Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa drewnianego szkieletu


Maco

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Aga

To fakt.. o metode gospodarcza chodziło mi o firme Brata która zajmuje sie tematem i na zasadzie pomocy to zrobi a nie zarobku niewiadomo jakiej kasy.

najważniejsze żeby ktoś postawił mi konstrukcje.

Reszta we własnym zakresie.

Elektryke hydraulike sam zrobie.

 

A brat wykańczał kanadyjczyki?

Osobiście jakbym miała wybierać firmy inne i brata, to też bym brata wybrała.

 

Tylko weź pod uwagę to, że w kanadyjczyku wszytsko się robi niby tak samo, tylko troche inaczej.

Inaczej się kreci płyty GK, inaczej robi hydroizolacje.

Innymi materiałami elektryke i trzeba wiedzieć, który słupek i którą belke można przeciąć, w ktoym miejscu i jakiej wielkości otwor maksymalnie zrobić.

Nie chce straszyć, ale skutki są różne.

 

Podtrzymuję to co powiedziałam gdzieś wyżej:

Kanadyjczyk to taki dom, który każdy średnio zdolny facet jest w stanie postawić sam, korzystając czasem z pomocy sąsiada / brata / szwagra. Korzystając z pomocy tylko dlatego, że sam jeden ściany całej nie postawi.

 

Ale żeby to zrobić dobrze to trzeba mieć projekt zrobiony przed DOBREGO projektanta i przynajmniej jedną amerykańską książkę "zbuduj sobie dom".

Budowa kanadyjczyka to czysta przyjemnosc, bo to czysta sucha robota i pachnące drewno wokół. Ale łatwo o błąd wynikający z nieznajomości technologii.

 

A instalacje to ja bym zostawiła instalatorom, bo to troche niebezpieczne robic to samemu (prąd potrafi zabić, a woda zalać nasze piekne drewno).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no akurat instalacje to sobie poradze... troszke człowiek liznął tematu ;)

a co do brata w stanach sie tym zajmował i w Polsce kończył stawiać swoj dom w tej konstrukcji.

Pisze kończył bo zaczeła robić to firma którą wygonił po powrocie i dokończył sam ;)\

Wiec chyba sie troszke zna...

ale napewno bede wsparcia szukał jeszcze dalej.

jeśli oczywiście nie zdecyduje sie na firme.

 

co znaczy inaczej w kanadyjczyku kręci sie płyte GK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólne zasady - zawsze polecam stronę http://www.rigips.pl i ich instrukcję montażu płyt.

 

Triki, żeby nie pękało - przecież nie mogę wszystkiego powiedzieć, bo nie będę miała roboty ;)

 

a może mnie w ten sposób przekonasz do usług Twojej firmy... profesjonalizm i kompleksowość ;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może mnie w ten sposób przekonasz do usług Twojej firmy... profesjonalizm i kompleksowość ;)))

 

Nie muszę zdradzać szczegółów, których uczyłam się parę lat. Zwykle wystarcza jedno spotkanie i klienci się przekonują :) Tyle, że u nas spotkania trwają czasem 3 czy 4 godziny, bo odpowiadamy na wszystkie pytania i wątpliwości, tłumaczymy, pokazujemy przykłady, zdjęcia albo jeździmy z potencjalnymi klientami na budowy czy do naszych poprzednich klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie muszę zdradzać szczegółów, których uczyłam się parę lat. Zwykle wystarcza jedno spotkanie i klienci się przekonują :) Tyle, że u nas spotkania trwają czasem 3 czy 4 godziny, bo odpowiadamy na wszystkie pytania i wątpliwości, tłumaczymy, pokazujemy przykłady, zdjęcia albo jeździmy z potencjalnymi klientami na budowy czy do naszych poprzednich klientów.

 

coraz bardziej mi sie to podoba...

a na jakim terenie robicie inwestycje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No więc ja nie mam studiów technicznych (dziennikarz jestem po UW), ale na nos i logikę mi wychodziło, że skoro ja krokwie robię z 40mm (a wystarczyłoby 38) to dlaczego oni super wzmocnione i związane wiązary projektują i produkują z desek 45mm?

Chyba muszę się zgłosić do Ciebie po porady techniczne.

 

Polana to piekny projekt. Często u nas ludzie o niego pytają. Mnie wychodziło chyba coś ok. 20m3 na cały szkielet (z dachem), ale głowy nie dam.

 

bede teraz realizował dwie Polany w balu...jedna z bala 320 mm z tzw cedru syberyjskiego , druga z bala 300 mm z sosny syberyjskiej . i na obu z nich postawie dachy samonośne, typu skorupka jajka zrobione z desek 30 mm . Oczywiście będzie dokumentacja zdjeciowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bede teraz realizował dwie Polany w balu...jedna z bala 320 mm z tzw cedru syberyjskiego , druga z bala 300 mm z sosny syberyjskiej . i na obu z nich postawie dachy samonośne, typu skorupka jajka zrobione z desek 30 mm . Oczywiście będzie dokumentacja zdjeciowa.

 

To ja sie koniecznie upominam :) Szczególnie zdjęcia szczegółów poproszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coraz bardziej mi sie to podoba...

a na jakim terenie robicie inwestycje??

 

Budujemy w całej Polsce, choć najczęściej w Mazowieckiem - tutaj mamy najwięcej zapytań i najwięcej umów, bo większość klientów woli firmę, która ma siedzibę niedaleko. Wiesz, w razie gdyby coś było nie tak, to lepiej mieć bliżej niż dalej :)

 

Ale teraz budujemy jeden dom w Krakowie na przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...