Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kramb :D

2. nie możesz przesunąć tych drzwi dalej od schodów? Albo zastosuj spocznik 100x100 jak na parterze i 3 stopnie.

 

Drzwi nie mogę, niestety, bardziej przesunąć. Przyznaję Ci rację, że górny spocznik 100x100 byłby lepszy bo schody byłyb by bardziej proporcjonalne, ale jeśli dam trzy stopnie, to za ostatni pozostanie mi tylko 33cm do ściany. Chyba, że źle interpretuję Twoją sugestę? Mogę zrobić spocznik - stopień - spocznik - stopień, ale czy taka ilość spoczników będzie wygodna?

 

Na houzz znalazłem sporo inspiracji, dzięki :)

 

 

Kramb, co do ad.1 - jak najbardziej. Mozna niezłe cuda zrobić z takim pierwszym stopniem -spocznikiem. .

Spirea, dzięki za poparcie mojego pomysłu i inspiracje. Gratuluję gustownego domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A nie możesz czegoś w tym kierunku, jak wersja zielona, albo czerwona? Przećwiczyłeś takie opcje?

[ATTACH=CONFIG]126469[/ATTACH]

 

Odrzuciłem schody zabiegowe z różnych względów (estetyka, wygoda i łatwość wykonania i wykończenia). Chyba zwężę bieg i spoczniki do 90cm, a stopnie do 28cm. Dzięki temu zyskam dodatkowy stopień w głównym biegu, na górze będzie spocznik 90x90, jeden stopień i zostanie 1m do ściany.

Do rozpoczęcia budowy kilka miesięcy, jeszcze się z tym "prześpię" kilka nocy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwężaj biegu. Ja mam 110 i czasem myślę, że jeszcze z 10 cm by się przydało. Lepiej wyglądają i lepiej się chodzi szerszymi.

Masz zapas do kombinowania, bo standard wygody to 18 wys. i 26 głębokość. Tym się posłuż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacław, piękne schody :)

 

Spirea, normalnie szczęka mi opadła :yes: świetnie wygląda ta przemysłowa konstrukcja z jesionowymi stopniami :) Masz chyba najbardziej oryginalne i jednocześnie ładne schody na fm (bo oryginałów ale niekoniecznie urodziwych to by się parę znalazło ;) )

Edytowane przez Elena76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Schody masz faktycznie piękne, ale chyba największe wrażenie robi ta ściana wokół której idą schody. Jakim kamieniem je obłożyłeś?

Generalnie to połączenie kamienia i drewna wyszło super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jacław :rolleyes: tak myślałam, że na betonie i belkach wiszą.

A jeszcze powiedz – ten słup, na którym wiszą schody jest jakoś w środku wykorzystany? Czy mnie się zdaje, czy tam masz drzwi na jednej fotce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...