Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa drewnianego szkieletu


Maco

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A jeśli już chcemy bardzo elektryczne to Ja osobiście polecałbym ogrzewanie na podczerwień, wiem o tym coś. Tak się składa ,że mój brat mieszka z rodziną od lat w Norwegi i posiada takie w dwóch pokojach i jest zadowolony. Wiadomo niema co porównywać kosztu prądu w Norwegii a w Polsce ale chodzi mi tu o sprawność i wydajność tego cuda.

http://www.e-instalacje.pl/a/10626,ogrzewanie-na-podczerwien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mam pytanie do INEZ piszesz o technologi pasywnej jako o najlepszej zgoda. znalazłem twoja wypowiedź na innym forum gdzie NEGUJESZ DUŻE OKNA coś mi tu nie gra. Przecież w domach pasywnych TO PODSTAWA DUŻE OKNA OD STRONY POŁUDNIOWEJ !!!! , aha i piszesz ,że tam dużo ciepła zyskujesz a zima tracisz :jawdrop: a zima niema słońca ???. Jak okna są trzy szybowe to tak szybko nie wypuszczą ciepła z budynku a promienie słoneczne i tak wpadną. Musisz troszke doczytać o technologi pasywnej.

http://www.forumbudowlane.pl/vt/25343/0/domy-szkieletowe-czym-ogrzewac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

 

 

 

Yorey, możesz powiedzieć jaki masz projekt? Albo chociaż ile m2, czy parterowy czy nie, ile już zim mieszkasz i jakie Ci wychodzą ostatnie rachunki za ogrzewanie?

Z ciekawości pytam :)

 

Masz mojego maila z zapytaniem sprzed dwóch lat z załączonym projektem, ale mogę go jeszcze raz podesłać - zgrubsza rzecz ujmując - wg projektu dom jest parterowy, częściowo podpiwniczony, wszędzie z pustką podpodłogową (minimum 110cm) - w praktyce wyszło tak, że poddasze wyszło tak wielkie, że postanowiłem je także ocieplić (mizernie - 30cm wełny), poprowadzić rurę znad kominka i na razie mam plan by zrobić tam salę zabaw dla dzieci i zapasową garderobę "sezonową". Co do kosztów ogrzewania - nic jeszcze nie mogę powiedzieć miarodajnego - grzeję od stycznia, najpierw pełną mocą, bo rozruch, bo brak ciągłości izolacji, bo to, bo tamto, ale widzę, że nadzieje pokładane powinno spełnić - nikogo nie ma w domu, nie grzejemy - izolacja zapewnia, że za zimno nie będzie, na 15min przed powrotem domowników zaczyna grzać - robi się komfortowo, na noc znowu nie grzejemy, i tak w kółko. Feler: instalacja nie była najtańsza i dodatkowy piec (pojemnościowy podgrzewacz do CWU), ale i tak jestem przekonany, że zwróci się znacznie szybciej niż rozmaite PC, kolektory i inne takie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie ale nie rozumiem czemu tak lobbujesz prąd

 

Dorabiam w RWE ;)

Robson, czy ja lobbuję? W tej dyskusji pisałam chyba dwa razy, że klient robi takie ogrzewanie jak chce. Ja tylko mówię, co w praktyce wychodzi najekonomiczniej.

 

i piszesz ,że opłata za abonament występuje tyko przy gazie.

 

Nigdzie nie napisałam, że tylko przy gazie.

Różnica jest taka, że abonamentu gazowego możemy nie płacić, a elektryczny niestety zawsze.

 

to pisz szczerze jak jest bo zatajasz pewne fakty a to już jest nieładnie

 

A któreż to fakty zatajam?

 

Bo może uwierzyć w taniość ktoś kto nie płaci rachunków co miesiąc ale ja nie oto dowody na przykładzie mojego 60m2 mieszkania

 

Robson, mieliśmy porównywać domy szkieletowe z domami szkieletowymi. A Ty porównujesz dom szkieletowy z murowanym blokiem!

 

Rachunek za gaz za prognozę na 1m3 na kuchenkę gazową za okres dwóch miesięcy, patrz na opłaty za abonament kwoty z vat 23% [...]

czyli gaz jest droższy o 5,3957 w okresie za 6 m-cy od prądu na przykładzie mieszkania

 

Ja kiedyś dostałam prognozę prądu na 107 PLN. Potem dostałam rachunek na 260 PLN. Sprawdź zużycie w zużyciu, a nie w prognozie.

