Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Potwierdzam, używam tych samych ściereczek. Są niezwykle wydajne i trwałe. Moja mama pierwszą taką ściereczkę dostała od przyjaciółki z Niemiec 20 lat temu. Firma była jakaś u nas nie znana. Tę ściereczkę mam teraz ja i ona nadal mimo wielokrotnego prania w pralce zachowała swoje właściwości. Odkąd się pojawiły używam Jana Niezbędnego i też jeszcze żadnej nie wyrzuciłam. Tych najbardziej zużytych używam do mycia wstępnego. Nie wiem jak bym sobie poradziła z 6-ma dachowymi, 2-ma podwójnymi tarasowymi i 10 standardowymi oknami oraz lustrami. Dzięki tym ściereczkom umycie wszystkich okien zajmuje mi 2–3 godziny. Używam kilku na raz, bo oczywiście się brudzą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje schody dopiero na papierze i tu pytanie bo stolarz zasiał mi ziarnko wątpliwości jest ono co raz większe za chwilę zamieni się w baobab:)

czy przy schodach dywanowych pierwszy stopień tzw. zapraszający może być czy nie?

 

:) Znalazłam takie rozwiązanie dolnej części schodów. To jest chyba ten stopień zapraszający:

Dywanowe+stopien–na–dole.jpg (kliknij fotkę, będzie duża)

 

Rintal http://www.rintal.pl/schody_dywanowe_galeria.html ma w swojej ofercie schody dywanowe jako nowość:

Rintal_Model OTTO_1zl.jpg 01-RINTAL-schody_dywanowe1.jpg

 

Do 31 marca mają promocję na dywanowe – 1 zł za montaż.

 

Kiedyś pytałam ich o cenę schodów podpartych jedną belką. Nie pamiętam dokładnie, ale podali cenę orientacyjną koło 8 tys. Potem wymyśliłam, że chcę schody oparte na drewnianej belce, a tego Rintal nie robi.

:)

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!Przymierzam sie do schodów i mam dylemat a mianowicie czy jest różnica miedzy schodami z klejonego drewna a litego?Prosze o opinie bo jestem w tych sprawach laikiem a jutro mam umowe podpisac z stolarzem. Chcemy proste debowe schody zabiegowe z podstopniem, proste barierki-3 kwadratowe, bez tralek. Stolarz wyliczyl nam na 7500 zł i cena jest dla nas interesujaca ale nie wiemy na co poza wygladem zwracac uwage...podpowiedzcie cos w tej kwestii. na stronce kolesia widze ze robi schody z litego jak i klejonego drewna...co lepsze czy sa roznice?z góry dzieki:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się,że schody klejone są mniej narażone na jakieś odkształcenia i mniej "pracują" , ale z kolei widać łączenia kawałków drewna, bo każdy ma różne usłojenie - dla mnie akurat to nie ma znaczenia - przynajmniej jest pewne,że trep jest w całości drewniany a nie np,fornirowany;

stopień lity - nie spotkałam się - widziałam stopnie sklejone z dwóch kawałków, słojami zestawione tak,że wyglądały jakby były z jednego kawałka;

może wypowie się ktoś, kto ma schody jednolite;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie stosujecie do drewna olejowania, albo wosku, czy olejo-wosku ? :)

Tak zabezpieczone drewno, jeśli ulegnie uszkodzeniu najpierw przeciera się drobnymi wiórkami. Potem można w razie konieczności zmyć w miejscu uszkodzenia specyfikiem do zmywania wosku, lub ojeju. Potem szmatką nanosi się wosk, albo olej i podłoga jak nowa :) BEZ cyklinowania.

Na stronie firmy ALTAX znajdziecie wszystkie informacje. Specyfikami tej firmy zrobiono zabezpieczenie i konserwację drewna na Wawelu :) Są i inne, ale droższe.

 

pestko ponieważ mamy schody lakierowane półmatem i wosk chyba teraz nic nie da.:confused:Chyba, ze sie mylę to mnie oświeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pestko ponieważ mamy schody lakierowane półmatem i wosk chyba teraz nic nie da.:confused:Chyba, ze sie mylę to mnie oświeć.

