Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabudowa stelaża WC


Recommended Posts

Witam.

Jak zabudowac zbiornik od WC w taki sposob, zeby powstala półka? Zalozenie jest takie, ze tylko zbiornik jest obudowany, tak wiec caly bedzie wystawal ze sciany. Ma to wygladac tak, jakby ktos przylozyl pudelko zapalek w naroznik sciana-podloga. Jak zrobic stabilna konstrukcje pod plyty GK, czy sa jakies laczniki, ktore lacza w 3 wymiarach, robiac naroznik? Czy moglby ktos wkleic zdjecia przed przykreceniem plyt?

 

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest wymurowana (na calosci) scianka z bloczka 5 cm. Ekipa wykonczeniowa nie chciala robic na k-g, bo powiedziala, ze z czasem plytki zaczna pekac. Nie mam poleczki, ale w Twoim przypadku to ma byc wymurowane dokladnie pudelko zapalek z dziurami na przycisk i do mocowania ubikacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęć nie mam ale zrobienie konstrukcji z profili stalowych do płyt KG i zastosowanie ww. płyt jest banalnie proste dla kogoś kto to robił lub kogoś kto to widział i ma trochę smykałki do majsterkowania.

Jeżeli chodzi o projekt typu doklejone do ściany "pudełko zapałek" to proponuje się zastanowić nad jego zmianą, gdyz takie rozwiązanie będzie śmiesznie i nienaturalnie wyglądało. Tzn. będzie wyglądało dokładnie jak obudowany geberit co nie jest najszczęśliwszym pomysłem. Trzeba zaczerpnąć inspiracji z Internetu, lub choćby z powyższego zdjęcia gdzie zabudowa geberitu jest doklejona do ściany z jednej strony i wzbogacona półkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SAVAGE7 - dzieki za zdjecia. Super to wyszlo. Czy moglbys wkleic zdjecie pierwsze, gdzie jest ta konstrukcja, w jakiejs lepszej rozdzielczosci? Konkretnie chodzi mi o mocowania ze soba profili, na tym zdjeciu niewiele widac, tzn widac, ze jest kontstrukcja, ale dokladnie jak ona jest ze soba powiazana, to juz nie, niestety.

 

krzysztofh - moze i jest proste, nalezy jednak wiedziec, co gdzie i z czym laczyc. Sam zrobilem sobie zabudowe poddasza, ale nie wiem jak wykonac kat prosty z plyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

denes kurcze mogę ci coś wkleić dopiero jutro wieczorem bo fotki mam na innym kompie :( . ale najlepiej to kup profile i poprzykładaj do ściany i do geberita a coś ci w głowie zaświta. jak już staniesz z materiałem naprzeciw roboty to zobaczysz, że nie wygląda to w realu tak źle jak w wyobrażeniach hehe. nie słyszałem o łącznikach trzech płaszczyzn. po prostu trzeba nacinać i wyginać profile jak ci pasuje. wszystko oczywiście skręcasz chociaż ja nitowałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ogół robi się to tak.

Do ściany sufitu i podłogi (w zależności od konfiguracji) należy przymocowac na dyble profile U o odpowiednich wymiarach. W te profile wkładasz profile C.

Jeżeli trzeba wykonac kąt prosty z profila poziomego należy naciąć dwie ścianki i zagiąć profil uzyskując właściwy kąt. Wtedy konstrukcja będzie sztywniejsza. Generalnie w takich obudowach mocowanie profili ze sobą wykonuje się nitami zrywalnymi.

Zaraz się odezwą ci, co robią to pchełkami (małe czarne wkręty samonawiercające). Takie wykonanie jest szybsze, ale ma swoje wady, z których największa to, że łepki wkrętów wystają i płyta podczas dokręcania pęka a czasami nie dochodzi do profila. Na durzycg płaszczyznach można tą płytę dociągnąć ale robiąc małe półki i takie zabudowy to poważny problem.

Jak chcesz zrobić to porządnie to nituj. Poza tym uzyskasz większą dokładność montażu i profile będa lepiej połączone.

 

Co jeszcze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...