Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa drewnianego szkieletu


Maco

Recommended Posts

dołączam do pytania bartus01, można czy nie?

mnie góral powiedział, że "hej, robimy, cemu ni"

już mieliśmy nawet kupować stelaże, aż natknęłam się na to pytanie

pomóżcie więc, bo trzeba podjąć decyzję

pzdr:bye:

 

Jaki Góral ... ??? co robimy ??? i co można czy nie ???

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam, Zapytam jeszcze tutaj ....mianowicie:

 

Dowiedziałem sie dzisiaj że stelażu podtynkowego do montazu WC nie montuje sie do ścianki szkieletowej .

 

To zrozumiałe ze względu na jej nikłą masę, jednak czy w tym przypadku można stelaż przykręcic do drewnianych słupków konstrukcyjnych ściany ?

 

Czy to bedzie stabilne i przeniesie obciążenia? czy pozostaje jednak tylko WC stojące ...

 

 

Może ktoś ma doswiadczenia w tej kwestii ....

 

Pozdrawiam.

 

Witam, jeżeli można ... kto przekazał taką wiadomość, że stelaża nie montuje się w ścianie "szkieletowej"???

Zakładam, że to nie "fachowiec" który buduje dom ...

Żeby nie wyjaśniać oczywistego - http://megastore.pl/32730,Stelaz-podtynkowy-Grohe-RAPID-SL-do-WC-wysokosc-113cm.html

Proszę przeczytać opis produktu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tynkować na wiatroizolacji? Wiatroizolacja ma zapobiec ewentualnemu zawilgoceniu płyty OSB jeśliby jakaś wilgoć przeniknęła mi przez tynk i wełnę.

 

UPS ... długo mnie tu nie było .... puk puk ... są tu jacyś fachowcy ???

Wiatroizolacja - nie chroni płyty OSB przed wilgocią!

Nie można tynkować na wiatroizolacji!

Pomiędzy warstwą ocieplenia (wełna styropian) a wiatroizolacją musi być szczelina dylatacyjna pozwalająca odprowadzić skropliny. (nawet, jeżeli punkt rosy wyjdzie w warstwie ocieplenia!).

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli takie coś*jest jak najbardziej dopuszczalne?

 

NIE - Nie jest w technologii szkieletowej. Temat sprawdzony lata temu przez Amerykanów, Norwegów itd. Konstrukcja z powodu braku możliwości oddania skroplin będzie gniła - powodując zawilgocenie, warstwy ocieplenia wypełniającej konstrukcję, oraz konstrukcji przyśpieszając gradację drewna, oraz znacznie obniżając właściwości izolacyjne przegrody.... tak naprawdę to dla zwykłego zjadacza chleba - nie do zauważenia. Po otwarciu ściany - tragedia! smród, wszystkie rodzaje pleśni, grzybów itd ... generalnie taka przegroda do rozbiórki - nie da się uratować ... cały budynek - do rozebrania ...

Uprzedzając polemikę dla osób, które będą chciały podyskutować skąd skropliny w ocieplonej ścianie - wilgotność powietrza + różnice temperatur (dom 20, zewnątrz -5), no chyba że ktoś powie, że w konstrukcji ściany nie ma powietrza ... :)

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andstach dziekuje za wiadomość.

 

Opinię taką / ze nie można / powiedział sprzedawca w LM. Myslał raczej ze chcę przykręcic Geberita do karton gipsu.........

 

Problem / chyba / ze chce wstawic stelaż do wnęki gdzie mam jeden słupek na tylnej ściance, jeden na bocznej i na drugiej bocznej komin Schiedla.

 

Czy te słupki nie powyginają sie z czasem? Sciana wew. słupek chyba cos 4*10

 

Mam watpliwość jak to zrobić, czy coś wstawić jeszcze a może dac OSB na tył i kręcic do niej ..

 

Sam nie wiem WC podwieszane kupione :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andstach dziekuje za wiadomość.

 

Opinię taką / ze nie można / powiedział sprzedawca w LM. Myslał raczej ze chcę przykręcic Geberita do karton gipsu.........

 

Problem / chyba / ze chce wstawic stelaż do wnęki gdzie mam jeden słupek na tylnej ściance, jeden na bocznej i na drugiej bocznej komin Schiedla.

 

Czy te słupki nie powyginają sie z czasem? Sciana wew. słupek chyba cos 4*10

 

Mam watpliwość jak to zrobić, czy coś wstawić jeszcze a może dac OSB na tył i kręcic do niej ..

 

Sam nie wiem WC podwieszane kupione :(

 

Witam,

- zdjęcie na priv-a,

- opis lub rysunek

- z czego wykonana jest ściana, jak jest zbudowana,

wtedy można coś powiedzieć.

