Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa drewnianego szkieletu


Maco

Recommended Posts

Gość house...
HOUSE to wygralismy i nie musimy zapierdzeleć z meksykanami przy budowie badziewiaskich domów aby zabezpieczyc nasze dzieci jak umrzemy-zrobi to ubezpieczalnia :lol:

To po co jechac za wielka wode? :lol:

Twoje posty coraz bardziej sa bez sensu.

,,Biedaku" jestes jak DON KICHOT walczacy ze szkeletami :lol:

 

Tu sie mylisz , jeszcze 10 lat do tylu przemysl zwiazany z tym budownictwem mial wode w ustach i byla cisza. :cry:

Byly tylko pytania bez odpowiedzi. :-? Tak samo jak bylo z przemyslem tytoniowy, ale nareszcze biora sie im za d***. :D

Cisze przerwaly "Consumer Produkt Safety Commission" , "American Lung Association" , badania uniwersytetow , organizacji rzadowych i poza rzadowych, mozna mnozyc. 8)

Najbardziej narazone sa niemowlaki, male dzieci i osoby starsze, tak wiec nie ciesz sie. :cry:

Sa gotowe opracowania na ten temat, ale nie dostaniesz ich od promotorow tego systemu w Polsce tak jak bylo 10 lat do tylu w stanach.

Instytuty wydajace atesty na materialy sluzace do ocieplen umywaja rece od tego tematu :o , chodzi o szkietel :lol: .

Zdaj sobie z tego sprawe, ze to co budujesz jest bardzo krotko na rynku i od chwili zmiany ze starego systemu na ten obecnie obowiazujacy pogorszyl sie ten problem w 50% :o .

Przy zachowaniu wszystkich obowiazujacych praw i wymogow dostajesz "0" gwarancji ze strony producentow.

:lol: :lol:

Ten system jest jalowy, no ale przeciez nie ma powrotu do golych scian bez izolacji. :lol:

Jak narazie problem wychodzi z wora rok za rokiem :lol:

 

Musze jednak przyznac racje, ze wygraliscie pierwsze miejce w poklepywaniu sie po plecach. :lol: :lol:

No i oczywiscie w budowaniu na "hura" :lol: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

O prosze zerknac na to, jak od zaifekowanej izolacji scian zewnetrznych potrafia sie roznosic grzybki po szkielecie, tak w ciagu kilku tygodni. :cry:

 

http://www.air-zone.com/images/moldhouse.jpg

 

Wlasciciele tego domu maja szczescie, bo jest on trujacy i widoczny. :p

Gorzej jest jak skupia sie w malych ogniskach, w srodku scian powodujac nieuleczlne alergie i choroby :cry: .

 

PS. mozna rowniez podejrzec jak sa ulorzone plyty gipsowe :p .

A-ha, dlatego zrezygnowano z docieplen zewnetrzych styropianem, oczywiscie nawet z dodatkowa wentylacja :p .

 

 

Pamietacie to zdjecie ?

My naprawde uzywamy takich ubran jak trzeba zrobic cos z np. welna mineralna ...

 

 

http://img251.imageshack.us/img251/139/buty7365be.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani! No i stało się ! Mimo wcześniejszych zapowiedzi że za rok albo dwa ruszamy z budową tej wiosny !! :)

Co prawda działki jeszcze nie ma :) (przyżeczona - sprawa w toku :) ) ale to tylko formalność.

Tak więc bójcie się bo za parę miesięcy zacznę was zadręczać ;) pytaniami.

A to wybrany przez nas projekt - jeszcze przed zmianą na "szkieletora" i przed drobnymi modyfikacjami w projekcie

 

http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=321&IdKolekcji=

 

PS.

j-1942 mozesz jeszcze raz przeslac namiary - chyba kasujac smieci z poczty wycialem tez maila od Ciebie. Z gory thx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko całkowita ignoracja wszelkich postów tych biednych emigrantów pozwoli na swobodną wymianę doświadczeń na tym Forum

To się nazywa chowaniem głowy w piasek i w sumie nie dziwi mnie bardzo taka postawa tych co już w szkielet wdepli. Klasyczny przykład psychologicznego mechanizmu wyparcia.

Krytyczne posty na temat technologii szkieletowej nie koniecznie muszą być jednak adresowane do tych którzy szkielety budują lub już wybudowali. Parę osób tu może zajrzeć niezdecydowanych , zielonych , chcących się czegoś dowiedzieć i z pewnością dla tych osób różne opinie mogą być interesujące. Forum jak słusznie Mile19 zauważyłeś służy bowiem wymianie doświadczeń , a jeśli są to doświadczenia odmienne to dla ludzi kulturalnych i rozsądnych może być to powodem do dyskusji.

