Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa drewnianego szkieletu


Maco

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Szkielet obarczony jest wadami , ktore nie sa mozliwe do unikniecia .

Chocby problem zwiazany z jego ociepleniem .

Znamy wszyscy domy szkieletowe , ktore stoja 100 lat i dluzej .

Ale nie stosowano w nich ocieplenia . Powietrze krazylo swobodnie wewnatrz konstrukcji . Jezeli jednak wlozysz pomiedzy 2by6 welne+opozniacz pary , wtedy konstrukcja nie jest wentylowana .

To tylko jedna z wad nie do wyeliminowania .

 

Jeżeli tak piszesz, to co na to amerykańskie przepisy budowlane? Pozwalają budować domy, które z góry obarczone są wadami? Co na to autorzy wszytkich amerykańskich publikacji książkowych i tych publikowanych w Necie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkielet obarczony jest wadami , ktore nie sa mozliwe do unikniecia .

Chocby problem zwiazany z jego ociepleniem .

Znamy wszyscy domy szkieletowe , ktore stoja 100 lat i dluzej .

Ale nie stosowano w nich ocieplenia . Powietrze krazylo swobodnie wewnatrz konstrukcji . Jezeli jednak wlozysz pomiedzy 2by6 welne+opozniacz pary , wtedy konstrukcja nie jest wentylowana .

To tylko jedna z wad nie do wyeliminowania .

 

Jeżeli tak piszesz, to co na to amerykańskie przepisy budowlane? Pozwalają budować domy, które z góry obarczone są wadami? Co na to autorzy wszytkich amerykańskich publikacji książkowych i tych publikowanych w Necie?

 

Hmm, moze ja się nei zanm, ale wg mnie podajesz jakiś konkretny przyklad ocieplenia..moze nei da się ocieplic tak tylko inaczej żeby wszystko było dobrze, to wg mnie ejst wyeliminowanie błędu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LUC może warto przejśc sie po sklepach z farbami . Mam pomalowane GKF farbą specjalna do łazienek, dzieciaki chlapia leja wodą i nic. Nie ma grzejnika w łazience, wentylacja jak to w bloku do bani. Malowanie ma 7 lat i zadnego grzyba. Sa matariały ale trzeba szukać

 

To ja dorzuce swoje 3 grosze. Mam w mieszkaniu (TBS) jako sciany wewnetrzne GK - i nie malowalem jakimis specjalnymi - zwyczajny Dulux. Fakt - farba ze sredniej polki - nie zmienia to jednak faktu ze grzyba nie mialem i nie mam mimo, ze w domu zona ma duzo kwiatow a ja swoje 200 L akwarium - a jak to przy akwarium kilka razy mialem maly potop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania z innej "beczki":

Czytalem na jakims forum wypowiedz ze firmy ubezpieczniowe bioro od50% do nawet 200% wiecej za ubezpieczenie szkieleciaka. Prawda to? Gdzie ubezpieczaliscie swoje domy i ile to kosztowalo?

 

Druga sprawa: czy sa jakies szczegolne warunki stosowania zabezpieczen p/poz. w domach szkieletowych jesli instalowane sa w nich kominki i kotly? Gdzie mozna znalezc jakies info na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój domek: Biedronka z Archetonu, 120 metrów, stan surowy z dachem (blacha+rynny) bez okien (to się chyba nazywa otwarty? :roll: :lol: ) nie licząc fundamentów wyszło wstępnie 24 tys. za robociznę i 49 tys za materiały, to są koszty orientacyjne szacowane przez kolegę-doświadczonego kierownika budów (w tym i mojej), określił je jako "średnia półka" jeśli chodzi o materiały i przyzwoita ekipa, niepijąca, dotrzymująca terminów i sprawdzona przez niego.

Razem ok. 73,000 nie licząc fundamentów, które już są.

A jak będzie, zobaczymy - dam znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania z innej "beczki":

Czytalem na jakims forum wypowiedz ze firmy ubezpieczniowe bioro od50% do nawet 200% wiecej za ubezpieczenie szkieleciaka. Prawda to? Gdzie ubezpieczaliscie swoje domy i ile to kosztowalo?

 

Druga sprawa: czy sa jakies szczegolne warunki stosowania zabezpieczen p/poz. w domach szkieletowych jesli instalowane sa w nich kominki i kotly? Gdzie mozna znalezc jakies info na ten temat?

Ich troje zaciekawilo mnei to co napisales ja znalazlam tez takie informacje, podobno sprawdzone:

http://www.szkielet.pl/forum/viewtopic.php?p=2542#2542

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

73000 surowy otwarty/ drogo troche chyhbva.....eh aj to chyba zaloze jakiswątek oszołomow budujących dom z kredytu, nie mających zadncyh srodkow i takcih co chccą zbudować tanio oszczedzajac mądrze nie tracac na jakości;0

 

trzeba zebrac ludzi do kupy i sie zastanowić po kolei krok po kroku wszelkei etapy bydowy domku no i gdzie sie da oszczedzic a gdzie nie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość house...
Szkielet obarczony jest wadami , ktore nie sa mozliwe do unikniecia .

