Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa drewnianego szkieletu


Maco

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Szanowny Panie HOUSEHOLD proponowałem dyskusję na argumenty a tu widzę kolejne, mało wiarygodne zdjęcia, które kolejny raz dowodzą jak można spieprzyć robotę. Bardzo dobrze, że te zdjęcia pokazujesz bo świadczą one dobitnie o niekompetencji firmy budującej. Myślę, że takie knoty mogły powstać tylko w USA. Jakoś nie zauważyłem żadnego zdjęcia z Polski. A wracając do meritum postawiłem 8 takich domów i 3 w podobnej technologi, wraz z sąsiadami mieszkamy w nich od 13 lat. U nikogo nic nie pleśnieje i nie gnije. Budując te domy znałem tylko idę, nie miałem żadnych wzorów z USA (może i dobrze), postawiłem je zgodnie z podstawowymi zasadami i zdrowym rozsądkiem. Oczywiście zwróciłem szczególną uwagę na wentylację ścian. Nie bardzo zrozumiałem Twoją wypowiedź, że coś stawiasz. Czyżbyś stawiał takie domy? Ja wykonuję kompleksowo dachy więc coś nie coś na ten temat wiem i jak mówię, że ściana w szkielecie niczym nie różni się od dachu to wiem co mówię. A pomijając grubość elewacji to ta ściana jest cieńsza od dachu! Skoro mówię o parterowych domach to mam na myśli możliwość zwentylowania ściany i pomieszczeń. Jaki jest sens budować piętro skoro można wszystko zmieścić w parterze? Zastanawiam się jeszcze nad jednym skoro ktoś ma mieszkanie o pow. 90m2 mówimy, że ma wielkie mieszkanie jak budujemy dom o pow. 120-150m2 mówimy, że to mały domek i trudno będzie się tam zmieścić. Domy szkieletowe nie muszą spełniać wszyskich marzeń, mają być proste i funkcjonalne i taka jest ich idea. I jeszcze jeno jak murarz spieprzy ścianę to jakoś nikt nie mówi, że domy murowane są złe tylko, że ściana jest spieprzona. I to by było na tyle. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aida . Poznajesz te slowa ?

 

Generlanei mało wiemy i dużo przed nami Muratora kupuje juz jakoś 3 rok, bi domek zawsze był moim marzeniem, ale mma teraz wrażenie,, że głownie skupiałam się na projektach i jakiś nowinakch niż na faktycznej wiedzy z zakresu budowania...

Wiem że to początek i że przed nami trudna droga, ale wierzę, że damy radę, i że znajdę oparcie w Was wszystkich.

 

:) No pisze troche dalej że nie śwaidczy o niczym..Moze byc tak albo tak, moge pisac jako 16n -ltka i miec 60 moge pisac ze nei wiem a wiedziec, taki jest internhet...

 

slowa poznaje..

 

Moje literowki ;)No prosze...szukalam oparcia nei ktrytyki;)

 

A jak zaczniemy szukac, to znajdziemy wiecej na Ciebie niz na mnie...Dziwne stwierdzenia na dziwnych watkach...

 

Szukaj . Nie zapominajac o kontekscie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wykonuję kompleksowo dachy więc coś nie coś na ten temat wiem i jak mówię, że ściana w szkielecie niczym nie różni się od dachu to wiem co mówię.

 

 

Bardzo musze Ciebie zmarwic Andrzej Wilhelmi, ale jak widac nie masz zielonego pojecia o tym, o czym piszesz.

Popros W. Nitke aby Tobie to wytlumaczyl, moze Mile 19 ktory tak biega z tym linkiem http://www.szkielet.pl/wymagania.php?show=17

 

Jak Oni zamieszcza te przekroje i wykonywanie tych scian, porownaj to z tym zamieszczonym linkiem powyzej, zrozumiesz wtedy dlaczego szkielet jest bublem.

 

Jak narazie nie ma patentu na to.

Tak dla Twojej ciekawosci to szkielet kiedys byl zblizony poniekat do dachu, rozumiesz chyba o czym pisze .

Jesli nie, to odsylam do konstrukcji sciany ktora obawiazywala zanim wprowadzono welne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wykonuję kompleksowo dachy więc coś nie coś na ten temat wiem i jak mówię, że ściana w szkielecie niczym nie różni się od dachu to wiem co mówię.

