Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa drewnianego szkieletu


Maco

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

:oops: no nie mój tak do końca tylko taty,ale to nie zmienia faktu że da mi na dach, :D byłoby na cały dom ale sąsiad :evil: wyciął nam dęby i buki i wszystko co lepsze.Miałam mu łeb urwać ale rodzice mają za dobre serce i dupkowi wybaczyli nawet na policje nie zgłosili.Ja bym nie wybaczyła ale co zrobić :-? ,jeszcze kiedyś sie zemszcze :evil: :evil: :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba do Pana Wojciecha.

 

 

Panie Wojciechu bardzo proszę o Pana opinię o n/w problemie.

Mam dach czterospadowy z użytkowym poddaszem. Powierzchnia dachu to ok 350m2 wykonany z płyty OSB i pokryty gontem. Pochylenie dachu 30stopni.

Ocieplenie dachu to 25 cm wełny. Paroizolacja jest. Podbitka jest z PCV.

Chodzi mi o to, że latem na poddaszu jest bardzo gorąco. Myślę, że problem jest w niewystarczającej wentylacji dachu.

W podbitce co 4 panel jest panel wentylacyjny a na dachu są punktowe wywietrzniki (3 sztuki).

Na tak dużą powierzchnię dachu to chyba za mało.

Dołożyć nowe wywietrzniki to nie problem, ale bardzo bym prosił o Pana zdanie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem już dom tzw. standardowy i teraz mamy drewniaka. Klimat w drewnianym jest jakiś taki przyjemniejszy, ale to moje odczucie.

Buduje się strasznie szybko. Co prawda nie wychodzi jakoś taniej niż murowany. Oczywiście ma swoje plusy i minusy, ale ja się cieszę, że dałem się namówić na tą technologię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem drugi domek 100m + 60m z nie wykończonym poddaszem firmy DAMIR za 95.000. Ktoś ma doświadczenia z tym projektem lub firmą?

 

Zobacz co tam mają "za dopłątą". Tym sposobem wyjdzie nie 95tys, a 150. I wtedy to już nie jest taka promocja.

Jak szukasz tańszych szkieletów to zobacz http://www.interdom.pl/pl/?nzw=start Tylko uwaga - podobno nie kłądą folii (a w zakresie prac jest to podane), więc gdyby co trzeba im patrzeć na ręce.

 

Ja też szukam jakiegoś tańszego domku. Jak masz jakieś jeszcze na oku, daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za całość o 25.000 zł więcej czy uważasz, że to nadal dużo?

 

Ooo, to takimi wyliczeniami nie dysponowałam. Rzeczywiście, 25 więcej, to i tak promocja :)

No i w przypadku Damiru, po przeczytaniu podanego forum, to już bym sobie darowała.

A jeżeli chcesz się budować w Mazowieckiem to zobacz tą firmę Inez (http://inez.info/). Nie widziałam ich realizacji ale po obejrzeniu strony i skontaktowaniu się, mam o nich dobre zdanie. I mają też tańsze domki. No i w wersji "pod klucz" rzeczywiście jest wszystko "pod klucz". Mi nie wybudują, bo ja w Łódzi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak latam po wszystkich ofertach i nie najdroższe wydają mi się jeszcze takie firmy jak Buma, Budbox. Oni budują domy panelowe. Ceny nie są powalające, a domki śliczne. Z Bumy nie dostałam niestety żadnej odpowiedzi o cenę, więc jeśli macie jakiś cynk, podzielcie się. Dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech no mi ktoś z już budujących napisze, na coo jeszcze trzeba wyłożyć kasę oprócz domu. Ogrodzenie, działka, podłączenia... O czymś na pewno nie wiem. A jakaś instalacja odgromowa (teraz właśnie przeczytałam), to trzeba ja zakładać od razu? Czy nie odbiorą domu, jak jej nie będzie?

Zaczynam bawić się z papierologią, zgodami.... Czy do tego trzeba mieć już działkę?

 

bodekku zazdroszczę ;) Ty się wykańczasz na wykończeniówce, a ja się wykańczam na obliczeniach. Już zaczynam siwieć ;) A mąż nie dał się przekonać... do dziś, kiedy to sam zaproponował. Hurrraaa!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...