Ale to w sumie nieistotne.

Gdzie w tych wyliczeniach prądu i gazu jest ogrzewanie?

 

a opłata abonamentowa z tego co wiem nie ulega zmianie w zależności od ilości zużytego surowca tylko niektóre zmienne, sumarycznie daje mniej więcej to samo.

 

Zdaje się, że to Ty wprowadzasz innych w błąd. Opłata abonamentowa ulega zmianie w zależności od ilości zużytego gazu, tak samo jak cena jego 1m3:

Standardowa grupa taryfowa dla domu ogrzewanego gazem to W-3.6: abonament kosztuje 67,64 pln brutto.

Standardowa grupa taryfowa dla mieszkania, gdzie tylko kuchenka jest na prąd to W-1.1: abonament 9,35 pln (od 2013, więc na swoich rachunkach możesz mieć jeszcze starą cenę).

 

Jak widzisz nie pomyliłam się zbytnio, a nawet zaniżyłam koszt abonamentu gazowego.

 

musimy tyko jeszcze wziąć pod uwagę to że trzeba wykonać odpowiednia instalacje elektryczną z odpowiednim zabezpieczeniem i grubszymi kablami na zwiększony pobór mocy/ilości prądu aby się nie przegrzały i domek nam nie spłoną a to też kosztuje fakt nie tyle co instalacja gazowa ale mówienie o tym ,że wystarcza tylko grzejniki jest wprowadzaniem ludzi w błąd.

 

Kwoty (różnice), o których wszędzie piszę uwzględniają te grubsze przewody i więcej zabezpieczeń. Przecież to logiczne, że grzejniki są połączone z instalacją, tak samo jak grzejniki wodne z rurami, a jakoś nie piszesz nic o rurach, tylko o samych grzejnikach.

 

OK, ja już nie zabieram głosu w sprawie Twoich grzejników, bo rzeczywiście zapytałeś o firmę, a wyszła rozmowa o rodzaju instalacji grzewczej.

Życzę powodzenia w wyborach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mam pytanie do INEZ piszesz o technologi pasywnej jako o najlepszej zgoda. znalazłem twoja wypowiedź na innym forum gdzie NEGUJESZ DUŻE OKNA coś mi tu nie gra. Przecież w domach pasywnych TO PODSTAWA DUŻE OKNA OD STRONY POŁUDNIOWEJ !!!! , aha i piszesz ,że tam dużo ciepła zyskujesz a zima tracisz :jawdrop: a zima niema słońca ???. Jak okna są trzy szybowe to tak szybko nie wypuszczą ciepła z budynku a promienie słoneczne i tak wpadną. Musisz troszke doczytać o technologi pasywnej.

http://www.forumbudowlane.pl/vt/25343/0/domy-szkieletowe-czym-ogrzewac

 

Dzięki za pouczenie, że muszę "troszkę doczytać o technologii pasywnej", ale ja nie do końca jestem zwolennikiem domów pasywnych.

Teoretycznie pomysł jest dobry, ale dzisiaj jeszcze po prostu zbyt drogi i przeciętnego człowieka nie stać na to, a po drugie projekty pasywne bardzo ograniczają nasze domy, a ja wolę płacić trochę więcej, ale mieć wolność wyboru, czy otworzę okno czy nie.

Temat na dłuższą dyskusję. Nie bardzo mam czas (sorry) na tak długie dysputy, ale wiem, jakie są zasady projektowania domów pasywnych i to, co napisałeś powyżej nijak się ma do moich słów gdziekolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kosztów ogrzewania - nic jeszcze nie mogę powiedzieć miarodajnego - grzeję od stycznia, najpierw pełną mocą, bo rozruch, bo brak ciągłości izolacji, bo to, bo tamto, ale widzę, że nadzieje pokładane powinno spełnić - nikogo nie ma w domu, nie grzejemy - izolacja zapewnia, że za zimno nie będzie, na 15min przed powrotem domowników zaczyna grzać - robi się komfortowo, na noc znowu nie grzejemy, i tak w kółko. Feler: instalacja nie była najtańsza i dodatkowy piec (pojemnościowy podgrzewacz do CWU), ale i tak jestem przekonany, że zwróci się znacznie szybciej niż rozmaite PC, kolektory i inne takie.