Generalnie nie można wróżyć z fusów ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy warstwą ocieplenia (wełna styropian) a wiatroizolacją musi być szczelina dylatacyjna pozwalająca odprowadzić skropliny. (nawet, jeżeli punkt rosy wyjdzie w warstwie ocieplenia!).

pozdrawiam.

Nic nie musi ! jak wyjdzie w ociepleniu to jest lipa.

Niestety ale musi być szczelna paroizolacja ! i nie ma dyskusji a robienie pustek powietrznych pogarsza tylko ten stan.

I to jest, leczenie skutków, leczenie bardzo kiepskie i zamykające błędne koło.

Stężenie pary wodnej w całej przegrodzie powinno nie przekraczać ilości

dla średniej danego miesiąca, tj np w styczniu jest -5 .. i ilość pary wodnej mieszczącej

się w 20st i 50% wilgotności trzeba zrobić aby przy -5 nie było 100% co wymaga, aby

paroizolacja zatrzymała około 40% tej pary wodnej

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie musi ! jak wyjdzie w ociepleniu to jest lipa.

Niestety ale musi być szczelna paroizolacja ! i nie ma dyskusji a robienie pustek powietrznych pogarsza tylko ten stan.

I to jest, leczenie skutków, leczenie bardzo kiepskie i zamykające błędne koło.

Stężenie pary wodnej w całej przegrodzie powinno nie przekraczać ilości

dla średniej danego miesiąca, tj np w styczniu jest -5 .. i ilość pary wodnej mieszczącej

się w 20st i 50% wilgotności trzeba zrobić aby przy -5 nie było 100% co wymaga, aby

paroizolacja zatrzymała około 40% tej pary wodnej

 

Witam, jeżeli chcesz coś napisać, to spróbuj tak, żeby ktokolwiek mógł Cię zrozumieć. Nie wiadomo w tej wiadomości o co ci chodzi.

Ja nie pisałem, że wiatroizolacja nie ma być szczelna! Ma być szczelna!

Ma zatrzymać wiatr wiejący zewnątrz do środka domu - ma oddać skropliny od wewnątrz na zewnątrz budynku ...

Jak jasno wynika, z Twojej wypowiedzi, za dobrze technologi budowy budynku szkieletowego to Ty nie znasz ... Jakaś wiedza może jest, ale nie mnie to oceniać ....

A jak wyizolujesz wilgotność z powietrza na zewnątrz budynku, które to powietrze dochodzi do ściany budynku i przez nie przenika ...?

Jeżeli jest wiatroizolacja a na niej styropian - to styropian ryflowany .... nie ważne ile wody się wydzieli, ważne gdzie - jeśli tych ryfli nie będzie!

Ziemia jest okrągła, a woda się wydzieli, i wydzieli się w ścianie nawet przy 1metrowym styropianie na ścianie ....

Rozebrałem w swoim życiu ładnych parę domów, za nim nie zmieniono systemu .... na "lepszy", to wiem czym to "pachnie" i jaki to "miód".

Więc mi ściemy ładować nie trzeba ... Jeżeli masz tak zrobione, przekonasz się sam po latach .... jak jesteś wykonawcą, współczuje Twoim Klientom.

To co pisze nie pisze, żeby kogoś obrazić, urazić ... wyrażam opinię, nawet nie swoją, tylko ludzi, którzy na to pracowali wiele, wiele lat, większość z elementarnych zasad systemu, jak wiatroizolacja, paroizolacja - napisało życie - i doświadczenie ludzi budujących takie domy (i nie byli to Polacy - 8% budownictwa drewnianego w skali naszego kraju). Jeżeli chcecie tworzyć nowe teorie, radzę samemu sobie wybudować, pomieszkać 30lat, przeprowadzić badania .... wszystko wyjdzie ... od drzewa nie certyfikowanego, po innowacje z elewacją.... tylko czy warto ... ?

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli daję na wiatroizolację wełnę, to jednak przenikanie wilgoci przez wełnę to nie to samo co przez styropian, i z tego co zdążyłem poczytać w książkach i na szkielet.pl to wełnę dajemy na wiatroizolację, na kołkach a nie na kleju i na to tynk mineralny. Czy to jest źle? Bo na logikę to chyba nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na to tynk mineralny. Czy to jest źle? Bo na logikę to chyba nie.
jest źle ponieważ blokujesz maksymalnie odpływ pary wodnej.

Wełna plus tynk to złe wyjście.

A jak wyizolujesz wilgotność z powietrza na zewnątrz budynku, które to powietrze dochodzi do ściany budynku i przez nie przenika ...?

a co mnie obchodzi z zewnątrz, to co z wnętrza domu chce się wydostać ma znacznie większy ładunek - gazu - jakim jest para wodna.

