Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa drewnianego szkieletu


Maco

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

zrezygnowalbym z osb od srodka

jesli chcecie miec osb z obu stron szkieletu to paroizolacja jest nieporozumieniem

 

problem: wszystkie laczenia plyt osb powinny byc uszczelnione tasma, w , bez tego wczesniej czy pozniej osb bedzie uszkodzona wlasnie na krawedziach, bo tam nastepuje wzmozony przeplyw wilgoci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osb na zewnetrznej stronie sciany jest wystarczajace

jedyne pekniecia jakie wystepuja to na laczeniach g/k, ktorym latwo zapobiec montujac plyty wlasciwie

g/k od wewnetrznej strony spelnia czesciowo role wewnetrznego osb

jesli g/k peka poza laczeniami tzn, ze konstrukcja jest zle policzona lub zrobiona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale stosując paroizolację na szkielet wypełniony wełną a na to kręcąc wkrętami osb też ją podziurawimy czy nie tak??

 

 

jesli uprzesz sie zastosowac paroizolacje kierunkowaą pod plytą OSB, to krecac plyte do konstrukcji podziurawisz ja jedynie w miejscah polaczenia plyty z konstrukcja , a nie na calej powierzchni. Potem, przkrecajac i klejac GK do OSB uzyjesz wkretow o dlugosci 25 albo 35 mm , zaleznie od grubosci polozonego kleju.

Nigdy nie krec plyty GK do OSB wkretami dluzszymi niz sumaryczna grubosc obu plyt.

Jesli obawiasz sie wilgoci, na strone poszycia uzyj plyty Durelis,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.............

zrob troche zdjec z zewnatrz i ze srodka , bardziej dokladnych, zblizenia, postaram sie cos doradzic

 

Aparat mam już sprawny, ale właściwie nic tu po nowych zdjęciach, bo wszystkie wnęki okienne są już obrobione od wewnątrz płytami g/k. Ale odkopałem zdjęcia starsze. Może choć częściowo zobrazują sposób w jaki postępowałem przy zabudowie wnęk okiennych.

Zacznę od tego, że większość otworów okiennych była za duża w stosunku do zamówionych okien (średnio o ok. 10 cm). W związku z tym w miejsca mocowania okien wstawiłem łaty 5 cm grube, zlicowane z zewnętrzną płaszczyzną ściany. Okna zamocowano na solidne wkręty i uszczelniono pianką. Od wewnątrz - aby "pozbyć się" tych zbędnych 10 cm mocowałem we wnękach na dystansach drewnianych płytę OSB lub Durelis. Między dystansami (pod płytą) wełna mineralna. Na tą płytę położyłem 3mm piankę - taką taśmę dylatacyjną, zawiniętą po ok. 8 - 10 mm na ramę okna. Na to przyszła folia paroizolacyjna i płyty g/k. W ten sposób płyta leży na piance i jednocześnie uszczelniona jest na styku z ramą okienną.

P4083368.jpg PA234725.jpg

Na drugim zdjęciu widać tą taśmę w miejscu gdzie będzie styk parapetu z ramą okna.

Od strony zewnętrznej nie ma jeszcze nic, tylko okno uszczelnione pianką rozprężną. Przy ocieplaniu ścian zewnętrznych będę zwracał szczególną uwagę na obróbkę okien.

Nie wiem czy ten opis jest czytelny i wystarczający. Mam nadzieję, że okna są oprawione szczelnie i dobrze ocieplone po obwodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam!

 

Jestem nowy na tym forum i ostatnie 5 dni spędziłem na czytaniu wątków o drewnianych domach szkieletowych. Z przykrością spostrzegłem, że wszystkie te interesujące tematy zakończyły się w okolicach 15go do 29go października. Właśnie gdy ja zacząłem szukać firmy, której mógłbym zlecić budowę domku moich marzeń :rolleyes:

Może jednak ktoś jeszcze czyta ten temat i może mi poradzić solidnego wykonawcę. Ponieważ przeczytałem setki postów na kilku różnych forum więc wiem, że na takie pytania odpowiadacie na priv. Niech i tak będzie, tylko bez żadnej autoreklamy proszę. Poważne porady, chętnie możliwość obejrzenia realizacji w okolicach Warszawy.

