Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika KiD


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 190
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witaj Kasiu,

my zakończyliśmy wreszcie nasz stan surowy otwarty :D

Teraz jesteśmy na etapie projektowania wnętrz - bo w lutym wchodzą instalacje, więc wszystko musi być już ustalone. Niestety nie umiem wklejać zdjęć, zresztą nie będę zaśmiecać Ci wątku.

Kuchnia super, my też planujemy podobnu układ (jeśli chodzi o zabudowę lodówki, zlew, tylko wyspa będzie bez kuchenki i inne będzie jej ustawienie). No i chyba mniej szafek górnych (dużo rzeczy przerzucę do spiżarni, w wyspie też będą szafki).

 

Chcielibysmy się przeprowadzić poźnym latem/jesienią, ale nie wiem czy się uda.

 

Jakiej firmy macie okna i jakie drzwi tarasowe (otwierane czy przesuwne)?

My planujemy przesuwne, tylko zastanawiam się czy dzielić je na trzy elementy (przesuwana część środkowa), czy na cztery (tak jak w projekcie)?

 

pozdrawiam,

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda, no to ostro ruszyliście :) . Znajdę Ci instrukcję wklejania fotek.

Jeśli chodzi o kuchnię - faktycznie szafek będzie sporo, ale wiem że zawsze brakowało mi miejsca tu i ówdzie i tym razem postanowiłam, że lepiej mieć trochę luzu niż "upychać" przedmioty. Wyspę też bardzo chciałam mieć równolegle do okna kuchennego, ale architekt stanowczo odradzał ze względu na zbyt mało miejsca jakie pozostanie na komunikację. Zwłaszcza, że w wyspie jest płyta kuchenna i ważne jest bezpieczeństwo. Poza tym szuflady mogą swobodnie rozsunąć się, kiedy stoję przed nimi. Zatem miało być pięknie, będzie praktycznie :wink:

Okna są firmy SCHUKO - Mielczarek, kolor piedmont. Jestem b. zadowolona. Obsługa i serwis b.dobry. Można negocjować. Drzwi tarasowe z przesuwnych zostały zamienione na otwierane, gdyż koszt przesównych jest sporo większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Kasiu i Magdo gratuluje postępów, my niestety z przyczyn od nas niezależnych nie mogliśmy wystartować w tym roku :( ale mam nadzieję, że na wiosnę ruszymy z cała parą ;)

 

Kasiu bardzo ładne podłogi... zwłaszcza zebrano :lol: , my niedawno połozylismy u siebie (w mieszkaniu) zebrano ale innej firmy, wygląda super.

Projekt kuchni bardzo fajny i co najważniejsze funkcjonalny, szafek w kuchni nigdy dość, z czasem przecież tych wszystkich garów coraz więcej.

Macie juz jakies plany związane z wykorzystaniem spiżarki? Ja się ostatnio zastanwiałam, co w niej będe trzymac :) może zacznę robić przetwory ;) albo winko :)

pozdrawiam bardzo serdecznie Edyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero dziś dogrzebałam się cen za stal. Wygląda to tak:

Ceownik C200 (0,91 t) z transportem 3 777,33 zł

Kątownik 105x105x90; 30 szt 123,00 zł

Kątownik 105x105x90; 16 szt 65,60 zł

Kątownik 105x105x90; 80 szt 328,00 zł

Pręt gwintowany 8mmx1m; 15 szt 45,75 zł

Pręt żebrowany gs. 34; 12 mm; 33,48 kg 126,22 zł

Pręt żebrowany gs. 34; 12 mm; 232,2 kg 841,46 zł

Pręt żebrowany gs. 34; 12 mm; 1004,4 kg 3 766,50 zł

Pręt gładki prosty 6mm; 150,42 kg 564,08 zł

Pręt gwintowany 8mmx1m; 30 szt 91,50 zł

Pręt żebrowany gs. 34 20mm; 306 kg 1 171,98 zł

Pręt żebrowany gs. 34 12mm; 502 kg 1 833,03 zł

Pręt gładki prosty 6mm; 150,42 kg 549,00 zł

Drut wiązałkowy 1,2 mm; 10 kg 54,20 zł

Drut wiązałkowy 1,2 mm; 10 kg 54,20 zł

Drut wiązałkowy 1,2 mm; 10 kg 49,90 zł

SUMA 13 441,75 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...

Kasiu

Najwazniejsze , ze juz w zasadzie jestescie na finiszu. Wykonczeniowka to chyba najprzyjemniejszy etap budowy. Jeszcze troche i juz bedziecie mieszkac. Bardzo jestem cirkawa szafek w kuchni , bo projekt wyglada rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...