Jeśli jednak ktoś nie ma na to ochoty , to może rzeczywiście lepiej będzie jak zignoruje wszelkie "nieprawomyślne" posty i oszczędzi sobie personalnych ataków , inwektyw itp.

 

Tak nawet trochę mi głupio , że tutaj sie pojawiłem. Taką fajną grupe wsparcia tu mieli szkieletowcy , można tu było uwierzyć w "cudowny szkielet" , poklepać się po plecach , pocieszyć w razie zwątpienia.

A tu nagle " torpedowy atak śmieciarzy" , przepraszam za siebie :oops:

Jednak nie żałuje 8) bo na podstawie może nawet swoich skromnych doświadczeń zapisałem się w tej niechlubnej wymianie mysli jako przeciwnik szkieletów. Dobrych pare miesięcy pracowałem "w szkieletach" , troche dłuzej mieszkałem w szkielecie , to co pisał o tej technologii House i Luc Skywalker utwierdziło mnie tylko w mej sceptycznej opinii. Dlatego zawsze życzliwie będę zniechęcał chcących budować coś takiego.

 

Ameryka jest daleko za oceanem i osobiście unikam porównań że tu jest coś gorsze lub lepsze niż w Polsce bo tu po prostu jest inaczej.

Niech tak zostanie , dla mnie takie różnice są naturalne. Nie ma co na siłę robić Dysneylandu nad Wisłą.Dlatego argument , że tak jest w Ameryce, nie ma sensu. Jak juz koniecznie chcecie byc tacy amerykanscy to dajcie sobie wiecej luzu i nie bierzcie tak do siebie czegos co nie o was tylko o zwyklej technologii , ktora moze byc lepsza lub gorsza . Nie macie chyba szkieletowych mózgów? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LUC a czy w tych wszystkich stanach /ok30 jak napisałeś/ wszystkie domy drewniane wyglądaja jak przedstwaia to HOUSE? czyli grzyb i ogolna tandeta

 

 

Widzisz J-... Ty czujesz sie swietnie z domem szkieletowym , pomimo ze jeszcze nie ukonczyles go budowac . Ja nie tylko wybudowalem troche tych domow , to mieszkam tez w takim . Poznalem ich wady i zalety . I w stosunku do technologii murowej , wady przewazaja na nie . Nie musi ci sie to podobac . Doskonale tez zdaje sobie sprawe , ze roznego autoramentu Nitki i inni , beda zapewniac , ze nic piekniejszego nie ma .

I ciagle beda znajdowac chetnych , ktorych otumania zaletami , przebiegajac po wadach leciutko , niczym mucha po swiezym lajnie .

J-... jak pomieszkasz kilka lat w swoim szkieleciaku , to pogadamy . Teraz jestes dyletantem , co potwierdzaja twoje pytania : jak zrobic podloze pod plytki ? , jakimi farbami pomalowac GK ? , ocieplenie styropianem z zewnatrz !!! , itd . Widac ze checi masz i zapal , ale to za malo . Technologia szkieletu nie wybacza bledow . Msci sie blyskawicznie . Jak byc moze kiedys , zajrze na twoja budowe , to pokaze ci jak bez uzycia narzedzi , przy pomocy wylacznie moich watlych rak , rozmontowc szkielet . Pomoze mi w tym styropian . Ktory masz i ktory pracuje na twoja niekorzysc .

 

Tak z ciekawostek , to rozbawil mnie serdecznie ktos , kto zalozyl w wymianie doswiadczen watek o ogrzewaniu podlogowym w szkielecie .

Gdybal ze elektryczna podlogowka , to jeszcze ujdzie . Ale wodnej , to w zyciu sie nie polozy . No bo przeciez wylewka , itd . Taka indolencja pokazuje najpelniej stan wiedzy na temat technologii .

 

Pisac o wadach chce i musze , aby potencjalni inwestorzy wiedzieli w co sie pakuja .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LUC bo to jest forum o szkielecie jak budować aby zbudować dobrze a nie poligon Twój i kolegi za wody gdzie dowalaliście stwierdzenia: że szkielet to badziewie i nic po za tym.

PS

Ja zawsze pomagam taką ma nature i czasmi dostaje za to po tyłku :lol:

 

Nie . To nie jest forum o szkielecie . To jest forum o budowaniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam . przez przypadk wszedłem na tą stronę i nie pozałowalem .

mój kuzyn mieszka w richmont/virginia . ja mieszkam w berlinie/germany .

luty/marzec przymierzamy się do budowy tego domu w richmont .

