Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

[ATTACH=CONFIG]157008[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]157009[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]157010[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]157011[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]157012[/ATTACH]

 

Ciekaw jestem Waszych opinii :) Wykonujemy takie schody głównie w nowoczesnych projektach

 

Pozdrawiam

Witam

 

Przepiekne sa te schody. My mamy betonowe wychodzace ze sciany i chyba nie da sie juz ich obudowac drewnem w calosci. Za maly bylby przeswit. Ale mam pytanie jaki jest koszt jednego takiego podstopnia i barierki szklanej jesli to Pan wykonywal tez barierke. Moze byc na priv.

Z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam do Was pytanie. Jestesmy w trakcie wymyslania poreczy do naszych schodow. Narazie sciana ze schodami wyglada tak [ATTAC[ATTACH=CONFIG]158162[/ATTACH]A schody beda wygladac tak znaczy podstopien.

I chcemy zrobic szklo zamiast barierki. Barierka za bardzo tworzyłaby klatke schodowa ze schodów a jak widac na zdjeciu schody sa w salonie stad tez pomysl ze szkłem.

I teraz nie wiemy czy zrobic trzy szyby czy dwie. Dwie wygladaja lepiej ale ta duza bedzie wazyc ponad 90 kg ... chyba za duzo. Albo trzy szyby. Tak to by wygladalo Doradzcie czy to dobry pomysl z takimi szybami??

 

Beatko, na tym ostatnim zdjęciu jest raczej nie szkło. Światło w krawędzi tak się załamuje, że sugeruje to grube plexi.

A czy tu musi być szkło? Wklejam inspiracje:

pierwsze 3 to szkło wooden-staircases-GLASS.jpg wooden-staircases-GLASS_frame.jpg wooden-staircases-GLASS_tafla.jpg

tu niekonwencjonalna tafla plexi wooden-staircases-PLEXI.jpg

a tu siatka wooden-staircases-LOFT_PRAHA.jpg

Reszta w następnych postach :bye:

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pesteczko,

świetne są linki stalowe mocowane do schodów i stropu - tylko ciekawe, jak wychodzą cenowo?

 

Myślę, że nie są wiele droższe niż te, na których wiesza się zasłony.

Jakiś czas temu znalazłam stronę czeskiej firmy, która zagnieżdża się właśnie na polskim rynku. Oferują półprodukty i elementy do montażu balustrad.

Mają też linki stalowe (od 3,45 do 12,09 zł zależnie od grubości), kotwienia, naciągi. Trochę trzeba poszukać i przyzwyczaić się do czeskopodobnego polskiego.

www.umakovshop.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, Gumiśka. Wszystkie na to chorujemy. Mamy jedno, a chciałoby się coś innego. Ja dlatego robię te obrazki. Drugiego domu pewnie już nie zbuduję, a w swoim niewiele zmienię. Ech, żyźń :sick:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestko, tak racje, to jest plexi a u nas ma byc szyba.

Piewsze inspiracje to sa schody dywanowe u nas kazdy stopien niestety rusza sie podczas wchodzenia na niego o jakies 0,5 cm. Szyba wiec nie moze byc scislo przymocowana.

Inne niz szyba to juz przerabialismy i fajnie to wyglada ale...mamy malego synka i boje sie ze nie bedzie bezpiecznie. Wizualnie podoba mi sie najbardziej szyba. Zobaczymy jak to wyjdzie.

Pestko cudowne inspiracje wynajdujesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przepiekne sa te schody. My mamy betonowe wychodzace ze sciany i chyba nie da sie juz ich obudowac drewnem w calosci. Za maly bylby przeswit. Ale mam pytanie jaki jest koszt jednego takiego podstopnia i barierki szklanej jesli to Pan wykonywal tez barierke. Moze byc na priv.

Z gory dziekuje.

 

Witaj!

 

3 szyby będzie prościej zamontować, sugeruję wykonanie szkła klejonego 6.4.6 czyli 6mm szkła, 4wartswy folii + 6mm szkła. Przy naszej konstrukcji stopnie sie nie uginają więc szyba nie jest konstrukcyjna, przy tym co masz u siebie trzeba przyjąć, że szyba bedzie spełniała role również konstrukcyjną więc klejona idealnie się do tego nadaje.

 

Są rysunki więc koszt prześlę na priv

 

Przy okazji wrzucę schody dywanowe, wiszące nad podłogę.

 

Dobrze widzicie, nie ma tam żadnych podciągów itd :)

 

Pozdrawiam!DSC_0438.jpgDSC_0439.jpgDSC_0435.jpgDSC_0441.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przy okazji wrzucę schody dywanowe, wiszące nad podłogę.

