Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa drewnianego szkieletu


Maco

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich! Planujemy postawić domek drewniany. :) Znaleźliśmy firmę, której zlecilibyśmy budowę. Mało na jej temat wiemy. Może ktoś z Was się natknął na jakieś opinie o niej - nazwa Budomek.

Dzięki za jakiekolwiek informacje. Byliśmy w domu modelowym i jeżeli jest taka jak myślimy to byłaby połowa sukcesu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iws dom modelowy jest po to abyś sie zachwycił i chciał mieć to na swojej działce. W domu modelowym to nawet klamki sa złote. Zycie jest troche brutalniejsze i nie raz kopnie cie bardzo bolesnie.

Zasada 1 zobacz gdzie postawili i pogdaj z inwertorem

zasada 2 zbierz opinie o firmie czyli podaj cos bliżej gdzie sie mieszcza może ktoś cos wie mi to nic nie mówi

zasada 3 ile postawili domów

To tyle jako praca domowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było mnie tylko chwilkę a tu tyle zmian

 

Gratulacje dla ELITY czekamy na wrażenia :D

 

wiadomości frontowe też niezłe jesli chodzi o oczyszczalnie to bardzo chętnie się dowiemy co i jak bo to dziedzina zawodowa (wyuczona) mojego mężunia

nie wiem ile pamięta :p

 

a jeśli chodzi o świeżynki to j-1942 ma rację dom modelowy to ostatnia rzecz którą się ogląda

 

ja wybieram firmę i mam zgrzyt chcę dobrze i cenowo bez szaleństw

a rozmowy są najlepsze

mam kilka wzorów umów i uwierzcie mi nie wgłębiałam się w to jeszcze nie chodziło o podpisanie ale teraz już to moment bardziej nieuchronny

i co się okazało że Inwestor to w sumie niech tylko płaci a reszta nieważna

umowa była sformułowana że koleś dostaje 20 tys. za darmo

bez prawnika to w ogóle nie ma szans

 

na szczęście mamy do kogo z tym iść i teraz robię sobie wzór własnej umowy bez kruczków do których nikt nie wnika

bo na prawdę brak słow na niektóre cuda :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alex indianie zbierają chrust idzie zima, czas podjąc decyzje :lol:

A tak poważnie na skrzynce masz umowe na podstawie której ja budowałem dom w fazie konstrukcji szkieletu. Kilka uwag zostało dopisanych przez zaprzyjaznionego prawnika.

Najważniejsze to iz udało sie zawrzeć paragraf że firma zapoznała sie z projektem i nie wnosi uwag. W moim przypadku wszytsko bylo OK ale kolega miał haka na wykonawce jak zaczął kombinowac. Zmianiłem również pod siebie wysokość wypłat za etapy, zostawiając aż 10 % zapłaty po odbiorze ostatecznym. Jak wykonawca jest OK i robi wszystko poprawnie to sie zgodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iws ta firemka robi projekty z pracowni której projekt ma Alex i ja. I juz pierwszy sygnał projekty sa dziwne i jest sporo do poprawki. Ja buduje mante i wcześniej sygnalizowałem co MTM styl wsadził mi w dom i z czym walczyłem i co rzerabiałem.

 

My decydujemy się zakupić własny projekt - nie widzieli w tym problemu. Nawet wstępnie wyliczyli koszty.

Co do pracy domowej - postaram się odrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam sie przywitac jako przyszła szkieletorka :)

Widze ze mam sporo do przeczytania, niestety zaczęłam niefortunnie, bo od dyskusji na temat wyzszosci Swiat BN od Wielkanocy (czyli szkielet drewniany Tak czy Nie) i zostalo mi zasiane ziarno niepewnosci, ale mam nadzieje ze na tym wątku sie nieco podbuduje.

Ktos tu szukał opinii o firmie Adi Com z Rybnika-odpisałam Ci juz na forum Szkielet.pl - firma budowała moim znajomym dom w Łaziskach, są zadowoleni dlatego my tez raczej do nich się udamy.

Biore sie za lekture i pozdrawiam wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My decydujemy się zakupić własny projekt - nie widzieli w tym problemu. Nawet wstępnie wyliczyli koszty.

Co do pracy domowej - postaram się odrobić :)

 

A my widzieliśmy domek wg własnego projektu na który firma się zgodziła a gdy faktycznie powstła dokumantacja powiedzieli Żegnaj

także jest jeszcze inna strona medalu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leli 1 tylko szkielet jak bym drugi raz zaczynał to tylko w drewnie, miło patrzeć jak dom rosnie w oczach, jak nie musisz kuć jak coś chcesz przerobić / przestawiałem otwór pod okno- godzina roboty i wszystko wrócilo na swój tor/, żadnych worków po cemencie, ton piachu którego zawsze brakuje i kg cegeł lub innych tym podobnych które trzeba przewalić z miejśca na miejśce. Na budowie czysto i przyjemnie. A co najwazniejsze nie musisz czekać prawie roku aby mury wyschły. Masz kapitał na budowe -kilka miechow i mieszkasz na swoim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...