Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Staram się wierzyć, ale nie da się.

Znalazłam podłogę... zdecydowałam się na nią... i okazuje się, ze producent już nie robi. Więc muszę szybko zmieniać.

Gdybym umiała to sama bym sobie zrobiła. Przynajmniej mogłabym mieć pretensje tylko do siebie.

 

ahatah moze w takich pieniadzach jak chcialas zaplacic rzeczywiscie sie nie da. Czasem trzeba zaplacic wiecej zeby sie dalo, i tu mozwa o ''perelkach'' z glowa, ktorych umietnosci i mozliwosci sa bardzo cenne - doslownie. Nie napinaj sie tez tak na konkretnie wymarzone 10 lat temu rzeczy, bo bedziesz tak miala z prawie kazdym ''wnetrzarskim'' elementem. Sa przeciez odpowiedniki u innych producentow, ktore z powodzeniem moga zastapic te, ktorych dany producent juz nie ma. Nie widze tez problemu, siadz wiec i zrob sobie sama - bedzie sie dalo, bedzie tak jak chcesz i do tego taniej o koszty roboczogodziny wykonawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie napinam się ;)

Tylko widzę, że po prostu każdego wykonawcy trzeba dopilnować. Jak nie to klapa. Nawet te "perełki", niestety.

Nic sobie nie wymarzyłam 10 lat temu. Poszłam obejrzeć podłogi i coś mi wpadło w oko. Uznałam, ze nie szukam dalej, że skoro przyszłam do profesjonalisty, tak też zostanę obsłużona. I chyba się pomyliłam, bo oferują mi coś czego nie ma szans kupić.

Dziwnym trafem wszystko co sprawdzę sama dokładnie, jest w porządku. ;)

 

Nie zrobię tego sama, z oczywistych względów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napinam się ;)

Tylko widzę, że po prostu każdego wykonawcy trzeba dopilnować. Jak nie to klapa. Nawet te "perełki", niestety.

Nic sobie nie wymarzyłam 10 lat temu. Poszłam obejrzeć podłogi i coś mi wpadło w oko. Uznałam, ze nie szukam dalej, że skoro przyszłam do profesjonalisty, tak też zostanę obsłużona. I chyba się pomyliłam, bo oferują mi coś czego nie ma szans kupić.

Dziwnym trafem wszystko co sprawdzę sama dokładnie, jest w porządku. ;)

 

Nie zrobię tego sama, z oczywistych względów.

 

Oczywiscie, ze kazdego wykonawce trzeba pilnowac, trzeba nad nim stac prawie z batem :) i wyklocac sie o swoje wizje nawet wlasnie jak sie ''nie da''. Teraz to wiem, ale jak ''sie wykanczalam'' to niestety w niektorych przypadkach bylam za lagodna i teraz sobie w brode pluje, mimo ze u mnie nie bylo opcji ''nie da sie''.

Nie miej tez pretensji do sprzedawcy, bywa ze producent nagle sie wycofuje z danej serii i dopiero przy zamowieniu wychodzi zonk.

Ale przede wszystkim bierz zawsze poprawke, ze przy budowie jest przeznaczone 2% na pomylki, wpadki i inne roznosci. Dorobilam sie siwych wlosow i zmarszczek az wreszcie sie poddalam tym 2% :)

Zycze powodzenia i spokoju w wykanczaniu :)

Edytowane przez Natalli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Venus- my przyzwyczailiśmy się,że nie ma balustrady, ma być sama poręcz tzn.balustrada bez żadnych tralek itp, ale zabrakło nam materiału i teraz jest w suszarni i się suszy ( mieliśmy swój), w ogóle to nie wiem,czy ta balustrada górna zostanie,może za jakiś czas szkło tam zrobimy. Listwa ciut wystaje,na zdjęciu jest to jakoś widoczne,w rzeczywistości tak nie widać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz drewno na schodach? dąb czy buk? I jeśli możesz napisz co to za płytka przy nich i ta listwa biała?

