Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa drewnianego szkieletu


Maco

Recommended Posts

Aida dziwie sie Tobie że czytasz takie wypociny jak myslisz o domu z drewna ludzi którzy nie wiedza co to dom drewniamy i nigdy nie budowali w tej technologi, kupa cwaniaków naczytała sie głupot i fantazjuje na forum. Ja tego nie czytam bo mnie szlag trafia na głupote ludzka. :evil: Chcesz beton to buduj beton i masz problem z głowy bo to Twoje zasoby finansowe ida na dom, zawsze ktos będzie kto sieje herezje że drewno to kicha/ dawno temu za herezje to palili na stosie moze teraz trzeba do tego wrócić./ Ja już bynajmniej nie wiem jak Cie przekonac do tego typu budowania. Zacznij zwiedzac budowy betonowe i drewniane a sama znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cie pytania a nie na pismaków co nic z sensem nie potrafia powiedzieć o budownictwie szkieletowym.

Przepraszam ze moze za ostro ale kiedys po kilku watkach tych od betonu stwierdziłem że szkoda mojego czasu na czytanie głupot!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja mogę powiedzieć, że zdecydowałem się na szkieleciaka przede wszystkim ze względu na czas budowy (dla mnie b. istotny parametr, bezpośrednio wiążący się z kosztami), ale też i właściwości użytkowych (dobra termoizolacja przy znacznie cieńszych ścianach - niższe koszta ogrzania), no i względów praktycznych - jedna firma jest odpowiedzialana za całość, w technologii tradycyjnej jednak ten system jest droższy.

 

Jasne, że są i wady, mieszkałem kiedyś w szieleciaku i wiem że np. spaprana izolacja powoduje szybszą erozję ścian w tym miejscu, że na pięterku raczej 1000-litrowego akwarium mieć nie należy, że jak się zacznie hajcować to należy szybko sp..lać :lol: itd. No i dobrze mieć hydrant gaśniczy gdzieś niedaleko ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aida dziwie sie Tobie że czytasz takie wypociny jak myslisz o domu z drewna ludzi którzy nie wiedza co to dom drewniamy i nigdy nie budowali w tej technologi, kupa cwaniaków naczytała sie głupot i fantazjuje na forum. Ja tego nie czytam bo mnie szlag trafia na głupote ludzka. :evil: Chcesz beton to buduj beton i masz problem z głowy bo to Twoje zasoby finansowe ida na dom, zawsze ktos będzie kto sieje herezje że drewno to kicha/ dawno temu za herezje to palili na stosie moze teraz trzeba do tego wrócić./ Ja już bynajmniej nie wiem jak Cie przekonac do tego typu budowania. Zacznij zwiedzac budowy betonowe i drewniane a sama znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cie pytania a nie na pismaków co nic z sensem nie potrafia powiedzieć o budownictwie szkieletowym.

Przepraszam ze moze za ostro ale kiedys po kilku watkach tych od betonu stwierdziłem że szkoda mojego czasu na czytanie głupot!!!!

j-1942Nie za ostro;) konkretnie

 

Ja nie napisałam, ze sie z tym zgadzam, ze to popiera itd, pisze, ze zaczynam, że sie nie znam, że ciagle szukam odpowiedzi, rozwiązań, oczywiście ejst jakies ukierunkowanie, co dowodzi to, ze wylądowałam na tym wątku a nei na innym, wkleiąłm bo poczytałam, zasmuciłąm się itd, nie denerwuj się, ja miałam nadzieję, zę dowiem sie kokretów na nie:) Ńie wierze w to co pisze house, bo dla meni ktos kto ciagle robi cos czego nei lubi, to ............... Ktos kto nei ejst godzien zaprzatania sobie nim głowy nie podoba mi sie ani ton jaego wypowiedzi, ani sposow, ani to jak traktoje ludzi itd. ale to eni był tylko on, to, że pytam, chyba nei jest zle, jesli jestm o czyms przkonana potrafie zanlesc argumenty, własnie na nei czekałam...