Chocby problem zwiazany z jego ociepleniem .

Znamy wszyscy domy szkieletowe , ktore stoja 100 lat i dluzej .

Ale nie stosowano w nich ocieplenia . Powietrze krazylo swobodnie wewnatrz konstrukcji . Jezeli jednak wlozysz pomiedzy 2by6 welne+opozniacz pary , wtedy konstrukcja nie jest wentylowana .

To tylko jedna z wad nie do wyeliminowania .

 

Jeżeli tak piszesz, to co na to amerykańskie przepisy budowlane? Pozwalają budować domy, które z góry obarczone są wadami? Co na to autorzy wszytkich amerykańskich publikacji książkowych i tych publikowanych w Necie?

 

Ciagle mysla :lol:, dopisuja i zmieniaja. :lol: :lol:

 

Obecnie nie mozna tego wyeliminowac, trzeba by zmienic system od podstaw. 8) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciagle mysla :lol:, dopisuja i zmieniaja. :lol: :lol:

 

Obecnie nie mozna tego wyeliminowac, trzeba by zmienic system od podstaw. 8) :lol:

 

To dlaczego nie wrócą do starej (i sprawdzonej) metody budowania ścian zewnętrznych bez izolacji cieplnej i paroizolacji. To przecież takie proste.

 

A Wy jak te swoje domy budujecie? Z wełną i folią czy bez?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość house...
Ciagle mysla :lol:, dopisuja i zmieniaja. :lol: :lol:

 

Obecnie nie mozna tego wyeliminowac, trzeba by zmienic system od podstaw. 8) :lol:

 

To dlaczego nie wrócą do starej (i sprawdzonej) metody budowania ścian zewnętrznych bez izolacji cieplnej i paroizolacji. To przecież takie proste.

 

A Wy jak te swoje domy budujecie? Z wełną i folią czy bez?

 

Bo stosunek ceny nosnikow energii do zarobkow nigdy juz nie bedzie taki jak kiedys. :lol:

Najtansza energia na swietcie juz sie konczy w tym kraju :cry: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego nie wrócą do starej (i sprawdzonej) metody budowania ścian zewnętrznych bez izolacji cieplnej i paroizolacji. To przecież takie proste.

 

Bo nikt nie kupi domu, na ogrzanie którego trzeba wydać 3-4x więcej pieniążków - koszty ogrzewania to konkret, który widać od razu, a powikłania opisywane przez house. to taka trochę abstrakcja, o której na poziomie projektow nikt nie myśli, a odczuwalne skutki powstają już po okresie gwarancyjnym ;)

 

Sam jako jeden z argumentów ZA budowaniem w szkielecie wysuwałem niskie koszty ogrzania, myślę, że wielu inwestorów kombinuje podobnie - usuwając folię i wełnę tracimy jeden z podstawowych powodów, dla których ktoś mógłby chcieć stawiać szkieleciaka - ot, co :roll: Zostaje nam wtedy szalas z koszmarną akustycznością i kilkunastocentymetrową warstwą wytopionego śniegu dookoła :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aida77,

Nie da się ukryć - zauważyłem.

 

Ponieważ jak piszesz, jesteś laikiem, podeślę Ci trochę literatury na temat budownictwa drewnianego. Będziesz mogła wybrać - szkielet czy też może dom z bali - za czy przeciw.

Oczywiście, sympatyczni koledzy zaczną twierdzić że szerzę propogandę, ale tym się nie przejmuj. Ja też się tym nie przejmuję. W końcu każdy może mieć swoje zdanie i wyrobiony, lepszy lub gorszy, pogląd na dany temat. Im też wolno. A tym się z nimi różnimi, że my robimy to co lubimy i to że do czegoś dążymy.

Osobiście nie wyobrażam sobie codziennego chodzenia do pracy i robienia czegoś wbrew sobie. To bardzo poniżające samego siebie. To bardzo niska ocena swojej wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iii tam od razu propagandę ;) - jesteś szkieletorem-entuzjastą i za to chwała ci i cześć. I fajnie, że rozwijają się alternatywne technologie, bo gdzie różnorodność tam jest szansa na postęp. Każda z nich ma swoje walety i zady, a co wybrać - i tak odpowiedź należy do inwestora :D byle wybierać z głową i świadomością tego, co się właściwie wybrało :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca jestem zwolennikiem Najlepszego Doradcy, choć cenię Go za to co robi, za Jego pasję, za Jego zaangażowanie. Ale żeby tak od razu nazywać Go "największym manipulatorem". Czyżbyś dalej żył w latach Komuny?

Możesz to uzasadnić? Bo jako człek wykształcony nie potrafię Cię zrozumieć. A nie ukrywam - chciałbym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...