Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

w "normalnych" schodach podstopnica ma 2cm, trep "opiera sie na betonie, w dywanowych musi miec 4cm, tyle co trep,wiec musisz miec idealnie wylany beton, idealnie rowny kazdy stopien, ogolnie konstrukcja musi byc baaardzo precyzyjna, w "normalnych" tez, wiem, ale jednak dywanowki sa montowane co do milimetra, nie ma na czym wytracic roznic, podstopnice "wchodzą" w ten rowek pod trepami i jak bedzie chocby minimalny odchył, to po prostu bedzie skrzypiec, pekac i...po ptokach, rozumiesz;)

 

A gdzież to koleżanka wyczytała takie głupoty:o

Duża różnica w cenie dotyczy tylko schodów dywanowych samonośnych albo jak kto woli wolno-stojących

Nie ma w nich elementów nośnych w postaci wang/belek bo same stopnie są tym elementem

więc muszą mieć odpowiednią grubość z reguły 2x gruszą niż tradycyjne

oraz muszą być odpowiednio sklejone aby wytrzymały ciężar schodów

i żeby nie pękały w trakcie użytkowania

Stąd ta różnica w cenie

Nietypowe rzeczy kosztują a schody dywanowe wolno-stojące do takich należą

A schody dywanowe na beton?

To bułka z masłem w porównaniu do samonośnych

Różnica w cenie między nimi a tradycyjnymi z noskami to ok 20-30% w zależności od grubości

Ta różnica bierze się z tego że tak jak napisałem więcej materiału potrzeba bo stopień i podstopień są grube

oraz większej trudności wykonania oraz montażu

O szczegółach nie będę się rozpisywał bo to przeciętnego zjadacza chleba nie powinno interesować ;)

Chce schody dywanowe to ma

Jak ktoś ma jako-takie pojęcie o produkcji schodów to jakość wykonania wylewki betonowej nie ma tu żadnego znaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te "glupoty" wiem od 3 stolarzy, ktorych "zaprosilam" do pracy:)

zaden sie nie podjął dywanowych, mam cholernie krzywe schody podobno i nie da rady na nich ulozyc dywanowych, chyba ze wlasnie samonosnie...wiem od nich rowniez to, co napisalam, ze beton musi byc wylany co do mm, aby moc miec dlugo idealne schody dywanowe;)

 

edit: pomimo, iz jestem przecietnym zjadaczem, chetnie poznam szczegoly, moze byc na priv;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż,nie będę z nimi wchodził w polemikę

Jak są w tym utwierdzeni bo na montaż jadą z siekierką to ich problem

Jak się dysponuje odpowiednimi narzędziami/maszynami na montażu to wylewka nie ma żadnego znaczenia

Trzeba tylko z głową to rozmierzyć przy braniu pomiarów

Wczoraj skończyłem montaż dywanowych na beton za jedyne 8tyś bez balustrady ma się rozumieć

gdzie wylewka była prosto z gruchy i klientka wniebowzięta:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tych "ilu" robiło u ciebie schody i każdy robił krzywo?

Współczuję ale nie tobie tylko tym fachmanom

Robiło kilka ekip schody i każda źle

Dziwne nie?

Są fachowcy partacze ale i są klienci upierdliwi którzy myślą że pozjadali wszystkie rozumy

Choćby zrobił nie wiem jak dokładnie to i tak znajdą dziurę w całym

Całe szczęście że nie spotkałem takiego w swojej karierze

Edytowane przez hamlet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asizo nie wiem jak dawno robiłaś swoje schody ale czy mogłabyś mi zdradzić cenę? Albo ktoś kto robił schody że tylko stopnice drewniane i balustrada cała z drewna może się swoimi kosztami podzieli. Chcemy praktycznie bardzo podobne do tych które ma Asizo tyle że tralki w balustradzie mają być białe (ale też kanciaste). Będę wdzięczna za wszelkie info bo musimy lada dzień podjąć decyzję i nie chciałabym dać się naciągnąć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tych "ilu" robiło u ciebie schody i każdy robił krzywo?

Współczuję ale nie tobie tylko tym fachmanom

Robiło kilka ekip schody i każda źle

Dziwne nie?

