Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa drewnianego szkieletu


Maco

Recommended Posts

Aga dziekuje za pomoc.

To jest dla mnie bardzo ważne na tym etapie.

Tak z doświadczenia jest szansa wyrobić sie w 2000 brutto za metr pod klucz.

 

Nie ma za co :) Jak umiem to podpowiadam.

 

2000/m2 podłogi to wychodzi przy większych domach, ale z poddaszem.

Wybrałeś dwa domy parterowe, które z natury są droższe w przeliczeniu na 1m2.

Jeden dom ma 144m2, drugi 170m2. Oba parterowe z połamanym dachem.

Licząc pod klucz nie ma szans, żeby je postawić dobrze za 2000 za metr.

2600 brutto zaczyna wyglądać realnie - oczywiście zależy co chcesz mieć w środku. Bo jest pod klucz i pod klucz. U nas pod klucz to wszytsko od geodety do podłóg, drzwi, glazury i ceramiki łazienkowej. I podstawowe instalacje. Wystarczy wstawić meble.

Ale jak będziesz chciał kominek, rekuperację, solary i klimę to metraż zsotanie ten sam, a dołożysz 50 czy 70 tysięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Naczytalem sie o szkieletach i tak naprawde interesuje mnie jak wychodzi cenowo w zestawieniu z murowanym.

czy naprawde technologia tańsza?

czy porównywalna.

czy budując murowańca technika gospodarcza cena bedzie porównywalna??

czy szkielet postawie metoda gospodarcza?? czy lepeij zdecydować sie prefabrykat.

Ciekaw jestem zdania osób które juz to przerobiły.

 

Witam,

Twoje pytania są trudne ....

Wszystko zależy gdzie i co kupisz, jakie ceny dostaniesz, i ile za co komu zapłacisz, co potrafisz sam zrobić ....

Generalnie w cenach podawanych przez projektantów wyczytasz, że ceny są o około 5% większe.

Ja Ci powiem tak .,...

Dom w Parterze (co daje więcej materiału niż piętrowy)

- pasywny (fundament 15cm, podłoga 25cm, ściana 20cm - wypełnienie konstrukcji 15cm wełna, 30cm dach)

- 186m2 powierzchni zabudowy

- 205m2 zabudowy całkowitej

- wykończony, z pompą ciepła i podłogówką na całości.

250 tyś. zł bez robocizny brutto.

Zastosowane materiały wysokiej jakości przede wszystkim drewno ....

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam :)

Mam pytanie dotyczące elewacji szkieletu.

Naczytałem w necie tyle, że mam mętlik: Jedni twierdzą, że na ocieplenie ścian szkieletowych tylko wełną, inni, że może być styropian. Nasza ściana wygląda następująco(od wewnątrz): płyta g-k, parolizolacja, 5 cm wełny, płyta gipsowo-włóknowa Fermacell, szkielet 20 cm wypełniony keramzytem, płyta Fermacell.

Na to od zewnątrz położymy wiatroizolację i...? No właśnie: styropian czy wełna? Finalnie zamierzamy elewację wykończyć tynkiem. Może ktoś z szanownych Forumowiczów - fachowców podpowie? Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy można dom szkieletowy (kanadyjczyk) obłożyć na zewnątrz starymi płazami z rozbiórki, aby dom zachował klimat starej chaty? Jakieś wskazówki przed rozpoczęciem budowy? Może ktoś z Was spotkał się już takim domem???

 

Można, tylko nie będzie to tania elewacja :(

Pamietaj o szczelinie wentylacyjnej pomiędzy ścianą a płazami i o wiatroizolacji na ścianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Mam pytanie dotyczące elewacji szkieletu.

Naczytałem w necie tyle, że mam mętlik: Jedni twierdzą, że na ocieplenie ścian szkieletowych tylko wełną, inni, że może być styropian. Nasza ściana wygląda następująco(od wewnątrz): płyta g-k, parolizolacja, 5 cm wełny, płyta gipsowo-włóknowa Fermacell, szkielet 20 cm wypełniony keramzytem, płyta Fermacell.

