Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gumisiowa ..... jasna sprawa , ze Domy z Wizja :p...... nie jest to jednak Stylowy 2 ( swoj projekt poznalabym :confused: ..... chyba )

 

KWG schody bardzo ladne ...... sama o takich myslalam niestety teraz juz za pozno na samonosniaki moze wkombinuje cos podobnego z pomoca kolegi z forum :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eveee, gorzej jak go finanse przytłoczą :p Ale to białe cudo nie powinno być jakieś specjalnie drogie w produkcji. Malkul sobie poradziła nawet ze szklaną balustradą - zeszła z kosztów 5 x.

 

Gumiśku, jak zawsze żal, że człowiek ma tylko jedne schody w domu :sick: prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mąż mnie niedługo rzuci, powie, że go przytłaczam nadmiarem koncepcji.... no ale jak tu nie przytłaczać???? Świetna ta biała balustrada!

 

Biała balustrada nie jest problem, stal malowana proszkowo, do tego pochwyt nie drewniany, a z kompozytu. Jest jeszcze opcja bielenia buku, jesionu bądź dębu przy czym nie uzyska się białego koloru tylko wybielony materiał:

http://www.centrum-schodow.com.pl/img/67/big/10.jpg

http://www.centrum-schodow.com.pl/img/67/big/11.jpg

 

Np. bardzo fajnie wygląda dąb bielony szczotkowany na podłogach z dębem bielonym szczotkowanym na schodach. Najlepiej jak klient daje dodatkowo próbkę koloru :)

 

 

Natomiast tak wyglądają nasze schody kompozytowe, do których można zrobić balustradę oczywiście:

http://www.centrum-schodow.com.pl/img/8/big/10.jpg

Edytowane przez proxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eveee, gorzej jak go finanse przytłoczą :p Ale to białe cudo nie powinno być jakieś specjalnie drogie w produkcji. Malkul sobie poradziła nawet ze szklaną balustradą - zeszła z kosztów 5 x.

 

Pesteczko, właśnie ja wiem co on mi powie: "a co to za problem to zrobić samemu?" Zawsze tak mówi :) Więc to jest tylko kwestia mojego braku zdecydowania, a nie wykonania. A tu co rusz ktoś coś pięknego wkleja, a ja biedny żuczek... :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pesteczko, właśnie ja wiem co on mi powie: "a co to za problem to zrobić samemu?" Zawsze tak mówi :) Więc to jest tylko kwestia mojego braku zdecydowania, a nie wykonania. A tu co rusz ktoś coś pięknego wkleja, a ja biedny żuczek... :p

Twój Mąż chyba lubi te "meska częśc' ostatniej reklamy ING;)

nic nie jest problemem zrobic samemu - jesli w tym czasie Twój Mąż zarobi co najmniej 2 mniej niz ynosi wykonanie barierki u stolarza, bez zadnych konsekwencji zawodowych, i wykona to w tym samym czasie co stolarz, to niech robi sam. spisz z nim umowe na wykonanie barierki i czego tam jeszcze chce zrobic sam, podaj terminy wkonania i kwoty do zaplaty oraz kary za nieterminowe wykonanie.:wiggle:.

Daj Mu z 10dni wiecej od terminów fachowców na wykonanie, ale za to skróć czas rozwiazania umowy z powodu braku realizacji w terminie do 14 dni z kara podwójego zwrotu wartosci wykonania prac - za poprawki bedziesz placić drozej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojgoc, jakbym siebie czytała. Nie każdy niestety potrafi sam, albo równie dobrze jak fachowiec, wykonać. Kłopot z zakupem odpowiedniego materialu, kłopot z czasem. A najważniejsze to kwestia czy lepiej zarobić pieniądze i dać zarobić innym. Czy też zrezygnować z zarobku na rzecz być może nie najlepiej wykonanego elementu w domu. Chyba, że ma się osobistego speca jak Malkul :rolleyes: Ja to ćwiczę z naszymi schodami – leżą w częściach w garażu i czekają, aż mój J. zbierze ekipę chętnych do ciężkich prac fizycznych :p

