Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa drewnianego szkieletu


Maco

Recommended Posts

Witam serdecznie...

Wiosna ruszyła i wreszcie ruszyła nasza budowa !!! :D :D :D . Do poniedziałku zakończy się etap murowany ( czytaj fundament ) a we wtorek rusza konstrukcja mojego kanadyjczyka. :D :D :D Już nie mogę się doczekać.Jeśli ktoś z okolic Wrocławia byłby zainteresowany technologią, zapraszam na budowę. Dajcie tylko znać.

Pozdrawiam.

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...

Witam:)

jestem nowa na forum, trafiłam tu szukając informacji na temat domków szkieletowych

 

Jestem wraz z mężem bardzo zainteresowana wybudowaniem takiego domku - głównie ze względu na niższy koszt inwestycji . Ale przed podjęciem decyzji szukamy potwierdzenia jej u osób które już mieszkają w takim domku lub mają zamiar mieszkać i mogą coś na ten temat powiedzieć. Szperając w internecie znalazłam kilka firm które budują takie domki "pod klucz" - trzeba mieć uzbrojoną działkę i pozwolenie na budowę, a potem już tylko meble do wprowadzki.. np. są to domy z płyty OSB.

co sądzicie o tym ?:

http://www.fokus.info.pl/

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=47595714

 

Nie ukrywam że z chęcią obejrzałabym domki szkieletowe naocznie. Ale nie wiem gdzie....mogą to być okolice Wrocławia lub Opola ..

Szukam namiarów na rzetelne, sprawdzone firmy z tych okolic...

 

Pozdrawiam wszystkich miłośników szkieletów:) widzę że to forum będzie dla mnie cennym żródłem informacji :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkich budujacych, w szkielecie!Jestem nowa , na forum, ale kibicuje juz od roku, mam takie marzenie, ktore sni mi sie po nocach, moj maly, domek.Jestesmy juz starsi, ja juz jestem na zasilku, a maz jeszcze pracuje.Corka chce sie budowac, a ja tez.Maz jest przeciwny, bo mamy dzialke, czyt;ogrod; ale jest w nim wszystko, magnolie, swierki, rododendrony, azalie, swierki, sosny ,, leszczyny i magnolie, oczko, staw,i wielka altana :Ale mysle ze marzenia moga sie spelnic do dzialki trzeba jechac 2km i wracac, a domek i dzialka jest pod oknem.Na razie tyle troche mi ulzylo.Czy to ma sens :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam serdecznie wszystkich Szkieletorów.

Jestem tu na forum całkiem nowiuśka. Marzy mi się właśnie kanadyjczyk, mam już nawet wybrany projekt gotowy (zakochałam się w Krakowiaku).

I tu mam prośbę do tych, którzy już mieszkają. Słyszałam różne głosy, że np. słychać jak ktoś chodzi na górze (jednej to nawet sufit się trząsł...), słychać wszystkie głosy z pokoju obok itp. Czy tak naprawdę jest?

A wracając do mojego Krakowiaka, to znalazłam ofertę jednej z firm, że postawią mi go "pod klucz" za 217tys. Plus oczywiście działka i przyłącza.

 

bodekku proszę, powiedz czy twój domek jest z gotowego projektu, czy wymyślony? Bardzo mi się podoba :D

 

Może znacie jakieś fajne, solidne firmy z Łodzi?

 

Pozdrawiam i mam nadzieję niedługo napisać "Zaczęło się!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam fajną stronkę z kalkulatorem kosztów budowy kanadyjki, w tym przypadku. Oto link: http://www.drewland.com.pl/dodatki.html?metr=136&cena=189000&procent=&zl=Brak+danych

Wpisuje się całkowitą powierzchnię i wylicz ile to będzie kosztować "pod klucz". Można też zaznaczyć co chcemy robić sami, a co zostawiamy ekipie i wylicz nam ile to kaski pochłonie i jakie będzie zaawansowanie robót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadam jeszcze chyba najglupsze pytanie w dziejach ;)

Ktora powierznia brana jest pod uwage przy wycenie za metr kwadratowy (pod klucz w moim przypadku) - calkowita, zabudowy czy uzytkowa? Czasem diametralnie sie od siebie roznia... No i czasem jest jeszcze podana powierzchnia netto. To ktora to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...