Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa drewnianego szkieletu


Maco

Recommended Posts

Bez lukarn i okien dachowych, dobrze izolowany, bez garażu w bryle, bez kominów, okna na parterze fixy. Warto prześledić wątki dotyczące domów do 200 i 300 tysięcy. Po odsianiu plew jes tam właściwie gotowy przepis na tani dom. Dochodzi jeszcze robota własna, jeśli się da.

 

Myśmy szukali projektu dwa miesiące, po czym po prostu zleciliśmy rysowanie od zera. Właśnie idzie do nas pocztą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bez lukarn i okien dachowych, dobrze izolowany
ok

bez garażu w bryle
tu się nie zgadzam do końca, ponieważ przy dobrej izolacji, wjazd do garażu autem w k którym co najmniej z 200 kg metalu jest nagrzane do 80-90st ... plus 6-10 litrów płynu.

No ale nawiedzeni spece od budownictwa pasywnego, patrzą krótko wprzód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się. Mam zamiar budować szkielet Z 34 z małymi zmianami. Mam wszystkie media przy działce alenie bardzo mnie gaz zacheca. szukam mądrego i taniego rozwiązania na C.o i na CWU. Kominek to podstawa i nie wiem czy robić go z DGP czy z PŁASZCZEM do CO i CWU. Latem wodda na prąd. Myslałem o czymś takim np http://www.youtube.com/watch?v=5X12tJxgt7U ale nie jestem w temacie. Podzielcie się opiniemi co mądre i tanie. Palenie w kominku nie bedzie problemem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skomplikowana kwestia zależna od wielu zmiennych:

1. Jakosc izolacji

2. Potrzeby

3. Tryb zycia

4. Dostęp do mediów

 

U siebie grzeje gazem poprzez nadmuch ciepłego powietrza i jestem z tego zadowolony, ale dom jest przyzwoicie zaizolowany, nie ma za wiele akumulatorów ciepla, w ciągu dnia stoi pusty, a nadmuch zapewnia błyskawicznie osiągnięcie tzw. komfortu cieplnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocieplenie zewn 15 plus 5 sama wełna. stropdach 20 cm strop 15 ściany działowe 10 cm . wentylacja grawiatacyjna. Parter salonik plus kuchnia otwarta ok 32 m 2 razem, pokoik 10 m2 łazienka 6 m2 pus pom. gospodarcze. Piętro łazienka 8 m2 2 pokoje po ok 20 m 2 . Moja wizja to http://www.kominkimyslowice.pl/kotly-na-pellet-mcz z podłogówką w salonie około 25 m2. plus grzejnik w pokoiku 10 m2 i łazienka drabinkowy. Na piętrze po 1 grzejniku w pokoju plus drabinka w łazience. W salonie dodatkowo koza 10 KW. Jakie macie opinie??????:wiggle::wiggle::wiggle:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie 10 kW . do 4-5 kW .. dom ma tylko 96 m^2 ?

Każdego zachęcam do przemyślenia ... co mogę zrobić aby mieć wynik około pasywny.

Pierwsze szczelność to jest jak amen w pacierzu. Nie będzie dobrych efektów bez szczelności.

Płyta fundamentowa pod taki dom koło 15 cm C30/37 plus zbrojenie rozproszone.

Izolacja ... lekką suchą .. zrobisz sam i możesz dać śmiało 2x te 30cm nie ma się co bać.

Często nawyki myślowe nie pozwalają się przełamać, stąd widzę dobór mocy grzejnej na poziomi 100 W /m^2 ...

Wentylacja ? tylko mechaniczna z reku.

Przy takiej zimie jak mamy ... ogrzewanie domu = partactwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem ofert, która to zawiera takie rozwiązania. Co o tym sądzicie???

 

 

Zakres robót_deweloperski z fundamentem i instalacjami:

Garaż: wersja ekonomiczna (brama garażowa uchylna ocieplona)

Taras wejściowy: betonowy lub drewniany do 6m2

Instalacja wod-kan: 6 punktów + podejście pod pralkę + kran ogrodowy,

Instalacja elektryczna: 50 punktów z uzbrojeniem tablicy zabezpieczeo (bezpieczniki),

Instalacja ogrzewania: instalacja C.O podejścia pod grzejniki zakooczona rozdzielaczem - 8 punktów

Tynki wewnętrzne: Montaż paroizolacji oraz płyt gipsowo kartonowych ogniochronych GKF oraz GKFI gr. 1,2 cm szpachlowane, docierane i gruntowane - przygotowane do malowania,

Posadzki parter: Ułożenie styropianu dach/podłoga gr.10cm (2x5 na mijankę) wykonanie posadzki cementowej gr. 6cm zbrojonej zbrojeniem rozproszonym,

