Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika KiD


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 190
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witamy :)

 

my jesteśmy bardzo zainteresowani, więc będziemy często Was odwiedzać :)

 

u nas jeszcze nic się nie dzieje... mamy dużo zmian i nasz architekt strasznie się ociąga z adaptacją projektu :x

 

Bardzo fajnie, że mogliśmy pierwszy raz zobaczyć jak wygląda nasz wymarzony domek już w trakcie budowy :) troszkę się nawet wzruszyłam oglądają te zdjęcia :)

 

pozdrawiamy i czekamy na jeszcze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

my zaczynamy jutro :D budowę domku wg projektu Z10. Nasza wersja będzie miała duży 40 m2 garaż i nieużytkowe poddasze. Mieliśmy dużo zmian w projekcie, m.in. powiększyliśmy garaż, powiększyliśmy salon likwidując podcień ( w ten sposó salon z jadalnią ma 44 m2). Taras jest wysunięty poza obrys domu i ma 20m2 (4x5 m) i będzie całkowicie zadaszony (dach w ten sposób nieźle się rozrósł do ok. 350 m2 :o ).

Na tyłach garażu powstało duże pomieszczenie godpodarcze (ok. 15m2), a to które było w projekcie zostało przerobione na pralnię i WC.

 

Aha, przenieśliśmy też kominek :)

 

Dość dużo tych zmian, mam nadzieję że się sprawdzą.

 

Dziękuję Kasiu, że zamieściłaś zdjęcia ze swojej budowy, będę śledzić Wasze dalsze zmagania.

 

pozdrawiam,

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

my zaczynamy jutro :D budowę domku wg projektu Z10.

 

powodzenia w budowaniu :)

 

wszyscy zaczynają, tylko u nas ciągle nic sie nie dzieje.

Nasz architekt mial nam skończyć na poniedziałek adaptacje projektu (to juz był kolejny termin) i od niedzieli cisza... nie można się z nim nijak skontaktowac :evil: :evil: i co tu robić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chęcia byśmy go popędzili, ale niestety nie ma go w domu, ani nigdzie...

facet wyparowal, razem z naszymi projektami... :evil:

 

Napisalas w dzienniku, że przesuneliście ścianke kolankową ze względu na okna... za wysoko były??

 

Nasz architekt :evil: :evil:, namówił nas na podniesienie ścianki kolankowej o 2 pustaki, tak wiec okna będą chyba jeszcze wyżej... :-? :-?

co o tym podnoszeniu myślicie?? ja już mam totalny mętlik w glowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nas też namawiano na podniesienie, ale stwierdziliśmy, że te powierzchnie w zupełności nam wystarczą (ja początkowo wogóle nie chciałam poddasza użytkowego...). W końcu po co nam tyle pomieszczeń. Zyskaliśmy na poddaszu 2 spore pokoje z garderobami, łazienkę i to dla nas i tak za dużo (łącznie z salonem to 6 poloi :o ).

Tak jak wspominałam wcześniej - na początku wg. projektu okna były na takiej wysokości, że ich dolna krawędź była na wys. ok. 160cm. Jak wchodziłam do pokoju, widziałam tylko niebo i nie było możliwości zobaczenia przez nie czegokolwiek. Wrażenie było okropne, dziwne. Poza tym nie było mowy o tym, żeby własnorecznie otworzyć takie okno (wybrany przez nas mogel ma tylko górne klamki). Na stronie veluxa jest informacja, że okna powinny być montowane na wys. ok. 90/100cm i faktycznie wtedy są funkcjonalne. U nas w tym momencie są na poziomie 130cm. Dojdzie jeszcze łącznie ok. 10cm podłogi i będzie super.

Przeanalizujcie wszystkie za i przeciw z podniesienia ścianki kolankowej - najlepiej niech wymieni je Wasz architekt i podejmijcie najlepszą dla Was decyzję.

P.S. miejmy nadzieję, ze tylko wyjechał na urlop... choć powinien zagrać fair i powiadomić Was, że przesunie termin oddania projektu... Może należy Mu za to potrącić trochę kasy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie, nam tez nie jest wcale potrzebne olbrzymie poddasze... póki co jest nas dwoje, docelowo będzie nas max czworo :) no chyba że kiedyś kiedys z czasem rodzice będą chcieli albo musieli z nami zamieszkać. No ale to wszystko odległa przyszłość.

A im więcej metrów tym później droższe ogrzewanie :-? no zobaczymy... jak nam się uda upchac gdzies rekuperator, to poddasze zostanie tak jak jest w projekcie.

Poza tym, boję sie, że nawet takie minimalne podniesienie ścianki kolankowej źle wpłynie na wygląd domku z zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

:D trochę czasu i chęci ostatnio zabrakło.

Nam też podobaja się posadzki w gresie polerowanym. Mają być takie same w sieni, części holu, jadalni, kuchni i jedno pasmo wzdłuz ściany kominkowej i tarasowej. Salon, cześć holu przy sypialniach i sypialnie - drewno. No właśnie - tylko jakie??? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jakie drewno?? :-? :-?

ja mam ostatnio problem... kiedys podobało mi się wszystko co ciemne, cieplutkie, a od niedawna, coraz bardziej podobaja mi się też jasne, rozbielane podłogi :) i co tu wybrac? na co się zdecydowac??

To samo mam z kuchniami :) niby chciałabym jasną, żeby było jasniutko i czyściutko, ale ciemne kuchnie tez mi się bardzo podobaja :)

ehh te problemy z wyborem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magdo,

po sprawdzeniu kilku firm, też zdecydowalismy się na grzejniki Verano. Cenowo i jakościowy wypadły b. korzystnie. Trafilismy na przedstawiciela handlowego, który reprezentował kilka firm - sporo droższych, a mimo to doradzał, że te będą trafnym wyborem. Kanały wykuliśmy w chudym betonie dokopując się do piasku. Ale np. nasi znajomi uwzględnili otwory już na etapie wylewania betonu.

Na dzień dzisiejszy przygotowana jest odpowiednia izolacja w kanałach (pokazana w instrukcji producenta) i czekają na montarz. Mamy nadzieję, że nie okażą się niewypałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie

 

dolaczam do grona budujacych z10

ja tez zamierzam go budowac jak sie da to jeszcze w tym roku (ale chyba jednak poczatek 2008 jest bardziej realny)

w piatek pan listonosz juz dostarczyl mi projekt

My wybralismy wersje z10 stu 30 ze stropem terriva i poddaszem

 

szkoda ze tak malo osob go buduje.. albo prowadzi dzienniki budowy

za wszystkie twoje zdjecia jestem ogromnie wdzieczna

 

my zamirzamy zlikwidowac wykusz w jadalni i kuchnie zrobic calkowicie otwarta bez zadnych scianek

a i jeszcze zastanawiamy sie nad czesciowym podpiwniczeniem... moj tata instalator hudrauliki calej uwaza ze tak bedzie najlepiej :)

 

a mozesz mi napisac jakie koszty do tej pory ponieslilscie

 

my bedziemy budowac systemem gosp. materilau jeszcze nei wybralam ale mysle ze beton komorkowy

 

tata zrobi nam instalacje co i cwu tesciu elektryke a maz alarmowke

 

wiec troszke kosztow nam odejdzie, a ze mlodzi jestesmy (24 i 26 lat) to kasy tez mamy malutko wiec chemy w miare oszczednie budowac

ciekawa jestem czy kosztorys ktory podaje pracownia jest w miare realny????

 

przepraszam ze tak chaotycznie pisze ale duzo mam pytan :) a nie chce zameczac

wiec pozdrawiam Milena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...