 

Mylisz sie . Sciana rozni sie od dachu i to znacznie . Podobne sa tylko materialy . Wynika to z roznicy w sposobie przenoszenia obciazenia , przez sciany i dach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LUC czepiasz się ze ktos na Ciebie naskakuje ale wierz mi nie jestes dla nikogo autorytetem, a to że pracowałes kilka miechów w USA sprzatajac na budowie, /bo nie wierze że jak piszecie ze takie sa kontrole z miasta, inspektorzy ktos pozwalaja polaczkowi bez doswiadczenia stawiać domy- warte kupe dolców. Moze jestes oczytany ale zasada jest jedna papier przyjmnie wszystko, może to co wypisujesz jest tworem nastepnego LUC ze stanów który jest niereformowalny.

Odpuśc sobie bo niczego nie zmienisz. To jest dla ludzi ktorzy chca budować w szkielecie a nie dla opluwaczy ktorzy nie potrafia pomóc/ bo nikomu nie pomagasz-bo nie potrafisz gdyz twoja wiedza praktyczna staneła na etapie łopaty i miotły po ekipie budujacej. a teraz skaczesz po internecie i wyszukujesz rózne dziwne rzeczy które ktos gdzieś zamieści.

Uważasz że nasi inspektorzy i budowlańce i inwestorzy to durnie... masz o sobie bardzo wysokie mniemanie ale kiedyś spadniesz na ziemie a bedzie to bardzo bolesne :lol:

Jesteście monotematyczni i nudni

ja wiem że to forum jest dla ciebie jak lep na muchy i bedzie problem abys sie odczepił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak apropo sprecznosci...wczesniej bbyl przykolad tego, że boje toczysz nie tylko u nas, teraz bedzie o tym jakie spreczności wypisujesz a jak jeszcze Ci mało poszukam takie posty na którym Ci udowodnie , Twoją niewiedze itd;)

 

Na dzis starczy, a fakt że mógłbyś odejść z mniejsca w którym nie jesteś mile widziany, szczególnie ze to co chcesz, możesz pisać gdzie indziej.

masz racje bełkoczę

 

LUc napisał:

Z powodu jednak patrzenia na swiat wlasnymi oczyma i z powodu uzywania mozgu - zostalem ateista . Pozwala mi to wypowiadac sie bez skrepowania w temacie wiary .

 

LUc napisał

Katolik wiec ze mnie bez dwoch zdan .

Daje mi to niezbywalne prawo do wypowiedzi na temat wiary katolickiej czy kosciola katolickiego . .

 

POZOSTAWIAM BEZ KOMENTARZA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aida77Zajmij sie lepiej budowa domu. Z tego co czytam na tym forum to widze , ze niestety jestes na najlepszej drodze do .... katastrofy budzetowo-budowlanej. Jezeli wyszukiwanie na kogos postow i manipulowanie nimi to twoj argument w wyborze technologii to chyba nic Cie juz nie uratuje. Jeszcze nie spotkalem na tym forum kogos tak zielonego i zarozumialego zarazem jak Ty. Za glupote sie placi i to jest sprawiedliwe.

 

Poziomu wypowiedzi J-1942nawet nie chce mi sie komentowac.

Totalne dno.

 

Przyznac jednak musze , ze u pana Nitki zasluzyliscie na duze upusty cenowe. Inaczej nie potrafie sobie wytlumaczyc waszej zacieklosci w sprowadzaniu dyskusji na manowce i opluwaniu tych ktorzy osmielili sie dostrzec wady cudownej konstrukcji.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gonie mnie..wybacz, ale to on zacząl, zreszta dla mnei jest juz temat zamkniety, chodzilo mi tylko o to zeby pisał to co chce gdzie indziej, bo jest mi glupio, że prze moje zastanawianie się nad wyborem technologii popsula się atmosfera tego wątku. A to co piszą mogą sobie pisać tam gdzie pisali, "Kanadyjczyk tak czy nie" , jakoś taki był tytuł i tam te wypowiedzi pasują na pewno bardziej

 

Zarozumiała? Nie wiem skad ten wniosek....To , że wypowiedzi niektórych osob do mnie nei przemawiają nie świadczy chyba o byciu zarozumiałym...

 

A swoja drogą zamiast opluwania itd, chyba lepiej byłoby ignorowac posty ...Bo do dyskusji potrzeba dwóch stron, nie bedzie odwetu dyskusja się skończy i tyle.