 

A jak się mają Twoje schody? ruszyło się coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój Mąż chyba lubi te "meska częśc' ostatniej reklamy ING;)

nic nie jest problemem zrobic samemu - jesli w tym czasie Twój Mąż zarobi co najmniej 2 mniej niz ynosi wykonanie barierki u stolarza, bez zadnych konsekwencji zawodowych, i wykona to w tym samym czasie co stolarz, to niech robi sam. spisz z nim umowe na wykonanie barierki i czego tam jeszcze chce zrobic sam, podaj terminy wkonania i kwoty do zaplaty oraz kary za nieterminowe wykonanie.:wiggle:.

 

O to to, mam już nawet kilka pomysłów na te kary.....:wiggle:

 

Daj Mu z 10dni wiecej od terminów fachowców na wykonanie, ale za to skróć czas rozwiazania umowy z powodu braku realizacji w terminie do 14 dni z kara podwójego zwrotu wartosci wykonania prac - za poprawki bedziesz placić drozej.

 

No właśnie wiem, że dałby radę, bo go trochę znam ;) Ale tak jak Pestka pisze, czasu brak, jak człowiek zawodowo zaabsorbiwany. Ale zdolna bestia jest. Kwestia często jest inna - robią fachowcy, a człowiek się denerwuje, jak potem przyjrzy się szczegółom wykonania, że sam by lepiej zrobił... ale to różnie bywa, nie można generalizować. Tylko właśnie z tym czasem problem, a mi się nie chce czekać!

 

A najważniejsze to kwestia czy lepiej zarobić pieniądze i dać zarobić innym.

 

......i tak człowiek się buja z tym konfliktem tragicznym od początku budowy po dziś dzień ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekamy na drewno - bedą z doussie same stopnie, tak jak i podloga. podstopnie z tynku ozdobnego.

nie do końca ustalilismy wzór poreczy - mamy rozbieżne wizje

 

To ładne zestawienie. W tych wizualkach, które Ci robilłam ten wzór wyglądała najlepiej. Jest taka strona czeska (ale sprzedaja w Polsce) Umakov http://www.umakovshop.com/ Widziałam tam sporo prostych wzorów elemenrtów balustrad. Jak nie możecie się zdecydować, to może pokombinuj co wybrać, żeby w razie zmiany decyzji łatwo było wymienić na inne.

Uważam, że powinniście zrobić balustradę z prościutkich cienkich kutych tralek i dać drewniany pochwyt o przekroju okrągłym. Im proście tym lepiej. Bo Wasze schody są wystarczająco efektowne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za linka pesteczko,

u nas problem nie jest w ksztalcie balustrady - oboje jestesmy za spokojnym wzorem - zadnych kutych rózyczek, galązek czy innych tego typu elementów.

problem w tym, ze ja mam wizje aby wszelkie barierki i ogrodzenie mialo ten sam wzór, a moja polowa uważa, że wewnatrz moze być inaczej jak na zewnatrz.

i tak sie przekomarzamy póki co:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo, a prosiłeś o wstawienia na wizualce balustrady jak z połamanych gałęzi :p

Prostą róbcie.

Jeśli w środku i na zewnątrz będą jednakowe, to da efekt uspokojenia całości, taki kroczek w nowoczesność. Wiesz, im mniejsza różnorodność elementów tym bardziej elegancko i nowocześnie. Poza tym prostota elementów stałych pozwoli Twojej Połówce szaleć potem z dekoracjami. Może tym ją przekonasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gałązki nieźle pasują. W ogrodzie też by się sprawdziły.

 

EH, to calkiem inaczej - dom robi się (w założeniu) jeden bywa, że na całe życie. Kobiecie jest niezwykle trudno wybrać jedną możliwość, gdy podoba się wiele. Dekoracje, rozumiem kolory tapicerki, poduchy, zasłony i takie tam, można zmieniać nawet sezonowo, bawić się kolorami i stylami. Tragedia, gdy tak się zrobiło stałe elementy wystroju, że trzeba się do nich bezwzględnie dopasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...