Mój domek ma mieć 136m2 (mam już, działkę, projekt koncepcyjny i większość papierów do wniosku o pozwolenie na budowę) w jednym planie, bez zagospodarowanego poddasza. Myślę, że to na razie wystarczy, tym bardziej, że temat wygląda na wygasły.:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Marii19,

przepraszam, że nie na temat i wtrącam się w tym momencie.

Oboje z mężem własnymi siłami zaczynamy budowę szkieletu Z1 z Pracowni Z500, dlatego piszę do Pani z prośba o podzielenie się z nami swoimi doświadczeniami. Sam fakt, że w końcu znalazłam odważnych budowniczych dodaje nam otuchy w naszym przedsięwzięciu. Chciałam zapytać jak długo już budujecie, czy macie założony dziennik budowy, który można poczytać?

Oczywiście szczerze kibicujemy i życzymy powodzenia.

Edytowane przez Zuzanaf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Marii19,

przepraszam, że nie na temat i wtrącam się w tym momencie... .

 

Nie ma za co przepraszać. Temat to Grupa drewnianego szkieletu więc wszystko się zgadza ;)

 

Sam chciałbym wiedzieć, czy ktoś ma doświadczenie z firmą Domy drewniane Vipfirma ?

Jeśli uważacie, że tak będzie lepiej to napiszcie na priv. Z góry dziękuję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co przepraszać. Temat to Grupa drewnianego szkieletu więc wszystko się zgadza ;)

 

Sam chciałbym wiedzieć, czy ktoś ma doświadczenie z firmą Domy drewniane Vipfirma ?

Jeśli uważacie, że tak będzie lepiej to napiszcie na priv. Z góry dziękuję :D

 

Tak, właśnie stawiają nam domek. Pomału zbliżamy się do końca. Kontakt z tą firmą - wykonawcą nawiązałam dzięki forum. My jesteśmy zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

cześć,

 

znam firmę z Piły, która skończyła budowę naszego domku 2 lata temu (zaczęła dwa miesiące wcześniej ;) ) i mogę ją szczerze polecić jeśli chodzi o moją wiedzę na temat technologii, a już na pewno jeśli chodzi o odczucia po tych dwóch latach. Sądzę, że nie będą mieli problemu, żeby wybudować w Szczecinie.

Napisz na priv po kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zapraszam do obejrzenia naszej oferty na http://www.inez.com.pl/.

 

Zapraszam też na naszą stronę o technologii http://www.domykanadyjskie.com/ oraz na stronę z projektami domów kanadyjskich http://www.projektydomowkanadyjskich.pl/.

 

Obecnie budujemy dom niedaleko Grodziska, w Łubnie, gm. Wiskitki. Za kilka tygodni zaczynamy stawiać konstrukcję w Jaktorowie obok Grodziska, a później w Szczęsnem, także blisko Grodziska. W połowie roku zaczynamy dom w Puszczy Radziwiłłowskiej.

 

Zamieszczam zdjęcie budowy w Łubnie:

http://www.inez.com.pl/temp/dom.jpg

 

Jak budujemy nasze domy można podejrzeć na blogu skończonego domu na http://www.domykanadyjskie.mojabudowa.pl/

Dom w trakcie budowy można obejrzeć na http://www.domykanadyjskie5.mojabudowa.pl/

 

Zapraszam :)

Edytowane przez InezDomyKanadyjskie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jestem nowy na forum :)

 

Szukam informacji na temat domów szkieletowych studia z500. Najbardziej interesują mnie projekty z71 i z87.

Jeżeli mógłby ktoś napisać coś o kosztach, problemach przy budowie, uwagach, o tym jak sie mieszka, czym ogrzewacie byłbym wdzięczny :)

Mam działke w woj.Pomorskim 1000m2 i na wiosnę mam zamiar ruszyć z budową.

Polecacie jakieś firmy z 3miasta, które dobrze i nie za drogo ogarniają budowe szkieletowców ?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez escone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Szukamy sprawdzonej firmy budującej domy szkieletowe w okolicy Grodziska Mazowieckiego .

Witam.

Właśnie rozpocząłem budowę "szkieleciaka" z firmą, jeśli poczekasz 2-3 miesiące to powiem Ci jak się sprawili.

Dziś zbili pierwsze ściany. Sprawy formalne załatwiają bardzo profesjonalnie: umowy, korespondencja, również doradztwo itp.

Jak będę wiedział jak to wstawię zdjęcia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...