Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa drewnianego szkieletu


Maco

Recommended Posts

WITAM SZKIELETORÓW. ZACZYNAM ROZMOWY Z FIRMĄ STOLARNIĄ W TEMACIE WYKONANIA SAMEGO SZKIELETU DL 02 ,,ZŁOCISTY,, z wyliczeni wynika ze drewna wyjdzie ok 10m3 Ipytanie do was szkieletorków czy cena 600 ZŁ za m3to dużo czy mało PORADZCIE

 

Widać nie żle zaczynasz. Pamiętaj, był taki jeden - jeszcze nie zaczął a już skończył. Chcesz iść jego drogą?

Drewno na konstrukcję kosztuje w granicach 1000 zł./m3. Za te 600 zł/m3 to chyba na szalunki.

 

Nie daj się wrobić jakieś stolarni, co nie ma pojęcia o budowaniu domów szkieletowych. To już nie ma solidnych firm na rynku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Alex spoko czasmi przemawiam ludzkim glosem i mam ludzkie odruchy :D ,

Dużo widziałaś i dużo sie dowiedziałaś, widziałaś jak budują nasze firmy z 3miasta i jakie opinie panuja o nich na rynku.

Masz problem trzeba kogos wybrac raz a dobrze... :o

reszta info na prywatne konto nie ma co siać defetyzmu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety trzeba wybrać, już się umówiliśmy do kierownika na rozmowę,

może coś doradzi albo poznamy jego punkt widzenia na sprawę.

A tak w ogóle pisałam do projektanta że nie mamy osobno rzutów ścian

a on że nie muszą być bo mamy inne dane które pozwalają zrobić ściany

i bądź tu babo mądra. Jeśli chodzi o kwestie podciągów to podobnież kolidują z nadprożami w salonie, gdy się je zamieni.

Najlepsze jest to że od wczoraj dopytuję się jak to jest z instalacją elektryczną w szkielecie i pojawiają się rozbieżności. Jeśli chodzi o wybór nikt nie ułatwia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Alex i pozostałym skazanym na szkielet

Jak tam pranie mózgu i na jakiego konia stawiasz :wink:

Dzis mam montaż okien a jutro drzwi. Po świetach zaczynam zabawę od środka: kabelki/ oswietlenie i alarmy/, rurki woda, gipsy i wata.

Dzis rónież oficjalny odbiór dachu, zobaczymy czy pójdziemy na noże z wykonawca./ oststnio był bardzo grzeczny i powiedział że mam spisać uwagi i oni poprawia, ale konczy sie że sciagam jego i kierownika niech sie bija a ja bede sędziawał starcie i trzymał gotowke zapłące wygranemu :lol:

Z innej beczki jak zlecacie robote firmie to sprawdzajcie czy to co zamontowali przekłada się na to co bylo w ofercie. Ja miałem przygodę z dachem, Dach załatwiałem- wyceniałem przez kogos innego/ gośc cos ściemniał więc nie dostał roboty/Skończyło sie na tym ze kupowałem towar sam, a kto inny mi to układał. Po robocie zostalo duzo dziwnych elementów które nie zostały zabudowane ułożone. Po wnikliwym dochodzeniu u producenta okazał sie że to niepotrzebne lub jest tego za dużo. Wniosek: kolo który mi to wyceniał i miał w pierwszej wersji robic dach chciał mnie walnąć w rogi i zarobic kilka groszy na boku na materiale lub zbierał materaił na inny dach. Najzabawniejsze że mam prosty dach który mozna łatwo wycenic a zostały mi dwa ogromne płaty blachy, full uszczelek, wkretów, łat. Gosc ktory wyceniał bardzo był pewny siebie i cwaniakował. Koszt elementów które zostały to ok 1500,-

PLN.I jak tu ufac wykonawcy. Dobrze że po ukałdach moge to wszystko zwrócic.

To tyle info z frontu gdańskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomości frontowe z Gdańska

Dach nieodebrany jutro goście sa na poprawkach-sapali, stekali i kombinowali ale kierownik przeczołgał towarzystwo i ekipa wymiękła.

Co do okien to okazało sie że fabryka nie zrobiła jednego okna :lol: i kolesie dzis robia aby na jutro na 11 ekipa monterska miała co wstawic.

I dobra wiadomość dla tych co kombinuja z oczyszczalniami a nie maja szans na kanalizacje. DOSTAŁEM DOTACJE czyli zwrot za urzadzenia w wysokosci 80 % za koszta związane z zakupem urzadzeń 8) :D :o :p .

Wniosek:

Sumując dzień mimo wpadek jest udany bedzie szmal na ogrodzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...