Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Schody bardzo oryginalne tylko w ogóle nie pasują do reszty wnętrza....:o To wspaniałe schody, ale te drzwi wejściowe, okna ze szprosami i te lampy to tzw. inna bajka i każdy z tych elementów osobno reprezentuje inny styl. Tym wnętrzem rządzi przypadkowość. Nawet każde z widocznych na zdjęciu drzwi to inny styl i kolorystyka...:no: Edytowane przez Aleksandryta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

kochani mam takie pytanie:czy takie schody można reklamować? Schody wykonane w grudniu 2013roku tj skończone bo po drodze było parę potknięć i poprawek. I już w trakcie pierwszego sezonu grzewczego pojawiło się pęknięcie a wykonawaca tłumaczył, że było za gorąco w domu i drewno popękało. Nie znam się a piec rzeczywiście nam zrobił psikusa i przez jakiś tydzień temperatura w domu ponad 25 stopni. Po jakimś czasie pojawiły się kolejne. Minęło już trochę czasu ale pasowałoby coś z tym zrobić. Tylko nie wiem czy można pociągnąć wykonawcę do odpowiedzialności czy trzeba na własny koszt i jak?Dodam, że to schodek w samym środku:/CAM00303.jpgCAM00304.jpgCAM00305.jpgCAM00306.jpgCAM00307.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yarkwood boska realizacja! Gratuluje!

 

Showme szkoda schodow :( Na Twoim miejscu zapytalabym najpierw wykonawce schodow.

specem nie jestem, ale slyszalam o metodzie strzykawki z woda.. jak i metodzie strzykawki z klejem do drewna, ktory wstrzykujesz w szczeliny pekniec az sie wyleje, resztki scierasz i czekasz do wyschniecia...

Niech mnie ktos poprawi jezeli zle pisze...w koncu zagladaja tutaj "mistrzowie" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie do fachowców. Mam schody betonowe ze spocznikiem. Mają być na nich tylko stopnice drewniane. Moje pytanie dotyczy barierki, kiedy najlepiej ją montować. Mój Mały Żonek twierdzi, że przed wylewkami, żeby były mocno osadzone. Jednak nie mam pojęcia jak potem będzie wyglądał montaż stopnic, trzeba będzie je nacinać/dzielić? Nie podoba mi się ten pomysł, wolałabym drewno w jednym kawałku, ewentualnie z wyciętym otworem, którego nie będzie widać. Podaję przykład barierki jaką chciałabym zrobić u siebie

 

dbec3e931fe1a7ada6d10e85fcd41bdd.jpg,

 

Z góry przepraszam, nie wiem komu ją zawinęłam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikomu nie zwinęłaś :) Wstawiłam kiedyś tutaj właśnie jako przykład wspaniałej balustrady. Jak chcesz resztę fotek zobaczyć, podam link.

http://www.homedsgn.com/2015/03/07/lasse-house-by-spandri-wiedemann/?awt_l=8RL6M&awt_m=3kkcAXrhEkJRd8j

Tę balustradę można zamontować do boku schodów. Lasek coś takiego zrobił niedawno u jednej z forumek. Pokazywał tu w wątku.

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Mały Żonek twierdzi, że przed wylewkami, żeby były mocno osadzone. Jednak nie mam pojęcia jak potem będzie wyglądał montaż stopnic, trzeba będzie je nacinać/dzielić?

 

Zmień małżonka;)

A tak na poważnie,to oczywiście że wcześniej nic nie montujcie,bo tak jak piszesz,będzie problem z montażem schodów

Można tak jak napisała pestka do boku

Tutaj coś takiego robiłem

SDC11613.JPG

Jutro będę montował podobną balustradę,tylko bez tego profila pośrodku,będzie tylko górny

Zrobię parę fotek,to wrzucę jak to wygląda

Przy odpowiednim montażu,balustrada może też stać na stopniach i nie drgnie

Tutaj takie rozwiązanie

SDC11819.jpg

Co prawda tu jest drewniany pochwyt i pręty zamiast tego środkowego profila,ale nie ma to znaczenia

Edytowane przez LasekD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kochani mam takie pytanie:czy takie schody można reklamować? Schody wykonane w grudniu 2013roku tj skończone bo po drodze było parę potknięć i poprawek. I już w trakcie pierwszego sezonu grzewczego pojawiło się pęknięcie a wykonawaca tłumaczył, że było za gorąco w domu i drewno popękało. Nie znam się a piec rzeczywiście nam zrobił psikusa i przez jakiś tydzień temperatura w domu ponad 25 stopni. Po jakimś czasie pojawiły się kolejne. Minęło już trochę czasu ale pasowałoby coś z tym zrobić. Tylko nie wiem czy można pociągnąć wykonawcę do odpowiedzialności czy trzeba na własny koszt i jak?Dodam, że to schodek w samym środku:/[ATTACH=CONFIG]312853[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]312854[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]312855[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]312856[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]312857[/ATTACH]

 

 

 

podbijam to pytanie.

schody mam dębowe i olejowane położone na betonie ( po 7 latach od zamieszkania) ale już na etapie kładzenia pojawiły się pęknięcia i szczeliny.

