Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa drewnianego szkieletu


Maco

Recommended Posts

Alex.57 nie do końca sie z Toba zgadm to konstrukcja jest najważniejsza bo jak spitola katy to wykonczeniem nie nadrobisz, a ten kto pózniej bedzie to robił bedzie rzuacł miechem, a jak widać po mojej budowie firemka potrafi spierdzielić konstrukcje.

Nie daj sie wrobic w podpisywanie umowy podsuwanej przez właściciela-idz do prawnika i za pare zetów niech Ci napisze umowe która chroni Twój interes. Dziel srodki na transze i zostawiaj sobie zabezpieczenie na partactwo jak by wychodziło.

Kostrukcja jak jest spitolona to to wychodzi duzo póniej dlatego warto mieć to wszystko na papierze. A czas pokarze co nam wszystkim wyjdzie...

Nie daj sie wrobic w zapis chyba na protokółch lub umowie ze jak zle zrobisz dalsze prace np docieplenie, tynki nie zgodnie z zasadami budownictwa szkieletowego to tracisz gwarancje- z tego zapisu firma wykonawcza zawsze sie wykpijak nie robi dalej. Ja mam wpisy w dziennik bo u mnie robili docieplenie i dalsze prace, a na mojej budowie zrobili cos zle i nawet nie poczuwaja sie do pociagniecia sprawy dalej. Ola nie potrafi odzyskać swojego projektu a ja dokumentów atestów to co dalej przy wiekszej wpadce firmy.

Wpisuj wszytko do dziennika to zawsze slad jakby co ...

Z perspektywy czasu kolega prawnik poradził aby przed wejściem na budowe sprawdzić czy firma jest ubezpieczona na pełna kwote odszkodowania z umowy jakby była jakac dziwna sytacja wpadka na budowie- firma traci tylko zarobek i znika a ty tracisz wiele wiecej i masz problem np materiał bo kupowane jest za Twoja zaliczke.

Jak firma jest Ok to nie robi problemów a jak jest inaczej to kombinuje.

A tu na pewno takiego zabezpieczenie nie ma

Nie wierz nic na słowo honoru :lol:

Nie daj sie wrobić w stwierdzenia że na budowie panuje rodzinna atmosfera firma -inwestor.Mam w du.. taka rodzine jak wali w knota za moje pieniadze.

 

do Alex.57 przyjeżdza ta sama firma co do nas to tak jeśli można wyprzedzić

j-1942 nie do końca jest tak jak piszesz,

a że firma się zabezpiecza to nic złego, jak konstrukcje ocieplisz z zewnątrz zwykłym styropianem albo dasz kabel bez osłonki, nie dasz paraizolacji lub położysz dachówkę na konstrukcję do tego nie przygotowaną to ją szlag trafi czyż nie????

albo jak konstrukcja nie zamknięta będzie stała miesiącami to wiatroizolację też trafi są pewne elementy które robi się odpoiwednio do tego typu domów i nie mozna inaczej

a każdą umowę warto sprawdzić u prawnika podejrzewam że piszesz iż z każdej transzy zostawiać sobie ileś % na ewentualne poprawki tego etapu lub gdy wyjdzie cos nie tak po zakonczeniu kolejnych prac lub jakis inny ustalony termin na ewentualną poprawę

jednakże to jest stosowane tylko dla Inwenstycji NIE Indywidualnych tylko większych gdzie inwestorem jest osoba prawna

ja miałam miłą atmosferę i nawet poza tym co mi komin stawiał nie spotkałam budowlańców z takim podejściem do Inwestora

co jeden to lepszy znawca i się mądruje co on nie wie najlepiej

 

jak będę na etapie karton-gipsów i kafli to napisze jak to jest z tymi kątami i pochyłami to będę mogła parę rzeczy porównać

bo jak na razie stan surowy zamknięty :))))

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witajcie! Alex.zgadzam się z tym co piszesz :D -sam lepiej bym nie napisał, bo to i doświadczenie w budowaniu mniejsze i inne takie :oops:

Zaczynam budowę i Wasze doświadczenia postaram się wykorzystać .

A tak w ogóle to mogę Was ( Alex i j1-942) nazwać "rodzicami chrzestnymi" mojej decyzji o wyborze firmy- najpierw czytałem pochlebne opinie u j-1942, a potem widziałem kawał porządnej roboty na budowie u Alex!! To że póżniej poszły kwasy z j-1942 to inna sprawa( jak to w "rodzinie " bywa :cry: )Pozdrawiam, życzę wytrwałości i powodzenia na pozostałych etapach budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Alex.zgadzam się z tym co piszesz :D -sam lepiej bym nie napisał, bo to i doświadczenie w budowaniu mniejsze i inne takie :oops:

Zaczynam budowę i Wasze doświadczenia postaram się wykorzystać .

A tak w ogóle to mogę Was ( Alex i j1-942) nazwać "rodzicami chrzestnymi" mojej decyzji o wyborze firmy- najpierw czytałem pochlebne opinie u j-1942, a potem widziałem kawał porządnej roboty na budowie u Alex!! To że póżniej poszły kwasy z j-1942 to inna sprawa( jak to w "rodzinie " bywa :cry: )Pozdrawiam, życzę wytrwałości i powodzenia na pozostałych etapach budowy.

