Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa drewnianego szkieletu


Maco

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam pytanie o ogrzewanie na parterze zap. jest podłogowe a na poddaszu klimakonwektory purmo , są jakieś inne opcje tego rozwiązania, znaczy firmy tańsze czy inny grzejnik jak to wygląda z waszego doświadczenia i czy to się opłaca proszę o podpowiedzi ?:cool:

 

Masz mieć pompę ciepła?

Nie napisałeś czym masz zamiar grzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz mieć pompę ciepła?

Nie napisałeś czym masz zamiar grzać.

 

upss!!! Gazem znaczy kocioł kondensacyjny Veissman Vitodens 222F o parametrach 50/30 st.C o zakresie mocy od 6,5 do 26 kW

 

taki mam w projekcie a grzejniki na poddaszu to VIDO PURMO

 

zastanawiam się tylko czy zintegrowany piec to nie będzie zintegrowany problem??

Może ktoś ma jakieś doświadczenia ??

Edytowane przez Robson135
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

upss!!! Gazem znaczy kocioł kondensacyjny Veissman Vitodens 222F o parametrach 50/30 st.C o zakresie mocy od 6,5 do 26 kW

 

taki mam w projekcie a grzejniki na poddaszu to VIDO PURMO

 

Ja bym w ogóle nie robiła samego podłogowego wodnego, bo to mieszanie ogrzewania do technologii murowanej i szkieletowej. Szkielety grzeje się inaczej niż murowane. Najekonomiczniej jest zrobić drewniany pierwszy strop i ogrzewanie zwykłymi grzejnikami elektrycznymi. Koszt użytkowania prawie taki sam jak gazem ziemnym (ziemnym, bo propan drogi jak diabli), a koszt instalacji o całe tysiące niższy. Do tego nie jest to centralne, to łatwiej regulować temperaturę w pomieszczeniach. Każdy ma tyle stopni w pokoju, ile lubi.

Ogrzewanie gazowe ma mnóstwo wad. Poczytaj tutaj http://www.domykanadyjskie.com/2012/02/11/ogrzewanie-elektryczne-czy-gazowe-w-domu-kanadyjskim/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma znaczenia czym grzejesz, ważne jak zaizolowałeś. Przy dobrze zaizolowanym domu ogrzewanie prądem może wyjść najtaniej:

1. zdecydowanie niższy koszt instalacji,

2. możliwość precyzyjnej regulacji temperatury (nie marnujesz energii na CO i grzejesz wtedy, kiedy realnie potrzebujesz)

3. brak płacenia latem "opłat stałych" na rzecz gazowni

Jak to do kupy zliczysz, to wyjdzie, że faktycznie prądem taniej...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ogrzewanie prądem jest prawie tak samo kosztowne jak gazem to gratuluję wiedzy!!! Ogrzewanie czystym prądem jest droższe od ogrzewania gazem!!!

 

Mogę zapytać skąd czerpiesz swoją wiedzę?

Bo ja buduję domy kanadyjskie od prawie 10 lat i mam możliwość porównania prawdziwych opłat za ogrzewanie.

Zatem koszt ogrzewania podobnych domów gazem ziemnym (nie propanem) i prądem to 300-350pln miesięcznie do 350-400 miesięcznie.

Jeśli uważasz, że za 50pln różnicy jest sens pakować 30.000 w instalację to OK. Dla mnie nie ma to sensu.

