Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa drewnianego szkieletu


Maco

Recommended Posts

Witam

mam rozwiązanie na łazienki i pomieszczenia mokre na podłogi. Można zapomnieć o wylewkach samopoziomujacych. Grubosć całości to ok2mm+klej elastyczny+ kafle :lol: i mamy przy tym folie w płynie która jest konieczna na posadzki w pomieszcenich mokrych na płytach OSB. A juz prawie lałem beton na chudziaka z siatka zbrojeniowa :lol: UF jeden problem z głowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich serdecznie.

Plącze się po forum i szukam. Dwa dni temu przyszedł kolejny pomysł do głowy na własny dom. Pomysł ten to dom modułowy. Znalazłem artykuł, który dość mocno zachęcił mnie do bliższego poznania tematu, oczywiście chodzi o kasę :D . Interesuje mnie, czy macie na ten temat wyrobiony pogląd i może ktoś z Was zna jakąś firmę, która robi coś takiego na terenie pomorskiego? Bardzo prosze o odzew.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Wojtku jako niezalezny konsultant pewnej firmy co Pan radzi ze ściankami wewnetrznymi zrobionymi nie zgodnie z wiedza budowlana w technologii szkieletu. Tłumaczenie firmy że zostałem poinformowany :D o czym, że grozi to bardzo powaznymi konsekwencjami. Czy Pan zgodziłby sie na to ? Wiekszy problem co dalej rozbierac czy nie?.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"2.3.2.1. Wymagania stawiane przy montażu opóźniacza pary (paroizolacji)

Wszystkie przegrody zewnętrzne; ściany zewnętrzne, stropodachy i dachu; od strony wewnętrznej budynku należy chroni przed wilgocią stosując opóźniacz pary, zwany powszechnie paroizolacją.

Opóźniacza pary nie należy stosować na przegrodach wewnętrznych tj. ściankach działowych i stropach międzykondygnacyjnych."

 

To fragment "Wymagań techniczno-montażowych dla lekkiego budownictwa szkieletowego". Fragment opublikowany na stronie - http://szkielet.com.pl/wymagania.php?show=15

 

Jednak wielu inwestorów czy tez firm wykonawczych, ze względu na ograniczenie rozprzestrzeniania się włókien wełny, tym bardziej gdy w domu jest (czy też moze być) alergik, stosuje folie paroizolacyjne na wszystkich przegrodach.

 

PS. Proszę nie traktować mnie jako "niezależny konsultant pewnej firmy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co z wilgocia i zagrożeniem które podał pan bedąć na budowie. Jak bym miał alergika w domu to bym nie chciał wełny, jak by ktos mi powiedział ze mam szanse mieć problem z grzybem to bym sie nie zgodził na paroizolacje tak jak zostało to wykonane. Jak może rozprzestrzeniac sie wełna jak jest pod płytami GKF a płyty sa szpachlowane itd. Co pan radzi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak by ktos mi powiedział ze mam szanse mieć problem z grzybem to bym sie nie zgodził na paroizolacje tak jak zostało to wykonane.

 

Chyba jednak "ludzie lub ludzka niewiedza" - jak Pan pisze. Szczególnie niewiedza Kierownika Budowy, którego Pan zatrudnił. Czóż, nie wszyscy, nawet Ci co się podejmują się prowadzenia budowy w technologii szkieletu drewnianego, nie do końca zapoznali się w wymogami stawianymi tej technologii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby zabezpieczyc sie przed pyleniem z welny dobrze dac folie. W przegrodach wewnetrznych gdzie niezalecane jest stosowanie foli paroizolacyjenej (ktora w sumie nie przepuszcza pary) moze zastosowac folie paroprzepuszczalna : przpusci ona pare wodna, pozwalajac na ew. schcniecie welny, natomiast zabezpieczy przed pyleniem z welny,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech Pan nie zwala na kierownika budowy bo nikt nie zapytał z firmy wykonawczej ani kierownika ani mnie czy zgadzamy sie na zabezpieczenie przeciw alergi, czy z perspektywy czasu zawilgocenie sciany i grzyba. Jak Pan wie firma okresla sie jako ta z duzym doświadczeniem i powołuje sie na znajomosc wiedzy budowlanej w technologi szkieletu i to że Pan nigdy nie kwestoinuje ich wykonastwa a zdziwienie na twarzy ludzi z firmy wykonawczej było ogromne gdy powiedział Pan ,,ZE ZOSTAŁO TO WYKONANE NIE ZGODNIE Z ZASADAMI W BUDOWNICTWIE SZKIELETOWYM I NIE POWINNO TEGO TAM BYC- nawet jest to ujete w Panskiej publikacji moze warto dac stare archiwalne egzemplaze firma wykonawczym a pózniej zrobic im sprawdzian i zweryfikowac tych co psuja dobre imie technologi. Panskie stwierdzenie poruszyło tak zebranymi ze reszta tematów naszego spotkania odeszła na drugi plan. Moze warto dokształcać firmy wykanawcze...nawet te co sie tak pewnie czuja w temacie budownictwa szkieletowego a przy okazji moze i kierowników.

