Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dziękuję wszystkim za miłe słowa :)

 

Dzięki Jacław :rolleyes: tak myślałam, że na betonie i belkach wiszą.

A jeszcze powiedz – ten słup, na którym wiszą schody jest jakoś w środku wykorzystany? Czy mnie się zdaje, czy tam masz drzwi na jednej fotce?

 

Poza tym, że jest w środku komin od kominka, to nie jest wykorzystany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello,

 

Przejrzałam cały wątek. PIękne schody, pomysły i wykonia.

Mamy już schody. Wylane. Dwubiegowe, proste ze spocznikiem. NIewykończone of course, bo dom jest aktualnie w stanie surowym i w takim pozostanie do przyszłego roku. Początkowo, zgodnie z projektem, miała je przedzielać ściana i balustrada byłaby niepotrzebna, ALE:) zmieniliśmy zdanie... Teraz zastanawiamy się nad jakąś balustradą, żeby wykluczyć efekt tunelu.

Spodobała mi się idea balustrady pełnej (wymurowanej lub wylanej z betonu), otynkowanych i pomalowanych, z drewnianą balustradą. Nie przecinałaby tak przestrzeni jak pełna ściana, Na necie słabo z inspiracjami...

Co sądzicie o takim rozwiązaniu? Muszę się szybko ogarnąć z tematem, żeby panowie budowlańcy zanim bezpowrotnie nas opuszczą zdążyli wykonać taką balustradę.

kalafiorek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello,

 

Przejrzałam cały wątek. PIękne schody, pomysły i wykonia.

Mamy już schody. Wylane. Dwubiegowe, proste ze spocznikiem. NIewykończone of course, bo dom jest aktualnie w stanie surowym i w takim pozostanie do przyszłego roku. Początkowo, zgodnie z projektem, miała je przedzielać ściana i balustrada byłaby niepotrzebna, ALE:) zmieniliśmy zdanie... Teraz zastanawiamy się nad jakąś balustradą, żeby wykluczyć efekt tunelu.

Spodobała mi się idea balustrady pełnej (wymurowanej lub wylanej z betonu), otynkowanych i pomalowanych, z drewnianą balustradą. Nie przecinałaby tak przestrzeni jak pełna ściana, Na necie słabo z inspiracjami...

Co sądzicie o takim rozwiązaniu? Muszę się szybko ogarnąć z tematem, żeby panowie budowlańcy zanim bezpowrotnie nas opuszczą zdążyli wykonać taką balustradę.

kalafiorek

 

Coś takiego?

http://lh6.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/S5LkpD97F0I/AAAAAAAABac/xaqEWIdEEPk/Atelier%20Waldblick%205.JPG

To jedna z moich ulubionych inspiracji, ale faktycznie, nie ma tego dużo.

 

ps. zachwyca też okno za schodami, ale pozachwycam się po cichu, bo to nie ten wątek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodobała mi się idea balustrady pełnej (wymurowanej lub wylanej z betonu), otynkowanych i pomalowanych, z drewnianą balustradą. Nie przecinałaby tak przestrzeni jak pełna ściana, Na necie słabo z inspiracjami...

 

często takie balustrady wykonuje się nie z kamienia czy betonu ale lekkiej konstrukcji obitej k-g. Myślę ze to lepszy pomysł bo i balustrada lżejsza i jeśli za parę lat znudziłoby sie to łatwiej czegoś takiego sie pozbyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalafiorek w necie jest masę inspiracji :rolleyes: Wpisz w googla „stairs case”, albo „contemporary stairs” i zobaczysz ile fotek Ci wyskoczy.

Jest też kilka tysięcy zdjęć na houzz.com w zakładce „stairs”. Jeszcze Ci się przeje :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Przejrzałem dużą ilość postów i nie znalazłem nic na mój temat więc pytam

Chcemy zamówić schody dywanowe samonośne dwuzabiegowe bez podestu

Moje pytanie z jakiego drewna ponieważ róznice cenowe są dość duże (chodzi mi o krajowe, nie egzotyczne)

Jeśli ktoś zna "za i przeciw" schodów tego typu z

-dębu

-jesionu

-buku

Kontakty do stolarzy z Podbeskidzia i okolic gotowych podjąć się , mile widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź:)

 

Jeszcze houzz.com tu cała kopalnia i wsio jest zakladkami podzielone na pomieszczenia.

 

Rysowałam takie na fotce dla Malkul. Ona ma dębowe schody

Malkul_balustradka-visual-04a.jpgMalkul_balustradka-visual-04b.jpg

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, poszukuję ciekawych inspiracji. Po pierwsze szukamy stolarza z okolic Trójmiasta, Wejherowa- kogoś solidnego. Po drugie: zastanawiamy się nad schodami z sosny - ze względu na cenę i wygląd, bardzo sosnę lubimy. Wiemy, że to miękkie drzewo, nie boimy się wgnieceń itp, ale podobno sosna strasznie się wyciera. Czy ktoś z Was zdecydował się może na sosnowe schody? Kolejnym typem są bukowe lub jesionowe. Szukamy schodów samonośnych, ażurowych, zabiegowych z podestem, kształt litery L. Tralki, barierki jak najprostsze. Myślimy o połączeniu w schodach koloru drewnianego (naturalnego dla danego gatunku drewna) + bieli. Macie jakieś ciekawe inspiracje? Jedna ściana w przedpokoju będzie ceglana (czerwona albo biała cegła), więc schody też muszą być raczej "klimatyczne"...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inspiracji szukaj na houzz.com. w zakładce stairs.

Zajrzyj też do Julianny - ma pomysł na piękne schody przy ceglanej ścianie :)

Wpisz w google "stairs case", "stairs contemporary" albo kombinacje tych słów. W grafice wyrzuci masę fotek.

U mnie będą sosnowe. Już dossychaja w tartaku. Ażurowe z trepami wspartymi na grubej belce drewnianej. Montujeny we wrześniu. Na razie już ponad 3 lata służa nam samodzielnie zrobione też sosnowe a'la młynarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestka, jak mogę znaleźć Juliannę :)?

Koniecznie wrzuć fotkę Waszych schodów :) Czy możesz wrzucić też zdjęcie tych młynarskich?

Też myślimy o zrobieniu tymczasowych schodów, póki co musimy nieźle zaciskać pasa z funduszami budowlanymi, budujemy sami, bez kredytu i ciężko będzie wysupłać kasę na docelowe schody tak od razu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...