Stolarz stwierdził że wszystko da się naprawić. Ta naprawa polegała na szpachlowaniu drewna, problem tylko w tym że ta szpachla niestety wysycha i się wykrusza.

Co w takim razie robić??????/?

 

pzdr

pohlanka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie ma się co spieszyć. Lasek, dziękuję za rozwianie wątpliwości i czekam oczywiście na kolejne przykłady niesamowitych schodów wraz z osprzętem ;)

Pestko, jasne że daj nam tu więcej tych cudowności :)

 

Robi się :yes: Delikatne balustrady

 

STAIRS-beatiful handrail_Lasse House by Spandri Wiedeman.jpg

 

Balustrada montowana od przodu stopni

STAIRS-apartamento em São Paulo-02.jpg

 

Sposób na posiadanie delikatnej balustrady, gdy w domu są małe dzieci

STAIRS-Attic-Loft-Reconstruction-07.jpg

STAIRS-Abaton-Architecture-Headquarters-20.jpg

STAIRS-7bc86a1f54_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podbijam to pytanie... ...Co w takim razie robić??????/?

 

 

 

drewno nie pękło na klejeniu, czyli drewno jest odpowiedniej wilgotności i stolarz prawidło wykonał klejonkę, tylko drewno nie wytrzymało naprężeń ( warunków w których zostało położone tzn. masz w domu zbyt małą wilgotność powietrza...

 

ponadto w dębinie to częste zjawisko (przeważnie jest to wina suszenia drewna w suszarni, pierwszy górny rząd desek w sztaplu w pierwszej fazie suszenia zawsze dostaje trochę wyższą temperaturę niż pozostałe deski i gwałtownie się kurczy, rozwarstwiając pomiędzy słojami, w kolejnych etapach suszenia cały wsad w komorze wyrównuje wilgotność i temperaturę, a rozwarstwienia ponownie się zamykają, nie widać tego gołym okiem i niestety ale na 100 wysuszonych desek zawsze trafią się 2-3 z rozwarstwieniem i przeważnie dopiero widać to na gotowym elemencie, lub ujawnia się to po pewnym czasie ) , dodatkowo olej nie zamyka porów drewna tak bardzo jak lakier i jest ono bardziej narażone na zmiany wilgotności...

 

"Cechą charakterystyczną naturalnego produktu jakim jest drewno, są jego zmiany objętościowe:

drewno pobiera parę wodną z otoczenia i rozszerza się gdy wilgotność powietrza rośnie lub kurczy się gdy

wilgotność powietrza spada. Aby zminimalizować skutki pracy drewna, należy w miejscu przeznaczenia

zachować warunki klimatyczne najbardziej zbliżone do naturalnych dla człowieka .

Optymalne warunki dla schodów wykonanych z drewna:

najtrudniejszym okresem dla naturalnego drewna jest sezon zimowy (grzewczy) gdy wilgotność powietrza

znacznie spada, wówczas w pobliżu schodów powinien znajdować się nawilżacz powietrza, wilgotność w

pomieszczeniu powinna utrzymywać się w granicach 50% – 65 %, a temperatura nie powinna przekraczać

22 stopni C, co zapobiega zsychaniu się drewna i gwarantuje jego stabilność.

 

opracowano Jarosław Krassowski / Yarkwood 2010"

 

Jedyne o co można winić stolarza to że nie potraktował Ciebie jako klientki z szacunkiem i nie naprawił banalnie prostej rzeczy, być może nie chciał lub nie wiedział co zrobić... zastosował szpachle na bazie wody która, faktycznie do wypełniania ubytków na etapie obróbki surowego drewna jest bardzo dobra ale przy powierzchni olejowanej nie powinna być już stosowana, gdyż olej penetruje dość mocno wszelkie szczeliny i ubytki, skutecznie izolując przyczepność szpachli do powierzchni, po odparowaniu wody szpachla skurczyła nieco swoją objętość i z braku przyczepności do mikroporów w drewnie w sposób naturalny wykruszyła się ( mycie i zamiatanie schodów )

 

najprostszym i najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie ( i możesz sama to wykonać ) jest kupno pałeczki woskowej - wosk miękki DĄB naturalny, są to produkty dostępne w Castoramie, Leroy merlin, Brico itp. oraz sklepach z akcesoriami meblowymi

 

pałeczki woskowe.jpg

 

tak jak świecą wcieramy pałeczkę uzupełniając szczelinę a następnie szpachelką lub kawałkiem plastiku usuwamy pozostałość z powierzchni,a następnie bawełnianą szmatką wycieramy do czystego, wosk na pewno się nie wykruszy, a z racji z tego ze jest bardzo elastyczny będzie pracował razem z drewnem...

 

:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...