Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze do małego domku amonite


Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 661
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Masz podobne pomysły na wystrój wnętrz co ja i moja żona, a właściwie moja żona i ja (te ścianki ze starych czerwonych cegieł ,fajne kominki itp. ) Te zdjęcia, które wkleiłaś na pierwszej stronie są super, a ta kaflowa pieco-kuchnia, choć nie Twoja, jest dla mnie odlotową inspiracją (szkoda, że masz na nią za mało miejsca).

... Ale nic nie przebije zdjęć Twojego ogrodu, roślinek i wejściowej bramy!!!! Gratulacje!!!

A tak przy okazji:

Powiedz mi ,amonite, jak załatwiałaś te cegiełki z rozbiórki niedaleko stojącego dworku? http://foto.m.onet.pl/_m/af272949c1ba4916637ae3747d012dbc,10,19,0.jpg

Tę ścianę, którą postawiłaś z tej cegły ukradłbym Ci od zaraz. :D

U mnie , niedaleko stoją takie dwie "ściany" starego dworku i zastanawiam się z kim pogadać o odzysku cegiełek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i proszę, jaki urokliwy domek rośnie! :D

Rozkład pomieszczeń - już widać, że niewielkie, ale funkcjonalne, a salon z tymi wielkimi przeszklonymi drzwiami tarasowymi - będzie cudny.

Gratuluję! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz podobne pomysły na wystrój wnętrz co ja i moja żona, a właściwie moja żona i ja (te ścianki ze starych czerwonych cegieł ,fajne kominki itp. ) Te zdjęcia, które wkleiłaś na pierwszej stronie są super, a ta kaflowa pieco-kuchnia, choć nie Twoja, jest dla mnie odlotową inspiracją (szkoda, że masz na nią za mało miejsca).

... Ale nic nie przebije zdjęć Twojego ogrodu, roślinek i wejściowej bramy!!!! Gratulacje!!!

A tak przy okazji:

Powiedz mi ,amonite, jak załatwiałaś te cegiełki z rozbiórki niedaleko stojącego dworku? Tę ścianę, którą postawiłaś z tej cegły ukradłbym Ci od zaraz. :D

U mnie , niedaleko stoją takie dwie "ściany" starego dworku i zastanawiam się z kim pogadać o odzysku cegiełek.

 

 

Dzięki za odwiedziny w moim dzieniku i za miłe słowa :)

 

Co do cegiełek, to sama nie wierzę, że mi się trafiły - w tak odpowiednim momencie na dodatek. Po prostu właściciel postanowił rozebrać ruinkę, a cegły i gruz oddawał za darmo, albo za przysłowiową "flaszkę" :wink: To nie był jakiś okazały dworek, tylko niewielki dom, w którym mieszkał syn dziedzica. Po wojnie dobra rozparcelowano, dom z zabudowaniami gospodarskimi trafił się sąsiadowi, był tam nawet kiedyś sklep wiejski z klubokawiarnią 8) Cześć cegieł była mocno zniszczona, bo zadaszenie było szczątkowe, ale udało mi się wybrać sporo ładnych i mocnych. Nie były też wcale bardzo brudne, używano wtedy innej zaprawy.

 

 

Chyba powinieneś dowiedzieć się, kto jest właścicielem tego dworku obok ciebie, pogadać z nim, dowiedzieć się, czy w ogóle planuje rozbiórkę. A jeśli nie - poszukać gdzie indziej; nieraz można dostać rozbiórkową cegłę za darmo albo za symboliczną cenę. W każdym razie warto poszukać, bo dla lubiących te klimaty to jest super sprawa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja bratnia duszo - mój mąż zakochał się ...w Twoim ogrodzie - pokazałam mu zdjęcia a on pyta czt też taki będziemy mieli? :o no....jak amonitka do nas przyjedzie 8) CUDNY OGRÓD :D

ŚCIANKA WYSZŁA PRZECUDNA.

 

 

:lol: :lol: :lol:

 

No nie od razu Kraków zbudowano - ta część ogrodu na zdjęciach to praca kilkunastu lat... Dla mnie bardzo ważna jest osnowa - murki, pergole, oczko wodne, utwardzone ścieżki itp. Wokół tych stałych elementów łatwiej komponować nasadzenia. Fajny efekt daje posadzenie kilku większych, starszych krzewów (kilku, bo takie duże to drogie są niestety), one stają się tłem dla bylin, mniejszych krzewinek i jednorocznych kwiatów. Lubię też różne zakamarki, niespodzianki - kiedy nie wszystko widać od razu. Warto spróbować pobawić się w to samemu - daje to ogromną satysfakcję. Mnie nie stać by było na zatrudnienie projektanta, kupiłam więc parę książek ( ulubiony autor- John Brookes), trochę czasopism i jakoś poszło. Teraz pracuję nad bliższym otoczeniem mojego domku - plac budowy już się znacznie zmniejszył i można coś uporządkować. Trawnik odrasta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż się nie chce wychodzić z tak cudnego ogrodu... Śliczna ta wiosna w Twoim ogrodzie!! A jak postępy na budowie? Masz już drzewo na więźbę? Dachówkę?

 

Mam drewno na więźbę, mam nawet już okna kupione 8) Trochę się pośpieszyłam z nimi, ale była promocja i wyszły mi sporo taniej... I tak będziemy je montować we własnym zakresie, więc poczekają trochę. Na dachu będzie najprawdopodobniej zielona matowa blachodachówka.

 

Ogród jest jak magnes... Wracam z pracy, z zakurzonego, głośnego, śmierdzącego miasta i wchodzę w zieleń, szelest liści, zapach bzu, spokój... Naprawdę nie chce się stąd wychodzić.

 

A teraz spiewa gdzieś w gęstwinie słowik :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i proszę, jaki urokliwy domek rośnie! :D

Rozkład pomieszczeń - już widać, że niewielkie, ale funkcjonalne, a salon z tymi wielkimi przeszklonymi drzwiami tarasowymi - będzie cudny.

Gratuluję! :D

 

No niestety te drzwi tarasowe to wielkie nie będą - zaledwie 1,5 m. szerokości. Ale w tym pomieszczeniu bedą jeszcze 2 okna, więc w sumie widok na 3 strony świata i ogrodu 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ogród jest jak magnes... Wracam z pracy, z zakurzonego, głośnego, śmierdzącego miasta i wchodzę w zieleń, szelest liści, zapach bzu, spokój... Naprawdę nie chce się stąd wychodzić.

 

A teraz spiewa gdzieś w gęstwinie słowik :lol:

 

no tak jak się ma taki ogród........ :wink:

 

amonite co u ciebie? jakieś postępy budowlane?

gdzie zniknęłaś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Amonite, piiiiiękny masz ogród. Dodajemy do naszych inspiracji, bo wszystko to jeszcze przed nami :wink:

 

Pozdrawiamy :lol:

 

Dzięki :) Fajnie, że kogoś mój ogród inspiruje, mam nadzieję, ze i dom - kiedy w końcu powstanie - też będzie dla kogoś inspiracją, bo jak na razie to ja czerpię inspiracje od innych, a co z tego wyjdzie, to.... sama jeszcze nie wiem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...