Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa drewnianego szkieletu


Maco

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy na innym forum prawa fizyki i zdrowy rozsadek nie obowiązują?

 

W Polsce juz po 2 w nocy , wierze że to sennosc zmusza Pana do zakonczenia dyskusji . Mam nadzieje że pojawi sie Pan tutaj jeszcze wiele razy i wyjasni Forumowiczom dlaczego szkielet jest tak dobry jak dom tradycyjny.

 

Nie jest Pan chyba zwyklym tchorzem , prawda?

Tytul najlepszego doradcy do czegos jednak zobowiazuje.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Wojciechu Nitka , proszę nie rejterować!!!!

 

Mieszkając w szkielecie zauważyłem , że po wyłaczeniu ogrzewania szybko robi się zimno. Jest to wada technologii czy wykonastwa?

Są jakieś normy okreslające akumulacyjność cieplną , których przestrzeganie pozwoli wyeliminować tą uciążliwość?

 

w murowanym za te same pieniądze jest cały czas zimno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek . Jest niedobrze . Otoz znalazlem normy rzadu US odnosnie akustyki stropow . Nie wyglada to dobrze , pomimo ze oni dokladaja na czas badan wykladzine + gruby podklad .

Ale do rzeczy . Oto moja propozycja : podaj mi strop taki , jaki sobie wymarzysz , jaki w/g ciebie jest dobry , a ja w ciagu kilku minut wkleje tabele z jego rysunkiem , gdzie podana bedzie akustyka . Wchodzisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aida77 mam dom wybudowany w technologii tradycyjnej i zapewniam Cie , że zimno nie jest. Przez kilka tygodni był nawet "spartolony" kominek i pomieszczenia które ogrzewał nie wyziębiały się bardzo gdy żar wygasał. W szkielecie wyglądałoby to trochę inaczej , a to za sprawą niskiej akumulacyjności cieplnej.

Z akumulacyjnością cieplną budynku jest podobnie jak z izolacyjnością akustyczną stropów , szkielet nigdy nie dorówna pod tym względem tradycyjnemu.

To , że być może istnieją jakieś normy to określające , nie zmieni podstawowych praw fizyki. Tak po prostu jest i trzeba to uczciwie przyznać.

 

Ja nie jestem przeciwnikiem szkieletów jako takich , ale przeciwnikiem teorii , że szkielet dorównuje w zaletach domom tradycyjnym.

A juz denerwuje mnie wręcz jak wciska się szkielet w cenie nie odbiegającej od muru.

Uczciwa cena za taki dom powina być niższa o ok 40-50% , tak uważam.

Jak ktoś zapałał miłością do takiej konstrukcji i gotów jest zapłacić więcej to jego sprawa , może nawet przepłacić.

Dobrze by jednak było gdyby najpierw poznał dobrze czym szkielet jest naprawdę. Szanse na to są mniejsze gdy wokół będzie słyszał tylko marketingowe wywody ludzi żonglującymi różnymi normami.

Kurcze , takie jest życie niestety , idz sobie do pierwszego lepszego marketu , pelno tam roznych bubli , które tez spelniaja jakies normy.

 

Nie chcę Cie urazić , ale może daj trochę poczytać to forum mężowi , bo jak na razie twoja kobieca logika sprowadza Cie na manowce.

 

Pozdrawiam i życzę budowy w Liszkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aida77 mam dom wybudowany w technologii tradycyjnej i zapewniam Cie , że zimno nie jest.

 

Pozdrawiam i życzę budowy w Liszkach

Ile stopni w dzień i w nocy to według ciebie nie zimno? i jakie wiążą się z tym koszty? Pryznam , że właśnie ciepło domów drewnianych i teoretycznie niższa cena przyciągnęła mnie na ten wątek... Mąż czyta, to co mu podrzucam, ciągle się wachamy nad technologią, codziennie znajduje coś innego. Czasami na plus czasami na minus...akustyka i całe wywody z nią związane nie zrobiy na mnie najmniejszego wrażenia... Przy domku parterowym problem znika... A jesli decydowalibyśmy się na szkielet , to na budynek rozwojowy, raczej parterowy, więc nikt mi nad głową nie będze stukał ;)

 

A Liszki? kuszące, nie powiem, mam na oku jedną działeczkę...ale ciągle brak czasu, żeby naocznie sprawdzić jej walory...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aida77 temperatury wahały się mniej więcej między 18-23 C.

Ogrzewana powierzchnia to ok 170m2 piwnic , i tyle samo powierzchni mieszkalnej parteru ( kiedys na tym forum podawalem ok 165m2 , ale po dokladnym zmierzeniu wyszlo ze ekipa budowlancow powiekszyla mi nieco domek) Sciany z porothermu docieplone 15cm styropianu , strop bodajze docieplony 30cm warstwa. W domu nie ma jeszcze wszystkich drzwi , brak kominka , nie pracuje rekuperator , pierwszy sezon mieszkalny , rachunek za gaz w grudniu wynosil 600zl.

