Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Elementy schodów są odlewane w firmie. Różnie się to robi. Można pojedynczymi stopniami, a można po kilka. U Autorusa zdaje się cały bieg schodów montowano z przywiezionych gotowych 3 części. Można różnież na etapie, gdy nie ma jeszcze dachu a dziura w stropie na to pozwala, wstawić całe schody odlane gdzieś tam w firmie w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A co myślicie o takich schodach poniżej ? proste, nowoczesne, nietuzinkowe ? Czy to kamień, drewno, szkło, czy beton dopasowane do wnętrza będą stanowić jego dekoracje jak i wizytówkę domu :)

[ATTACH=CONFIG]334864[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]334867[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]334868[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]334869[/ATTACH]

Moja teściowa po dwójce by nie weszła. Ale może i to dobrze?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Chciałabym poradzić się odnośnie naszych schodów - właśnie remontujemy dom (typowa "kostka polska" z lat 80tych), który dostaliśmy po rodzicach... obecnie skupiamy się na remoncie piętra - do lutego musimy się wyrobić jako że bocian już w drodze z potomstwem.

Ostatnio sen z powiek spędzają mi schody. Są betonowe i obecnie przedstawiają się jak na zdjęciach poniżej - wcześniej całe były pokryte białymi płytkami (teraz zostały już tylko na dolnej części).

Co najlepiej byłoby z nimi zrobić wg Was - ekspertów? Myślałam o drewnianych stopniach i białych podstopnicach - nie mam tylko pojęcia z czego powinny one być? do tego musimy zamontować jakieś poręcze i koniecznie coś, co zabezpieczy górę schodów - na balustradę chyba nie starczy miejsca. Myślałam o szkle - pytanie czy to będzie praktyczne i czy w ogóle da się?

 

Dodam, że domek urządzamy powiedzmy w nowoczesnym/skandynawskim stylu.

 

Będę wdzięczna za wszelkie dobre rady :)

schody1.jpg

schody2.jpg

schody3.jpg

schody4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schody się zrobiły. Czysto, dokładnie, ale nie spisałam sobie, ile mi powiedział za schody, no i końcowa cena jest 1500 tys. wyższa. Wiem, że generalnie nie policzył drogo, ale chodzi o sam fakt, że cena ustalona jest inna od tej, którą mówi na końcu :/ Masakra. To są moje miesięczne pobory. Ale mądry Polak... Trzeba było coś spisać, a nie tak na gębę. No i teraz powiedzcie mi jeszcze czy ja jestem zbyt upierdliwa, że mi się nie podoba, że kolorystycznie odstaje jeden stopień bardzo od reszty? Wiem, że to naturalne drzewo i że nie wszystkiego da się uniknąć. [ATTACH=CONFIG]331990[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]331991[/ATTACH]Nie widziałam tego w trakcie, bo od razu przykrywali tekturą, żeby nie niszczyć, ale mogli sobie rozplanować, żeby dać go na koniec, albo początek... :/

 

rojku z czego masz ten biały pochwyt???wyglada super....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Chciałabym poradzić się odnośnie naszych schodów - właśnie remontujemy dom (typowa "kostka polska" z lat 80tych), który dostaliśmy po rodzicach... obecnie skupiamy się na remoncie piętra - do lutego musimy się wyrobić jako że bocian już w drodze z potomstwem.

Ostatnio sen z powiek spędzają mi schody. Są betonowe i obecnie przedstawiają się jak na zdjęciach poniżej - wcześniej całe były pokryte białymi płytkami (teraz zostały już tylko na dolnej części).

Co najlepiej byłoby z nimi zrobić wg Was - ekspertów? Myślałam o drewnianych stopniach i białych podstopnicach - nie mam tylko pojęcia z czego powinny one być? do tego musimy zamontować jakieś poręcze i koniecznie coś, co zabezpieczy górę schodów - na balustradę chyba nie starczy miejsca. Myślałam o szkle - pytanie czy to będzie praktyczne i czy w ogóle da się?

 

Dodam, że domek urządzamy powiedzmy w nowoczesnym/skandynawskim stylu.

 

Będę wdzięczna za wszelkie dobre rady :)

[ATTACH=CONFIG]334960[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]334961[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]334962[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]334963[/ATTACH]

 

Kochani dalej czekam na jakieś propozycje... dzisiaj rozmawiałam ze schodziarzem, który będzie robił nasze schody. Jest to niestety Pan starej daty, który wielbi klasykę... zaproponował mi balustradę z pionowymi szczebelkami na kawałku schodów u góry - tak, żeby zabezpieczyła tylko ten element... ale ja sobie tego w ogóle tego nie wyobrażam. Czy są jakieś sensowne rozwiązania? Linki byłyby ciekawe, ale boję się, że przy małym dziecku nie będą zbyt bezpieczne. A może taka balustrada jak na zdjęciu:

schody.jpg

 

Chciałam szybę ale boję się efektu "klatki", zwłaszcza, że schody nie są zbyt szerokie... będę wdzięczna za jakiekolwiek propozycje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kemi, myślę, że forumki, te dzieciate, odradziłyby `ci tę bąlustradę. dzieci lubiąsię wspinać i przeciskać pomiędzy prętami lub linkami.

 

Najprostsze i eleganckie rozwiązanie balustrada ze spasowanych ze sobą desek Coach-House-15.jpg

Inspirowaną tymi prętami balustradę ma forumowa Szocik Tongue-groove-stairs.jpg

 

Posta drewniana balustrada z wypełnieniem. tu jest szkło, ale można wstawić dość gęsto metalowe pręty, albo płyty pleksiglasowe. Gdy maluch wyrośnie z szaleństw można je usunąć. STAIRS-Casa Con Dos Caras by Alejandro Beautell_canary-12.jpg

 

Beata Weronika ma tego typu balustradę , ale z pleksi, nie ze szkła

STAIRS-Z House by EXiT architetti associati-09.jpg STAIRS-Clarendon-Road-11.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pestka56 dziękuję za pomysły!

bardzo podobają mi się spasowane deski, wyglądają super nowocześnie - martwi mnie tylko to, że schody nie są szerokie a taka balustrada dodatkowo zamknie przestrzeń... czyli chyba najrozsądniej iść w kierunku szkła/pleksi? podoba mi się motyw Beaty Weroniki z całą jakby ścianką szklaną - pytanie czy to nie ograniczy tej małej przestrzeni u mnie? wizualnie nie, ale użytkowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ogóle jak teraz patrzę to patent z ostatniego zdjęcia jest ekstra - taki jakby "chodniczek" z drewna na betonowych schodach... bomba po prostu! chciałam białe podstopnie ale takie rozwiązanie jest o niebo ciekawsze... pestka56 sądzisz, że na takich schodach jak moje mogłoby to sensownie wyglądać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...