Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa drewnianego szkieletu


Maco

Recommended Posts

najbardziej interesuje mnie w tej chwili różnica w budowie domu parterowego i z poddaszem.

oczywiście różnica w cenie.

przy założeniu podobnego stopnia skomplikowania dachu.

lepiej parter i większy dach czy dobudować pooddasze i mniejszy dach zrobić a za to dołożyć schody? jak sprawa z fundamentami wtedy? no pomóżcie panowie i panie zielonej kobiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Alex ja ich nie męcze-praca u mnie to przyjemnośc zarabiania :lol: .

Na mojej budowie maja jak w domu, jak pojada do Ciebie to bedzie zesłanie 200km od domu :cry: w obcym miecie obcy inwestor.

Alex to rozumiem ze masz wszytko juz popakowane w kartonach i w roku 2006 z telefonem czekasz aby zamówić samochód do przeprowadzek :D

Jutro czyli w niedziele potencjalny inwestor przyjezdza ogladac dom postawiony przez firmę EKO.

 

j-1942 zacznijmy od tego że 200km to nie aż takie wielkie zesłanie, cywilizacja poszła do przodu, 2h i są w domku, inwestor nie obcy, tylko znajomy, :lol:

na pakowanie przyjdzie czas jeszcze sporo pracy będzie, jak wyjadą :p

a teraz pogadajmy co z tą prowizją za kolejnych inwestorów, :lol:

 

ale za to jak będziesz u nas w lutym to może śnieg Tobie na głowę nie spadnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alex dam Ci czas z wizyta do maja jak w Bydgoszczy sa targi WOD KAN gdzie bedziemy sie wystawiać i bede w Bydgoszczy kilka dni.

Cywilizacja konczy sie 10 km od 3miasta reszta to ... :lol:

A ktos jeszce płaci prowizje? :D bedziesz pierwsza że wrwałem Cie z pomysłów dziwnych firm a namówiłem na porządna :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alex dam Ci czas z wizyta do maja jak w Bydgoszczy sa targi WOD KAN gdzie bedziemy sie wystawiać i bede w Bydgoszczy kilka dni.

Cywilizacja konczy sie 10 km od 3miasta reszta to ... :lol:

A ktos jeszce płaci prowizje? :D bedziesz pierwsza że wrwałem Cie z pomysłów dziwnych firm a namówiłem na porządna :lol:

 

to do maja może będziesz miał szanasę na podłogę w salonie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alex dam Ci czas z wizyta do maja jak w Bydgoszczy sa targi WOD KAN gdzie bedziemy sie wystawiać i bede w Bydgoszczy kilka dni.

Cywilizacja konczy sie 10 km od 3miasta reszta to ... :lol:

A ktos jeszce płaci prowizje? :D bedziesz pierwsza że wrwałem Cie z pomysłów dziwnych firm a namówiłem na porządna :lol:

 

Cywilizacja to się zaczyna 20km od Gdańska .... :lol:

 

od razu dziwnych, nie do końca sprawdzone, tamci inwestorzy trochę sami się wkopali z terminami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich szkieletowcow.

Jeszcze do wczoraj budowal z maxa (budowe dla jasnosci chce rozpoczac na wiosne 2006) nawet juz bylem z wykonawca umowiony na podpisanie umowy i nagle wczoraj po namowach pomysl a moze jednak "kanadyjczyk". Obejrzalem sobie dobrze jeden taki domek i nie moglem uwierzyc ze nie jest z cegly. No i dzis od rana siedze i czytam narazie udalo mi sie dobrnac do konca tego watku zajelo mi to caly dzien no a w zasadzie wolne chwile w przerwach od pracy ;-) I szczerze powiedziawszy nadal nie jestem przekonany aczkolwiek ma nie podwazalna przewage nad murowancem w szybkosci budowania a w naszej sytuacji jest to wielka zaleta.

A teraz pytanie do Wojtka Nitka na poczatku watku bylo duzo o katalogach czy sa jeszcze jakies dostepne ?

