Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zębiec czy Termo-Tech ??????


Recommended Posts

Kochani, wiem że zaraz dostanę op.... i co najmniej 50 forumowiczów każe mi użyć opcji "szukaj".... tylko że ja już przeszukałam :roll: . Znalazłam tak sprzeczne informacje o tych kotłach że o mało oczopląsu nie dostałam.

Mam do wyboru :

kocioł Zębiec 20kw na ekogroszek z dodatkowym rusztem za ok.6500 ,

lub

Kocioł z podajnikiem TERMO-TECH ze Stąporkowa typ EKO-TECH 22kW za ok.6500

oba są dostępne na stronce http://www.kotly.com z tym, że ja mam możliwość Zębca dostać za 6500 (a tu jest cena prawie 7000).

 

I mam mętlik- o jednych i drugich słyszałam wiele dobrego i złego.

 

Ma ktoś doświadczenia na ten temat?

 

Pozdrawiam, smoczyca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piejarku...dzięki za natychmiastową reakcję :lol:

 

No właśnie, bo Zębiec to taka wielka firma znana od wielu lat....ale ostatnio coś forumowicze narzekają ...tak własnie szukam i czytam.... no ale kuźwa co firma to firma z wieloletnim stażem

 

A tego Termo-Techa to mi mój fachman który będzie mi robił CO polecił....że niby zakładał u jakiegoś bardzo wymagającego gościa i ten gościu firmę i piec prześwietlił na wylot zanim go kupił.... i nie narzeka ... :roll:

 

jezzzzu....dlaczego nie ma jednego na rynku ....trza by było kupić to by się kupiło....a tu pieców i pieców.....a jakiś wybrać trza :lol:

 

Wiem, że nasz Sebuś strasznie odradza Zębca...ale nie wiem czemu....a jest na urlopie do końca miesiąca , więc nie wiem czy się dowiem na czas....a zamawiać trza bo czas goni :wink: .

 

ktoś coś jeszcze wie na temat tych pieców?

 

Pozdrawiam, smoczyca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://kotly.com/product_info.php?cPath=75_90&products_id=1221&topSsid=93de03b775a23fb9db32c937fa5bbc02

 

http://kotly.com/product_info.php?cPath=75_90&products_id=1307&topSsid=93de03b775a23fb9db32c937fa5bbc02

 

Takie znalazłam.... kurcze, faktycznie 10 lat gwarancji :roll: ...no i co żeliwny to żeliwny ...tylko nigdzie nie piszą jaką powierzchnię max. ogrzeją . Mam 130m domu i 30m garażu (też będzie grzejnik).

Acha, no i jeden oczywisty minus (dla mnie ważny) ...brak rusztu dodatkowego . Czyli papierzysków z biura spalać bym nie miała gdzie (moja niszczarka nie nadąża :evil: )...mam miesięcznie kilka wielkich worów papierów do spalenia.

 

Pozdrawiam, smoczyca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tylko nigdzie nie piszą jaką powierzchnię max. ogrzeją . Mam 130m domu i 30m garażu (też będzie grzejnik).

Bo to tak się nie da. Trzeba "jakoś" oszacować zapotrzebowanie na ciepło. Te 130 m2 to całkowita powierzchnia ogrzewana czy użytkowa?. Jaka ściana ?

U mniej jest piec 25 kW na 340 m2 powierzchni ogrzewanej i po tej zimie (fakt że słabej) nie mam stracha. Zawsze w razie draki mogę odciąć piwnice. A ściana to MAX + 10 cm styro czyli żadna rewelacja. Pod dachówką 20 cm wełny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnoszę.... ludziska.... po prostu napiszcie mi który Wy byście wybrali....są tylko dwa do wyboru w tej samej cenie: Zębiec czy Termo Tech ze Stąporkowa .

Potraktujcie to jak sondaż ....który wybralibyście z tych dwóch? Jeśli ktoś chce może uzasadnić.

 

Plissss. dziś mam zawieźć zaliczkę....czas nagli.

 

Pozdrawiam, kobita......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnoszę.... ludziska.... po prostu napiszcie mi który Wy byście wybrali....są tylko dwa do wyboru w tej samej cenie: Zębiec czy Termo Tech ze Stąporkowa .

Potraktujcie to jak sondaż ....który wybralibyście z tych dwóch? Jeśli ktoś chce może uzasadnić.

 

Plissss. dziś mam zawieźć zaliczkę....czas nagli.

 

Pozdrawiam, kobita......

 

Pytać należy użytkowników o wygodę obsługi. O jakości raczej nic się nie dowiesz - te piece za krótko istnieją na rynku. Można najwyżej ocenić jakość wykonania, a tą może inaczej ocenić inżynier mechanik, a inaczej chemik. Najbardziej w takim przypadku skupiłbym się na wygodzie obsługi (dostęp do mijsc obsługowych itp.). Na podstawie swojego zębca (ale miałowego) mogę potwierdzić wysoką klasę tego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Plissss. dziś mam zawieźć zaliczkę....czas nagli.

 

Pozdrawiam, kobita......

 

hmmm

dachu jeszcze nie masz, a kocioł juz muszisz zaliczkowac ...

 

aby porównac kotły /przynajmniej w teorii/ dobrze by było znac ich przekrój, wagę, pojemnośc komory załadowczej, wielkośc drzwiczek, dostępnośc /łatwośc/ czyszenia, wielkośc popielnika, wymagania kominowe itd.

 

z rysuneczków reklamowych to mozna wybrac kolory ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło matko...co do tych pieców to mam tylko tyle informacji ile podają na http://www.kotly.com/

 

czyli :

Eco-tech

http://kotly.com/product_info.php?cPath=7&products_id=1411

 

Zębiec

http://kotly.com/product_info.php?cPath=7&products_id=1026

 

nic więcej nie posiadam :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zębiec ma odrobinę większa wagę 380 kg /360/

i wyższa sprawność do 91% /86,4 %/

i wyższą stałopalność do 160h /ok. 110/

 

 

natomiast budowa kotła wewnatrz utajniono dla obu

 

trudny wybór ale gdyby Ci kiedyś przyszło palic w takim kotle drewnem - to jednak Zębiec - ma do tego przystosowane drzwiczki, Stąporkow ma drzwiczki za małe pod drewno ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zębiec robi kotły od tak dawna, że ma ogromne doświadczenie w tej materii. Od zawsze miał bardzo dobrą renomę. Kiedyś kupienie kotła Zębca było wielkim sukcesem. Jeśli masz wybór zawężony do tych dwóch konkretnych firm, to wybierz Zębca. Ja bym tak postąpił w tej sytuacji.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noż kurde...za cholerę nie łatwiej :oops: ....głosy się wyrównują :roll: .

 

Piejar....jeszcze tydzień do imprezki :D ....allle będzie fajnie....tylko żeby pogoda dopisała :roll: .

 

Wczoraj skontaktowałam się za panem, który będzie nam robił CO....dałam mu linki do tych pieców ...ma mi powiedzieć co o tym sądzi...ponoć może załatwić jeszcze taniej jeden i drugi.... zobaczymy co powie.

 

Pozdrawiam, smoczyca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...