Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa drewnianego szkieletu


Maco

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witajcie

 

u mnie czas na styropian tylko mam maly problem, moje okolice to prawdziwa pustynia i nikt nie robi ryflowanego, a sciagniecie z dalszych rejonow podnosi koszty, stwierdzilismy ze trzeba samemu, tylko mi brakuje danych jak głębokie frezy, chcemy 10mm frezować, nie wiem co ile, jakie głębokie i szerokie frezy, może ktoś mnie poratuje???

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomi z Torunia ściagali styropian ryflowany z hurtowni spod Warszawy - http://www.domykanadyjskie.pl Przy okazji ściągali, za jednym transportem, i inne materiały, jak folie, wełnę itp.

 

Jesteś w stanie samemu ryflować i układac tak by rowki na całej wysokości domu pokrywały się? Jak chcesz wycinać rowki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się z Wami swoimi uwagami. U mnie ściany zewnętrzne będą z płyty farmacell. Jak się dowiadywałem w takim przypadku nie trzeba ani wiatroizolacji, ani styropianu ryflowanego. A nie zastanawialiście się czy zamiast ryflowanego nie lepsza będzie wełna? może cenowo wyjdzie na to samo? Styropian ryflowany jest o 10% droższy od normalnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

czuję się wywołana do tablicy, bo to właśnie ode mnie dzisiaj odjechała tak opluwana przez j-1942 firma, która spieszła się do mnie i niby przez to źle zrobiła u j-1942; odjechła bo zakonczyła prace na mojej budowie-szkielet domu w konstrukcji kanadyjskiej.

Wcale nie uważam że to firma partaczy, jak na dzien dzisiejszy nie mam nic do zarzucenia. Jak na razie wszystko idzie w tym kierunku że się to nie zmieni. A teraz może bardziej szczegółowo.

Pan Nitka polecał mi zupełnie inną firmę która w ogóle nie zrobiła na mnie wrażenia i jej nie wybrałam. Także Pan Nitka nie zobowiązuje do wyboru firmy. Faktycznie mogłby może zająć się kontrolowaniem prowadzonych przez firmy budów, o byłb bardziej wiarygodny.

Firmę wybrałam bo zachwalał ją j-1942 i efekt jest taki że i ON i ja mamy solidną konstrukcję w porówaniu do innych wykonawców. Tego nikt nie odbierze tej firmie. Mój kierownik przy odbiorze prac wychwycił kilka niedociągnięć, które w mgnieniu oka firma poprawiła.

j-1942 tak krytykując tę firmę pamiętaj o tym że głównie nie niszczysz właściciela z którym może się już niedogadujesz a właśnie tych pracowników. Pamiętaj że to oni tobie dom stawiali, u mnie pracowali całe dnie i wieczory przy koszmarnie niskiej temperaturze. Do sprawdzenia na zdjęciach.

Pamiętaj jeszcze że strony medalu są dwie a na pewno relacja Twoja nie będzie obiekywna. Być może chłopacy przesadzili z tą gorliwością na alergików.

Tak poza tym nikt Tobie nie kazał wybierać dużo droższego wykończeniowca. Ja mimo że chciałam aby jeszcze coś zrobili to niestety z powodu cen wybrałam kogoś innego.

Ponadto ja jestem taka że wszystko na co z kimkolwiek się umawiam mam na piśmie i ze mną w tej kwestii nie miał łatwego życia właściciel rzeczonej firmy. I jestem przekonana że teraz sam będzie się starał o to samo. j-1942 pamiętaj że łatwo krytykować kogoś co się nie broni.

 

Z prac które do tej pory mam wykonane jestem zadowolona i smutno mi przychodziło żegnanie się z chłopakami.

 

jeszcze była poruszana kwesia folii Tyvek, otóż producentem jest Dupont, a folia jest ogólnie dostępna w hurtowniach, a folię tę mam zamiar mieć na dachu.

 

Cześc,

 

powiedż jeśli możesz jaki był koszt twojego szkieletowca i za jaki metraż i jaki standard.

Myślę o takiej technologii i mam juz nawet pewną ofertę ale wydaje mi się że chcą mnie skroić znacznie.

pozdro ,

tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc,

powiedż jeśli możesz jaki był koszt twojego szkieletowca i za jaki metraż i jaki standard.

Myślę o takiej technologii i mam juz nawet pewną ofertę ale wydaje mi się że chcą mnie skroić znacznie.

pozdro ,

tomek

 

To napisz mi na priva jak masz cenowo to ci powiem czy duzo czy mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomi z Torunia ściagali styropian ryflowany z hurtowni spod Warszawy - http://www.domykanadyjskie.pl Przy okazji ściągali, za jednym transportem, i inne materiały, jak folie, wełnę itp.

 

Jesteś w stanie samemu ryflować i układac tak by rowki na całej wysokości domu pokrywały się? Jak chcesz wycinać rowki?

