Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa drewnianego szkieletu


Maco

Recommended Posts

WOW ale dyskusja się wytworzyła. Nie będę brał udziału w niej bo się na tym nie znam.

 

Marysia550 zapraszam do obejrzenia mojego domu. Ja praktycznie zawsze jestem na działce( do mieszkam w domu obok) ale jak byś mnie nie zastała to dom jest otwarty (nie mam jeszcze drzwi)i możesz oglądać. Dom jest w Mniowie pod Kielcami. Jak jedziesz od Kielc to zaraz za tabliczką "Mniów" jest zjazd na moja działkę. Nie jedź dalej tylko zaparkuj przy wjeździe. Dalej są już warunki terenowe. I piechotką na górę do domu. Tam stoi tez baner SweetHome tak dla orientacji a przy drodze słup z kamerami.

 

A zdjęcia domku są na ich stronie internetowej jako sosenka 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

.................................

Wasza sciana wyglada ok, przypuszczam ze keramzyt ma sluzyc jako bufor dla wilgoci i czesciowo ja absorbowac

tylko nie bardzo rozumie folie paro za gk, jesli jest kierunkowa to w jaka strone dziala? zapobiega przenikaniu wilgoci z wewnatrz do izolacji, a umozliwia wysychanie sciany do srodka, czy przepuszcza wilgoc z wewnatrz i nie pozwala jej przeniknac ponownie do srodka?

moim zdaniem paroizolacja powinna byc za 5 cm welny z instalacjami (zakladam ze jest na stelazu), w ten sposob unika uszkodzeniu podczas montazu puszek i rur

Wasza sciana przypomina mi troche sciany stosowane przez niektorych niemieckich builderow

 

Dziękuję za wyjaśnienia. Co do folii paroizolacyjnej to jest dokładnie tak jak piszesz: na wewnętrznym fermacelu biegną instalacje. W odległości ok. 5 cm od fermacel umocowane są stelaże,między nimi wełna, na nich folia i na to płyty g/k. Folia ma zabezpieczyć przed przenikaniem wilgoci z wnętrza domu w ścianę.

Edytowane przez Paweł i Ewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyjaśnienia. Co do folii paroizolacyjnej to jest dokładnie trak jak piszesz: na wewnętrznym fermacelu biegną instalacje. W odległości ok. 5 cm od fermacel umocowane są stelaże,między nimi wełna, na nich folia i na to płyty g/k. Folia ma zabezpieczyć przed przenikaniem wilgoci z wnętrza domu w ścianę.

 

zapewne beda montowane puszki elektryczne

poniewaz membrana jest tuz za gk ulegnie uszkodzeniu w tych miejscach

proponowalby dobrze je uszczelnic, zeby zapobiec przenikania wilgoci z wnetrza do sciany

lepszym rozwiazaniem jest gdy membrana jest pomiedzy fermacell a stelazem pomocniczym, wtedy nie dziurawimy jej puszkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne beda montowane puszki elektryczne

poniewaz membrana jest tuz za gk ulegnie uszkodzeniu w tych miejscach

proponowalby dobrze je uszczelnic, zeby zapobiec przenikania wilgoci z wnetrza do sciany

lepszym rozwiazaniem jest gdy membrana jest pomiedzy fermacell a stelazem pomocniczym, wtedy nie dziurawimy jej puszkami

Jedna dziura w folii już powstaje przy przejściu przewodów elektrycznych do puszki. I te przejścia starałem się przed położeniem płyt g/k uszczelnić silikonem. Natomiast w miejscu gdzie ma być puszka folia spokojnie się ugnie (pod puszką nie ma wełny). Poza tym będę uszczelniał styki puszka / płyta g/k. Mam nadzieję, że będzie szczelnie. Nie jestem fachowcem-budowlańcem ale staram się budować porządnie i solidnie.