I to ją musisz wypuścić na zewnątrz, a żeby ją wypuścić musi być cały czas gazem.

I to w takim stężeniu w którym nie przekroczy 100% dla średniej najzimniejszego miesiąca. Czyli o tyle paroizolacja musi zdjąć pary wodnej, która przenika przez przegrodę. http://siwinska.zut.edu.pl/fileadmin/Pliki_tekstowe/Cisnienie_czastkowe_pary_wodnej_nasyconej_w_powietrzu.pdf i to napędza ruch pary wodnej, od stężenia wyższego do niższego. Ciężko to pojąć?

 

i doświadczenie ludzi budujących takie domy (i nie byli to Polacy - 8% budownictwa drewnianego w skali naszego kraju). Jeżeli chcecie tworzyć nowe teorie, radzę samemu sobie wybudować, pomieszkać 30lat, przeprowadzić badania .... wszystko wyjdzie ... od drzewa nie certyfikowanego, po innowacje z elewacją.... tylko czy warto ... ?

pozdrawiam.

Ja się nie obrażam- za długo tu piszę ;).

Powiadasz Waść iż krawiec równa się ekspert w budowie maszyn do szycia?

Nie bardzo.

Właśnie widać po rozwiązaniach, że są błędne! wprowadzanie powietrza pod styropian jest pierwszym z nich.

Tak samo jak dawanie wełny i tynku. Super że wełna przepuszcza parę wodną, bardzo szybko to robi i nie stanowi żadnej bariery, bariery dla pary wodnej.

Przez co puszcza ją tam gdzie się skrapla. I leczenie skutków jest chybionym pomysłem.

Przyczyną jest wysoka wilgotność w domu i słaba paroizolacja.

Dla czego w moim domu mimo wielu elementów żelbetowych przechodzących do wnętrza ...

nie ma grzybów ? i woda nie leje się po ścianach ? ponieważ dom jest bardzo nie szczelny !

i wilgotność wynosi 20% co jest złe .. ale lepsze od grzyba !!!!

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
jest źle ponieważ blokujesz maksymalnie odpływ pary wodnej.

Wełna plus tynk to złe wyjście.

Jest bardzo żle ponieważ nadmiar wilgoci powinna odprowadzać wentylacja,a nie ściany.Para izolacja powjnna być w 100% szczelna aby nie przepuścić tej pary do do wnętrza ściany.

to co z wnętrza domu chce się wydostać ma znacznie większy ładunek - gazu - jakim jest para wodna.

I to ją musisz wypuścić na zewnątrz,

Przypominam że przez wentylację nie przez ściany.

a żeby ją wypuścić musi być cały czas gazem.

Zgadza się

Ja się nie obrażam- za długo tu piszę ;).

No właśnie "czasem lepiej udawać idiotę i się nie odzywać niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości'

Powiadasz Waść iż krawiec równa się ekspert w budowie maszyn do szycia?

Nie bardzo.

Sądząc po twoich postach prawie we wszystkich tematach to by się zgadzało

Właśnie widać po rozwiązaniach, że są błędne! wprowadzanie powietrza pod styropian jest pierwszym z nich.

Lepszy rydz niż nic,znaczy się lepiej już styropian ryflowany niż przyklejony bezpośrednio do płyty OSB tyle tylko że styropian ryflowany już chyba nie spełnia roli ocieplenia skoro pod nim zimne powietrze.

 

Przyczyną jest wysoka wilgotność w domu i słaba paroizolacja.

dlaczego w moim domu mimo wielu elementów żelbetowych przechodzących do wnętrza ...

nie ma grzybów ? i woda nie leje się po ścianach ? ponieważ dom jest bardzo nie szczelny !

Tutaj nie wiem o co chodzi w końcu jak ma być dobra para izolacja i wentylacja czy nieszczelny dom.Moja ściana wygląda tak

OZC 001.jpg

A ponieważ wentylacja będzie mechaniczna czytaj działająca bez względu na kaprysy pogody,nie obawiam się problemów z wilgocią.

i wilgotność wynosi 20% co jest złe .. ale lepsze od grzyba !!!!

Boże chroń nas przed takimi inżynieramihttp://pl.wikipedia.org/wiki/Klimatyzacja

Pozdrawiam,a i przysłowie mówiące o tym żeby 3 razy zastanowić się zanim się coś powie dotyczy też pisania;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie wiem o co chodzi w końcu jak ma być dobra para izolacja i wentylacja czy nieszczelny dom.Moja ściana wygląda tak
Słabienka ta ściana z U 0,34 W/m^2*K

 

Boże chroń nas przed takimi inżynieramihttp://pl.wikipedia.org/wiki/Klimatyzacja

Pozdrawiam,a i przysłowie mówiące o tym żeby 3 razy zastanowić się zanim się coś powie dotyczy też pisania

ale o co ci chodziło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać,że kolega 1964as jest fachowcem. W związku z tym mam dwa pytania.