 

 

a tak poz atym to na tej stronie to polecany jest styropol, który zaprzestał produkcji z powodu zbyt małego zbytu

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie.W związku z tym, iż piszę pracę inżynierską dotyczącą projektów domów szkieletowych drewnianych i domów z bali, poszukuję przykładowego projektu domu szkieletowego drewnianego.Najlepiej gdyby taki dom miał poddasze użytkowe i mieścił się w 200 m pow.uż. Szczególnie interesują mnie obliczenia i szczegóły elementów połączeń.Gdyby ktoś posiadał takowy projekt proszę o kontakt na forum,bądź na [email protected] .Z góry serdeczne dzięki:) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie.W związku z tym, iż piszę pracę inżynierską dotyczącą projektów domów szkieletowych drewnianych i domów z bali, poszukuję przykładowego projektu domu szkieletowego drewnianego.Najlepiej gdyby taki dom miał poddasze użytkowe i mieścił się w 200 m pow.uż. Szczególnie interesują mnie obliczenia i szczegóły elementów połączeń.Gdyby ktoś posiadał takowy projekt proszę o kontakt na forum,bądź na [email protected] .Z góry serdeczne dzięki:) Pozdrawiam

 

zwróć się do projektanta, bo obowiązuje ustawa o ochronie prawa autorskiego

 

a w żadnym gotowym projekcie nie ma obliczeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwróć się do projektanta, bo obowiązuje ustawa o ochronie prawa autorskiego

 

a w żadnym gotowym projekcie nie ma obliczeń

 

Witam.Wiem,że obowiązują prawa autorskie, lecz ja nie chcę przedrukować,skopiować gotowego przykładu.Moim zamiarem jest przestudiowanie profesjonalnego projektu, abym wiedział co taki projekt musi zawierać. Druga kwestia.Otóż nie wiem jak jest z obliczeniami w projektach w budynkach drewnianych, ale projekty budynków murowanych (choć nie wszystkie), zawierają obliczenia.Więc jednak może ktoś ma swój projekt w postaci skanów i mógłby mi go udostępnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie

Alex zaskakujesz mnie chcesz przesle Ci fotki z partactwa tej firmy jak to wykańczali mi karton gips.

W trakcie wykanczania wychodza rózne kwiatki np:

-zamiast szpachlu z włókien aby było szybciej szpachlowali gładzia,bo po co szlifować twardy matariał i zaczeło pekać, jak zaczelismy sie zagłebiac to okazało sie:

-ze sa miejśca gdzie nie uzyli siatki do łaczenia płyt

-sruby przykręcali tak mocno ze nie trzymaja bo łeb przechodził przez papier w karton gips więc płyta falowała

-Sa rogi gdzie nie ma kata prostego

- sciany wyglądały jak nasze góry i doliny

-itd itd

Nie dziwota że tak wyszło bo koncówka to ludzie zatrudnieni z ulicy a nikt nie stał im nad głowa aby sprawdzic jak pracuja-ale to chyba lezy po stronie własciciela aby inwestorzy mieli o nim na rynku dobre zadnie...

Co do tłumaczenia sie tych co ich nie ma to jestes w błędzie do własciciel śledzi na bierzaco to co dzieje sie na forum i ma mozliwość zabrac głos. Jest to dziwny człowiek bo będac u mnie żle mówił o tych u których robił i o tych co bedzie robił.... / chcesz więcej szczegółów?

Alex nie interesuje mnie to ze niszcze FIRMę bo jak własciciel dopuszcza do partactwa to nie ma miejsca dla nich na rynku budowlanym chyba że stac Cie na wydawanie szmalu i robienie czegos kilka razy...

Mam nadzieje ze konstrukcje nie zrobił tak jak GKF bo bedziemy mieli Ty i ja problem...

pół biedy że sa dzienniki budowy a to jest wiążacy dokument...

 

I jeszcze jedno

Nie jest to przez Ciebie że firma mi spartaczyła sciany bo leciała do Ciebie. U mnie dostali za GKF+ wate i folie 10 tys a u Ciebie za konstrukcję duzo wiecej więc bardziej zależało im na postawieniu konstrukcji na której rzekomo się znaja niz na wykończeniówce na której nie znaja sie wcale. Miałem kogos innego na wykończenie solidniejszego który namawiał mnie na szpachlowanie całych scian a nie tylko łaczeń ale termin miał odległy. wziełem tych co mi spartaczyli, a wynikło to z tego że maja wolny termin i moce przerobowe bo im wypadła jakaś robota. Byli tak zdesperowani ze gotowi byłi robić a na zapłate czakać do wiosna jak sprzedam mieszkanie.

Gdyby włascicel miał troche honoru / a nie ma/ to pocztą wysłał by dokumenty które mi zalega za zapłacona robote konstrukcję -atesty.

pół biedy że to co im wstrzywałem pokryło poprawianie pertactwa więc jestem na prostej :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...