Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zębiec czy Termo-Tech ??????


Recommended Posts

A ja nadal czekam na Wasze opinie..... na pewno komuś jeszcze w przyszłości (używającemu opcji "szukaj" :wink: ) się przydadzą :D .

 

pozdrawiam, smoczyca

 

Ja wybrałem Zębca

 

a my staporków :D

 

było pierwsze rozpalenie (paliło się, slimak działał, kaloryfery ciepłe.....)

znajomi mają od 2-la i sobie chwalą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najnowsze newsy zdobyte dziś:

 

a jak to jest z wybieraniem popiołu?

Zębiec ma szufladę -więc nie ma problemu, wyciągamy szufladę, wyrzucamy popiół , wkładamy szufladę.

A ktoś wie czy Eco-Tech 22kw ma taką szufladę?

 

Ruszt żeliwny-do Zębca trzeba extra dokupować...koszt niewielki bo jakieś 150zł....ale jednak .

Eco-tech...nie wiem jak to jest .

 

Pozdrawiam, smoczyca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najnowsze newsy zdobyte dziś:

 

a

jak to jest z wybieraniem popiołu?

Zębiec ma szufladę -więc nie ma problemu, wyciągamy szufladę, wyrzucamy popiół , wkładamy szufladę.

A ktoś wie czy Eco-Tech 22kw ma taką szufladę?

 

nie ma szuflady - potrzebna szufeleczka i... może być blaszka do ciasta :wink: (ale tego popiołu podobno dużo nie ma :) )

 

Ruszt żeliwny-do Zębca trzeba extra dokupować...koszt niewielki bo jakieś 150zł....ale jednak .

Eco-tech...nie wiem jak to jest .

aaaaa.... tego to nie wiem - jutro sprawdzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

 

Mam termotecha. Ruszt dodatkowy ( nie awaryjny) jest w zestawie (przynajmniej był jak kupowałem). Do czyszczenia jest spoko. 4 wyczystki i piąta przez czopuch. Widac każde miejsce w kotle. Co do palenia na rusztach, to nie jest prawdą, że ma za małe drzwi, no chyba, że metrówki ktoś chce pakować. Problem jest tylko jak się dobrze rozpali z regulacją powietrza. Drzwi popielnika muszą być praktycznie zamknięte nie do końca ;). Przy całkowitym zamknięciu zaczyna się wszystko dusić, przy uchylonych moment i możemy zalać kawę :o . Być może przy pustej retorcie dopływ powietrza jest ok, ale jak ja paliłem drzewem, to retortę miałem zapchaną węglem, to nie wiem. Z tego co wiem to termotech ma większą pojemność wodna (chyba 95l).

 

Narazie jedyny plus z obrazka dla zębca, to pojemność zasobnika, choć podawana dla termotecha jest zaniżona ( ja wcisnąłem 9 wiederek po 15kg).

 

A, i szufladki niet :( :lol: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na Termo-techa widzę większe drzwiczki do popielnika co nie jest bez znaczenia. Palenie na ruszcie awaryjnym to rozwiązanie awaryjne (przynajmniej dla mnie) i nie przywiązywałbym do tego zbyt dużej wagi. A tak w ogóle to Malejka :wink: . Obydwa kotły (Z i Tt) mają podobny układ przepływu spalin. Myślę że mój kocioł ma lepszy układ przepływu (podobnie jak np SAS) bo ma płomienicówki (tak to się chyba nazywa) tzn podgrzewacz wody bezpośrednio nad retortą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
odradzał bym Zębca a w szczególności tego SWK (sypią sie już po trzech latach, wiem cos o tym) jezeli już to ten KWK jeżeli chodzi o Zębca, polecam żeliwnego U26 Viadrus sprawdzony,naprawdę zamontowałem juz ich kilkadziesiąt i niem z nimi problemu, można w nim palic wszystkim , pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może zdradze tajemnice dlaczego kotły zębca się sypią

 

Zarówno Zębiec jak i Defro (ci to maja dobre - ale betoniarki) - zaczęli od paru lat stosować blache z Ukrainy. Stąd cena - są własnie tańsze o koszt stali....

Fiorma Zębiec to historia - stosowali dobre materiały, konstrukcje i pomyślunek mają dobry ale ta stal........ :-?

 

Tak jak pisze sellim {nakłaniałem go sto dni do fakory} jak miałbym brac ekogrocha to wziołbym żeliwną fakorę 20kw o tego http://www.fakora.pl/as_keko.php.

 

Termotecha- znam widziałem parę razy - pare opini znam - nikt nie narzeka - to tak jakbyś się uparła na ten Stąporkow:)

 

A nie tanij to kocioł wielopaliwowy se wzionć :)

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wszystkie kotły mają swoje wady i zalety. Mnie po roku użytkowania padł w Fakorze motoreduktor Norda. Na serwis mam czekać razem 3 tygodnie (mają być w czwartek lub piątek). Byłem zaskoczony tą awarią: zawleczka cała, ślimak nie był zablokowany. Po ustaleniach telefonicznych próba wymiany kondensatora w silniku Besel 0,09kW i próby przekręcenia ślimaka kluczem spełzły na niczym. Dobrze, że do sezon grzewczy się jeszcze nie zaczął, bo w zimie oczekiwanie na serwis 3 tygodnie to totalna porażka. :evil:

Z rozmowy z Fakorą wynika, że w tej chwili mają na etacie 1 serwisanta, który akurat w sierpniu miał urlop a potem się "rozchorował".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...