Oczywiscie na strone http://www.szkielet.pl juz zagladalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Trafna decyzja ze szkielet. Jak masz pełen wkład na budowe to po 3-4 miesiacach możesz mieszkać na swoim nie licząc fundamentów. Tylko samobójcy zaraz po wymurowaniu zamieszkują domy. Tak naprawde to trzeba czekać 6 do 12 miesiacy a pózniej wykańczać i nie ważne jaki to system bo wszystko musi wyschnąc wyparowac. Przy budowie szkieletu jedynie wodę używasz jak masz kaca po imprezie z budowlancami/wiecha/ i przy szpachlowaniu łączeń płyt gipsowych. Tak wiec widzisz robota moze byc wykonywana przez 12 miechów od -10 do +... w roku, a jak pada snieg to kufajka i gogle aby snieg nie padał w oczy bo to skończyc moze sie tym ze ten co wbija gwozdzie przywali sobie w palec :lol:

W murowańcu nie ważne jaki to mur i z czego a i tak wszyscy docieplaja, natomiast jak dobrze jest zaprojektowany szkielet to ocieplenie masz wyliczone w grubość sciany. Zauważ że szkielet to drewno, płyta OSB, wata, wszelakie izolacje paro i wiatro i ta wszystko.

Mój wykonawca smiejąc powtarza że jak chałupa pójdzie z dymem to jak wygaśnie to zmiotka i zamiatasz popiół zbierasz gwożdzie i budujesz na nowo, natomiast w murowańcu zostaja tony gruzu. w szkielecie wszelakie przeróbki to piła łancuchowa i troche chałasu i jak sciana nie nośna to po krzyku. Przy betonie to znowu tony gruzu, pyłu i ,,tony mięcha" ze tyle do roboty :lol:

W szkielecie ciepło/ nagrzewa się EX/, sucho i cicho-TYLKO SZKIELETY.

Ale do tego trzeba dojrzeć i spaśc z drzewa my wszyscy na forum juz jestesmy na dole czasami z sinakami ale szczesliwi ze nie beton. Poczyaj poszukaj i pogadaj z ludzmi co mieszkaja w szkielecie. Mało kto zamieni szkielet na beton 8)

Co do spraw konstrukcyjnych to wal do naszego GURU W. NITKA on wie wszystko :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alex koledzy z EKO zaczynaja pakowac sprzet, zacznij gotować zupki zamrozisz i dla chopaków jak znalazł. Rano niezapomnij ciepłe bułeczki do sniadania :D Nie zamęcz ich za bardzo bo maja jeszcze kilka budów w 3mieście. Juz nastepni sa zainteresowani współpracą 8) i jak dobrze pójdzie wracaja do mnie na plac budowy stawiac jeszcze jeden dom.

 

a na polu walki w 3mieście:

GIPSY ułozone jeszcze tylko szpachlowanie. Mam juz drzwi wew wybrane- czas zamawiać, jutro jade dogadywać kominek wybór padł na TARNAVA w srode reszta systemu grzewczego.

Przegladamy katalogi ze schodami i podlogami. Jest wielki młyn z wyborem bo na cos trzeba się zdecydowac. Ogólny kociokwik :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola czas tak szybko leci ze straciłem rachubę czasu ale chyba ze 2-3 tygodnie. Właśnie trafiłem na budowe jak kolesie z EKO przykręcali ostatnie wtręty, jutro reszta płyt i to co zostało wraca do hurtowni. Od jutra pierwsze próby z Cekolem C20 zobaczymy co to jest chociaż cos tam zaczeli robic i wypowiedzi sa na OK. Chopaki zasuwają do czwartku potem do domu bo trzeba chwili aby przestawic sie z trybu budowlanego na swiateczny :lol: .

Po nowym roku tylko szpachlowanie i szlifowanie.

Byłem dziś w centrum kominków w Redzie i wiem co mi trzeba koles dopasował mi wszystkie elementy i pomógł wpasować LEGALETTA oraz , wymiennik na CWU do podłaczenia zasobnika ,więc kolejna bitwa wygrana-montaż w połowie stycznia bo takie terminy :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie a jak to jest z działkami budowlano - rolnymi?

Sa przez to jakies ograniczeni oprucz tego, ze sie trzeba zbudowa zmiescic na fragmencie budowlanym? Bo znalazlam fajna oferte;) W slicznym miejscu itd, dzialak budowlano-rolna aa prad 40 m resta jest;) no i 40 m od granicy mocno zwiekszy koszty przyłączy? jak sadzicie, bo ja zielona w tych sprawach;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...