Jeżeli folię dałbym bezpośrednio na wewnętrzny fermacell to pewnie wilgoć wnikałaby w wełnę - tą pięciocentymetrową w warstwie "instalacyjnej".

Edytowane przez Paweł i Ewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna dziura w folii już powstaje przy przejściu przewodów elektrycznych do puszki. I te przejścia starałem się przed położeniem płyt g/k uszczelnić silikonem. Natomiast w miejscu gdzie ma być puszka folia spokojnie się ugnie (pod puszką nie ma wełny). Poza tym będę uszczelniał styki puszka / płyta g/k. Mam nadzieję, że będzie szczelnie. Nie jestem fachowcem-budowlańcem ale staram się budować porządnie i solidnie.

Jeżeli folię dałbym bezpośrednio na wewnętrzny fermacell to pewnie wilgoć wnikałaby w wełnę - tą pięciocentymetrową w warstwie "instalacyjnej".

 

trzeba tez uszczelnic miejsce gdzie kabel wchodzi do puszki

z ta folia jest tak, ze przenika i wysycha do srodka,

prawde powiedziawszy najlepszym rozwiazaniem jest pozostawienie stelazu bez welny, trzeba tylko uwzglednic to w izolacji zewnetrznej

prosze zwrocic rowniez uwage na miejsca dookola okien, nie widze tam zadnej membrany, a w 99% jest to pierwsze miejsce gdzie woda wnika do wnetrza sciany

pianka nie zalatwia sprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsca wokół okien mam wykończone tak:

[ATTACH=CONFIG]79267[/ATTACH]

Łączenia folii zaklejałem później taśmą, na zdjęciu jej jeszcze nie ma.

 

dol otworu okiennego jest goly

wskazane jest zabezpieczyc drewno przed montazem okien i drzwi, okna schodza bardzo nisko, wiec dodatkowo sciana bedzie moczona woda rozpryskujaca sie od chodnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dół otworu okiennego będzie zabezpieczony folią przed wylewaniem posadzki.

 

ma przy sobie moj podreczny la, i nie mam, zadnego rys, zeby pokazac

to jest amerykanskie okno , inne niz europejskie, ale filmik pokazuje zabezpieczenie konstrukcji, zielony kolor

http://www.youtube.com/watch?v=WtQDRiousYc&feature=related

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za filmik. Niestety przed montażem okien nie zabezpieczyłem otworów, teraz muszę to jakoś rozsądnie nadrobić. Mam nadzieję, że moje nie do końca fachowe rozwiązanie zda egzamin.

 

zacieki sa z zewnatrz wiec koncentrowalbym sie na dokladnym zabezpieczeniu wokol okien tak aby wyeliminowac potencjalne przecieki

w razie czego to tylko drewno, jedna z zalet tej technologii jest latwosc przeprowadzenia remontow (jesli kiedykolwiek zajdzie taka koniecznosc - mam nadzieje ze nigdy to nie nastapi)

zrob troche zdjec z zewnatrz i ze srodka , bardziej dokladnych, zblizenia, postaram sie cos doradzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[/color]

 

Ja tak robie zawsze. Płyta OSB od wewnatrz dodatkowo stabilizuje szkielet ,a poza tym powoduj ze wełna nie będzie (gdyby kiedyś) pyliła.ponadto płyte GK do OSB (Durelis, MFP ) nie tylko sie kreci ale i klei..zwłaszcza obrzeża i srodek..Wtedy nie ma szans na pekanie połączeń i można eliminować flizelinę zastępując to finiszerem zbrojonym Megaronu

super. dziękuję za podpowiedź..może jeszcze udzieli nam pan informacji czy folię paraizolacyjną powinniśmy zastosować bezpośrednio na wełnę ( mamy wełnę rockwoola rockton) tzn:

-wełna

-folia

-osb

-gk

czy też:

-wełna

- osb

- folia paraizolacyjna

-gk

?? czytałam również ,że folia paraizolacyjna nie musi być stosowana wszędzie ,że wystarczy tylko w kuchni i wc łazienka...