 

A grzejesz gazem ziemnym czy propanem?

Podziel się informacjami, jak tylko będziesz miał już jakieś wyniki. Czy tu na forum, czy na mojego maila.

Ciekawa jestem kwot, bo jeden z naszych klientów założył ogrzewanie nadmuchowe, z którego jest bardzo zadowolony, ale z kosztów tego ogrzewania w ogóle. Zarówno instalacyjnych, jak i użytkowych. Jemu zakładała firma Polski Komfort, więc instalacja wyniosła ok. 60.000 PLN plus jeszcze cała gazowa. A grzeje propanem, więc najtańsze paliwo to to nie jest :-/ Dlatego ciekawa jestem Twoich wyników.

 

Wiosny życzę wszystkim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polski Komfort ma taką cechę, że jest jakieś 2 razy droższy (wyjściowo) od konkurencji... U mnie zakładała ich konkurencja, instalacja jest w miarę prosta i gaz mam z rurki - znaczy ziemny. Na razie jeszcze nie badałem licznika, ale jak wyżej wspomniałem - trudno dotychczasowe funkcjonowanie uznać za miarodajne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt podgrzania wody zwykłą elektryczna termą to 50-100 pln miesięcznie przy czteroosobowej rodzinie (zależny oczywiście od zużycia wody). Sam miesięczny abonament gazowy to 60 PLN, bez zużycia choćby 1m3 gazu, więc za te 60 PLN masz już ogrzewanie wody prądem. Koszt rachunków za gaz w okresie letnim (czyli w 99% tylko za ciepłą wodę) to ok. 150 PLN, z czego 60 to abonament.

Napisz mi proszę gdzie w tej wypowiedzi podajesz o abonamencie za prąd ??? bo nie widzę chyba łzy wzruszenia zalały mi oczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że to Ty wprowadzasz innych w błąd. Opłata abonamentowa ulega zmianie w zależności od ilości zużytego gazu, tak samo jak cena jego 1m3:

Standardowa grupa taryfowa dla domu ogrzewanego gazem to W-3.6: abonament kosztuje 67,64 pln brutto.

Standardowa grupa taryfowa dla mieszkania, gdzie tylko kuchenka jest na prąd to W-1.1: abonament 9,35 pln (od 2013, więc na swoich rachunkach możesz mieć jeszcze starą cenę).

 

Jak widzisz nie pomyliłam się zbytnio, a nawet zaniżyłam koszt abonamentu gazowego.

 

I znowu to samo abonament to części składowe na niego składają się kwoty stałe jak i zmienne o których napisałem w zależności od zużycia (czytaj teks ze zrozumieniem) a cena za jeden m3 czy za kw/h jest niezmienna , chyba że po nowym roku podwyżki były przeczytaj dokładnie co ci napisałem , a jeśli chcesz dalej rozamiać na ten temat to podaj wszystkie części składowe a nie tylko jedna z kilku na fakturze , bo jak chcesz to ja też znajdę najmniejsza i wyjdzie na to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu prześledziłem twoje wypowiedzi na innych forach. Ty musisz mieć ostatnie zdanie we wszystkich zagadnieniach zawsze nawet jeśli dokładnie nie badasz sprawy. Bo twoim argumentem jest ,że stawiasz domy od 10 lat co to jest 10 lat nic mi to nie mówi , ktoś może być mechanikiem 20 lat i naprawić tylko 10 samochodów. Wiesz mi się mocno wydaje po prostu szukasz klientów na forach pisząc wypowiedzi i '' doradzając'' bo nikt inny nikt ze znanych firm budujących szkielety i tych mniejszych i większych nie bierze udziału w tylu forach. Może oni po prostu budują domy i brak im czasu na siedzenie na forum.

 

Niech wiec tak będzie ,że elektryczne jest najlepsze i tyle twoje zdanie jest najważniejsze tylko że nikt nie mówi o nowoczesny technologiach takich jak promienie podczerwieni , bo i pico się dokształcać , lub wylewki anhydrytowe na ogrzewanie podłogowe co polepsza parametry i systemy suche zasypywane kieramzytem lub system Uponor mini Szweckiej firmy do mokrej lub suche instalacji, nić o matach elektryczny ah i tak dalej dużo by wymieniać . A o grzejnikach i tak się nic nie dowiedziałem i tak bo przecież najlepsze jest elektryczne bo tak mówi Inez i basta:mad:

 

ogólnie dzięki za podpowiedzi rewelacja ja o niebie a on o chlebie

Czy na każdym forum jest tak ??????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie dzięki za podpowiedzi rewelacja ja o niebie a on o chlebie

Czy na każdym forum jest tak ??????????