 

Wiem, że Wy już nie możecie.

Jak patrzę na piękną niegdyś lakierowaną dębową podłogę u moich rodziców, to mi się serce kraje. Dlatego ten mój post jest skierowany do wszystkich, którzy dopiero podejmują decyzję o lakierowaniu drewna. Sprawdziłam to na własnej skórze, tzn. na drzwiach, parapetach i podłogach (schody u mnie ciągle tymczasowe), a raczej sprawdzają to moje trzy koty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skora tak je zachwalacie to chyba kupię.

 

kup jedną na próbę, przetestuj - zobaczysz :-)

w kwestii samego używania: jeśli okna są bardzo brudne ( np.teraz po zimie - długo nie myte) to zmywam dosyć mokrą ściereczką pierwszy brud i często płuczę, a na koniec płuczę ścierkę w czystej, gorącej wodzie, mocno wykręcam i ostatecznie wycieram szyby;

piszę o tym dlatego,żeby ktoś nie myślał,że wystarczy przetrzeć jednorazowo i cudowna ściereczka umyje je na błysk - wtedy niestety zostają brzydkie smugi;

w okresie wiosna- jesień myję okna dosyć często, więc wystarczy jednokrotne przetarcie :-)

ścierkę do podłogi używam już 4 lata, doskonale się pierze i jak dotąd jest cała:-) dobrze łapie kurze po kątach i nie zostawia na podłodze śladów jak po zwykłej ścierce;

przepraszam za rozwodzenie się nie w temacie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się,że schody klejone są mniej narażone na jakieś odkształcenia i mniej "pracują" , ale z kolei widać łączenia kawałków drewna, bo każdy ma różne usłojenie - dla mnie akurat to nie ma znaczenia - przynajmniej jest pewne,że trep jest w całości drewniany a nie np,fornirowany;

stopień lity - nie spotkałam się - widziałam stopnie sklejone z dwóch kawałków, słojami zestawione tak,że wyglądały jakby były z jednego kawałka;

może wypowie się ktoś, kto ma schody jednolite;

 

Popieram – drewno klei się właśnie po to, żeby się nie wypaczało.

Widoczność klejenia można albo wykorzystać jako atut podnoszący urodę elementu, albo nieco zamaskować. Są różne kity i bejce. Ważny jest dobór kawałków drewna. A wykończenie na mat zamiast błysk też pomoże ukryć, jeśli się komuś mozaika drewniana nie podoba.

Wg. mnie drewno to drewno – szlachetne jest i już :D

 

Kawał jednolitego drewna ma niezaprzeczalny urok, ale... dlaczego nie zrobić schodów klejonych z wykorzystaniem tego samego drewna co na podłodze. Wyobraźcie sobie jaka piękna kompozycja powstanie – kolor i faktura podłogi WCHODZI na piętro :)

 

Jak Wam się podobają schody na fotkach? Są klejone i są w tym samym kolorze co podłoga:

 

Stairs-In_Situ_Architects.jpg Stairs-wooden_floor+wooden_stairs.jpg Stairs-DASTUDIO.jpg

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo mi się podoba jak schody są w tym samym kolorze co podłoga i taki mam cel u siebie nie wiem jak to zrobić, teraz mam inny problem w projekcie są schody zabiegowe w kształcie U, chciałabym aby stopnie na tym zakręcie były jak największe (dzielone na 2 lub 4) przeglądając forum znalazłam kilka takich rozwiązań - forum jak zwykle pomocne :rolleyes: , pytałam stolarzy o wykonanie powiedzieli że można tak zrobić w moim domku,

teraz muszę wybrać drzewo nie chcę ciemnego - generalnie ma być jasno, z forum podejrzała, że schody jesionowe są jasne ale jak jest z jakością drzewa, z jakiego drzewa najlepiej robić schody: jesionowe, dębowe? pomóżcie co wybrać ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...