Jestem pewnien ze w przyszlym sezonie bedzie znacznie mniejszy.

 

Czy tani dom to dom parterowy? Mam powazne watpliwosci , ale to temat na inny watek.

 

Poruszylismy temat izolacyjnosci akustycznej stropow , ale analogiczne wnioski mozna chyba odniesc do scian dzialowych , wiec nie lekcewaz tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aida77 temperatury wahały się mniej więcej między 18-23 C.

600zl.

Jestem pewnien ze w przyszlym sezonie bedzie znacznie mniejszy.

 

 

a jednak....600 zł za sam grudzień? a co powiesz na taki sam rachunek za 2,5 miesiąca? Jest pewna różnica.... Chociaż powierzchnia była mniejsza ciut ;) ale po co ogrzewać piwnice? Ja bym pozostawiła raczej chłodne.... no ale piwnice to dodatkowy koszt;) Na całkiem inny wątek zapewne ;)

 

Niczego nbei lekceważę.... Parterowy drożej całościowo na pewno, ale przy budowie etapowej koszty jakos sie rozkładają i sa mniej odczuwalne...

 

 

dobra, może mała wreszcie sie podda i zasnie ;) pa

 

a swoją drogą 18 to jak dla mnei zdecydowanie za mało, teraz mamy 25 ale to jest przesada, co gorsza, trudno to zmniejszyc.... 21-23 ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aida77 z ciepłem domów drewnianych i ich teoretycznie niską ceną jest podobnie jak całą resztą rzekomych zalet szkieletów.

W niczym poza szybkością budowania nie dorównują domom tradycyjnym , choć gdyby być bardzo upartym to i mur można postawić równie szybko jak przeciętny szkielet. Są na tym forum Forumowicze którzy tego dokonali.

 

Zejdz na ziemie i zrozum ze szkielet tak dobry jak mur nie jest.Nie trzeba byc fachowcem zeby to pojąć.

Potem dopiero spokojnie poczytaj o wadach szkieletu , które najlepiej demaskują w tym wątku House i Luc Skywalker.

 

Nikt z tych co tu piszą zle o szkielecie nie ma żadnego interesu w tym jaki dom wybudujesz. Jak się dasz przekonać będzie miło , zwykłe "dziękuje"

w zupełności mnie zadowoli , ale jesli bedziesz chciala podziekowac tez innym to zacznij od "przepraszam"(mam wrazenie ze na podziekowania zasluzyli bardziej niz ja). O to tu chodzi chyba na tym forum , o zwykle przyslugi , zupelnie bezinteresowne.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pozar?

 

Właśnie , a pożar? Może zamiast teorii o niepalności wystruganych belek , szkieletowcy napisaliby wielkimi literami "W razie pożaru , uciekać szybko nie zważając na mienie(tak to jakos bylo , prawda?)

Zamiast się pocieszać bez sensu warto te i podobne slowa powtarzac , aby uswiadomic sobie niebezpieczenstwo i wyrobic pewne odruchy , ktore mogą kiedys uratowac zycie.

Nie zycze oczywiscie nikomu pozaru , ale przyznajcie uczciwie ze pozar jest bardziej niebezpieczny w domu szkieletowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o mnie , to pisze na forum , by ludzie mieli wiecej wiedzy na temat technologii . Oburza mnie wychwalanie szkieletu i marginalizowanie jego wad . Szkielet w Polsce nie kosztuje mniej niz dom murowany .

A to wlasnie jest zacheta do jego budowania . Reszta to zwykle dorabianie ideologii do podjetej decyzji . Ludzie marza o wlasnym domu tak bardzo , ze daja sie wodzic za nos . Dochodzi do tego jeszcze nieznajomosc technologii . Tu slowo do Aidy . Domu szkieletowego nie mozna rozebrac i przeniesc w inne miejsce . Podczas budowy nie mozesz liczyc na nadzor z prawdziwego zdarzenia . W US inspektor jest przysylany z miasta i odbiera kazdy istotny etap . Domy budowane w US sa w 100% zgodne z ich najlepsza wiedza na temat technologii . A jednak sa duzo gorsze od murowanych . Co do kwalifikacji Wojciecha , to na spokojnie przeczytaj jego posty . Zobacz jak on sie wylozyl .

Wracajac do kosztow , to bedzie klopot z jego sprzedaza . Mysl o tym , co bedzie z Twoimi dochodami za kilka lat . Nie jestes w stanie tego przewidziec . Buduj wiec z mysla , ze byc moze ktos bedzie ogladal Twoj dom pod katem ew. zakupu . I nie zaperzaj sie , ze budujesz dla siebie i bedziesz w nim mieszkac zawsze . Nikt nie zna przyszlosci .