 

 

Powodzenia również życzę na pewno się przyda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALEX i Alex.57 :lol: :lol: :lol: zobaczymy jak bedziecie wykańczac po partaczach- fakt kiedys ich chwaliłem ale to było jak byłem na etapie ALEX i zanim zaczeli pieprzyc robote choc juz wczesniej -bo miałem pewne zaufanie do nich i to byl mój błąd ze wtedy nie pilnowałem partaczy. Pogadamy jak zaczniecie wykanczać wtedy wasza miłosc do partaczy zniknie. jak na razie jestescie zachwyceni bo macie same patyki i nic po za tym. Dzis montowano mi zabudowe kuchni przyjechały segmenty złozone w warsztacie sprawdzałek katy katownikiem i meble były ok natomiast na scianie w kuchni znowu nie. Jak sobie pomysle o tych partaczach to załuje że cokolwiek im zapłciłem a i monterzy od mebli nie szczędzili zjebek.

Alex.57 to mnie z rodziny chrzestnej wyłacz bo nie chce abys z czasm żle o mnie myslał ze poleciłem Ci partaczy :lol: , a moje kwachy wynikaja z:

niereformalnosci własciciela

niewidzy o sztuce budowlanej własciciela

braku samodokształcania a nawet cofania sie

no i chamstwa jak cos mu nie pasi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alex to zmien prawnika bo ten cie oszukuje To ty wydajesz szmal i to ty dyktujesz warunki :lol: Z zapisu o zabezpieczeniu EKO zwasze sie wykpi i zwali na innych. Jak ten facet nie wie o tym że nie daje sie foli w scianki działowe lub jak wyglada kat prosty to nie wierze że podejmie sie poprawek w wykonczonym domu bo go na to nie stac..... jak bedzie kwach to cena całej inestycji idzie w gore bo wtedy dochodzi wycena rzeczoznawcy i co zwróci ci za kafle, parkiety, farby lub jakies wyposażenie domu które pójdzie na straty. Nie w jego stylu jak nie moze oddać projektu OLI a mi wysłac atestów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alex to zmien prawnika bo ten cie oszukuje To ty wydajesz szmal i to ty dyktujesz warunki :lol: Z zapisu o zabezpieczeniu EKO zwasze sie wykpi i zwali na innych. Jak ten facet nie wie o tym że nie daje sie foli w scianki działowe lub jak wyglada kat prosty to nie wierze że podejmie sie poprawek w wykonczonym domu bo go na to nie stac..... jak bedzie kwach to cena całej inestycji idzie w gore bo wtedy dochodzi wycena rzeczoznawcy i co zwróci ci za kafle, parkiety, farby lub jakies wyposażenie domu które pójdzie na straty. Nie w jego stylu jak nie moze oddać projektu OLI a mi wysłac atestów.

 

Chłopie,

zrobiłeś sobie z tego forum prywatną rozgrywkę. Walcz i narzekaj na priva. Muszę Cię bowiem rozczarować - nie każdy korzystający z tego forum jest zainteresowany Twoimi wylewnymi żalami.

Najpierw wychwalasz pod niebosy, a potem żalisz się jak dziecko. A gdzie był kierownik budowy, a gdzie był Twój inspektor nadzoru? To do nich kieruj te żale - może jednak na priva a nie przez to forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po Świętach i proszę o radę.

Z czego wyprowadzić ścianę fundamentową nad ławą? Ściana będzie miała ok 1m wysokości i w projekcie ma mieć szerokość 17cm. Zastanawiam sie czy lepiej wylać cały monolit betonowy czy robić ścianę z bloczków. Orientujecie się jak to wychodzi cenowo i jakie bloczki dawać??

Proszę o odpowiedz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki to dom?

Dla domu parterowego z użytkowym poddaszem możesz spokojnie zastosować słupki (38 x 140 mm) w osiowym rozstawie co 60 cm. Tak samo krokwie.

Wymiar krokwi jednak winien być uzalażniony od pokrycia dachu (jakie planujesz?). Musisz bowiem zastosować ocieplenie w granicach min. 20 cm. A dając "niższe" krokwie, o ile wytrzymają przenoszenie obciążeń, będziesz musiał dać dodatkową warstwę ocieplenia.

 

Nie mniej - podaj jakie zamierzasz dać pokrycie dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o przekrój krokwi należy kierować do projektanta! Jakiej odpowiedzi oczekujesz na Forum skoro nic nie wiadomo o Twoim dachu? A jak dom parterowy bez poddasza użytkowego to może prefabrykowane wišzary a nie krokwie. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Otóż dane te są mi potrzebne do pracy dyplomowej dotyczącej domów z drewnianego szkieletu.Nie buduje ani też nie projektuje (na razie) takiego domu.Potrzebne mi były przybliżone wielkości krokwi w takich dachach, a żeby mieć jakąkolwiek orientację.Wiem, że wymiar krokwi jak i rozstaw jest uzależniony od obciążenia ale chyba można podać jakieś widełki. Skupiam się na domach z poddaszem użytkowym, więc wiązary odpadają.Interesują mnie domy o powierzchni użytkowej około 150 m2 i prostych dachach krokwiowo jętkowych dwuspadowych.Wydawało mi się, że tego typu konstrukcji domów kryte są raczej lekkimi przekryciami (blacha,gont bit.) i o takie dachy mi chodziło. Jeśli możecie podać jakąś fachową literaturę, napisaną po polsku byłbym wdzięczny.pozdrwiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie stosuje się dwa rozmiary - 38 x 140 lub 38 x 185 mm. Oczywiście wymiar zależy od rozpiętości dachu, przenoszonych obciążeń i tp.

Te pierwsze można między innymi stosować np. gdy połać nie wymaga szczeliny wentylacyjnej i całą przestrzeń między krokwiami wypełnia się izolacją cieplną, co wymaga wysokoparoprzespusczalnej folii na połaci dachu. Tę samą grubość izolacji cieplnej, ale z zachowaniem szczeliny wentylacyjnej, gdy jest wymagana, można zastosować między drugimi krokwiami.

 

Trochę na temat konstrukcji dachowych możesz poczytać tutaj - http://www.szkielet.pl/wymagania.php?show=9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...