 

Drewno na schodach to sapella,barwiona na ciemny orzech. Płytki kupione w Obim-jakis gres polerowany,nie pamiętam nazwy,musiałabym w fv zajrzeć, listwy mdf kupione na stolarnia24.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam :)

Piękne te wasze schody! ...co jedne, to piękniejsze :yes:

Najbardziej jednak podobają mi się schody dywanowe. Niestety mam już wylane tak okropnie, że zastosowanie takiej technologii w moim domu jest już raczej niemożliwe:P

Chciałabym jednak przynajmniej by te schody (zabiegowe) miały stopnie (drewniane) licujące się z podstopniem (drewno); bez wystającego poza podstopień "noska" (nie znam odpowiednio fachowego nazewnictwa, ale mam nadzieję, że zrozumiecie o co chodzi) Np. Mal 26 ma coś takiego....:) Bardzo ładne :cool:

Mąż i znajomi przestrzegają mnie przed takim rozwiązaniem. Twierdzą iż brak tegoż "noska" sprawi, że będzie się nam po nich strasznie niewygodnie chodziło...:(

Szczęśliwi/ mniej zadowoleni posiadacze takich schodów! Powiedzcie, proszę jak Wam się je użytkuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) A zatem chodziło mi właśnie o schody dywanowe:) Dokładnie takie mi się podobają (Wcześniej byłam przekonana, że te dywanowe to wyłącznie wolnostojące...czy samonośne... nie na betonie w każdym razie:P)

venus_m! Powiedz mi jeszcze, proszę jak szerokie/wąskie masz stopnie, że nie mogłaś zastosować u siebie schodów dywanowych??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Piękne te wasze schody! ...co jedne, to piękniejsze :yes:

Najbardziej jednak podobają mi się schody dywanowe. Niestety mam już wylane tak okropnie, że zastosowanie takiej technologii w moim domu jest już raczej niemożliwe:P

Chciałabym jednak przynajmniej by te schody (zabiegowe) miały stopnie (drewniane) licujące się z podstopniem (drewno); bez wystającego poza podstopień "noska" (nie znam odpowiednio fachowego nazewnictwa, ale mam nadzieję, że zrozumiecie o co chodzi) Np. Mal 26 ma coś takiego....:) Bardzo ładne :cool:

Mąż i znajomi przestrzegają mnie przed takim rozwiązaniem. Twierdzą iż brak tegoż "noska" sprawi, że będzie się nam po nich strasznie niewygodnie chodziło...:(

Szczęśliwi/ mniej zadowoleni posiadacze takich schodów! Powiedzcie, proszę jak Wam się je użytkuje?

Nie wiem co ma nosek do wygody schodów? :) Moje bez noska są wygodne:yes:

W rodzinnym domu miałam z noskiem i nie raz zahaczałam o niego stopą wracając z imprezy i budząc przy tym rodziców :lol2::rolleyes:

http://img37.imageshack.us/img37/2787/dsc0757s.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

http://img684.imageshack.us/img684/893/dsc0772n.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

http://img64.imageshack.us/img64/3475/dsc0773jg.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

http://img844.imageshack.us/img844/6405/dsc0774hl.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

http://img526.imageshack.us/img526/4344/dsc0785r.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

http://img822.imageshack.us/img822/3306/dsc0780pe.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

http://img64.imageshack.us/img64/8435/dsc0775s.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

stare foto przed zamieszkaniem, zakurzone ciutke te moje schody :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Piękne te wasze schody! ...co jedne, to piękniejsze :yes:

Najbardziej jednak podobają mi się schody dywanowe. Niestety mam już wylane tak okropnie, że zastosowanie takiej technologii w moim domu jest już raczej niemożliwe:P

Chciałabym jednak przynajmniej by te schody (zabiegowe) miały stopnie (drewniane) licujące się z podstopniem (drewno); bez wystającego poza podstopień "noska" (nie znam odpowiednio fachowego nazewnictwa, ale mam nadzieję, że zrozumiecie o co chodzi) Np. Mal 26 ma coś takiego....:) Bardzo ładne :cool:

Mąż i znajomi przestrzegają mnie przed takim rozwiązaniem. Twierdzą iż brak tegoż "noska" sprawi, że będzie się nam po nich strasznie niewygodnie chodziło...:(

Szczęśliwi/ mniej zadowoleni posiadacze takich schodów! Powiedzcie, proszę jak Wam się je użytkuje?

 

 

Nas też kilka osób przestrzegało, że będzie nie wygodnie ,,bez noska,, ,nam się schody sprawdzają super, dobrze i wygodnie się po nich chodzi,i wg mnie nosek nie ma nic do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...