Na to od zewnątrz położymy wiatroizolację i...? No właśnie: styropian czy wełna? Finalnie zamierzamy elewację wykończyć tynkiem. Może ktoś z szanownych Forumowiczów - fachowców podpowie? Z góry dziękuję.

 

Jeśli w ścianie już jest 25 cm ocieplenia to w zasadzie nie ma to znaczenia. Możesz położyć wełnę bezpośrednio na ścianie (kolejne docieplenie, które juz niewiele daje w ogólnym rozrachunku zapotrzebowania budynku) lub styropian na listwach, które pomogą wentylować ścianę. Wtedy styropian nie za bardzo jest dociepleniem - tylko podkładem pod tynk.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w ścianie już jest 25 cm ocieplenia to w zasadzie nie ma to znaczenia. Możesz położyć wełnę bezpośrednio na ścianie (kolejne docieplenie, które juz niewiele daje w ogólnym rozrachunku zapotrzebowania budynku) lub styropian na listwach, które pomogą wentylować ścianę. Wtedy styropian nie za bardzo jest dociepleniem - tylko podkładem pod tynk.

 

Pozdrawiam

 

A czemu w tym ostatnim przypadku styropian nie jest ociepleniem? Wszak nawet ta pustka między ścianą a styropianem stanowi warstwę izolacyjną, nieprawdaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu w tym ostatnim przypadku styropian nie jest ociepleniem? Wszak nawet ta pustka między ścianą a styropianem stanowi warstwę izolacyjną, nieprawdaż?

 

Pustka ma sluzyć za wentylację ściany, żeby nie skraplała się tam para wodna, bo ściana szkieletowa jest bardziej paroprzepuszczalna niż styropian.

Od dołu musi być dopływ powietrza (czyli dziury), wzdłuż ściany hula sobie wiatr, który wylatuje przez dziury na górze i ucieka dalej gdzieś w szczelinie wentylacyjnej dachu.

Więc jak sobie wyobrazić ten hulający wiatr, to styropian jest kiepskim izolatorem. Oczywiście ileś ciepła daje, ale duzo dużo mniej niż gdyby był przyczepiony bezpośrednio do ściany (czego zrobić nie wolno).

Wystarczy to porównać do koszulki, która przylega do ciała i koszuli, której nie włożymy w spodnie. Ta druga też daje trochę ciepła, ale znacznie mniej niż ta przylegająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznam, że stanowi to dla mnie sporą zagwostkę, bo wszak tak naprawdę to te otwory na dole i na górze de facto nie powodują "hulania" wiatru i z ust mądrali usłyszałem, że o ile ta pustka jest mniejsza niż bodaj 50mm, to można jej przyjąć lambdę na poziomie 1/3 styropianu (pomimo otworów wentylacyjnych).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam żadnego teoretycznego wyliczenia dla takiej pustki, natomiast wiem, ze w USA w takim przypadku nie wlicza się styropianu do warstwy ociepleniowej. Czyli lambda jest na tyle mała (albo w zasadzie duża?), że nie ma sensu sumować styropianu do izolacji termicznej.

 

Dlatego bezpieczniej jest położyć po prostu wełnę i mieć pewność, że dociepliliśmy dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w ścianie już jest 25 cm ocieplenia to w zasadzie nie ma to znaczenia. Możesz położyć wełnę bezpośrednio na ścianie (kolejne docieplenie, które juz niewiele daje w ogólnym rozrachunku zapotrzebowania budynku) lub styropian na listwach, które pomogą wentylować ścianę. Wtedy styropian nie za bardzo jest dociepleniem - tylko podkładem pod tynk.Pozdrawiam

 

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Ponieważ dom z założenia miał być ciepły, zdecydujemy się jednak na wełnę. Nasze wątpliwości powstały w wyniku poszukiwania tańszych rozwiązań. Niestety, nie trafiliśmy na tak solidną firmę jak INEZ i część pieniędzy nam przepadła. Pewnie je kiedyś odzyskamy, jednak postępowanie komornicze trwa dość długo :-(

Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzymy powodzenia i wytrwałości w egzekucji!