I do tego elektryczne jest niecentralne, więc z gruntu jest lepsze od centralnego, bo każdy może sobie ustawić swoją temperaturę, a nie król decyduje ile stopni C mają mieć poddani w swoich pokojach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dzięki Inez za info na temat elektrycznego ogrzewania, ale jakoś mówiąc szczerze nie mam przekonania być może dlatego ,że się na tym kompletnie nie znam ale dla mnie centralne też można sobie pozakręcać na poszczególne pomieszczenia i nie ma problemu. U mnie nie będzie dokładnie tak jak myślisz , na dole podłogówka a i u góry klimakonwektory z wodą z C.O. i wiatrakiem dodatkowo mogą chłodzić niby . Dlatego moje pytanie czy jak nie mam pompy ciepła żebym mógł latem uzyskać zimną wodę do grzejników czy jest sens coś takiego zakładać czy nie lepiej grzejniki niskotemperaturowe wykonane z miedzi i aluminium .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli krótko mogę się wypowiedzieć...zdajmy sobie sprawę w jakim klimacie żyjemy. Budujmy i ocieplajmy tak aby najgorsze anomalie ni były problemem. źródło ogrzewania dobierajmy do realiów klimatycznych. NIe zachwycajmy się nowinkami i nazwami konkretnych produktów tylko ich wydajnością i energooszczędnością!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy w takim samym domu jak ten który stawiam , płaci za gaz średnio w zimowe miesiące 300 pln w najgorsze płacił 350 pln nie używając kominka testował system i niema wcale kotłowni w kosmicznej technologi . Jeśli wierzyć twoim wyliczeniom to średni 100 mniej od prądu ale trzeba by to dokładniej wyliczyć może , zresztą nie znam ludzi którzy są 100% zadowoleni tyko z elektryki mam znajomych którzy maja elektryczne ogrzewanie co prawda w murowanym bloku, no i psioczą na nie troszkę poza tym spora wilgoć w mieszkaniu czyli niedogrzane ściany albo to chyba za dobre okna wszędzie, w efekcie grzybki na ścianach po rogach:( , ale na to może składać się więcej rzeczy tak mi się wydaje. Tak pisze co wiem i widziałem fachowcem nie jestem :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli krótko mogę się wypowiedzieć...zdajmy sobie sprawę w jakim klimacie żyjemy. Budujmy i ocieplajmy tak aby najgorsze anomalie ni były problemem. źródło ogrzewania dobierajmy do realiów klimatycznych. NIe zachwycajmy się nowinkami i nazwami konkretnych produktów tylko ich wydajnością i energooszczędnością!

 

Tylko ,że ja się nie zachwycam nowinkami tylko pisze to co mi podali w projekcie i tak mam zrobione ogrzewanie, co wydaje mi się trochę mało koniecznie montowanie takich nowinek (drogich). Dlatego pytam doświadczonych co na ten temat sądzą i co by polecali jako alternatywę???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,że się na tym kompletnie nie znam
to szybki kurs wiedzy ogólnej do budowania ... aby nie paść ofiarą

wszech wiednych wykonawców.

wykonane z miedzi i aluminium
materiał przy grubościach 1-2 mm nie ma całkowicie znaczenia .

mogą być i z styropianu różnicy w grzaniu nie będzie ... żadnej i tak decyduje opór przejmowania ciepła powietrza.

Niestety i te skur ... od C.O golą owieczki wciskając im super mega hiper grzejniki ...

klimakonwektory
to zwyczajna pompa ciepła z możliwością odwrócenia działania tak w skrócie ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dane pozwolą na dobranie optymalnej techniki ogrzewania i nie będą bynajmniej kolejną nowinką wciśniętą inwestorowi - szanujmy ludzi!

pierwsze już dziś wiadomo że coś takiego jak ogrzewanie występuje .. przy bardzo bardzo bardzo dużych mrozach.