 

http://www.republika.pl/slawkowo/elev.JPG

z fundamentami nie mam problemu .

a jak dalej ?

jacek ( mój kuzyn , mówi , że w polsce można dostać " katalog domów szkieletowych " )

jak za to się zabrać ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LUC jestes tak zadufany w swojej nienawiści ża az kapie.

1. Z podloga chodzi o to aby nie pekała i aby była jaknajmniejszej wsokości aby nie rózniły sie poziomy miedzy kaflami w łazience a podloga na korytarzu bo chyba wiesz że jest tam płyta OSB :lol:

2. Co do malowania płyt to chodzi o jakie unigrunty zastosować ktorego producenta

3. Co do styropiany to nadal nie powiedziałeś o co ci chodzi przy zastosowaniu wentylacji miedzy warstawmi.

 

Człowieku obudz sie albo przywal baranka w swoj mur w swoim betonowym domu, ale wybierz ściane gruba aby nie pekła a aby zabolało. :lol:

Gdybys cos chciał wniesc na dyskusji to byś zrozumiał o co chodzi i odpowiedział na zadawane pytania. Ale nienawiśc i coraz bardziej niewiedza nie pozwala Ci na odpowiedzi.

mam troche znajomych starszych od Ciebie którzy byli za wielka woda i każdy opowiada co widział i co robił i ile zarobił-to nasza taka juz tradycja tych co tam byli :lol:

Jeszcze raz powtarzam a jednocześnie dochodze do wniosku że Twoja nienawiść do szkieletu przysłania Ci racjonalne myslenie i odpowiadanie na zadawane lub poruszane tematy :lol:

Jak kto wcześniej juz wielkokrotnie pisał nic nie wnosicie i bijecie piane

I może to jest dobry pomysł abyście załozyli strone pt,,Jak ja nienawidze szkieletu i przemówie do rozumu kazdemu./ tu wpiście sobie opinie jedno swoje słowo o nas szkieletowcach /aby nie budowac tej badziewisakiej technologi.

 

Co do Nitki to poznałem to nazwiski duzo pozniej juz podczas budowania więc nie miało zadnego wpływu jego opinie i opracowania do mojej decyzji o szkielecie

 

LUC znowu sie nie popisałeś że pokazujesz fotki ubrań ochronnych to normalne że coś takiego sie uzywa przy budowaniu np. malowaniu, wełnie, szlifowaniu, jak wiesz powinieneś chodzić w kasku , mieć odpowiednie obuwie ochronne, rękawice, do szpachlowanie uzywć masek ochronnych, okularów ochronnych- oj człowieku nie masz to czego sie juz czepić :lol:

Mam prosbe zamiesc po fotce każdego tego elementu ubrania aby reszta szkieletowców i szlachetnych budowniczych w tradycejnej technologi wiedzieli co uzywać podczas budowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek co do fundamentu to nie ma zadnego problemu, są bardziej,,delitatne " bo konstrukcja jest duzo lżejsza. Ale to masz wszystko w projekcie

dziękuję .

:D :D

a czy może wiesz gdzie w Gdańsku można dostać katalog 2005 domów szkieletowych ? . podobno jest też dostępny jakiś programik do projektowania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katalog Budownictwa Drewnianego '2005 poświęcony jest domom z bali. A widzę, że Tobie raczej chodzi o budownictwo szkiekletowe. Tak więc proponuję Ci Katalog Budownictwa Drewnianego '2004, który jest poświęcony domom o lekkiej konstrukcji szkieletowej. Podaj na priva swoje namiary - wyślę Ci ten katalog.

 

Co do programu to proponuję zajrzyj na strony - http://www.szkielet.pl/artykuly.php?show=panel

 

Pozdrawiam wszystkich "szkieletowców", oczywiście tych naszych, tych krajowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katalog Budownictwa Drewnianego '2005 poświęcony jest domom z bali. A widzę, że Tobie raczej chodzi o budownictwo szkiekletowe. Tak więc proponuję Ci Katalog Budownictwa Drewnianego '2004, który jest poświęcony domom o lekkiej konstrukcji szkieletowej. Podaj na priva swoje namiary - wyślę Ci ten katalog.

 

Co do programu to proponuję zajrzyj na strony - http://www.szkielet.pl/artykuly.php?show=panel

 

Pozdrawiam wszystkich "szkieletowców", oczywiście tych naszych, tych krajowych.

 

dziękuję bardzo za pomoc .