 

nie szukałam domy na 200 lat ale takieo dal nas na 60, 70, z drugiej strony nei mysalalm o remoncie generalnym po 15p-20 a tak oni piszą

Klim, WSZYSTKO MI SIĘ PODOBA, boje się że to sieniszczy zuzywa i ne wygląda jak kiedys Czytałam, ze te domki są cieple, ale np dom moich tesciów, też w tej technologi, co do mnei dotarło jakos tak neidawno;) Nie ejst ciaplyonu oni nie grzeja jakos specjalnie , ale ja tam zamarazam po prostuMoze kwestia czasu, mzoe to niby technologia ta sama, ale wykonianie zle...Mysłałam ze napsizecie, cos p tym jak się mieszka, o ludziach comieszkaja np 30 rpok itd, bo wiem ze jak sie zdecydowaliscie to wiecei sdlaczego i że warto...

 

ps. ZazdroszczęCi tych wypadów an skałki i nurkowania.... ;)

 

 

I nakoniec, J-1942 cytam wszystko , zeby wiedzieć wiecej..nie wiem dopuki nei przeczytam, zę wypociny..tam tez odzywał się Pan Wojciehc Nitk spcjalista, wiec t nei tylko wypociny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam wczoraj tyle negatywnych opini tutaj, ze już nei wiem co robić:(

 

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=38169&highlight=kanadyjczyk

 

 

W tamtym watku kilka osob rzeczywiscie pisalo tak , jakby nie mieli pojecia o szkieletowcach . Kilka jednak osob pisalo z duza doza znawstwa tematu . Zwroc uwage na wypowiedzi Housa . Niestety dla budownictwa szkieletowego - House ma racje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowany jestem budową z drewna , prześledziłem z uwagą wiele postów. Jeśli chodzi o budowę domów w technologii szkieletowej zawsze byłem sceptykiem i pozostałem nim nadal. To co oferują zwolennicy kanadyjczyków mógłbym zaakceptować za przynajmniej połowę ceny domu tradycyjnego ( ale zastanawiałbym się poważnie ).

 

Wielkie dzięki za ten wielce pouczający wątek.

Szkoda , że nie miałem czasu przeczytać całego , ale wystarczyło żeby podjąć decyzję ....... mój pies zamieszka w budzie z bali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AIDA może ostro przepraszam ale zauwaz że ludzie ze szkieletów odpuscili dyskusje z betonami bo to nie miało sensu. To nie była dyskusja a opluwanie. Beton wychodzi z założenie: ,,skały srały a racja bedzie po ich stronie"

Sam mam grzyba w betonach w ktorym mieszkam wiec kazda tachogia spitolana msci sie na inwestorze, pekające sciany w betonie tez to doswiadczam i co remont szpachlowanie, regulacja okien i drzewi to też przerabam w betonie, a stwierdzenia o palnosci :lol: a co beton nie do ruszenia :D , podczas pożaru sa bardzo wysokie temepetury skurcze i rozpręzenia-praw fizyki nie oszukamy chyba że kolesie od bicia piany z tych lekcji w podstawówce uciekali.Przypomnij sobie 11 wrzesnia jak beton i stak runeła w dół. Podam Ci inny przykład dostarczałem pewne elementy na kompostownię na wysypisko /podłoże betonowe, płyta żelbet/ i po sezonie wszystko popekało bo w hałdzie kompostu temperatura nagrzewała beton i podłoze ruszało sie w lewo i prawo scinajac na swojej drodze wszystko, nawet konstrukcja dachy została naruszona bo filary zostały przesuniete

Mam pytanie a co betonu nie remontujesz? wybudujesz i mieszkasz 30 lat patrząc w niebo :lol: Kazdy dom trzeba piescić moze w takim razie warto pomysleć o kupnie mieszkania w spółdzielni i miec zarządce który bedzie na nasze zawołanie z pilnowanie peknięc, regulacji itd

Ale jaja wciagnełem się w dyskucje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zle mnie zrozumiałeś. Psy nie myślą , wiem o tym , podjąłem tą decyzję za niego. Poza tym z tego co tu czytałem istnieje zasadnicza różnica pomiędzy konstrukcją z bali drewnianych a konstrukcją szkieletową.

Dom z bali drewnianych w górach to moje marzenie emerytalne.

Mam jeszcze sporo czasu i przekonanie że jeśli będę inwestował w konstrukcje z cegły i betonu to kiedyś na taki górski dom będzie mnie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ale zauwaz że ludzie ze szkieletów odpuscili dyskusje z betonami bo to nie miało sensu. To nie była dyskusja a opluwanie. Beton wychodzi z założenie: ,,skały srały a racja bedzie po ich stronie"(

 

Za to to jest przyklad dyskusji merytorycznej i na poziomie .

Tzn. jest poziom j-1942 .