 

Dobrze widzicie, nie ma tam żadnych podciągów itd :)

 

Pozdrawiam![ATTACH=CONFIG]158615[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]158616[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]158617[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]158618[/ATTACH]

 

chcemy zobaczyc :) jak to jest zamontowane zwazywszy ze jak piszesz kołki wchodzą w scianę tylko 6 - 9 cm ??

Ile ważą takie schody apropos ?

i ile kosztuja moze byc na priv

pozdrawiam radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

 

3 szyby będzie prościej zamontować, sugeruję wykonanie szkła klejonego 6.4.6 czyli 6mm szkła, 4wartswy folii + 6mm szkła. Przy naszej konstrukcji stopnie sie nie uginają więc szyba nie jest konstrukcyjna, przy tym co masz u siebie trzeba przyjąć, że szyba bedzie spełniała role również konstrukcyjną więc klejona idealnie się do tego nadaje.

 

Przy okazji wrzucę schody dywanowe, wiszące nad podłogę.

 

Dobrze widzicie, nie ma tam żadnych podciągów itd :)

 

Pozdrawiam!

 

KAISER, Ty i LasekD pokazujecie BARDZO PIĘKNE schody

U mnie jest ściana z Ytonga i, ku mojemu żalowi, stanowczo odradzono mi osadzenie w niej tego typu schodów.

Szczególnie zaciekawiło mnie jak to możliwe, że tak płytko zakotwiczone w ścianie schody nawet w Ytongu mają tak małe odchylenia po zewnętrznej 3–4 mm :confused: Napisz coś więcej, PLEASE

 

Co do schodów Beaty Weroniki mam masę obaw jeśli chodzi o montowanie szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestko, tak racje, to jest plexi a u nas ma byc szyba.

Piewsze inspiracje to sa schody dywanowe u nas kazdy stopien niestety rusza sie podczas wchodzenia na niego o jakies 0,5 cm. Szyba wiec nie moze byc scislo przymocowana.

Inne niz szyba to juz przerabialismy i fajnie to wyglada ale...mamy malego synka i boje sie ze nie bedzie bezpiecznie. Wizualnie podoba mi sie najbardziej szyba. Zobaczymy jak to wyjdzie. Pestko cudowne inspiracje wynajdujesz :)

 

Beata, napiszę tutaj, ale przeniosę też do Twojego wątku.

Bardzo mnie niepokoi, że chcecie montować szybę przy takiej amplitudzie drgań schodów. Nawet szyba typu opisanego przez KAISERa w poście #2614 może tego nie wytrzymać. Uważam, że po bliżej nieokreślonym czasie trzaśnie jak nic.

0,5 cm bujania się w górę i w dół + rezonans = duże ryzyko.

 

W Toronto jest kapitalne muzeum techniki. Jest tam m.in. most wiszący, na którym sprawdziłam jak działa rezonans przy zwyczajnym chodzeniu. Jak prędko nawet idąc ostrożnie można go rozbujać. Już po 3 krokach czuło się huśtawkę. A kiedy szły na przeciw siebie dwie osoby, było jak na pokładzie statku. Wiem, że ten most celowo reagował trochę mocniej niż to się dzieje w praktyce. Jednak zadziałało na moją wyobraźnię i do dziś pamiętam wrażenie miękkich kolan. Biegać po nim nie mogłam zupełnie.

 

Wyobraź sobie jakie naprężenia zadziałają na szybę przymocowaną do 2 stopni (2 pomiędzy nimi zaznaczyłaś jako wolne od mocowania), gdy 2 osoby będą korzystać ze schodów równocześnie – jedna stanie na górny, a zaraz po tym druga stanie na dolny stopień. Górny stopień zwolniony z nacisku już odbije do góry, a dolny będzie wtedy akurat naginany w dół. To daje razem amplitudę 1 cm, a może nawet więcej. Dodaj drgania przy powrocie do stanu spoczynku.

 

Macie małe dziecko. Co będzie jak podrośnie i zacznie biegać po schodach. Jak przyjdą koledzy i poszaleją. Wy także obawiam się, że nie będziecie zawiadamiać „Uwaga, idę po schodach”. Myślę, że szyba jest bardziej niebezpieczna niż inne rodzaje balustrady.