Są fachowcy partacze ale i są klienci upierdliwi którzy myślą że pozjadali wszystkie rozumy

Choćby zrobił nie wiem jak dokładnie to i tak znajdą dziurę w całym

Całe szczęście że nie spotkałem takiego w swojej karierze

 

Nikt mi schodów nie robił. Ale w zakresie każdej instalacji czy roboty można pisać jakim to się nie jest fachowcem. Tylko jak przychodzi co do czego to "się nie da". No i oczywiście jak klient wymagający, to od razu upierdliwy. A klient się nie zna i chciałby mieć zrobione dobrze.

Fajnie, że są tacy specjaliści jak Ty, ale szkoda, że nie u mnie na miejscu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agatah nie uogólniaj i więcej wiary w fachowców

Ktoś Ci musi skończyć ten dom bo domniewam że coś budujesz

Jak będziesz każdego z góry skreślać to będziesz musiała sama kończyć ;)

Ja napisałem czego jestem pewien

Jak nie umiem zrobić giętych schodów to się nie chwalę........telefonicznie że umiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agatah nie uogólniaj i więcej wiary w fachowców

Ktoś Ci musi skończyć ten dom bo domniewam że coś budujesz

Jak będziesz każdego z góry skreślać to będziesz musiała sama kończyć ;)

Ja napisałem czego jestem pewien

Jak nie umiem zrobić giętych schodów to się nie chwalę........telefonicznie że umiem

generalnie Inwestor powinien być tak mądry jak Wykonawca - i tu się pojawia wątpliwość czy to jest juz upierdliwy klient.

z mojego doświadczenia budowlanego wynika, że 70% Wykonawców to cwaniacy, co tylko chcą szybko zrobić, wziąć kase i na następną robotę.

20% to tacy, co roboty mają rozgrzebane w kilku miejscach i tylko krążą nigdzie nie kończąc, ale wszedzie pozaliczkowani i nic z Nimi nie można zrobić by nie stracic.

10% to Ci uczciwi, myślący przy robocie, przekazywani przez Inwestorów jak perełki bez rozgłosu.

a schody dopiero przede mną - albo drewniane albo kamienne

Edytowane przez wojgoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne, że Inwestorzy też dzielą na lepszych i gorszych.

Wśród tych gorszych najgorzej trafić na takiego figo fago, obwieszonego w złoty zegarek, mający nie wiadomo jakie wymagania za złamaną złotówkę, którą jeszcze dzieli na 4 bo mu się buty okurzyły od niedokładnego posprzatania Wykonawcy.

a jeszcze gorszy taki co z góry wie, że nie zapłaci nic więcej poza 49% zaliczki - a reszte na drodze sądowej egzekwuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to czytam to nie wierzę :lol: ten fifa rafa słoń żyrafa dzielący na 4 złotówkę zwłaszcza mnie rozbawił :lol:

 

My mieliśmy mega nierówno wylane schody betonowe, były poprawiane zgodnie z zaleceniem stolarza. Ze względu na małą głębokość stopnia (w projekcie ślimakowe, my zrobiliśmy z przystankiem) całkiem dywanowe dla nas byłyby niewygodne w użytkowaniu. Zrobiliśmy więc prawie dywanowe, czyli nosek wystaje jedynie z przodu, z boku jest na równi z podstopniem. Wszystkie różnice zostały wyrównane, użytkujemy od września, na razie nic nie pęka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agatah nie uogólniaj i więcej wiary w fachowców

Ktoś Ci musi skończyć ten dom bo domniewam że coś budujesz

Jak będziesz każdego z góry skreślać to będziesz musiała sama kończyć ;)

Ja napisałem czego jestem pewien

Jak nie umiem zrobić giętych schodów to się nie chwalę........telefonicznie że umiem

 

Staram się wierzyć, ale nie da się.

Znalazłam podłogę... zdecydowałam się na nią... i okazuje się, ze producent już nie robi. Więc muszę szybko zmieniać.

Gdybym umiała to sama bym sobie zrobiła. Przynajmniej mogłabym mieć pretensje tylko do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...