 

Ilu z tych , o ktorych piszesz ze pojecia o konstrukcji szkieletowej nie maja - znasz ? Nie popisujesz sie szczegolami na temat konstrukcji a oceniasz innych .

 

Prawda jest banalna : budowanie domu w konstrukcji szkieletowej w Polsce , jest takim samym robieniem sobie pod gorke , jak budowanie domu murowanego w US . Wynika to tylko i wylacznie z powszechnosci tych technologii w swoich krajach . Oczywiscie ze da sie wybudowac dom szkieletowy w Polsce . Trzeba jednak pokonac heroicznie trudnosci , z jakimi bez problemu radzi sobie kazdy wiejski murarz , stawiajac sciany z pustakow .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie mysle i myslei sprzatam i sie pakuje w trakcie;) ale napisze Wam co wymyśliłam;)

 

Po perwsze, daltego pytam oten wątek tutaj a nei tam, zeby mieć żródła osób zorientowanych, zainteresowanyc itd...

 

Po drugie.. 2 słowa o mnie;) Jestem z Bielska, mamy sliczny domek w pieknej okolicy. Działak jest teraz spooootro warta, rodzice kasy nei maja za bardzo, ja mam tam parter..ale prace tutaj..I co mi z tych pokoi itd...A oni nie przeniosa tego domku tu gdzie my jestesmy. Moja mama jest nauczycielka,l pewnei by tu prace znalzła tataszef planowania, jakso go tak nazwali w kazdym razie umysłowy przy oknach;) Mysle ,z e tez by znalazl Ale domu nie przeniosą...

 

A drewniny? Przeniesli by kurcze, kupili dzialke w liszkach i by jeszcze kasy fulll zostało...

 

a my mieszkalibysmy sobue w tej "mojej części"

 

Lubię góryale zawsze marzyłam o morzu.. Przenieśc sie teaz? Nie ma szans, tu jest nasze miejsce, ale moja dusza jest nad morzem,nioc nei poradze.

 

Wybuduję domek tutaj, nie tutaj, tam gdzie chce w gminie Liszki;)

 

Drewniany, mały najpierw i parterowy nawet chyba....a potem dobudujemy nastepną cześć bo się rpdzina powiększy mam nadzieję Ajak dzieciaki pojda z domu, to kupie działkę nad morzem a domek przeniose;)

 

a jak sie potem rozpadnei to trudno..

 

co mi z tego że ten sie nei rozpadnbei skoro gp eni moge wykorzystac?

 

A w rozpad nie wierze, wierze że Pan Wojciech polecił mi dobra ekipę która zbuduje mi solidny domek..

 

ps Dałąm jarkowi lektóre do poczytania, ,dosc sporo angielskich strnek o technologu, polecał pan wojciech, oczywiscie ajrek przeczytał , i broni ostro szkieletów;0 ze ajk sie ok zrobi, to są folie nie bedze grzyba i tkaie tam.

 

Mnie męczy jedna sprawa najbardziej i pytam o to NASZEGO SPECJALISTE

 

Panie Wojtku, jak mają sie te domki dla osób alergików? Bo taki probelm też był poruszany ba tym niezbyt miłym wątku....Bo ja to alergik strasznyPrawda to ,bardzioej męczy alergia czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ale zauwaz że ludzie ze szkieletów odpuscili dyskusje z betonami bo to nie miało sensu. To nie była dyskusja a opluwanie. Beton wychodzi z założenie: ,,skały srały a racja bedzie po ich stronie"(

 

Za to to jest przyklad dyskusji merytorycznej i na poziomie .

Tzn. jest poziom j-1942 .

 

Ilu z tych , o ktorych piszesz ze pojecia o konstrukcji szkieletowej nie maja - znasz ? Nie popisujesz sie szczegolami na temat konstrukcji a oceniasz innych .

 

Prawda jest banalna : budowanie domu w konstrukcji szkieletowej w Polsce , jest takim samym robieniem sobie pod gorke , jak budowanie domu murowanego w US . Wynika to tylko i wylacznie z powszechnosci tych technologii w swoich krajach . Oczywiscie ze da sie wybudowac dom szkieletowy w Polsce . Trzeba jednak pokonac heroicznie trudnosci , z jakimi bez problemu radzi sobie kazdy wiejski murarz , stawiajac sciany z pustakow .