Kwestią jest izolacja → ogólnie standard pasywny to już w zasadzie powinien być coraz powszechniejszy ale nie jest :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak we wszystkim musisz wiedzieć najlepiej sam bo niemożna się oprzeć na wiedzy instalatorów , trzech fachowców i cztery zdania. A jak zadajesz pytanie trochę trudniejsze niż o kolor grzejników to Panowie fachowcy robią takie dziwne miny i niewiedza co maja powiedzieć. Wyjścia moim zdaniem są dwa albo niewiedzą co odpowiedzieć bo porostu nie posiadają wiedzy lub zaskakuje ich poziom wiedzy inwestora i widzą ,że im tak łatwo nie pójdzie. Na szczęście są też tacy którzy znają temat i w pierwszym zdaniu pytają o projekt instalacji i z czego będzie dom. Trafiłem jak na razie takich dwóch Panów dostali po projekcie i maja przygotować kosztorysy i ewentualną alternatywną propozycje , za oczywiście nie najtaniej ale ja mówię zawsze ,że ma być rozsądnie, bo jeśli niema sensu lub efekt słabo widoczny czy odczuwalny to po co przepłacać??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedzę o budowaniu posiadam na dość dobrym poziomie tak uważam ale zawsze lepiej dopytać tego czego się nie wie lub nie do końca jest zrozumiałe, mam w Rodzinie paru gości którzy zbudowali już kilkanaście obiektów i dużych i małych jako inwestorzy wiec pojecie maja co do wymagań i umów jakie należy podpisywać z wykonawcą i takie tam.

 

materiał przy grubościach 1-2 mm nie ma całkowicie znaczenia .

mogą być i z styropianu różnicy w grzaniu nie będzie ... żadnej i tak decyduje opór przejmowania ciepła powietrza.

Niestety i te skur ... od C.O golą owieczki wciskając im super mega hiper grzejniki ...

 

No moim zdaniem materiał z jakiego jest wykonany grzejnik ma ogromne znaczenie i tak dla mnie osobiście będzie dobór miedziano aluminiowych o styropianowych nie słyszałem :no:) bo klimakonwektory dwu funkcyjne ciepło / zimno to zbędny wydatek bo i tak nigdy w 100% z tego nie skorzystam . To jest jak kupić pralkę z 89 programami i konia z rzędem temu kto wszystkich używa , tyko najpopularniejsze 10 prg. i tyle .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do izolacji domu to zajęło mi trochę czasu aby próbować wytłumaczyć Panu Właścicielowi pewnej firmy stawiające szkielety , że styropian na elewacji nie jest najlepszym rozwiązaniem bynajmniej dla mnie. Wolę wełnę i tynk silikatowy , no i w efekcie zmieniłem firmę z która zbuduje Nasz dom.

 

Ktoś kiedyś powiedział mi takie zdanie , musisz czuć ,że ten kto ma dla ciebie coś zrobić czy wykonać musi nadawać z tobą na jednych falach , innymi słowy ma rozumieć twoje potrzeby i proponować rozsądne rozwiązania. Jeśli czujesz ,że gość staje okoniem , a wiesz ,że twoje decyzje są oparte wiedzą merytoryczną i doświadczeniem innych to zmień gościa i tyle, chyba że Facet ma rację i to udowodni.

 

Dla mnie argument ,, no wie Pan bo tak się robi,, lub ,, Ja tak robię od 20 lat i jest dobrze ,, na mnie nie działa liczy się technologia i zysk/straty rozsądek8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do izolacji domu to zajęło mi trochę czasu aby próbować wytłumaczyć Panu Właścicielowi pewnej firmy stawiające szkielety , że styropian na elewacji nie jest najlepszym rozwiązaniem bynajmniej dla mnie. Wolę wełnę i tynk silikatowy , no i w efekcie zmieniłem firmę z która zbuduje Nasz dom.

 

Ktoś kiedyś powiedział mi takie zdanie , musisz czuć ,że ten kto ma dla ciebie coś zrobić czy wykonać musi nadawać z tobą na jednych falach , innymi słowy ma rozumieć twoje potrzeby i proponować rozsądne rozwiązania. Jeśli czujesz ,że gość staje okoniem , a wiesz ,że twoje decyzje są oparte wiedzą merytoryczną i doświadczeniem innych to zmień gościa i tyle, chyba że Facet ma rację i to udowodni.

 

Dla mnie argument ,, no wie Pan bo tak się robi,, lub ,, Ja tak robię od 20 lat i jest dobrze ,, na mnie nie działa liczy się technologia i zysk/straty rozsądek8)

 

zgadzam się w stu procentach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...