dzięki za sugestie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

folia paro moze powodowac efekt termosa. Jest kilka szkól dawania folii, ale na pewno nie daje sie folii pomiedzy OSB a GK . To nie ma zadnego sensu.

ja stosuje folie na pomieszczenia o podwyzszonym stopniu wilgotnosci. natomiast tam gdzie to nie jest konieczne, zostawiam welne pomiedzy dwiema plytami..z zewnatrz Durelis od wewnatrz OSB albo MFP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak sobie myśleliśmy z mężem ,że przecież jeśli nawet damy folię bezpośrednio na szkielt i ociplenie a potem zastosujemy osb i gk to tak czy siak osb nabierze wody...wystarczyło wystawić osb na dwór na 2 dni a już jest o 2mm grubsza. Mamy wrażenie ,że robiąc tak osb zacznie puchnąć i płyta gipsowa zacznie pękać ( nie mówię już o płytkach ) , więc na chłopski rozum myśląc doszliśmy do wniosku ,że lepiej folię paroizolacyjną zastosować na płytę osb, wkońcu wtedy nie będzie chłonąć wilgoci.. myślę też ,że folia paro nie dokońca jest potrzebna wszędzie..chyba pozostaniemy przy tych miejscach o wilgotności rzeczywiście podniesionej. a te kilka szkół...tzn? czy są jeszcze jakieś opcje? pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak sobie myśleliśmy z mężem ,że przecież jeśli nawet damy folię bezpośrednio na szkielt i ociplenie a potem zastosujemy osb i gk to tak czy siak osb nabierze wody...wystarczyło wystawić osb na dwór na 2 dni a już jest o 2mm grubsza. Mamy wrażenie ,że robiąc tak osb zacznie puchnąć i płyta gipsowa zacznie pękać ( nie mówię już o płytkach ) , więc na chłopski rozum myśląc doszliśmy do wniosku ,że lepiej folię paroizolacyjną zastosować na płytę osb, wkońcu wtedy nie będzie chłonąć wilgoci.. myślę też ,że folia paro nie dokońca jest potrzebna wszędzie..chyba pozostaniemy przy tych miejscach o wilgotności rzeczywiście podniesionej. a te kilka szkół...tzn? czy są jeszcze jakieś opcje? pozdrawiam

 

 

chlopski rozum lepiej w to nie mieszac

projekt powinien zawierac detale scian zewnetrznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas piszę o wykonaniu ścian wewnątrz budynku...i czytam różne rzeczy i wiele firm robi tak jak my chcielibyśmy u siebie...tzn. od zewnątrz

1.elewacja drewniana

2.wiatroizolacja

3.płyta osb

4.konstrukcja szkieletu wypełniona wełna rockton

5.płyta osb

6.paroizolacja

7.płyta g-k

tych 2 ostatnich punktów jeszcze nie przerobiliśmy.

sory ,że tak ciągle o tym piszę, ale sami z mężem robimy nasz dom od podstaw i idzie nam rewelacyjnie nieskromnie mówiąc...porównując domy szkieletowe stawiane przez firmy w naszej okolicy mogę śmiało stwierdzić ,że nasz dom jest znacznie solidniejszy. Weszliśmy do środka i czytamy o różnym zastosowaniu poroizolacji albo bezpośrednio na oceplenie albo na osb. stąd moje ciągłe dopytywanie się.pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czegos tu nie rozumiem- jak chcecie mocowac plyte GK do plyty OSB , majac pomiedzy nimi folie paro ? klasycznie byloby wkretami czarnymi. Wtedy folia jest podziurawiona jak sito

Klejem? no nie wiem, ale nie sadze, by klej gipsowy potrafil przykleic plyte GK do folii

Zatem proponuje jednak przemyslec kwestie BRAKU folii pomiedzy plyta OSB a plyta GK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...