Parapety zewnętrzne: blaszane z blachy powlekanej,

Dodatkowa izolacja termiczna ścian zewnętrznych: Wełna skalna firmy Paroc, rodzaj UNS37 grubośd: 20cm - 15cm + 5 cm (w ruszcie),

Izolacja termiczna połaci dachowej: Wełna skalna firmy Paroc, rodzaj UNS37 grubośd: 25cm - 20cm + 5 cm (w ruszcie),

Izolacja termiczna stropu nad piętrem: Wełna skalna firmy Paroc, rodzaj UNS37 grubośd: 30 cm - 2x15cm (na mijankę),

Izolacja akustyczna : Wełna skalna firmy Paroc, rodzaj UNS37, w ścianach wewnętrznych gr. 5cm, w stropie międzykondygnacyjnym gr. 15cm,

Instalacja wentylacji: grawitacyjna wykonana za pomocą rur spiro AF013 o średnicy 127mm zakooczona kominkami wentylacyjnymi na dachu,

Rynny: PCV lub metalowe w kolorze dachu,

Podbitki: drewniane malowane impregnatem Scala,

Stolarka okienna: okna PCV (profil SALAMANDER 76) uchylno rozwieralna, rozmiary wg projektu, kolor biały, bez szprosów - montaż stolarki przy użyciu taśm

Okna dachowe: Fakro FTS U2 78x140 cm - 4 szt. - montaż stolarki przy użyciu taśm

Drzwi zewnętrzne/wejściowe: antywłamaniowe, drewniane, pełne firmy Dziadek, zamek listwowy, rozmiar 105x211cm, - montaż stolarki przy użyciu taśm

Elewacja z izolacja termiczną: styropian frezowany, ryflowany gr. 10cm, tynk silikonowy na wyprawie klejowej zbrojonej siatką z włókna szklanego,

Fundament:wykopwąskoprzestrzenny,ławafundamentowazbrojona,betonB15atestowany,ścianafundamentowamurowanazbloczkabetonowego+płytafundamentowazbrojonagr.10cm,betonB20atestowany,

Ścianyzewnętrzne(parter+poddasze):Konstrukcjazelementówoprzekroju3,8x15cmwrozstawieco60cmzuwzględnieniemotworówokiennychidrzwiowych,poszyciepłytąOSB-3gr.1,2cmfirmyKronopol,montażwiatroizolacjifirmyTyvek,dodatkowoodwewnątrzrusztdrewnianyowym.4x5cmmontowanywpoziomie w rozstawie co 60 cm,

Stropmiędzykondygnacyjny:Konstrukcjazelementówoprzekroju3,8x23,5cmwrozstawieco40cm,poszycie stropu płytą OSB-3 gr. 2,2 cm firmy Kronopol,

Ścianywewnętrzne(parter+poddasze):Konstrukcjazelementówoprzekroju3,8x8,9cmwrozstawieco60cm z uwzględnieniem otworów drzwiowych,

Dach: Konstrukcja z elementów o przekroju 3,8 x 23,5 cm - krokwie i 3,8 x 15 cm - jętki w rozstawie co 60 cm, poszycie dachu membraną dachową, montaż obróbek blacharskich, łat, kontrłat oraz blachodachówki,

Komin (kominkowy): z pustaka systemowego 20+W ponad dachem otynkowany,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ciekawe to. Sama pompa wystarczy do ogrzania takiego domku czy trzeba ja z czymś spinać ?? Mozna ją zainstalowac albo w garażu albo w małym pomieszczeniu gospodarczym tylko nie wiem czy za głośna nie bedzie?. Do tego dochodzi jakies rozprowadzenie pewnie. jakie to sa koszta ? Poleca Pan jakiegoś dobrego wykonawce domów szkieletowych? Jak rozwiązać temat CWU z taka pompą??? Czy to rozwiąże takż temat wentylacji mechanicznej??? Gdzie dać więcej izolacji?? Komin 1 zostaje będzie kominek kaflowy. Można wiadomość wysłać też na priv.

 

pozdrawiam i dzięki za propozycję. Ciekawe to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe to. Sama pompa wystarczy do ogrzania takiego domku czy trzeba ja z czymś spinać ?? Mozna ją zainstalowac albo w garażu albo w małym pomieszczeniu gospodarczym tylko nie wiem czy za głośna nie bedzie?. Do tego dochodzi jakies rozprowadzenie pewnie. jakie to sa koszta ? Poleca Pan jakiegoś dobrego wykonawce domów szkieletowych? Jak rozwiązać temat CWU z taka pompą??? Czy to rozwiąże takż temat wentylacji mechanicznej??? Gdzie dać więcej izolacji?? Komin 1 zostaje będzie kominek kaflowy. Można wiadomość wysłać też na priv.

 

pozdrawiam i dzięki za propozycję. Ciekawe to.

 

No i???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...