Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa drewnianego szkieletu


Maco

Recommended Posts

Alex wszyscy zasuwaja na budowach aby zdążyc przed pierwszym śniegem 8) U mnie ostatnie metry kabla i elektryka skończona, zamówieone rurki na instalacje wodną od srody bawie sie w hydraulika.

GKF, wata, paroizolacje i stalarz od przyszłego tygodnia będzie na budowie.

po za tym ostre negocjacje z firmą o cene kładzenia waty,GKF i szpachlu

a może reszta zapadła już w sen zimowy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Alex co do szpachlowanie to mam problem bo sa rózne szkoły jak rozmawiam to juz nie wiem czy całosc czy łaczenia. Zobaczymy jaka bedzie cena na ofertach. Chwilowa walka z podtynkami do wc-miało byc łatwo i przyjemnie a walczyłem z jednym kilka godzin przesuwajać z kąta w kąt bo plan pierwotny ustawinia łazienki juz poszedł w kubł. Zmiana brodzika i systemu drzwi kabinowych. Czym dalej w las tym więcej drzew :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alex co do szpachlowanie to mam problem bo sa rózne szkoły jak rozmawiam to juz nie wiem czy całosc czy łaczenia. Zobaczymy jaka bedzie cena na ofertach. Chwilowa walka z podtynkami do wc-miało byc łatwo i przyjemnie a walczyłem z jednym kilka godzin przesuwajać z kąta w kąt bo plan pierwotny ustawinia łazienki juz poszedł w kubł. Zmiana brodzika i systemu drzwi kabinowych. Czym dalej w las tym więcej drzew :lol:

 

 

j-1942 jestes troszkę (sporo przed nami) twoje doświadczenia będą nam na pewno pomocne.

 

Jak mnie denerwują te odległości. Chyba zamęczę EKO. Takiej marudnej baby to nie widział. :p Muszę się tyle rzeczy jeszcze dowiedzieć, dopytać, a nie chodzi o techniczne sprawy. :( Mam nadzieję, że się pojawi u nas w przyszłym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Alex

EKO wchodzi od środy na wałnę, płyty GKF i szpachel. Dogadalismy sie co do ceny-mam do nich zaufanie i wiem jak robią. Jak na razie nie zawiedli mnie od poczatku budowy :D

Na budowie robota wre-podbitka z jednej strony zrobiona, woda w wolnych chwilach miedzy sprawami zawodowymi na ukończeniu, Elektryka tylko telefony, internet i cos tam jeszcze. Mam nadzieje że do chwili jak EKO wejdzie woda i elektryka przejdą do histori. Zaczynam dogrywać sprawy ogrzewania... czyli idziemy w strone końca budowy... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j-1942

 

a gdzie masz fotki, nic nie widzę w skrzynce :p

a ja czekam, aż mi się Eko odezwie

ale ubawiłbyś się jak byś słyszał jak się zdziwił jak mu powiedziałam,

że jesteś w jego kieszeni :D bo tak chwalisz

przez chwilkę nie wiedział co ja do niego mówię :D

nie był w stanie zrozumieć że tak można

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zmianą nie powinno byc problemu, Ja w warunkach zabudowy mam dwa domy pietrowe mój stoi a dla rodziców chcę zamienic na parterowy budowa w 2006. Byłem w urzedach i kobitki powiedziały mi że nie jest to problem tylko musze wystapic oficjalnie.

A może przeprojektować na drewniany w tej samej bryle? tylko jakie koszta? moze gra warta świeczki?

Wiec z fundamentami masz problem z głowy jak masz pewnosć że to można zrobic nie stajesz z robota budujesz , a papierologia idzie swoja drogą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alex - tu pisać, tu pisać :)

Projekt: Z39: http://www.z500.pl/index.php?projekt=39&ogolne=1

Mały domek :lol:

Cały czas zastanawiam się nad ogrzewaniem: kominek - ale czy z płasczem wodnym? Bo domek mały. Wrzuciłam już pytanie do Klubu "z płaszczem wodnym".

 

Ale czeka mnie jeszcze wycinka drzew - bo hmm, 12 m do lasu dla "szkieletów" - a mam coś ok. 7. Bo nasza ziemia z lasem :)

Czyli parę spraw i papierów do załatwienia.

Oj, no ale będzie dobrze, chyba?

 

I dzięki za odp. :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pooh-atec poczekaj z kominkiem masz na to czas. U mnie bedzie kominek z płaszczem wodnym który bedzie grzał dół przez Legaletta, góra grzejniki w systemie zamknietym, do tego zasobnik 250 l na CWU a do tego za jakiś czas kolektor.Zobaczymy czy takie rozwiazanie bedzie OK.

Co do domku to mały ale ciekawy i wydaje się ze prosty w przeprojektowaniu na szkieletowca.

Twój projekt w rzutach pokazuje że kanały do ogrzewania powietrzem z kominka to tez ma sens/ tańsze rozwiazanie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...