 

Robson, wyluzuj... Czy ja Cię zmuszam do tej elektryki?

Napisałam Ci już:

 

OK, ja już nie zabieram głosu w sprawie Twoich grzejników, bo rzeczywiście zapytałeś o firmę, a wyszła rozmowa o rodzaju instalacji grzewczej.

Życzę powodzenia w wyborach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj ciut nie tak...

kondensacyjny :) bierze i wyrzuca jedną rurą ... tak że lewego powietrza z domu nie bierze.

sam masz kominek :) to z piecem kondensacyjnym ...będzie tylko lepiej ... bo całość jest zaparta :)

a sens stosowania w budynku pasywnym gazu to druga spawa

tylko problem jest precyzyjnie nad tym panować ..

i zamiast trzymać 20 st jest nagle 24 st i pada do 20 ... przynajmniej w domu 10cm izolacji i gruby mur piec 28 kW gdzie potrzeba

tylko 10kW i niszczy całkiem zalety izolacji ... bo kto zapanuje nad taką mocą i siup w domu zamiast 20s jest 23-24 st ...

Plus nie palenie "żywym" ogniem tylko duszenie tego węglą następne straty :)

stąd taka ilość węgla to koło 1,5 sezonu 1kg węgla 9kWh ... razy sprawność 0,6 na 96 m^2 powierzchni przy 1,5 kg węgla i sprawności ...

Większości przypadków węgla wyjdzie znacznie więcej jak by wynikało z potrzeb... a i mniejsze tym

większy błąd ...

 

na temat gazu ja też tak myślałem że kondensacyjny tej wentylacji nie potrzebuje ale tu na forum koledzy podrzucili przepisy i niestety wentylacja być musi

co do węgla i drewna to był tylko przykład jak mało takie domy zużywają dlatego właśnie warto iść w ogrzewanie elektryczne bo przy takich zużyciu koszty cię nie zjedzą a komfort wielki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na temat gazu ja też tak myślałem że kondensacyjny tej wentylacji nie potrzebuje ale tu na forum koledzy podrzucili przepisy i niestety wentylacja być musi
srali muchi pierdział wół narobili cały dół :p

§ 150. warunków technicznych .

8. Instalowane w pomieszczeniu urządzenia, w szczególności zużywające powietrze, nie mogą wywoływać zakłóceń ograniczających skuteczność funkcjonowania wentylacji.

 

9. W pomieszczeniu z paleniskami na paliwo stałe, płynne lub z urządzeniami gazowymi pobierającymi powietrze do spalania z pomieszczenia i z grawitacyjnym odprowadzeniem spalin przewodem od urządzenia stosowanie mechanicznej wentylacji wyciągowej jest zabronione.

 

10. Przepisu ust. 9 nie stosuje się do pomieszczeń, w których zastosowano wentylację nawiewno-wywiewną zrównoważoną lub nadciśnieniową.

jest jest.. to

jak piszę że tak :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9. W pomieszczeniu z paleniskami na paliwo stałe, płynne lub z urządzeniami gazowymi pobierającymi powietrze do spalania z pomieszczenia i z grawitacyjnym
no to jakie masz tam palenisko ... zamknięte .. nie pobiera powietrza z pomieszczeń nie czepiaj się..

 

10. Przepisu ust. 9 nie stosuje się do pomieszczeń, w których zastosowano wentylację nawiewno-wywiewną zrównoważoną lub nadciśnieniową.

czyli możesz mieć kuchenkę gazową normalnie czytaj waść ze zrozumieniem ...

nie stosuje się obostrzenie z punktu 9 ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co Ty chcesz konkretnie wiedzieć na temat grzejników
Tak pytałem jakie najlepiej użyć na poddasze użytkowe alternatywnie dla klimakonwektorów ponieważ są one dwu funkcyjne woda/ elektryka i jeszcze zimną wodę latem ale do tego trzeba robić podwójną instalację. Najlepiej mieć pompę lub jakiś wymiennik a u mnie tego nie będzie. Pytałem jakie macie doświadczenia i co ewetualnie można polecić zamiast klimakonwektorów purmo VIDO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...