Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze do małego domku amonite


Recommended Posts

malgos2, witam cię i dziękuję za odwiedziny i kciuki:)

 

Depeesiu, chyba nie chcesz, żeby mi mróz hulał po chałupce :wink: Myślę, że znajdę odpowiednie drzwi, trochę czasu jeszcze mam. Zawsze mogę pomalować - i tak chyba zrobię. Ciągle moim faworytem są jednak te ze Stobrawy - tak mi się te szybki kwadratowe podobają...

 

YreQ, pewno się boisz, że będziesz malować te drzwi, dlatego szukasz już gotowych zielonych 8) :lol: :lol: :lol:

A na serio, to bardzo dziękuję, że szukasz, kochana :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 661
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Właśnie wracam z Twojego dziennika... Amonite, śliczności wyczarowałaś... a ta szklarenka ... Jestem pod ogrooomnym wrażeniem!

U mnie niestety też pada kolejny dzień, ale ... od jutra zapowiadają poprawę pogody :D :D

 

No wygląd szklarenki troszkę psuje efekt :oops: :wink: Ale jest mi potrzebna, więc jeszcze trochę "postraszy" :lol:

 

A pogoda to już strasznie mnie wkurza :evil: Jak się trafi 1 dzień ciepły i ładny, to potem cały tydzień leje i zimno - mam gdzieś taką wiosnę! :evil: :-? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, tez sie przyjrzalam Twojej szklarence i ogrodkowi i naprawde sa super! Ja kurcze nie mam zupelnie zdrowia do roslinek, chociaz moze kiedys...? Ladne te kuchnie, tez mi sie podobaja takie retro (choc do bloku zupelnie nie pasuja). Widac, ze jestes do mieszkania w tym domu stworzona, wiec efekty na pewno beda super. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wygląd szklarenki troszkę psuje efekt :oops: :wink: Ale jest mi potrzebna, więc jeszcze trochę "postraszy" :lol:

 

A pogoda to już strasznie mnie wkurza :evil: Jak się trafi 1 dzień ciepły i ładny, to potem cały tydzień leje i zimno - mam gdzieś taką wiosnę! :evil: :-? :roll:

 

Eee nie liczy się to co na zewnątrz, ważne te skarby w środku. Oj pozdrościć tych zieloności!

Na temat pogody, wolę się nie wypowiadać :x :D :lol:

 

Jakbyś miała jeszcze jakieś wątpliwości :wink: , powtórzę, drzwi u Ciebie muszą być zielone!!! Hihhi Gdybyś szukając natknęłą się na szare, daj znać :wink: :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

YreQ, pewno się boisz, że będziesz malować te drzwi, dlatego szukasz już gotowych zielonych 8) :lol: :lol: :lol:

A na serio, to bardzo dziękuję, że szukasz, kochana :) :) :)

 

amonite - znalazłam bejcę :D - IMPREGNAT OCHRONNO-DEKORACYJNY MATOWY KOLOR ZIELONY Z DULUXA ( w razie czego 8) :wink: )

 

Zielone drzwi to nie problem. Trzeba po prostu kupic normalne, zwyczajne drzwi sosnowe za 150 zl w Castoramie albo OBI i pomalowac zielona farba olejna (jesli ma byc kryjaca) albo bejca. I takie beda najfajniesze, a jak sie znudza to papierek scierny i inny kolor mozna sobie sprawic. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zielone drzwi to nie problem. Trzeba po prostu kupic normalne, zwyczajne drzwi sosnowe za 150 zl w Castoramie albo OBI i pomalowac zielona farba olejna (jesli ma byc kryjaca) albo bejca. I takie beda najfajniesze, a jak sie znudza to papierek scierny i inny kolor mozna sobie sprawic. :D

 

Właśnie takie drzwi będę miała, ale wewnątrz (poszaleję z kolorkami :wink: )

Bo wejściowe muszą być jednak ocieplane - nie chcę drzwi pomiędzy wiatrołapem, a holem, więc wypada wejściowe dać porządniejsze. I jeśli z zewnątrz będą zielone, to od drugiej strony chyba jeszcze innego koloru - a jakiego, to mi się na razie klaruje pomysł 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja sie zjawiam, calkiem wyzwolona ! Niech mi slon na ucho nadepnie jesli kiedykolwiek bede miala zabudowana kuchnie meblami seryjnymi albo cus ! Ta twoja cegla rozbiorkowa przyprawia mnie o spazm zazdrosci ! Te drzwi ze Stobrawy sa naprawde bardzo sympatyczne !