1.Jak zrobić aby paroizolacja w tak skomplikowanej bryle jak dom była w 100% szczelna( mam na myśli np. połączenia z ścianami działowymi,sufitem,czy instalacje)

2.Załóżmy,że jednak nie będzie w 100% szczelna bo Zenek oleje szefa i dokładność przy robocie .Co stanie się z parą wodną przechodzącą przez ścianę i izolację zewnętrzną. Skondensuje się na kilku cm. od strony zewnętrznej ,czy przejdzie siłą woli? Co stanie się z lambdą takiej izolacji i czy wełna mineralna ma szansę wyschnąć na ścianie wschodniej i północnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać,że kolega jest fachowcem.
to się okarze w praniu, bo jak by był fachowce puki co to by przegrody nie robił jakieś zwydziwianej z U 0,34 co nawet dzisiejszych WT nie spełnia, zaraz nowe wchodzą na 0,25 i dupa z króla .

 

1.Jak zrobić aby paroizolacja w tak skomplikowanej bryle jak dom była w 100% szczelna( mam na myśli np. połączenia z ścianami działowymi,sufitem,czy instalacje)
no to o tym pisałem ! właśnie iż trzeba zakładać iż na skraju przegrody stężenie w odniesieniu do

20 st może sięgnąć 5-10 % ... i tego przytkać nie można czy to takie ciężkie pojąć.

Paroizolacja ma za zadanie zrobić z tego co jest w środku czyli np 50% zrobić 5% co będzie gnać przez przegrodę.

Mnie czasem vqrfia to czepianie, napiszę po czereśniacku aby każdy mógł pojąć dupa ... napisze z liczbami to wyleci jeden z drugim o naukowym bełkocie.

 

Takim problemem jest stropodach, gdzie warstwa pod izolacją termiczną jest wzmacniana włóknem szklanym i z dodatkiem alu.

Na wodę wystarczy kawałek szmaty i już spłynie, a gaz jakim jest para wodna jest ciężej zatrzymać ale .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać,że kolega 1964as jest fachowcem. W związku z tym mam dwa pytania.

1.Jak zrobić aby paroizolacja w tak skomplikowanej bryle jak dom była w 100% szczelna( mam na myśli np. połączenia z ścianami działowymi,sufitem,czy instalacje)

2.Załóżmy,że jednak nie będzie w 100% szczelna bo Zenek oleje szefa i dokładność przy robocie .Co stanie się z parą wodną przechodzącą przez ścianę i izolację zewnętrzną. Skondensuje się na kilku cm. od strony zewnętrznej ,czy przejdzie siłą woli? Co stanie się z lambdą takiej izolacji i czy wełna mineralna ma szansę wyschnąć na ścianie wschodniej i północnej?

Kolego chyba mnie przeceniasz nazywając fachowcem,ale parę rzeczy mogę podpowiedzieć tylko nie proście mnie o opisanie tego bo to zbyt długo jak na moje pisanie jednym palcem .Jak ktoś zainteresowany tel.666530748 potem może opisać moje opowieści ja nie mam na to czasu;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to się okarze w praniu, bo jak by był fachowce puki co to by przegrody nie robił jakieś zwydziwianej z U 0,34 co nawet dzisiejszych WT nie spełnia, zaraz nowe wchodzą na 0,25 i dupa z króla .

Jak już pisałem najpierw kolega czyta dokładnie, bo inaczej dupa;)

 

 

no to o tym pisałem ! właśnie iż trzeba zakładać iż na skraju przegrody stężenie w odniesieniu do

20 st może sięgnąć 5-10 % ... i tego przytkać nie można czy to takie ciężkie pojąć.

Paroizolacja ma za zadanie zrobić z tego co jest w środku czyli np 50% zrobić 5% co będzie gnać przez przegrodę.

Mnie czasem vqrfia to czepianie, napiszę po czereśniacku aby każdy mógł pojąć dupa ... napisze z liczbami to wyleci jeden z drugim o naukowym bełkocie.

Takim problemem jest stropodach, gdzie warstwa pod izolacją termiczną jest wzmacniana włóknem szklanym i z dodatkiem alu.

Na wodę wystarczy kawałek szmaty i już spłynie, a gaz jakim jest para wodna jest ciężej zatrzymać ale .

I pisać nawet po wieśniacku kolega też się musi nauczyć,sam jestem wieśniak ale nie jarze para izolacja ma przerobić 50% na 5% i gnać przez ścianę,a prosiłem coby o dobrej wentylacji nie zapominać,też mnie to vqrfia cokolwiek to znaczy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...