 

Ja bym dała sobie spokój z szybą i zastosowała pręty z postu #2606 One dodatkowo wzmocnią schody, a rozbrykany maluch na pewno pomiędzy nimi się nie zmieści i nie spadnie. Piękną cegłę i schody będzie doskonale widać. Powiem nawet, że takie pręty bardziej pasują do nich niż szyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

 

3 szyby będzie prościej zamontować, sugeruję wykonanie szkła klejonego 6.4.6 czyli 6mm szkła, 4wartswy folii + 6mm szkła. Przy naszej konstrukcji stopnie sie nie uginają więc szyba nie jest konstrukcyjna, przy tym co masz u siebie trzeba przyjąć, że szyba bedzie spełniała role również konstrukcyjną więc klejona idealnie się do tego nadaje.

 

Są rysunki więc koszt prześlę na priv

 

Przy okazji wrzucę schody dywanowe, wiszące nad podłogę.

 

Dobrze widzicie, nie ma tam żadnych podciągów itd :)

 

Pozdrawiam![ATTACH=CONFIG]158615[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]158616[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]158617[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]158618[/ATTACH]

 

Kaiser, z niecierpliwoscia czekam na wycene.

Nie wiem czy sie dobrze zrozumielismy - my nie mamy schodow dywanowych - oto zdjecia . DSCN4605.jpgDSCN4607.jpg

PestkoChyba niezbyt dokladnie opisalam to co zamierza zrobic maz.

Na gorze szyby beda montowane na sztywno natomiast na dole do podstopni ślizgowo to znaczy tylko tak zeby szyba nie "wyleciała".

Dzieki za Twoj post i czekam co powie Kaiser.

Kaiser jaka jest cena szyby klejonej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]158749[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]158751[/ATTACH]

PestkoChyba niezbyt dokladnie opisalam to co zamierza zrobic maz.

Na gorze szyby beda montowane na sztywno natomiast na dole do podstopni ślizgowo to znaczy tylko tak zeby szyba nie "wyleciała".

Dzieki za Twoj post i czekam co powie Kaiser.

Kaiser jaka jest cena szyby klejonej?

 

To chyba jedyne rozwiązanie, ale myślisz, że wizualnie wyjdzie dobrze. Wrzuć rysunek pokazujący jak to dolne mocowanie ma wyglądać.

Też jestem ciekawa co powie Kaiser

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcemy zobaczyc :) jak to jest zamontowane zwazywszy ze jak piszesz kołki wchodzą w scianę tylko 6 - 9 cm ??

Ile ważą takie schody apropos ?

i ile kosztuja moze byc na priv

pozdrawiam radek

 

Schody są zamontowane w Gdańsku, mogę spróbować zorganizować pokazówkę jak będziesz chciał:) Konstrukcja jest trochę bardziej zawiła niż w zwykłych schodach dywanowych, które maja trzymiejscowe podparcie. Cała bryła schodów + elementy w ścianie są wykonane ze stali, dopiero później obudowane dookoła drewnem. Z wiadomych względów nie wstawię na forum zdjęć samej konstrukcji.

 

Waga w sumie ok 400kg

 

Koszt to ok 25-30 tys, zależnie od rozmiarów.

 

Aktualnie pracujemy nad takimi schodami podpartymi tylko na podłodze i na stropie, 17 stopni, gdy będą zdjęcia na pewno się pochwalę.

Edytowane przez KAISER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KAISER, Ty i LasekD pokazujecie BARDZO PIĘKNE schody

U mnie jest ściana z Ytonga i, ku mojemu żalowi, stanowczo odradzono mi osadzenie w niej tego typu schodów.

Szczególnie zaciekawiło mnie jak to możliwe, że tak płytko zakotwiczone w ścianie schody nawet w Ytongu mają tak małe odchylenia po zewnętrznej 3–4 mm :confused: Napisz coś więcej, PLEASE

 

Co do schodów Beaty Weroniki mam masę obaw jeśli chodzi o montowanie szyby.[/quote

 

Schody z załącznika są wykonane na ścianach z ytonga - pierwszy bieg na grubości 25cm i konstrukcja jest włożona w ścianę, drugi bieg jest na 15cm ścianie i konstrukcja jest przykręcona bez wkuwania, później została zamaskowana kartongipsem

 

DSC_0529.jpgDSC_0533.jpgDSC_0537.jpgDSC_0543.jpgDSC_0551.jpg

 

Szkoda, że budowlańcy nie znający tematu stanowczo odradzają i zarzekają że się nie da...tak jest najprościej. Konstrukcja jest tak zaprojektowana by wyjściowo duże siły rozkładały się na mniejsze. Więc ja, droga Pani Pestko56 stanowczo twierdzę, że się da :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...