:D

na początku lutego będę w Gdańsku to zajdę na Chmielną . :D

Ps. ile kosztuje ten program ? ( proszę na priwa . )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AIDA a czy ten domek ktory oglądałas nie budował pan HOUSE bo taki z wielkim błędami, niedokończony....bardzo zimny, i skrzypiący itd-ogolnie lemon

j-1942...Gdzie napisałąm, ze skrzypiacy itd/

to moja wypowiedz;

Byłam sonbie strychu u rodzicow oglądałam strop i więżbę kurcze i się zdziwiłam, ładnie to wszystko wygląsdało a zarazem strasznie prosto jakoś, jak tak p[atrzyąłm to miałam wrazenei ze sama mogłabym robic takie dachyno i jkies dziwne uczucie, pare desek na tym papa tylko i niebo..

 

tak wiem, noiedokończyli domku jak mieli w planach;)scainy mają trójwarstwowe z wełna mineralna, nei sa jakies ciaple, zimne raczej, ale ten dach, tez jakiś zimny...

 

No i grzym pełno go, walczą z tym ciagle a domek ma z 10 lat pewnie nie wiecej, ktoś coś sknocił ale moi dziadkowei oszczedzali pewnei daltego.

 

Skolei u rodziców męża jest szkielet. Co cielawe nie miałąm o tym pojęcia do momentu ogladania sćan po odpadającym tynkiem w częsci nieuzywqnej domu.

 

okazało się ze domek ma 50lat bo kupili uzywany i postawili w tydzien;)

 

ie wiem czy skrzypi bo to parterowka. nie wiem czy cieply botam generalnei zimno i praktycznie nie grzeja. Najwiecej ciepla uciaka przez okna w szkieletowym a przez ten dach w tym murowanym.

 

jakie są wnioski? nie wiemot taki metlik mi w głowoe pozostał

 

a do plusow szkiieletowych dodaje łatwość przenoszenia;)

 

to tak apropo wybudowania kanadyjczyka i po przejsciu na emeryture preniesienia go nad morze;)

Napisałam że taki mają, niedokonczony to akurat było stwierdzenie o murowanym, tamten skieletowy niby ale byl kupiony uzywany, nie wiado mo kto go robil itd, okna ma przedewszystkim fatalne, no i w nim praktycznie nei grzeja, jestzimno, ale dakd ma byc cieplo, pisze co zaobserwowałam, żałuje, że nie moge sprawdzić tego na jakimś lepszym przykladzie, a co do skrzypienia, to niepisałam nic na ten temat, bo oni maja stryszek jakiś mały nieuzytkowy, więc też nie wiem. tamten skolei tez ma pewnie duzo błedów i to było raczej w obronie szkieletow ze tam o wiele mlodszy murowany i grzyba więcej, troche mnie tym zasmuciłeś, bo nie doczytałeś dokłądnei o co mi chodzi a wsumie naskoczyłeś...

 

Co do dwoch Panów budojacych szkelety ktos kto napoisał zeby lekceważyć chyba racja.... no bo skoro otwarcie przyzanli, że nie pomogą po takim przyjęciu, to własciwechyba nic nie wniosą

 

A swoją drogą ja zadaąłm parę gnębiących pytań i nei uzyskałąm odpowiedzi...wsumie to liczyłam po trochu na Pana Nitkę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alex moze bitwa na snieżki kto wygra ten na ekipe dla siebie. U mnie jeszcze troche roboty jest, a 1 lutego wchodzi kafelkarz na łazienki. Zaczyna mi brakowac czasu.

A tak z nowin: KOMINEK już od piątku chodzi, miło siedzieć na skrzynce narzedziowej i patrzec na skaczący płomien w kominku. Jest ciepełko.

Wczoraj odpaliłem wymiennik LEGALETTA na wymienniku kominka na CO. Zaczeło działać bo termostaty w innym pomieszczeniu uruchomiły wentylator i ciepełko popłyneło w płycie fundamentowej.

Zaczynam mysleć o obudowie kominka a że musi byc nietypowa więc jest mały problem z wyborem i koncepcja jak to ma wyglądać...

W przyszłym tygodniu moze odpale grzejniki na pietrze-jak dostane zasobnik do kolektora słonecznego... to uwarunkowane jest zrobieniem i podłaczeniem z kominka na CWU i CO na czopuchu. /Troche to skomplikowane-ale mam nadzieję ze działać będzie.

Jeszcze jedno instalator kominka dał mi kilka uwag dotyczącej zabudowy wkładu w szkielecie. Miedzy sciana za kominkiem musi byc jeszzce jedna płyta ognioochronna na stelażu 3,5 cm/ czyli jakby dwie sciany/. To nie wszystko bo ta dodatkowa sciana musi byc dobrze wentylowana na dole wlot na górze wylot i to w dwóch stron lewa i prawa strona komink. Dopiera na tą płyte przychodzi wełna z folia typowa do zabudowy komory w której jest kominek. Jutro zasuwam po stalaże które juz oddałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...