 

No witam Cię u się :lol:

 

Powiem ci, że na kuchnię to mam 100 pomysłów na minutę :roll: Bo i murki oklejane płytkami mi się podobają, i otynkowane na surowo, i ceglane, no i ciagle mi żal pomysłu z kaflowym kuchniopiecem... Rysuję, mierzę, liczę, kombinuję, co by jak nabardziej miejsce wykorzystać - murki zajmują jednak sporo przestrzeni. Coraz bardziej mnie pcha w kierunku surowości, minimalizmu - ale w takim wiejskim stylu, cepeliada nie dla mnie :lol:

 

A cegła..... też mi się baaardzo podoba 8) Byleby tylko nie przefajnować z jej ilością, mam nadzieję, że ścianka między łazienką, a holem będzie w sam raz. W kuchni chyba jej już nie będę dawać, choć mnie kusi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja sie zjawiam, calkiem wyzwolona ! Niech mi slon na ucho nadepnie jesli kiedykolwiek bede miala zabudowana kuchnie meblami seryjnymi albo cus ! Ta twoja cegla rozbiorkowa przyprawia mnie o spazm zazdrosci ! Te drzwi ze Stobrawy sa naprawde bardzo sympatyczne !

 

No witam Cię u się :lol:

 

Powiem ci, że na kuchnię to mam 100 pomysłów na minutę :roll: Bo i murki oklejane płytkami mi się podobają, i otynkowane na surowo, i ceglane, no i ciagle mi żal pomysłu z kaflowym kuchniopiecem... Rysuję, mierzę, liczę, kombinuję, co by jak nabardziej miejsce wykorzystać - murki zajmują jednak sporo przestrzeni. Coraz bardziej mnie pcha w kierunku surowości, minimalizmu - ale w takim wiejskim stylu, cepeliada nie dla mnie :lol:

 

A cegła..... też mi się baaardzo podoba 8) Byleby tylko nie przefajnować z jej ilością, mam nadzieję, że ścianka między łazienką, a holem będzie w sam raz. W kuchni chyba jej już nie będę dawać, choć mnie kusi :wink:

 

Polecam rysunki w Google SketchUp. Na poczatku strasznie wkurza, ale przy odrobinie samozaparcia mozna sie nauczyc i wtedy duzo lepiej idzie planowanie przestrzeni. Kaflowy kuchniopiec super. Do domu jak najbardziej takie klimaty pasuja. Mnie sie tez podoba taki gleboki zlew do takiej wiejskiej kuchni, jak tu gdzies mialas + retro baterie. Reszta musialaby byc w miare prosta, zeby nie przedobrzyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

amonite, przecudna ta deszczowa i chłodna wiosna u Ciebie. Te białe fiołki, miodzio!! Oj, widziałabym wiele z tych roślinek u siebie ... Mieszkasz może gdzieś niedaleko Warszawy? :D :oops:

Wymiarami łazienki nie przejmuj się. Obecnie mam podobną - 4,8 m i jest dobrze. Wszystko mi się mieści, a sprzątania nie za dużo :wink: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hop, hop - obleciałam kąty w Twoim domciu - no pięknie mury pną się do góry - o ogrodzie nie dyskutuję - bo cud, miód , maliny i te kolory...............ochhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

To kiedy herbatka z cytrynką i miodzikiem ?

 

Herbatka to jedna z opcji - tych na sezon jesienno - zimowy :wink: Miłe posiaduchy w jeszcze milszym towarzystwie, oczywiście przy blasku ognia bijącym z takiej kózki:

 

http://www.jotul.krakow.pl/kominki/15/foto.jpg

 

 

A na sezon wiosenno - letni -miłe posiaduchy w jeszcze milszym towarzystwie, oczywiście z "napojami chłodzącymi" na słonecznym tarasie.......... Hmmmmm......

 

http://republika.pl/blog_wk_3888815/5063749/sz/taras.jpg

 

http://www.uta.com.pl/pejzaz_i_kwiaty/04_taras.jpg

 

 

Się rozmarzyyyyyłam.... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...