 

Ja się już nie mieszam do dyskusji, bo faktycznie nie dysponuję wystarczająca wiedza z zakresu budownictwa. Jest mi jedynie przykro, że to wszystko jest po części przez mnie. A moje argumenty nie były przeciw technologi, tylko postom Luca który niejednokrotnie czepiał się mojej osoby w sposob niemiły. Moim największym błedem na początku jeszcze było to , że podważyłąm jego wiarygodność. Ale pisłałąm wyrażnie że DLA MNIE on nie jest wiarygodny, a ze dla innych moze byc inaczej tego nie podwazam.

 

Powodzenia szkieletowcy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa lektura. A jak wygląda problem robaczków, grzybów i ocieplenia szkieletów w Skandynawii? O ile dobrze pamiętam to drewnianych domów szkieletowych jest tam sporo, państwo sprawne więc i problem powinien być nagłośniony?

 

Chyba, że coś przegapiłem i Finowie zaczęli budować z pustaków?

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani Polscy Szkieletowcy,

nie reagujcie na ŻADNE wypowiedzi naszych "przyjaciół" z Hameryki. A tym bardziej nie wdawajcie się z Nimi w jakąkolwiek wymianę postów, nie wdawajcie się z Nimi w pyskówki. Pokażmy im naszą wyższość nad tymi Panami.

 

Ci Panowie przyzwyczajeni są do hasła "A u nas bują Murzynów". I niech przy tym zostaną.

 

PS

Daje to skutki - zwróccie uwagę jak p. Wojciech odpuścił sobie zaczepki hauseholda. Został przez p. Wojciecha całkowicie zignorowany. Odpuśćmy zatem sobie, my wszyscy, wszystkich Naszych Przyjaciół z Hameryki i róbmy swoje. Ci Panowie niech piszą sobie co chcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sa najwiekszymi producentami domow z bala na swiecie. :p 8)

To Wojtek vel Mile19 pominol :o , a w linkach wszystko jest w finskim :-?.

Jesli ktos jest zainteresowany moge podeslac w finskim wypiek babki cukrowej . :lol:

W stanch co drugi dom z bala pochodzi od nich. 8) :p

 

Jest masa takich stron w necie jak np. ta http://www.tiimaloghome.com/eng/frame_gallery.html

,slyna z tego. :p

 

 

 

 

http://www.tiimaloghome.com/images/cottage3.jpg

 

PS.Oczywiscie skandynawia to nie tylko Finlandia. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LUCku drogi przyjacielu przeskakujesz z tematu na temat mówimy o izolacji i jej wentylowaniu a Ty przeskakujesz na konstrukcję. Nieuważnie czytasz moje wypowiedzi, właśnie w ostatniej napisałem, że ściana jest cieńsza między innymi dla tego, że nie przenosi takich obciążeń jak dach. Household przyjacielu widzę, że jednak nic nie budujesz i dla tego doświadczenia trochę brakuje a że i argumentów merytorycznych też to nie wiele wnosisz do tej dyskusji. Zachęcam jadnak abyś dalej uwidaczniał błędy popełniane przy budowaniu szkieletów. Ja ze swej strony chętnie pomogę i doradzę tym, którzy mają zamiar realizować takie budowy. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LUCku drogi przyjacielu przeskakujesz z tematu na temat mówimy o izolacji i jej wentylowaniu a Ty przeskakujesz na konstrukcję. Nieuważnie czytasz moje wypowiedzi, właśnie w ostatniej napisałem, że ściana jest cieńsza między innymi dla tego, że nie przenosi takich obciążeń jak dach. Household przyjacielu widzę, że jednak nic nie budujesz i dla tego doświadczenia trochę brakuje a że i argumentów merytorycznych też to nie wiele wnosisz do tej dyskusji. Zachęcam jadnak abyś dalej uwidaczniał błędy popełniane przy budowaniu szkieletów. Ja ze swej strony chętnie pomogę i doradzę tym, którzy mają zamiar realizować takie budowy. Pozdrawiam.

 

I tu widzac calkowity brak Twojew wiedzy i doswiadczenia :lol: :lol: :lol: .

Sprawdz te dwa przekroje(dach i sciana), a pozniej pisz :p .

No i te wentylowanie izolacji w tych scianach :lol: :lol: :lol: , bez komentarzy. :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...