowany (teoretycznie) dom. Wszytskie instalacje musza byc ostatecznie zaplanowane zanim ktokolwiek w fabryce ruszy palcem przy naszym domu. To nie wygląda groźnie, ale zwykle klienci później żałują, że nie zaplanowali dokładniej, bo w nowym domu są przeróbki i przedłużacze na podłogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, w okresie studiow na PW moim wykładowcą byl ( na statyce) profesor Parsjonow. Jego to powiedzenie,.ze deska na sztorc wytrzyma wiecej niz kobieta na płask ( sorry, ale musialem). Nie wiem, czemu uzywa sie belek 45 mm.. ja uzywam desek 30 mm o szerokosci 6 x czyli 180 mm. z Tego robie belki kratowe do konstruowania dzwigarow dachowych. sam przeliczam statyke i wiem,ze toto wytrzyma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga

To fakt.. o metode gospodarcza chodziło mi o firme Brata która zajmuje sie tematem i na zasadzie pomocy to zrobi a nie zarobku niewiadomo jakiej kasy.

najważniejsze żeby ktoś postawił mi konstrukcje.

Reszta we własnym zakresie.

Elektryke hydraulike sam zrobie.

ściany firma brata.

tynk zew firma

cały srodek w GK firma brata.

po pierwsze nie orżnął mnie na cenie materiału - sam kupie.

po drugi za robote wezmą tyle ile sie należy no minus może jakiś rabat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, w okresie studiow na PW moim wykładowcą byl ( na statyce) profesor Parsjonow. Jego to powiedzenie,.ze deska na sztorc wytrzyma wiecej niz kobieta na płask ( sorry, ale musialem).

 

:) :) parsknęłam na głos, aż się mąż obejrzał ;)

Dobre!

 

Nie wiem, czemu uzywa sie belek 45 mm.. ja uzywam desek 30 mm o szerokosci 6 x czyli 180 mm. z Tego robie belki kratowe do konstruowania dzwigarow dachowych. sam przeliczam statyke i wiem, ze toto wytrzyma.

 

No więc ja nie mam studiów technicznych (dziennikarz jestem po UW), ale na nos i logikę mi wychodziło, że skoro ja krokwie robię z 40mm (a wystarczyłoby 38) to dlaczego oni super wzmocnione i związane wiązary projektują i produkują z desek 45mm?

Chyba muszę się zgłosić do Ciebie po porady techniczne.

 

Polana to piekny projekt. Często u nas ludzie o niego pytają. Mnie wychodziło chyba coś ok. 20m3 na cały szkielet (z dachem), ale głowy nie dam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...