Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa drewnianego szkieletu


Maco

Recommended Posts

GrzegorzC,

Myślę, że jak masz trochę zacięcia i smykałki do majsterkowania to nie pownieneś mieć kłopotu z postawieniem swojego domu szkieletowego. Zajmie Ci to na pewno dużo więcej czasu niż ekipie ale oszczędności na robociźnie na pewno będą. Ja bym tylko na Twoim miejscu wziął znającego się na rzeczy kierownika lub inspektora, który by kontrolował Twoją pracę. Wydaje mi się, że są pewne rzeczy które można przeoczyć robiąc coś samemu pierwszy raz chociażby nie wiem jak często i długo czytało się instrukcje i książki. A przecież to będzie TWÓJ dom !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dziękuję za miłe wsparcie.

 

Nie ukrywam, że nie korzystam z pomocy tzw. "fachowców" przy wszelkich pracach domowych i radzę sobie nieźle samodzielnie.

 

Zgadzam się z Tobą, że rzetelny nadzór będzie działał li tylko na moją korzyść jako naprawdę fachowe wsparcie.

 

Czy są jeszcze na forum samodzielnie budujący?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorzu na pewno sa . Buduje dom dla siebie z dwoma pomocnikami bez problemu , lecz robie to od paru niezlych lat. Z tego co sie orientuje jestes z okolic Krakowa zatem do mnie masz bardzo blisko . Jesli interesuje Cie jak co i dlaczego to zapraszam. Podam ci na na priva moj nr telefonu jesli bedziesz mial ochote zobaczyc budowe. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam Wszystkich

 

Proszę o poradę, jaki wybrać strop dla podłogi parteru bez piwnicy ?

Czy dom drewniany powinien być wentylowany od spodu ? Jeśli nie to kierując się lepszymi właściwościami akustycznymi płyty żelbetowej wybiorę właśnie takie rozwiązanie. Chyba, że zna ktoś argumenty przemawiające za stropem drewnianym.

 

prosze o pomoc

kazyaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłoga tradycyjna (taka jak strop nad parterem - drewniana z pustka pod nia wysoka na 50-60cm) miała dla mnie tę zaletę, że można w przyszłości łatwo przesuwać instalcje i że można wogóle instalacje tam prowadzić.

Sam jednak zdecydowałem się na legalett, czyli płytę żelbetową z ogrzewaniem podłogowym w jednym. Głównie dla akumulacyjnego ogrzewania podłogowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołączam. P{ostawiłem dom w szkielecie drewnianym. Miałem dwóch pomocników typowo fizycznych, nie mających zielonego pojęcia o zagadnieniu. Taka zabawa trwa dość długo, ale wg. mnie opłaci się. Po pierwsze taniej, po drugie Wiem co zrobiłem ij eśli żle, to tylko do siebie mogę mieć pretensje. Ogolnie fajna rzecz. Lubię budować....

 

 

pozdrawiam wszystkich Juras XR4Ti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie pomyślałem, że nie ma na tym Forum jednego miejsca gdzie ludzie budujący w technologii szkieletu drewnianego mogliby się wymienić spostrzeżeniami, uwagami, pomysłami, czy czm tam jeszcze można :)

Więc może tutaj ?

 

Sam za kilka tygodni zacznę taką budowę.

 

Spróbuję też zebrać dotychczasowe dyskusje i wymiany poglądów w jedno miejsce.

 

Jeśli już zbudowałeś swój szkieletowy dom , to daj mi znać. Ja jestem w przededniu podjęcia decyzji z czego budować. Może masz jakieś godne polecenia firemki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że absolutnie nie mam teraz czasu na Forum :(

 

Za ok.10 dni przyjeżdżają z firmy na budowę z elementami domu. Mają do Świąt postawić stan surowy otwarty (czyli ściany wewnętrzne i zewnętrzne obite OSB na zewnątrz, więźbę dachową [prefabrukowaną], folię łaty kontrłaty i balchodachówkę z obróbkami i rynnami. Może jeszcze uda się komin...

 

Postaram się pisać na bieżąco o postępach w dzienniku.

 

A firmę będę mógł z czystm sumieniem polecać (lub nie) za 2-3 tygodnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

Witam wszystkich.

Jestem nowym forumowiczem i na początek życzę pomyślności i spełnienia marzeń (nie tylko a własnym domku) w nowym roku.

Mam zamiar budować dom (na razie jestem na etapie załatwiania pozwolenia na budowę) w technologii szkieletu drewnianego. Mam nadzieję, że będę mógł skorzystać z waszego doświadzenia i podzielić się informacjami na forum.

Jeszcze raz wszystkiego dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie !

 

Moja ekipa (mogę ją z czystym sercem polecić jako fachowcy) w 10 dni roboczych postawiła cały szkielet (ściany zewnętrzne i wewnętrzne) obiła z zewnątrz płytą OSB, na tym zmontowała prefabrykowaną więźbę dachową (z Wielunia), po czym pokryła całość folią niskoparoprzepuszczalną (poddasze nieużytkowe), przybiła łaty i kontrłaty i na całość ułożyła blachodachówkę z obróbkami (+ rynny). Został mały kawałem bo źle wymierzyłem blachę i muszą przyjechać za tydzień i położyć 3 brakujące arkusze.

 

Tempo niesamowite zważywszy na sezon (grudzień). No ale było ich sześciu chłopa...

 

Domek stoi i bardzo ładnie się prezentuje (150m2 p.u.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Moje male spostrzezenie przy wyborze ceny i technologii:

mialem wybor: bal 24x24 cm albo szkielet w technologii ''niemieckiej''

i okazalo sie ze roznica w ilosci drewna byla ok 10 m3, a do szkieletu dochodzi jeszcze welna, folie i obicie z obu stron. Cena drewna to 750zl/m3, co w sumie daje 7500 tys.

wiec wybor byl oczywisty na rzecz bala.

aha, dom w gorach wiec tylko drewno wchodzilo w rachube.

 

tak podaje z ciekwawosci jak wyglada sprawa szkieletu niemieckiego bo amarykanski to juz inna sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo dzień dobry wszystkim !

 

Właśnie otrzymałem WZiZT - pomału przymierzam się do

budowy wymarzonego domku. Planowany jest dom w

systemie szkieletu drewnianego, jest taka firma co buduje

tego typu domki i przerabia każdy projekt na szkielet drewniany.

 

Co myślicie o takiej propozycji - wymyśliłem w całym domu ogrzewanie

podłogowe wodne - jak to się ma do stropów drewnianych w szkielecie;

przecież nie trzeba robić wylewki z jastrychu na mokro :o

 

z pozdrowieniami

 

bodekku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...