A gdzie podstawowa zasada ,,zadowolony klient nastepny klient" a tu wynika ,,nastepny skrojony bo nie zauwazył lub przeoczył."Kazda technologoa ma swoje sekrety i to firmy wykowawcze które robia w tej technologi powinny robic wszystko żeby było budowane dobrze.

Własnie prze takie wpadki technologi jast opluwana prze innych :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Wojtku jak pan wie to dzieki mojemu kierownikowi mam dokumentacje i przeliczenia dotyczące zmian konstrukcyjnych belek stalowych na drewniane. firma wykonawcza chciała zrobic to po cichu i bez papieru -to tak aby kierownika zostawić w spokoju.

Dzieki niemu wiem że strop nie zwali mi sie na głowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie,

nie lubię publicznego "prania brudów".

Ale to przeciez dzisiaj przedstawil mi Pan kopię e-mail'a firmy, która budowała Panu dom, która zaproponowała Panu takowe rozwiązanie i ... Pan nie odmówił. Nie odmówił takowego rozwiązania także Kierownik Budowy, którego to Pan zatrudnił, a podejmując się prowadzenia budowy w tej technologii, Kierownik Budowy winien znać "za i przeciw" poszczególnym rozwiązaniom.

 

Ma Pan rację - "to firmy wykowawcze które robia w tej technologi powinny robic wszystko żeby było budowane dobrze." Ale firma, z tych czy innych powodów, zaproponowała takowe, nie ukrywam - inne od wymagań, rozwiązanie, które Pan przyjął i ... tego rozwiązania nie zakwestionował Kierownik Budowy - Kierownik Budowy zatrudniony przez Pana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie było tam mowy o mozliwosci zawilgocenia chce Pan tego email ?, bo o takim zagrożeniu firma wykonawcza nawet nie miała pojącia..... Grzyba na pewno nie chce przyjąc i tego jestem pewien.Przeraz mnie takie podejście bo jesli głowna wina lezy po stronie kierowników budów to wszystkie firmy w POLSCE sa nie godne polecenia bo nie maja pojecia o budowaniu, bo kierownicy nie siedza 24 godziny na budowie. aby pilnowac czy wszystko jest OK.

Nie chodzi o pranie brudów ale zapobieganiu takich sytuacji. Ma Pan racje nie warto bic piany ale warto poradzic co dalej. Staram się to od Pana wyciagnąć a Pan albo nie chce mi poradzic albo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"2.3.2.1. Wymagania stawiane przy montażu opóźniacza pary (paroizolacji)

Wszystkie przegrody zewnętrzne ; ściany zewnętrzne, stropodachy i dachu; od strony wewnętrznej budynku należy chroni przed wilgocią stosując opóźniacz pary, zwany powszechnie paroizolacją.

Opóźniacza pary nie należy stosowa na przegrodach wewnętrznych tj. ściankach działowych i stropach międzykondygnacyjnych.

 

Uwaga. Przed przystąpieniem do montażu paroizolacji drewno konstrukcji powinno posiadać wilgotnośc nie większą niż 14%.""

 

Jeszcze raz fragment ze strony - http://szkielet.com.pl/wymagania.php?show=15

Jak byla wilgotność drewna - nie umiem powiedzieć. Ale Kierownik Budowy - myślę był zorientowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę zabrac głos, chociaż nie jestem stroną, to wygląda to tak jeśli ktoś robi przyzwoicie konstrukcję to nie koniecznie dobrze musi robić karton-gipsy, kafle i inne wykończenia. Jednak lepiej nie wybierać firmy pod klucz. Tylko na każdy etap mieć kogoś kto się tym zajmuje.

Nie można być najlepszym we wszystkim. Ustrzegłam się przed tym dzięki j-1942, a chyba sam się przed tym nie uchronił, a finanse niestety nie pozwalają na inną firmę. I cieszę się że sami będziemy walczyć z wykończeniami na ile się da. Najwyżej będzie to nasza wina jak cośnie pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Ja też postanowiłem, że będe pokolei robił etapami i przy każdym etapie robił tyle , na ile będę potrafił, ale pod okiem jakiegoś fachowca.

A tak poza tematem- czy ktoś stawiał już lub stawia szkielet we Wrocławiu lub okolicach??

 

Bardzo trudna droge wybierasz.

Np. czytajac porady W.Nitki juz nieraz sie usmialem :lol: i jednak obstaje przy swoim iz nie ma on praktycznej wiedzy. :o

Wstyd mi nawet poruszac takie cytaty, jak to on proponuje np. przygotowanie OSB pod plytki :o i itp :o. To nie jest nawet wiedza fachowa(chodzi o to przygotowanie) , wiec jesli ktos wpuszcza budujacych w maliny z takimi glupotami to jak to sie ma do reszty. :o

 

Z jednym sie zgodze co kiedys W.N. stwierdzil. Mianowicie, iz ten system jest na jedno pokolenie , czyli 30 lat jak to on okreslil :lol: 8) .

 

Tak wiec raczej bedzie trudno z tym nadzorem fachowca :lol: :o :lol: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...