Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa drewnianego szkieletu


Maco

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

bodekku fakt czyli mam ostatnia prostą ale jest to bieg z przeszkodami lub typowy CROSS. Juz zaczyna sie wybieranie kafli przez moją drugą połowę/ za duzy wybór i brak zdecydowania/, nie ma zgodności co do zainstalowania elektryki czyli gdzie i ile gniazdek, jakie oświetlenie itd. Budowanie do stanu surowego było przyjemnością bo budowałem ja a teraz wyposażany wspólnie i zaczeły sie schody :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtask

powiedz cos więcej co chcesz chronić: co planujesz na zewnatrz. Twoje pytanie jest nie jasne.

Przeważnie na zewnatrz jest tynk, chyba że planujesz dechy .... reszty w środku czyli konstrukcja to drewno strugane i frezowanie-to traktować można jako zabezpieczenie. Srodki na bazie soli uzywa się do konserwacji i zabezpieczenie w srodku konstrukcji- a tam nie ma wypłukiwania. Ale odsyłam do naszego guru p. Wojtka N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj cały dom wykonany jest z bala prostokątnego 72 mm i chciałem go zabezpieczyć przed ogniem, wiem że są środki na bazie soli do zabezpieczenia w wewnątrz ale czy są środki do zabezpieczenia z zewnątrz które mogą być narażone na działanie wody.

mam też pytanie dotyczące okien?

Firma budująca wstawiła mi okna zwykłe z szybą zespoloną. Czy ktoś wie ile powinno zachodzić skrzydło na ościeżnicę i czy jest jakaś różnica w tych wymiarach w zależności od rodzaju (modelu) okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bodekku fakt czyli mam ostatnia prostą ale jest to bieg z przeszkodami lub typowy CROSS. Juz zaczyna sie wybieranie kafli przez moją drugą połowę/ za duzy wybór i brak zdecydowania/, nie ma zgodności co do zainstalowania elektryki czyli gdzie i ile gniazdek, jakie oświetlenie itd. Budowanie do stanu surowego było przyjemnością bo budowałem ja a teraz wyposażany wspólnie i zaczeły sie schody :lol:

 

Ależ chłopcy za to jaki efekt końcowy domek marzenie, żonka zadowolona chętnie w nim przebywa i gotuje Wasze ulubione jedzonko.

Po czym lampka wina przy kominku....

żyć nie umierać :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALEX-romantyzm jest wtedy jak o własnych siłach doczłapie się do samochodu i dojadę do M-2 po przewaleniu kilku ton ziemi :D i nie zasne w opakowaniu...

A tak z innej beczki jak negocjacje z firmami wykonawczymi, czy czarny koń wybrany? Mam nadzieję że to finasz wyscigu wykonawców o zlecenie budowy waszego domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bodekku fakt czyli mam ostatnia prostą ale jest to bieg z przeszkodami lub typowy CROSS. Juz zaczyna sie wybieranie kafli przez moją drugą połowę/ za duzy wybór i brak zdecydowania/, nie ma zgodności co do zainstalowania elektryki czyli gdzie i ile gniazdek, jakie oświetlenie itd. Budowanie do stanu surowego było przyjemnością bo budowałem ja a teraz wyposażany wspólnie i zaczeły sie schody :lol:

 

Ależ chłopcy za to jaki efekt końcowy domek marzenie, żonka zadowolona chętnie w nim przebywa i gotuje Wasze ulubione jedzonko.

Po czym lampka wina przy kominku....

żyć nie umierać :p

 

co do gniazdek to faktycznie ból; ja narobiłem mnóstwo

i jeszcze kilka by się przydało :D

 

ale winko przy kominku - faktycznie działa :D

sprawdziłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam kogoś do drobnej pracy, otóz okazało się ze mam za niski (jak to ująć ), za mały otwór na drzwi garażowe, trezba by ponieść belki, nie wiem zupenie kto taka drobna pracę mógłby wykonać i teraz stoje w miejscu bo bram garazowych nie moge zamówic a ściana od rarazu jedyna nieotynkowana :cry: i co robić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki jak negocjacje z firmami wykonawczymi, czy czarny koń wybrany? Mam nadzieję że to finasz wyscigu wykonawców o zlecenie budowy waszego domu

 

Finisz blisko ale czarny koń poszarzał dość sporo, ma wieczne kłopoty z komputerem. Albo jest wybrańcem, czyli ulubieńcem hackerów.

Nadal czekam na ofertę. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALEX-romantyzm jest wtedy jak o własnych siłach doczłapie się do samochodu i dojadę do M-2 po przewaleniu kilku ton ziemi :D i nie zasne w opakowaniu...

 

Ale ja mówie że cały swój romantyzm masz pokazać jak już będziesz mieszkał w tym pięknym domku i z żonką będziesz odpoczywał przy kominku :p

 

Ja teraz też nie mam kiedy się romantyzmem zajmować, po powrocie po prostu padam i mnie nie ma :D

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć co tu tak cicho. Co wszyscy zapadli w sen zimowy? Do roboty na budowy szkieletowcy :D

Potrzebuje porady:

Jak mocujecie puszki pod gniazda i włączniki elektryczne do konstrukcji. Nie ma jeszzce płyt ani waty więc puste przestrzenie między słupkami.

czy do słupków ale wtedy nie sa tam gdzie chce, czy na poprzeczki w konstrukcji a może jest jeszcze inny pomysł, może jakieś fotki instruktarzowe.

PS

Mam juz alarm na budowie więc spie spokoknie elektronika czuwa :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć co tu tak cicho. Co wszyscy zapadli w sen zimowy? Do roboty na budowy szkieletowcy :D

Potrzebuje porady:

Jak mocujecie puszki pod gniazda i włączniki elektryczne do konstrukcji. Nie ma jeszzce płyt ani waty więc puste przestrzenie między słupkami.

czy do słupków ale wtedy nie sa tam gdzie chce, czy na poprzeczki w konstrukcji a może jest jeszcze inny pomysł, może jakieś fotki instruktarzowe.

PS

Mam juz alarm na budowie więc spie spokoknie elektronika czuwa :evil:

 

u mnie puszki montowano do regipsów;

kable były montowane przed płytami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...