I dziękujemy za miłe słowa :)

Dzięki. Niestety ten kraj to raj dla złodziei. Panowie, którzy nas wyrolowali sprzedali firmę a sami otworzyli następną. Nowy właściciel niezbyt poczuwa się do zwrotu naszych pieniędzy. Całe szczęście zdążyliśmy zająć działkę tej firmy. teraz czekamy na sprzedaż przez komornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszko, sam obecnie realizuje komuś dom.. komus, kto zaplacil firmie za projekt ponad 50 tys i dostal .. uwaga!!..koncepcje zaprojektowania domu mieszkalnego z funkcja wypoczynkowa i dojazdem do domu. Cytat owej firmy. jak tylko zapadnie postanowienie sadu, a zapadnie na dniach...sam tu podam nazwe owej firmy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel i Ewa...nazwa firmy i tego oszusta. Oraz namiary na nową,,bo prawdopodobnie nowa juz "zainfekowana" kanciarstwem

Nas wyrolowała firma Dom Tradycyjny Sp. z o.o. z Warszawy. Wykonali tylko fundamenty, wzięli zaliczkę na następny etap i przez pięć miesięcy zwodzili nas kłamstwami i obietnicami rychłego podjęcia prac. Wypowiedzieliśmy umowę i mamy sądowy nakaż zapłaty dotyczący pobranej od nas zaliczki i kar wynikających z umowy. Oczywiście wobec niewywiązania się firmy ze zobowiązania uzyskaliśmy klauzulę wykonalności w Sądzie. Firmę Panowie pod koniec zeszłego roku sprzedali, a sami zaczęli pracować pod nowym szyldem. Nie chcę oczerniać "nowej" firmy panów z D.T, bo nie mam żadnych dowodów, że też działają nieuczciwie. Każdy kto zechce łatwo znajdzie w necie informację pod jaką nazwą Panowie działają obecnie.

Edytowane przez Paweł i Ewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek ma rację.

Takie informacje powinno się podawać w necie, aby przestrzec innych. Skoro macie licytację komorniczą to znaczy, że sąd przyznał Wam rację.

Oby Wam się szybko udało odzyskać pieniądze! Czasu i nerwów niestety nikt Wam nie zwróci..

Oczywiście, że mamy postanowienie Sądu wraz z klauzulą wykonalności.

Wg umowy z Domem Tradycyjnym nasz dom miał być wykonany do stanu deweloperskiego w ciągu 8 tygodni - to wypadało około maja/czerwca ubiegłego roku. Założenie było takie, że szybko go wykończymy i mieliśmy nadzieję w lipcu 2010 się wprowadzić. Niestety, do teraz "bujamy się" na wynajętym mieszkaniu. Straconego czasu, pieniędzy, zdrowia i nerwów nikt nam nie zwróci.

Edytowane przez Paweł i Ewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nas wyrolowała firma Dom Tradycyjny Sp. z o.o. z Warszawy. Wykonali tylko fundamenty, wzięli zaliczkę na następny etap i przez pięć miesięcy zwodzili nas kłamstwami i obietnicami rychłego podjęcia prac. Wypowiedzieliśmy umowę i mamy sądowy nakaż zapłaty dotyczący pobranej od nas zaliczki i kar wynikających z umowy. Oczywiście wobec niewywiązania się firmy ze zobowiązania uzyskaliśmy klauzulę wykonalności w Sądzie. Firmę Panowie pod koniec zeszłego roku sprzedali, a sami zaczęli pracować pod nowym szyldem. Nie chcę oczerniać "nowej" firmy panów z D.T, bo nie mam żadnych dowodów, że też działają nieuczciwie. Każdy kto zechce łatwo znajdzie w necie informację pod jaką nazwą Panowie działają obecnie.

 

 

to nie tak... ze nie ma dowodow. Dowodem ma byc kolejna naciagnieta osoba? po cos oni te firme sprzedali i zalozyli nowa...Obawiam sie ze po to by dalej żerowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...