Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa drewnianego szkieletu


Maco

Recommended Posts

Kredyt brałam na sam dom bez działki. Alex mialam zakończyć budowę w rok a już mineło z 1,5 i jak na razie nic nie chceili na szczęćie żadnego dobioru (ale pozyjemy, zobaczymy i mam nadzieję ze albo ja zdąże albo oni nie będą chcieli) j-1942 najpierw czekam na testy, poźniej na informacje w teleekspresie i do szpachlowania się bierzemy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wiecie co?Zalamalam się troceMnie się wydawało, że domki w tehnologi szkieletowej ą kolo 20-30% tansze niz murowane a ostatio natknelam się na stronki gdzie wyceny domkow rewaninych byly o tyle wyzsze niz murwanych a na dodatek dzis biore muratora katalog i oni tez pisza ze technologia trudna, no i że droższe... :roll:

 

J-1942 Macie taki program funkcjonalny który nas interesuje, lae nie wiem czy nie bedziemy musieli spuscic z tonu jednak i jeden pokoj mnie robic...zbaczymy;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to tu tak na zasadzie kontrastu mieszkanie dwupokojowekwestia niby ze mieszkanko male s[rzedac dom potem tak radzą niektórzy, ale wygąda to tak, więc nie za bardzo jak sie poprzelicza wszystko....

 

Przykladowe mieszkanie, jedno z tanszych, pomijajac fakt dojazdu przez krakow na drugim koncu czasowo podobnie mozliwe ze koszty tez spoore

 

Co widzimy?

 

 

Kraków Mistrzejowice ul. Jancarza 41,31 m2 2 1 136 323 zł

 

 

http://www.krn.pl/foto/ofMIE/o_188887_1.jpg

 

Budynek Mieszkalny Mars – Kraków, Mistrzejowice, ul. Jancarza

 

standard wykończenia

 

BUDYNEK:

 

* Klatki schodowe - biegi schodowe i podesty wykończone płytkami ceramicznymi

* ściany konstrukcyjne z cegły ocieplane

* ściany działowe z cegły

 

MIESZKANIA:

 

* Ściany wytynkowane Posadzki w mieszkaniach - wylewki cementowe przygotowane do montażu podłóg

* Biały montaż

* Grzejniki

* Piwnica w cenie mieszkania

* Mieszkania opomiarowanie

* W cenie mieszkania balkon nie brany pod opomiarowanie.

 

INSTALACJE:

 

* C.o. wod-kan., gazowe, elektryczne.

* Instalacja dla domofonów

* Ciepła woda poprzez kotłownię gazową

 

 

Czyli jednym slowem gole scainy mieszkanie niewykonczonetakie sa realai teraz ile za wykonczenie ? poiwerznia iewiele mniejsza jak tego parteru w tym moim domku15 000?

 

To już mamy 150 000 ..

 

Co na 10 lat dajekwote do zaplaty:

1437.50...

 

Na 15 lat 1020...

 

 

O i dopiero na 25 lat mamy sensowna rate 600 na miesąc.. Chm, wtedy to po co mi taki domek? Starczy malutkibo dzieci beda na studaich juz;) E ie sorki, skoncza je..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. jak się ma koszt budowy domu szkieletowego do tradycyjnego?

( nie biorę pod uwagę czasu..)

2. czy są dodatkowe koszty utrzymania tego domu? ( lepsze ogrzewanie, więcej pochłanianego ciepła)

3. czy ine materiały i urządzenia muszą byc "specjalne" czy wystarczą tradycyjne?

4. jaka jest trwałość i w jakich warunkach najdłuższa?

5. czy drożej jest wybudować dom parterowy czy taki z użytkowym poddaszem?? ( w szkielecie oczywiście )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa jestem co myśli o tym Pan Wojciech...[/color]

 

Cóż Ci mogę powiedzieć? Jeżeli będziesz budować w "szkielecie", możesz liczyć, w każdym momencie, na moją pomoc. Oczywiście o ile bedę mógł cokolwiek Ci pomóc.

 

Co do projektów. Przeprojektowanie projektu z tradycji na "szkielet" kosztuje w granicach 20-25 zł. za metr kwadratowy powierzchni całkowitej. Zatem lepiej opłaca się kupić projekt już opracowany w konstrukcji szkieletowej. Cena projektu w granicach 1000 do 1600 zł. Zapraszam na http://www.szkielet.com.pl/projekty - ponad 250 projektów w konstrukcji drewnianej.

 

Życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa jestem co myśli o tym Pan Wojciech...[/color]

Cóż Ci mogę powiedzieć? Jeżeli będziesz budować w "szkielecie", możesz liczyć, w każdym momencie, na moją pomoc. Oczywiście o ile bedę mógł cokolwiek Ci pomóc.

 

Co do projektów. Przeprojektowanie projektu z tradycji na "szkielet" kosztuje w granicach 20-25 zł. za metr kwadratowy powierzchni całkowitej. Zatem lepiej opłaca się kupić projekt już opracowany w konstrukcji szkieletowej. Cena projektu w granicach 1000 do 1600 zł. Zapraszam na http://www.szkielet.com.pl/projekty - ponad 250 projektów w konstrukcji drewnianej.

