Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

kwitko świerk to bardzo miękkie drewno nie nadaje się na schody lakiery teraz są super ekstra twarde ale co z tego jak podłoże tak miękkie że paznokciem dziury zrobisz. Buk dąb jesion i jeszcze kilka odmian drewna i będziesz miała spokój na wiele lat a tak 2 razy ta sama robota i kasa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dany5 właśnie takie opinie słyszałam o świerku czy sośnie. Ale pomyślałam że może jak się da więcej lakieru? Już sama nie wiem :(

 

nic to nie da że więcej lakieru świerk jest miękki i tego nie zmienimy poczekaj przemęczcie się jakiś czas i zrób raz a dobrze za sosne czy świerk w twoim naszym rejonie zapłacisz ok 3500zł a buk czy dąb koło 5000zł to żadna oszczedność.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam.

W moim małym domku zamarzyły mi się wygodne schody. Odrzuciłem schody zabiegowe i założyłem, że wysokość stopnia będzie ok 17cm, stopnie będą na ok 29cm a szerokie na 100cm. Po wielu zmianach powstała poniższa koncepcja: stopień/spocznik 100x100cm, 12 stopni, spocznik 220x100cm i na końcu 3 stopnie.

 

parter:

jMI13pXintVL13bHzX.jpg

 

piętro:

5nq1tkcg67aT6aDvtX.jpg

 

Co myślicie o tym, co by nie mówić, nietypowym rozwiązaniu? Najbardziej gryzą mnie dwie sprawy:

1. Pierwszy stopień jest jednocześnie spocznikiem do zmiany kierunku ruchu.

2. Zaraz za ostatnim stopniem są drzwi do pokoju dziecka.

Czy według Was to rozwiązanie ergonomiczne, bezpieczne i co było założeniem wygodne na co dzień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kramb :D

1. nie budzi we mnie żadnych wątpliwości. Stopień=spocznik jako pierwszy w takim układzie to coś co stosuje się dość często. Wejdź na Houzz i tam poszukaj Stairs - jest mnóstwo inspirujących założeń.

2. nie możesz przesunąć tych drzwi dalej od schodów? Albo zastosuj spocznik 100x100 jak na parterze i 3 stopnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ardea, dzięki :) Aż się spłoniłam rumieńcem :)

 

Kramb, co do ad.1 - jak najbardziej. Mozna niezłe cuda zrobić z takim pierwszym stopniem -spocznikiem. W projekcie Macka Skupińskiego (www.mooos.pl - wnętrze z lat 20) te schody mają na poczatku jako pierwszy stopień blachę 1mx1m. Niestety zdjęcie z widoczną blachą zostało usunięte.

Podobne zabiegi wklejamy czasami dziewczyny w dziennikach - trochę zdjęć masz tu: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?150611-SzaroCzarnaNagaJama&p=4513808&highlight=schody#post4513808

 

co do ad.2 - to pewnie innego wyjścia nie ma. Jeśli dziecko jest młodsze, to jakoś zabezpieczyłabym zejście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MagdaBartek PIĘKNE!!!!!!

czy jest szansa na jakieś fotki z twojego domku, bo widzę, że będzie śliczny :)

 

 

na osobny wątek nie mam czasu") robota + roczne dziecko i dom wykańczamy mieszkając w nim:) teraz sie skupiamy na ogrodzeniu i ogródku i podjazd najwazniejszy bo mamy 2 stanowiskowy garaż w piwnicy - a to teraz priorytet żeby dziecko bezpiecznie wypuścic na dwór:)

 

może zimą :)

wklejałam kuchnie i pokój małego /bawialnie chyba jeszcze nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...