Duzo bys zrozumiala o technologii , gdybys zdjela GK w domu kilkuletnim . Moge oczywiscie wkleic kilka zdjec , ale szkieletowcy tego widoku nie lubia . A powinni wnioski wyciagnac . Zamiast zacinac sie w sobie na argumenty . Cofnij sie kilka stron wstecz do mojego pierwszego postu i sprawdz , kto mi nawymyslal , kto mu wtorowal . Nie dziw sie wiec , ze i ja cos ostrego napisze .

 

Goni_Mnie_Peleton . Troche mnie zawstydzasz tymi pochwalami .

Pisze o tym co widzialem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pozar?

 

Właśnie , a pożar? Może zamiast teorii o niepalności wystruganych belek , szkieletowcy napisaliby wielkimi literami "W razie pożaru , uciekać szybko nie zważając na mienie(tak to jakos bylo , prawda?)

Zamiast się pocieszać bez sensu warto te i podobne slowa powtarzac , aby uswiadomic sobie niebezpieczenstwo i wyrobic pewne odruchy , ktore mogą kiedys uratowac zycie.

Nie zycze oczywiscie nikomu pozaru , ale przyznajcie uczciwie ze pozar jest bardziej niebezpieczny w domu szkieletowym.

 

Dokladnie . Uciekac i nie tracic czasu na ratowanie dobytku , bo to stanowi zagrozenie dla zycia . US Fire Administration zaleca przemyslenie dwoch drog ucieczki ze swego domu i przeprowadzanie cwiczen raz w miesiacu . Ciekawie tez wyglada statystyka wypadkow strazakow , podczas akcji gasniczych w US , na przestrzeni ostatnich dziesieciu lat . Trzeba wiedziec , ze akcja polega glownie na polewaniu domow sasiednich , bo palacego i tak sie nie uratuje . Znamienny jest przyklad Chicago , gdzie kilkadziesiat lat wstecz , spalila sie ogromna czesc miasta . Pokazuja tez w TV protesty mieszkancow , gdy remiza bedaca na ich ulicy , zostaje zlikwidowana .

Ludzie awanturuja sie , ze te kilka minut dluzej w oczekiwaniu na przyjazd strazakow , stanowi dla nich zagrozenie zycia . To fakty a nie zarty . Czas dojazdu strazakow do pozaru liczony jest skrupulatnie w minutach . A ile potrzebuje straz w Polsce , zeby dojechac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luc Skywalker nie jestem ekspertem w sprawach budowlanych , ale wyciagam wnioski z tego co czytam. House , Inwestor i Ty uswiadomiliscie mi wiele rzeczy , wiec i pochwal nie skąpie.

Doswiadczenia ze szkieletami tez jakies posiadam , wiec i latwiej moze dzieki temu dostrzegam pewne fakty. Wierze ze i bez takich doswiadczen a tylko za sprawa zdrowego rozsadku mozna przekonac sie do tego o czym piszecie.

 

Jak tu ktos wpadnie na pomysl nazwac nas towarzystwem wzajemnej adoracji to radze najpierw przejrzec moje posty.

Mialem chyba raz czy dwa z Luc Skywalker'em "ostre spiecie" , ale tu widze przyszlo nam dzialac razem bo polaczyla nas idea bezinteresownej pomocy Forumowiczom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy szkieletowcy , jesli tylko bedzie taka potrzeba , to akurat w sprawach zabezpieczenia ppoż , chetnie pomoge w tlumaczeniu ang tekstow , ktore tu zostaly przytoczone.

Nie chce sie narzucac zeby nikt nie poczul sie urazony , ale zrobie to z wielka przyjemnoscia. O wiele wieksza niz wybijanie z glowy komus niezdecydowanemu szkieletow , po prostu ze swiadomoscia ze moja pomoc w tym temacie moze uratowac ludzkie zycie.

Oczywiscie jesli autorzy ktorzy te teksty cytowali nie zechca tego zrobic pierwsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

troche sie tutaj dzieje a nie mam kiedy wszystkiego śledzić a brakuje mi tej spokojnej sielankowej atmosfery :)

niech każdy sobie robi co mu się podoba i buduje co chce, a takie dyskusje to na prv albo inny wątek

 

ja tylko chciałam się pochwalić że w przyszłym tygodniu ja zaczynam stawiać szkielecik i cieszę się niezmiernie:)

trzymajcie kciuki

 

p.Wojtku pytanko o katalog to aktualne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale miło na forum nasi ,, spece od szkieletu " juz drugi dzień siedzą cicho. Prosta rada nie dac im pretekstu do kasztanienia i mamy ich z glowy.

 

OLA szpachlowanie i szlifowanie GKF skończone :p ,

Alex gotój obiady bo ekipa jedzie do Ciebie.

W domu mam 25 stopni bez rozprowadzenie ciepła z palącego kominka rurami /bo takiego nie bedzie ma byc inne rozwiązanie ale jeszce nie działa/ to chyba nie zle :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...