Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Lenk@ świetne schody!Pokaż kawałek więcej :wiggle:

 

 

DSCN0301.jpg

 

 

witam, może teraz troche więcej widać, stolarz ze śląska, bardzo dobry:) zresztą robił nam całą stolarkę. uważam że ceny ma całkiem normalne. schody dąb amoniak.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie,

Mam problem z zaprojektowaniem schodów, otóż nie wiem jak ustalić ich kąt. całkowita wysokość to 307cm, ale strop zaczyna się już na wysokości 268cm natomiast otwór w stropie ma wymiary 168x70cm.

Jeśli potrzeba podać jeszcze jakieś wymiary to proszę o wiadomość. a może ktoś posiada gotowy poradnik jak zmieścić schody w nietypowych miejscach? chodzi mi o w miarę wygodne wchodzenie na górę, gdyż planuję w przyszłości zamieszkać na poddaszu (przynajmniej na jakiś czas)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazasz, ze wszyscy sami sobie projektuja tutaj schody? :eek: Raczej wzywaja fachowca. Bardzo trudno zaprojektowac schody tak, zeby np. nie spasc z nich. Raczej wez kogos kto ci je zrobi. Tym bardziej, ze masz nietypowe wejscie na poddasze. Pewini widziales zdjecia schodow z tego watku, wydawalo ci sie ze ludzie sami je zaprojektowali i zainstalowali?:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie,

Mam problem z zaprojektowaniem schodów, otóż nie wiem jak ustalić ich kąt. całkowita wysokość to 307cm, ale strop zaczyna się już na wysokości 268cm natomiast otwór w stropie ma wymiary 168x70cm.

Jeśli potrzeba podać jeszcze jakieś wymiary to proszę o wiadomość. a może ktoś posiada gotowy poradnik jak zmieścić schody w nietypowych miejscach? chodzi mi o w miarę wygodne wchodzenie na górę, gdyż planuję w przyszłości zamieszkać na poddaszu (przynajmniej na jakiś czas)

 

777i, jeśli dotąd nie przyszło Ci do głowy, żeby poczytać na stronach producentów schodów, znaleźć tam opisy i rysunki techniczne schodów, to lepiej nie ruszaj tego tematu samodzielnie, tylko zleć fachowcowi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

777i, jeśli dotąd nie przyszło Ci do głowy, żeby poczytać na stronach producentów schodów, znaleźć tam opisy i rysunki techniczne schodów, to lepiej nie ruszaj tego tematu samodzielnie, tylko zleć fachowcowi :(

 

 

Czytałem i znalazłem różne typy schodów, niektóre na wysokość 300cm, ale długość otworu w stropie ok. 120cm, niektóre na wysokość bodajże 260, ale długość stropu 160. Ja chcę znaleźć kompromis pomiędzy tymi propozycjami, bo wysokość jest jak w pierwszym przypadku, ale otwór w stropie z drugiego przypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem i znalazłem różne typy schodów, niektóre na wysokość 300cm, ale długość otworu w stropie ok. 120cm, niektóre na wysokość bodajże 260, ale długość stropu 160. Ja chcę znaleźć kompromis pomiędzy tymi propozycjami, bo wysokość jest jak w pierwszym przypadku, ale otwór w stropie z drugiego przypadku

 

Ale oprócz wysokości całych schodów i otworu w stropie jest wiele innych wymiarów, które są ważne - głębokość stopnia, wysokość itp. Typ schodów też ma niebagatelne znaczenie ... Poza tym to nie jest forum, na którym projektanci udzielają rad za friko - większość z nas jest "tylko" inwestorami. Nie znamy się na wszystkim. Potrzebujesz projektu schodów - musisz szukać fachowca - najczęściej człowieka, który ci te schody wykona. A gdyby przez głowę przeszedł ci pomysł samodzielnego wykonania schodów to prywatna rada ode mnie - odpuść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Moze ktos w stanie bedzie mi pomoc.

Chodzi o nasze schody, nie wiem jak moglabym ten problem rozwiazac.

W domu beda(sa) schody betonowe, zabiegowe. Zaczynaja sie od piwnicy a koncza na pierwszym pietrze. Ja chcialam je podciagnac do poddasza, gdzie bedzie pokoj goscinny i bawialnia. Na pierwszym pietrze nie ma jednak scianki(po lewej stronie) ,poniewaz pierwsza koncepcja byly schody drewniane na poddasze, ale obawiam sie, ze to bedzie zle wygladalo z braku spojnosci. Kurcze mam nadzieje, ze ktos zrozumial o co chodzi.:bash:

Dla zobrazowania wysylam zdjecia.

20120715_173737.jpg

schody1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Moze ktos w stanie bedzie mi pomoc.

Chodzi o nasze schody, nie wiem jak moglabym ten problem rozwiazac.

W domu beda(sa) schody betonowe, zabiegowe. Zaczynaja sie od piwnicy a koncza na pierwszym pietrze. Ja chcialam je podciagnac do poddasza, gdzie bedzie pokoj goscinny i bawialnia. Na pierwszym pietrze nie ma jednak scianki(po lewej stronie) ,poniewaz pierwsza koncepcja byly schody drewniane na poddasze, ale obawiam sie, ze to bedzie zle wygladalo z braku spojnosci. Kurcze mam nadzieje, ze ktos zrozumial o co chodzi.:bash:

Dla zobrazowania wysylam zdjecia.

 

Alija, a czemu uważasz, że będzie brak spójności ? Popatrz na te 007_escada.jpg

Niby każda część z innej bajki, A nikt nie powie, że to razi choćby odrobinkę.

Wszystko zależy jak te schody wykończysz. Ja bym się tego nie bała.

Polataj trochę po http://www.houzz.com/photos/staircase Na pewno coś Cię oświeci :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestko dziekuje bardzo za inspiracje :)

Jakos nie potrafie sobie wyobrazic schodow betonowych(beda pokryte drzewem) z takimi "dostawianymi". Bardzo podobaja mi sie schody dywanowe, ale tez musza byc zabiegowe. Szukalam takiego przypadku w necie, ale niestety....Moze ktos z Was ma takie rozwiazanie w domu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alija, jest pełno inspiracji w necie schodów dywanowych zabiegowych.

Pierwsze lepszy przykład stąd: http://www.schody.leszczynskie.net/

]http://www.schody.leszczynskie.net/userfiles/image/28n.JPG

 

A tu piękne schody anjamen, zamieszczone w tym wątku

 

schody1%252520004.jpg

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?90059-Schody-pochwalcie-si%C4%99-zapytajcie&p=4747353&viewfull=1#post4747353

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schody naprawde cudne!!!!

 

z tym, ze ja nie bede miala sciany, jedynie chyba jakas balustrada wchodzi w gre :rolleyes:

 

Pogrzebalam uwazniej w necie ;)...moze cos w tym stylu ale schody dywanowe?

 

http://img526.imageshack.us/img526/3840/schodym.jpg

 

albo...

 

http://img407.imageshack.us/img407/8848/schodydywanowe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moi znajomi maja tak jak u ciebie, rozwiązali to w ten sposób: do piwnicy betonowe, od parteru na poddasze drewniane, u nich są te do piwnicy wyłożone płytkami (takimi jak podłoga) a schody w górę mają drewniane ażurowe ..... wygląda to nawet fajnie, schody w dół nie rzucają się w oczy bo zlewają się z podłogą a te w górę są mocno wyeksponowane kolorem, podłoga i schody w dół jasny beż a w górę dębowe schody barwione na ciemny orzech albo palisander nie wiem dokładnie zdjęć niestety nie mam .....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...