 

Życzę powodzenia.

 

Miałam przedewszystkim na myśli czy można zbudować domek w systemie szkieletowym systemem kontraktowym do stanu surowego zamkniętego plus instalacje do 130 000 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo na innym wątku mi napoisali:

:roll:

Witam ponownie,

 

U mnie to jest mniej wiecej tak:

 

fundamenty

ściany nośne - silka

strop (w zasadzie 2) - terriwa

taras 35 m2

konstrukacja dachu, folia, blacha (dałem się wsadzić i kupiłem nadroższą, eh, żesz!)

2 kominy + klinkier

ocieplenie styropianem 15 cm

15 wywrotek ziemi

płot 60 mb: fundament, murek 40 cm, słupki, deski

śmietnik

brama przesuwna 5,5 metra

brama otwierana 4 metry

3 bramki

 

+ trochę papierów (nie pamietam dokłanie - powiedzmy że ze 2 tys.)

 

razem równo: 136 tys.

w tym robocizna

wszystko na faktury

wszystko negocjowane do końca

;-)

materały kupujemy w sumie w 5 miejscach - wybieramy to, gdzie jest najtaniej

i wcale nie kupujemy najtańszych rzeczy

 

wcześniej za papiery + projekt z modyfikacją i pzt około 8 tys. zł

 

 

aha, dom będzie miał ok. 200 m2 powierzchni użytkowej, bez garażu

 

No i wszystko się zgadza.

Grześ wybudował stan surowy otwarty za 144 tys. złotych (dodając tę kwotę za papierologię).

Stan surowy otwarty to jest ok. 40% całej inwestycji (zarówno według teorii kosztorysowania budów jak i według praktyki). czyli w sumie dom Grzesia powienien kosztować 360 tys. zł, co przy powierzchni 200 m2 daje koszt 1800 zł /m2 - czyli taki średnio-niższy standard kosztów obecnie. Bo Grześ pilnował kosztów, jego zasługa.

 

No i teraz wracając do Aidy. Koszt metra powierzchni w małych domach na ogół wychodzi trochę wyżej niż w dużych, a to z tego powodu, że niektóre dość drogie elementy trzeba zrobić tak samo w dużym domu, jak, i małym, i kosztują praktycznie tyle samo (np. łazienka z białym montażem, kotłownia z automatyką, schody - o ile jest poddasze oczywiście). Ale Aida liczy na pewne oszczędności - więc OK, niech zostanie 1800 zł.

Czyli, zgodnie z tymi obliczeniami, dom o powierzchni 120 m2 pownien kosztować ok. 216 tys. zł. Plus działka. Plus jakieś 10 tys. na nieprzewidzaine koszty, które zawsze się pojawiają.

Możecie liczyć na różne sposoby, odejmować, oszczędzać, to wszystko na razie się da. Na papierze. Oraz w przekonaniu tych wszystkich optymistów, którzy jeszcze się nie wybudowali (a którymi my też kiedyś - nie tak dawno temu - byliśmy, zapewniam). Ale w praktyce wyjdzie właśnie tak, jeśli nie więcej.

Właściwie piszę to głównie dla hobby, bo Aida i tak mi nie uwierzy. Ani inni entuzjasci, którzy dopiero zaczynają budowę. Tak to już jest.

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, zgodnie z tymi obliczeniami, dom o powierzchni 120 m2 pownien kosztować ok. 216 tys. zł. Plus działka. Plus jakieś 10 tys. na nieprzewidzaine koszty, które zawsze się pojawiają.

 

I to jest najwiekszy błąd jaki można popełnić przy rozptrywaniu ofert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez sie wydaje, że nei ma co uogólniac, bo może być domek skomplikowany albo bardzo prostyNapewno jest różnica w kosztach domów o tej samej powierzchni i dachem wielopołaciowym skomplikowanej bryle pełnej lukarn wykuszów z dachówką ceramiczną a prostej konstrukcji po obrysie peostokata, bez zadnych dodatkowych ozdów, z prostym dachem dwuspadowym i balachodachówką albo dachówką bitumiczną... Lazienka kuchni i kominek wszystko zaprojektowane tak, żeby określone rzeczy były blisko siebie,żeby maksymalnei uprościc nawet instalacje itd...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AIDA świeta idą i czasami nie ma czasu pogadać.

Alex ja ich nie męcze-praca u mnie to przyjemnośc zarabiania :lol: .

Na mojej budowie maja jak w domu, jak pojada do Ciebie to bedzie zesłanie 200km od domu :cry: w obcym miecie obcy inwestor.

Alex to rozumiem ze masz wszytko juz popakowane w kartonach i w roku 2006 z telefonem czekasz aby zamówić samochód do przeprowadzek :D

Jutro czyli w niedziele potencjalny inwestor przyjezdza ogladac dom postawiony przez firmę EKO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...