Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nasze chody... czekamy na poręcz, będzie biała z tralkami kutymi taka troszkę w francuskim stylu.....ale to dopiero po Nowym Roku

 

http://imageshack.us/a/img17/4664/dsc1008c.jpg

 

http://imageshack.us/a/img802/100/dsc1007i.jpg

 

http://imageshack.us/a/img254/5948/dsc1010i.jpg

Cudne schody i przepiekna dekoracja! Można zaytac skąd te sanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudne schody i przepiekna dekoracja! Można zaytac skąd te sanie?

 

 

 

Witamy, dziękujemy bardzo. Sanie i dekoracje myszkowe, które są cudne pochodzą ze sklepu decoratore.pl Poniżej przesyłam link. aktualnie maja promocje na wszystkie artykuły i ozdoby Bożonarodzeniowe - 15% :wiggle:

 

http://www.decoratore.pl/Produkty,id,1238/Sanie_Santa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

zabieram się właśnie za schody u mnie w domu

 

nie jest to nic wielce skomplikowanego, ale też nie najprostsze schody

 

3 trójkąty, 9 prostych, i znow 3 trójkąty

 

na boki mam już zrobione wangi z MDF 16 mm, na do planuje jakiś zgrabny ćwierćwałek

po lewej stronie jest ściana, a po prawej wolna przestrzeń, czyli te 9 prostych schodów będzie otwarte, pod nimi też wanga

podstopnice też z mdf

wszystko malowane na biało

pod podstopnice stwierdziłem, że zamocuje listewki 10 mm, a same podstopnice do tych listewek wkrętem, dodatkowo przykleję to klejem, albo sylikonem (co w domu będzie), a przy montażu stopni wypełnię wolne przestrzenie pianką niskoprężną, która je dodatkowo doklei

oczywiście wangi na kołki do ścian/schodów + klej/sylikon

 

stopnie robię z klejonki kupionej w castoramie (dąb 28 mm), 430 zł za sztukę (3000mmx600mmx28mm)

 

i teraz pytanie, bo chcę same stopnie montować na piance niskop.

do poziomowania schodów chcę wbić kołka rozporowego w beton, a do niego kręcę śrubę/wkręt z łbem 10 mm, ewentualnie konfirmat

i tak myślę ze 4 (maks 5-6) takich śrub na stopień prosty (na zabiegowe może więcej w miarę potrzeby)

 

czy tak będzie ok:??

miałem robić listewki, ale z tym za dużo roboty

 

jeśli tak będzie OK, to jaką przestrzeń zostawić pod stopniem na piankę ??

czy minimalnie wystarczy na grubość łba tej śruby, czyli ok 4-5 mm, czy dać ok. 10 mm ??

 

no i od razu pytanie, czym obecnie maluje się schody

ja bym chętnie pojechał domaluxem bezzapachowym (żona w ciąży, a wszystko robię w domu, nie chcę jej smrodzić)

ewentualnie polećcie jakiś dobry - trwały (nie musi być najtańszy) lakier,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]156574[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]156575[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]156576[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]156577[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]156578[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]157003[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]157004[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]157005[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]157006[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]157007[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]157008[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]157009[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]157010[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]157011[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]157012[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]157013[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]157014[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]157015[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]157016[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]157017[/ATTACH]

 

Wszystkie realizacje są bardzo fajne :)

 

Mam jednak pytanie - jak wygląda sprawa naprężeń przy tych schodach? Muszą one choć minimalnie drgać przy chodzeniu po zewnętrznej stronie - jak się wtedy zachowuje szklana balustrada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie realizacje są bardzo fajne :)

 

Mam jednak pytanie - jak wygląda sprawa naprężeń przy tych schodach? Muszą one choć minimalnie drgać przy chodzeniu po zewnętrznej stronie - jak się wtedy zachowuje szklana balustrada?

 

Bardzo fajne ????

Moim zdaniem wyglądają imponująco.

Zwazywszy ze aby takie cos zrobic to trzeba miec plan na początku budowy i oczywiscie pomieszczenie na takie schody czyli odpowiedni dom.

 

Jacław zerknij na linka tam widac jak to robił gosc

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?169748-Z-p%C5%82askim-dachem-i-nut%C4%85-modernizmu-%29-ZAPRASZAMY/page7

 

solidna konstrukcja nic nie drgnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie, mam pytanie na temat "barwienia na kolor" dostałem właśnie wycenę schodów dywanowych na beton materiał merbau oraz alternatywną wersję (tańszą) schody dębowe barwione na kolor merbau, czy ktoś ma coś takiego? czy warto rozważać taką opcję?

Bedę bardzo wdzięczny za pomoc.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie realizacje są bardzo fajne :)

 

Mam jednak pytanie - jak wygląda sprawa naprężeń przy tych schodach? Muszą one choć minimalnie drgać przy chodzeniu po zewnętrznej stronie - jak się wtedy zachowuje szklana balustrada?

 

Witam,

 

 

same stopnie bez balustrady uginają się ok 3-4mm na końcu. Taki ruch jest niewyczuwalny pod nogą, natomiast jeżeli zamontujemy do nich balustradę szklaną schody nie uginają się ani na milimetr. Na szybę nie działają bardzo duże siły bo z założenia nie jest elementem konstrukcyjnym - może być, ale niekoniecznie musi. Często balustradę zaczynamy od 3 stopnia by można było wskoczyć na schody z boku i wszystko jest w porządku.

 

DSC_0297.jpgDSC_0298.jpgDSC_0300.jpg

 

Wytrzymałości są policzone, na konstrukcję mamy certyfikat bezpieczeństwa CE i właśnie o konstrukcji chciałbym powiedzieć dwa słowa. 80% schodów montujemy na ścianach z dziurawki, silki, ytong, rzadko zdarza się, że ktoś ma wylany żelbet. Konstrukcja jest tak zaprojektowana, by schody dało sie zamontować na każdej ścianie. Druga sprawa, że ingerujemy w ścianę tylko na 6cm. W porównaniu do ogólnej grubości ściany czyli ok 25cm jest to bardzo niewiele. Montaż trwa tylko dwa dni i schody z tymczasowymi wyłożeniami są gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne schody i nie zajmują zbyt dużej powierzchni. Z tego co widać nie są też na wysoki połysk, jestem przeciwniczką śliskich powierzchni bo przejechałam się raz i obiłam, dlatego proste nie za szerokie, z poręczą, by się było czego chwycić w nieszczęściu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie. Jestesmy w trakcie wymyslania poreczy do naszych schodow. Narazie sciana ze schodami wyglada tak [ATTACDSC_3348.jpgA schody beda wygladac tak 382747_309569179087394_379165036_n.jpg znaczy podstopien.

I chcemy zrobic szklo zamiast barierki. Barierka za bardzo tworzyłaby klatke schodowa ze schodów a jak widac na zdjeciu schody sa w salonie stad tez pomysl ze szkłem.

I teraz nie wiemy czy zrobic trzy szyby czy dwie. Dwie wygladaja lepiej ale ta duza bedzie wazyc ponad 90 kg ... chyba za duzo. Albo trzy szyby. Tak to by wygladalo schody 1.jpgschody 2.jpgschody.jpgDoradzcie czy to dobry pomysl z takimi szybami??

Edytowane przez Beata Weronika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...