 

 

Terazto Ty zakladasz jakiegos laikaok, zgodze sie, ktos kto się mało zna, zbuduje łatwiej murowany domek Ale jesli się znajdzie dobra ekipe przestrzegająca norm, to sprawa wygląda chyba inaczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość plaza123
... ale zauwaz że ludzie ze szkieletów odpuscili dyskusje z betonami bo to nie miało sensu. To nie była dyskusja a opluwanie. Beton wychodzi z założenie: ,,skały srały a racja bedzie po ich stronie"(

 

Za to to jest przyklad dyskusji merytorycznej i na poziomie .

Tzn. jest poziom j-1942 .

 

Ilu z tych , o ktorych piszesz ze pojecia o konstrukcji szkieletowej nie maja - znasz ? Nie popisujesz sie szczegolami na temat konstrukcji a oceniasz innych .

 

Prawda jest banalna : budowanie domu w konstrukcji szkieletowej w Polsce , jest takim samym robieniem sobie pod gorke , jak budowanie domu murowanego w US . Wynika to tylko i wylacznie z powszechnosci tych technologii w swoich krajach . Oczywiscie ze da sie wybudowac dom szkieletowy w Polsce . Trzeba jednak pokonac heroicznie trudnosci , z jakimi bez problemu radzi sobie kazdy wiejski murarz , stawiajac sciany z pustakow .

 

 

Terazto Ty zakladasz jakiegos laikaok, zgodze sie, ktos kto się mało zna, zbuduje łatwiej murowany domek Ale jesli się znajdzie dobra ekipe przestrzegająca norm, to sprawa wygląda chyba inaczej...

 

 

Widzisz , ten caly portal jest poswiecony pomocy dla budujacych .

99.99% forumowiczow buduje tradycyjnie i zobacz ile klopotow i rozterek maja przy wszechobecnosci tej technologi. :D

 

Pomysl troche o tym i o "cudownym szkielecie", ktory sam w sobie jest tandeta.

 

Jak bedziesz dociekliwa znajdziesz wszystko na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aida77 jeśli dobrze zrozumiałem to zamierzasz budować w mojej okolicy. Fajnie , ale nie chciałbym mieć sfrustrowanych sąsiadów , więc może odłóż na bok swoje uprzedzenia do House'a i przeczytaj jeszcze raz co pisał w wątku http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=38169&start=240 ( chyba tam już zaglądałaś ).

Hause wraz z Inwestorem w dość rzeczowej dyskusji i przy pomocy argumentów rozłożyli tam szkieletowców na łopatki.

Sprawiasz wrażenie osoby zielonej w sprawach budowlanych ( jak wielu co dopiero zaczynają ) ale z czasem nabierzesz doświadczenia i pewnie zmienisz zdanie o domach szkieletowych. Oby tylko nie było za pózno , bo jeśli tak to możliwe że dołączysz do grupy entuzjastów takich konstrukcji , którzy najchętniej budowali by wszystko w drewnianym szkielecie ( w tym akurat są bardzo racjonalni , im więcej takich domków tym lepiej dla nich ). A jako początkującej forumowiczce polecam Ci jeszcze wątek wspomnianego Inwestora , który jest podpięty na początku WYMIANY DOŚWIADCZEŃ. Obojętnie w jakiej technologi zdecydujesz się budować , rady których tam udziela poczatkującym ( i nie tylko ) będą bardzo pomocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o oj oj jacyś smieciarze nawidzili watek

1:kazdy wiejski murarz , stawiajac sciany z pustakow - dzieki za taki domek nie chciała bym w nim mieszkac, może mój pies jakby tez był wiejski , jeśli już mowa o psach

2. Pomysl troche o tym i o "cudownym szkielecie", ktory sam w sobie jest tandeta. - oj joj joj beton cacy , drwno be i tandeta

 

a moze niektórzy wrócili by śmiecic na swoje forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość plaza123
Pomysl troche o tym i o "cudownym szkielecie", ktory sam w sobie jest tandeta. - oj joj joj beton cacy , drwno be i tandeta

 

a moze niektórzy wrócili by śmiecic na swoje forum

 

Prosze to bardziej rozwinac, ten beton(moze ceramika i wiele innych materialow) i drewo ktorego naprawde jest tyle co na poddaszu budynku tradycyjnego. :D

OSB pomijam bo to nie drewno, tylko chemiai dlatego tak to wychodzi.

Jest nawet okreslone ile plyty na m3, aby raka za szybko nie dostac. :lol:

 

Nie smiecenie , tylko szczera prawda :cry:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...