Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa drewnianego szkieletu


Maco

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej szkieletowcy moze się wypowiecie cos na temat kredytow?

Ja mam kilak ogolnych pytan;) Moze akurat ktos zna odpowiedz?

 

1 Jeden kredyt na dzialke i dom Podobno jest to mozliwe albo bierze sie kredyt na dzialke i rozszerza na dom, moje pytanie: Mial ktos doswaadzczenie w kredytach tego typu? jakies rady, wskazwki? No i co z pieniedzmi potrzebnymi po kupnie dzialki przed uzyskaniem pozwolenia na budowe? Trzeba załozyc?

 

2. Czy lesli generalnei buduje się na kredyt to są wymogi takie że dom jesli projekt jest z poddaszem uzytkowym to trzeba go wykonczyc w calosci?A

 

3Jesli projekt bedzie z poddaszem nieuzytkowym ale z mozliwoscia adaptacji go do celow mieszkalnych czy problem poznego wykonczenai znika?

No i pytnei z innej beczkido tych co juz wybudowali, mzoe podzielilibyscie się informalcja typu rzuty i wglad domku a poniesone koszty etapu stansuerowy zamkniety z wszelkimi instalacjami ale bez wykonczenia...

chce się pocieszyc, że realne jest dojscie do takiego etapu za kwote 120 000 pln...albo 130 ;)

 

Oczywiscie dzialki nei berzemy pod uwage;) ani nic z ogrodu itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam all!

Ja tu swierzy jestem, choc sledze forum od jakiegos czasu. Zazdorszcze tym co to juz sa w trakcie i dalej ale rosne tez na duchu czytajac ze zaczynaja budowe inni, mimo zglaszanych trudnosci.

Aida77 !!

Jestem dokladnie (no moze prawie :) ) w takiej samej sytuacji jak wy.

Zaczne moze od podobienstw:

tez mieszkamy w wynajmowanym (TBS) i placimy chore pieniadze za ta "przyjemnosc", od miesiaca mamy corke :), zero zaskorniakow, na pewno bedziemy brali kredyt na dzialke+budowa ( kurcze, jak czytalem twoj pierwszy post to jak normalnie jak lustrzane odbicie - ty na poludniu PL ja na polnocy :) ).

A teraz roznice:

dzialke juz mamy wybrana (20 km od Gdanska) i dogadana cene (32 000 PLZ /1190 m2); umowe podpiszemy na poczatku nowego roku po przejeciu przez gmine wodociagu wykonanego przez wlasciela dzialki. Niedawno dostalismy niespodziewany maly zastrzyk gotowki - pojdzie na zakup dzialki wiec o tyle zmniejzy sie nam kredyt na ziemie. Plan jest taki aby splacic dzialke w ciagu 2 lat (a przynajmniej wiekszosc kredytu), dobrac kasy z banku i wowczas dopiero ruszyc z budowa. Nadal waham sie pomiedzy technologiami: bk czy szkielet. Co bym nie wybral mam o tyle fart ze znajoma prowadzi firme budowlana - wiec wybuduje "po znajomosci" za mniejsze pieniadze. Dodatkowy plus ze bedziemy budowac sie z kolezaka jednoczesnie w tej samej firmie, bo wlasicicelka firmy budowlanej to nasza wspolna znajoma - wiec koszta budowy pownny tez sie zmniejszyc.

Tak czy inaczej zycze ci szczescia i nie rezygnuj - bo warto sie pomeczyc ale mieszkac na wlasnym.

Mam jeszcze pytanko do "szkieletorow" - czy ktos juz z was mieszka jakis czas w domu tej kostrukcji - jak to jest z cieplem w takich domach, czy trzeba mocno grzac aby utrzymac temperature, czy cieplo nie ucieka, jak to sie ma do domow murowanych. No i jak z kosztami utrzymania takiego domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZEŚC SZKIELETOWCY

robata wre i idzie do przodu.

Co do mas juz wiem co wybiore RIGIPS VARIO typowa do konstrukcji drewnianych i poddaszy- nie pęka !!!!!!!!!! : :D ,noc przy kompie spedzona na szukaniu w internecie po producentach :wink: Dzis dzwonił kolega z hurtowni i mam do przetestowania lepszy produkt- producent ATLAS. Cos wiecej powiem pod koniec tygodnia bo pierwsze worki jada dla chopaków z EKO.

W piatek wchodze na rozliczenie taryfowe noc-dzień w elektryce wiec parę zetów zostanie w kieszeni, a za 2 tyg odpalam legaletta czyli ciepełko z fundamentu

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZEŚC SZKIELETOWCY

robata wre i idzie do przodu.

Co do mas juz wiem co wybiore RIGIPS VARIO typowa do konstrukcji drewnianych i poddaszy- nie pęka !!!!!!!!!! : :D ,noc przy kompie spedzona na szukaniu w internecie po producentach :wink: Dzis dzwonił kolega z hurtowni i mam do przetestowania lepszy produkt- producent ATLAS. Cos wiecej powiem pod koniec tygodnia bo pierwsze worki jada dla chopaków z EKO.

W piatek wchodze na rozliczenie taryfowe noc-dzień w elektryce wiec parę zetów zostanie w kieszeni, a za 2 tyg odpalam legaletta czyli ciepełko z fundamentu

:D

 

jak sprawdzisz jak się zachowuje

to daj znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kredyty to ja sama biegałam po bankach i już jestem tak wyszkolona jak przyzwoity "owczarek", ale nie miałam już czasu bo jeszcze bym robiła zmiany w umowie :)

Ja wychodziłam z założenia, że jak najmniej kredytu niestety nie dało rady tak jak chcieliśmy.

Starałam się kupić działkę i przyłącza i do pozwolenia na budowę za gotówkę nie wiele tego w sumie wyszło.

Już przy projektowaniu działki zyskaliśmy jakieś lekko 500PLN

Kwoty do projektowania to zależy jaki region kraju, ale oszczędzić można sporo na sam początek.

I tak jak mówi j-1942 szukać tańszych sił, np. ktoś coś wykopie, wymuruje coś podłączy w tanich znajomych siła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mój dom w stanie surowym otwartym miałem wyceny od 35000 do 100 000,- / cena 100 tys to cena warszawki :lol: / Więc teraz widzisz jaki jest rozstrzał cen. Trzeba mieć projekt i dopiero zastanawiac sie nad wycenami bo mozna wtedy mówic o konkretach. Zapomnij jak ktos ci mówi bez wglądu w projekt cene za 1 m. Dla mnie to ,,oszust" który chce naciagnac a jak podpisze umowe to wsadzi najgorsze i najtansze badziewie. Każdy projekt rzadzi sie swoimi prawami i rozwiazaniami a to czasmi kosztuje cos wiecej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...