Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

O proszę, do kurnika wchodzi się po deseczce ze szczebelkami... jeśli jest się kurką :lol2:

A tu trzeba docenić kunszt i urodę. Poza tym być może prowadzą do samotni w przebudowanym na dom mieszkalny byłym kościele :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to są drzwi do gabinetu, hmm szczerze to nie widzę problemu, bo schody i drzwi ze sobą nie kolidują...mnie się podoba jak jest, w użytkowaniu też się sprawdza.

Co do barierki to pomysł z taflą szklaną już brałem pod uwagę, nawet w tym poście jest czyjeś foto schodów włąsnie z taką taflą która u mnie też wyglądała by ciekawie. jak znajdę to dopiszę.

Edytowane przez Conrad&Beata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O proszę, do kurnika wchodzi się po deseczce ze szczebelkami... jeśli jest się kurką :lol2:

A tu trzeba docenić kunszt i urodę. Poza tym być może prowadzą do samotni w przebudowanym na dom mieszkalny byłym kościele :yes:

 

Pesteczko-AMEN!!!Uwazam ,ze coraz mniej sie widzi tego prawdziwego kunsztu...niestety...Oczywiscie zdaje sobie sprawe,ze jest to zwiazana z mala zasobnaoscia(naszych)inwestrow portfeli.

Moje skromne zdanie te schody na filmiku-prawdziwa sztuka stolarstwa:yes:-chociaz nie w moim stylu:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przyjemnością zobaczę :D

DEZET, a co to jest to „YT”, chyba się nie spotkałam :(

 

:wiggle:Kunszt - to jest to co nam ginie wraz z nowoczesnością. Coraz mnie tej ręcznej dopieszczonej roboty. Więc podziwiajmy takich artystów jak ten Ness Tillson.

Sztuka nie musi być praktyczna, cho w przypadku tych schodów podejrzewam, że wszystko zostało przemyślane w najdrobniejszym szczególe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pesteczko - YT to chyba youtube. Niestety pod nazwiskiem nie udało mi się nic znaleźć ale wpisz StairDesigner :)

A tu jeszcze stronka http://www.stairdesigner.org/

 

Dzięki Sylwia :lol2: błysnęłam, ale ten zalew skrótów mnie powala

W adresik zaraz zerknę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie YT to ten portal z filmikami;) Szukać trzeba jako nesstillson lub właśnie stairdesigner- sorki za złą informację. Poza tym można też ściągnąć ze strony tego Pana program do projektowania schodów (z ograniczeniami, ale ciekawy), a zapisując się na newsletter dostanie się też co jakiś czas maila od niego z ciekawostkami dotyczącymi schodów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie myślę o schodach w moim domu. Myślimy żeby robić je samodzielnie. Na konstrukcji metalowej. Obawiam się jak nam to wyjdzie, a poza tym co tu dużo mówić całe drewniane podobają mi się bardziej i chyba lepiej wkomponują się we wnętrze. Dlatego szukam dalej. Podstawowym kryterium jest cena! Mają być tanie. Natknęłam się na firmę Sowosz produkującą schody z drewna sosnowego. Piękne nie są ale nie mam żadnej gwarancji że sami zrobimy ładniejsze ;) Wiem że świerk długo nie wytrzyma ale za te pieniądze (1570 zł. brutto)?

Słyszał ktoś o tej firmie? Co myślicie o tych schodach?

link do stronki: http://www.sowosz.pl/schody-zabiegowe/eqd-l080r.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz przyjaciel rok temu kupił schody Sowosza do domku letniskowego. Wada – są wąskie.

My zrobiliśmy takie schody sami wsparte na dwóch belkach kupionych w tartaku, tzw. młynarskie bez podstopnic. Tymczasowo służyły dość dobrze, ale na zasadzie z braku laku.... Na szczęście już niedługo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwitko, na czas budowy było inne paskudztwo, bardziej drabiniaste. Nasze młynarki są jak prawdziwe schody, tyle że mało starannie wykonane. Ja sobie wymyśliłam schody, całą konstrukcję na grubej pojedynczej belce drewnianej z grubymi trepami. Dogadaliśmy się w naszym pobliskim tartaku skąd od początku bierzemy drewno. Wybrali dla nas odpowiedni pień, przycięli, zaimpregnowali.To samo jeśli chodzi o trepy, bo moje marzenie to min. 8 cm grubości. Musieliśmy poczekać, aż wszystko dobrze wyschnie. Poza tym kwestia kasy. Dom wybudowaliśmy bez kredytu i poszły wszystkie zasoby. Wykończenie ciągle jeszcze robimy. Młynarki jeszcze ciągle nam służą (szer. 110 cm). Rozmontujemy już za miesiąc, jak przyjadą elementy właściwych schodów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...